Türkiye - Amerika Uçuş Bilgileri

13434,17 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
3734 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
4 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

Amerika Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 11ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 9ºC
Maks: 17ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 7ºC
Maks: 15ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 10ºC
Maks: 18ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 9ºC
Maks: 15ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

En Ucuz Türkiye - Amerika Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Türkiye
Ankara Esenboğa Havalimanı
Amerika
John F. KennedyHavalimanı
TL13.434
Lufthansa
Türkiye
İstanbul Havalimanı
Amerika
John F. Kennedy Havalimanı
TL21.142
Sıkça Sorulan Sorular
Türkiye Amerika arası hava yolu ile 4 saat 40 dakika sürmektedir.
Türkiye Amerika karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve John F. Kennedy Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Türkiye Amerika en ucuz uçak bileti 13434,17 TL’den başlamaktadır.
Türkiye Amerika arası yaygın olarak THY, Pegasus, AnadoluJet ve AirSerbia gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Türkiye’den Amerika’ya Hangi Havalimanı’ndan Gidilir?
Amerika’da En Popüler Havaalanları Hangisi?
Amerika’nın Turistik Yerleri
Amerika’da Yapılacak Aktiviteler
Amerika’dan Hediyelik Ne Getirilir?

Dünyanın en güçlü ve zengin ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) 50 eyaletin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Köklü bir tarihi olmayan Amerika 4 Temmuz 1776’da ülkeye Avrupa’dan gelen İngiliz, İrlandalı, Hollandalı, İtalyan, Yahudi ve daha pek çok göçmen tarafından kurulmuş olup, bağımsız yeni bir devlet kurma amacıyla ortaya çıkmıştır. Bu tarihten önce bu kıtada Kızılderililer yaşıyordu. Amerika’ya gelen Avrupalı göçmenlerin kıtayı ele geçirmesiyle bugün Amerika’nın gerçek yerlisi olan Kızılderili nüfusu oldukça azalmak durumunda kalmıştır. İkinci Dünya Savaşından sonra dünya doğu ve batı bloğu olarak ikiye bölünmüştü; Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği 1991 yılında yıkılınca ABD dünyanın tek süper gücü haline gelerek bugün dünyanın da merkezi konumuna gelmiştir.
Başkenti Washington, DC olan Amerika Birleşik Devletleri Çin ve Hindistan’dan sonra dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesidir. Batısında Büyük Okyanus, doğusunda ise Atlas Okyanusu’nun yer aldığı Amerika bereketli topraklarıyla, gelişmiş sanayisi ve ekonomisiyle bugün çok farklı etnik kökenli insana ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’nın ikliminden bahsedecek olursak yüzölçümü olarak da oldukça büyük olan ülkenin farklı yerlerinde aynı anda farklı hava koşulları görülüyor. İç bölgelerde yazları sıcak ve kurak, yer yer çöl iklimi görülürken kış ayları sert ve soğuk geçmektedir. Doğu kıyılarında Okyanus iklimi görülürken batı kıyılarında genel olarak Akdeniz iklimi hakimdir.
Ülkede turizmde ön plana çıkan şehirleri New York eyaletindeki New York City; Kalifornia eyaletindeki Los Angeles, Las Vegas, San Francisco; Florida eyaletindeki Miami; Massachusetts eyaletindeki Boston; Illinois eyaletindeki Chicago ve başkent Washington DC olarak saymak doğru olacaktır. İstanbul’dan ABD’nin Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, New York, Newark, San Francisco, Seattle ve Washington DC şehirlerine direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. En yakın şehir olan New York’a yolculuk yaklaşık 10 saat 45 dakika sürmekte olup eğer aktarmalı olarak bu şehirlerden birine gitmek isterseniz Amsterdam, Roma, Madrid, Londra ve Frankfurt şehirlerinde aktarma yaparak da Türkiye Amerika uçak bileti satın alabilirsiniz. Bilet Dükkanı internet sayfasından en uygun fiyata Türkiye Amerika uçak bileti alabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca Türkiye Amerika uçak bileti satın almayı düşünüyor ve Amerika’da bir turist olarak neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız Bilet Dükkanı’nın hazırlamış olduğu Türkiye Amerika uçak bileti yazısından öğrenebilirsiniz.

Türkiye’den Amerika’ya Hangi Havalimanı’ndan Gidilir?


Türkiye’den Amerika’ya direkt olarak uçmak istiyorsanız yalnızca İstanbul Havalimanı’ndan (IST) uçağa binerek Amerika Hakkında başlığında bahsedilen ABD şehirlerine ulaşabilirsiniz. Başlıca turistik şehirler olan New York City, Miami, Los Angeles ve San Francisco’ya İstanbul Havalimanı’ndan direkt olarak uçabilirsiniz. Eğer Türkiye’de başka bir şehirden Amerika’ya uçak bileti almak istiyorsanız bulunduğunuz şehirden İstanbul Havalimanı’nda aktarma yaparak Amerika’ya gidebilirsiniz.

Amerika’da En Popüler Havaalanları Hangisi?


Türkiye Amerika uçak bileti satın almak istiyorsanız Amerika’da hangi havalimanlarında inebileceğinizi bilmek isteyebilirsiniz. Ülkenin en işlek havalimanı olan John F. Kennedy Havalimanı (JFK) New York’ta yer alıyor. John F. Kennedy Havalimanı dışında Türkiye’den Amerika’ya direkt olarak uçabileceğiniz popüler havalimanlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Atlanta Hartsfield – Jackson Uluslararası Havalimanı (ATL)
 • Boston Logan Uluslararası Havalimanı (BOS)
 • Chicago O’Hare Uluslararası Havalimanı (ORD)
 • Dallas Fort Worth Uluslararası Havalimanı (DFW)
 • Detroit Wayne County Uluslararası Havalimanı (DTW)
 • Houston George Bush Kıtalararası Havalimanı (IAH)
 • Los Angeles Uluslararası Havalimanı (LAX)
 • Miami Uluslararası Havalimanı (MIA)
 • Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR)
 • San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO)
 • Seattle Tacoma Uluslararası Havalimanı (SEA)
 • Washington Baltimore Uluslararası Havalimanı (BWI)

Amerika’nın Turistik Yerleri


Yaklaşık 10 milyon kilometrekare yüzölçümüne yayılmış topraklarıyla ve dünyanın en çok göç alan ülkesi olma özelliğiyle çok kültürlü ve etnik kökenli insanın bulunduğu bir yer olarak karşımıza çıkan Amerika Birleşik Devletleri özgürlükler ülkesi olarak bilinmektedir. Göçmenlerin deniz yoluyla geldiği Amerika Birleşik Devletleri’nin girişi New York olarak düşünülmüş, şehre girerken ünlü Özgürlük Heykeli göçmenleri ve şehre gelen tatil severleri selamlamaktadır: bir elinde meşale, bir elinde Bağımsızlık Bildirgesi’nin yazılı olduğu tableti elinde tutan kadın figürü adeta özgürlüğün ve eşit hakların herkes için geçerli olduğunun simgesidir. Türkiye Amerika uçak bileti aldıysanız sıra geldi Amerika’nın turistik noktalarını öğrenmeye.

Türkiye Amerika uçak bileti satın almış olan tatil severler için Amerika’nın Turistik Yerleri başlığında ülkede görülmesi gereken yerleri sıraladık:

Özgürlük Heykeli: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gemiyle Avrupa’dan ve başka yerlerden gelen göçmenleri New York’un girişinde karşılayan Özgürlük Heykeli’nin yapımında Eiffel Kulesi’nin de mimarı olan ünlü Fransız mimar ve mühendis Gustave Eiffel de bulunmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluşunun 100. yılında Fransızların Amerika’ya hediyesi olan Özgürlük Heykeli UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde de yer alıyor. 93 metre uzunluğunda olan yapı Amerika’nın sembollerinden.

Central Park: Manhattan’ın göbeğinde konumlanmış bu büyük park yıllık 25 milyonu aşkın turisti ağırlıyor. Adeta bir film seti olan Central Park dünyanın en popüler şehir parkıdır. 

Times Square: Günün her vakti capcanlı olan Times Square Manhattan’da yer alan en ünlü meydanlardan biridir.

Golden Gate: Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kıyılarında yer alan Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrindeki devasa köprü yaklaşık 3000 metre uzunluğundadır. Köprüyü arkanıza alarak fotoğraf çekilmeyi unutmayın!

Los Angeles: Amerika’nın en büyük ikinci şehri olan Los Angeles’ta görmeniz gereken çok sayıda yer var. Hollywood’u gezebilir, Malibu’da denize girebilir, Santa Monica’da gün batımında lunaparktaki dönme dolaba binebilirsiniz.

Miami: Florida eyaletinin en popüler şehirlerinden biri olan Miami göz alıcı plajlarıyla turistlerin Amerika’ya gittiklerinde rotalarına ekledikleri duraklardan. Okyanusta sörf yapmak ya da bu manzaranın muhteşem tadını restoranlarda yemek yiyerek çıkarmak istiyorsanız Miami’yi ziyaret etmeyi unutmayın.

Amerika’da Yapılacak Aktiviteler


Türkiye Amerika uçak bileti satın aldıysanız Amerika’da mutlaka yapılması gereken aktiviteleri aşağıda bulabilirsiniz:

Disneyland’de Bir Gün Geçirin: Kaliforniya eyaletinin Anaheim şehrinde bulunan Disneyland bir eğlence parkıdır. Fransa’nın Paris ve Amerika’nın Orlando şehrinde de yer alan Disneyland tema parklarının en büyüğü Anaheim’da yer alıyor. 1955 yılında Walt Disney’in inşa ettirdiği park Amerika’nın Kaliforniya eyaletine giden turistlerin gezmeyi en sevdiği yerlerden. Yalnızca çocuklara değil, yetişkinlere de hitap eden etkinliklerin yer aldığı Disneyland’de unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

Broadway’de Müzikal İzleyin: Phantom of the Opera, Cats gibi müzikalleri izleyebileceğiniz Broadway New York’un kalbi Manhattan’da yer alıyor.

Yellowstone Ulusal Parkı’nda Yürüyüş Yapın: Dünyanın ilk ulusal parkı olma özelliği taşıyan Yellowstone Ulusal Parkı pek çok gayzere sahip olmasıyla macera tutkunlarını büyülemektedir. Farklı bitki türleri ve vahşi hayvanlara ev sahipliği yapan parkta yürüyüş yapmak hayatta deneyimleyeceğiniz en heyecan verici aktivitelerden. Yellowstone Ulusal Parkı Montana eyaletinde yer alıyor. 

Washington DC’deki Sanat Galerilerini Gezin: Başkent Washington DC’de görebileceğiniz çok sayıda müze ve sanat galerisi yer alıyor, ayrıca bu müzelerin birçoğuna giriş ücretsiz. Özellikle Ulusal Doğa Tarihi Müzesi ABD’nin en önemli ve popüler müzelerinden biridir ve giriş ücretsizdir.

Niagara Şelaleleri Turuna Katılın: Kuzey Amerika kıtasının en güçlü akan şelalesi Niagara’dan bir dakika içinde yaklaşık 350.000 metreküp su akıyor. 3 şelaleden meydana gelen Niagara’nın en büyük şelalesi Horseshoe (Atnalı) Şelalesi’dir. Kanada’nın Ontario eyaletinde ve ABD’nin New York eyaletinde yer alan Niagara şelaleleri iki ülkenin sınırında bulunuyor.

Chicago’da Pizza Yiyin: Bildiğiniz pizzalardan farklı olarak derin tavalarda pişirilen hamurun içi peynirle doldurulur ve üzerine domates sosu eklenir. Bu muhteşem lezzeti Chicago pizzasının mucidi olan Pizzeria Uno’da yemenizi tavsiye ederiz.

Amerika’dan Hediyelik Ne Getirilir?


Türkiye Amerika uçak bileti satın aldıktan sonra sevdikleriniz için Amerika’dan ne alabileceğinizi merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. 

Gıda Ürünleri: Abur cuburlarıyla meşhur Amerika’dan sevdiklerinize paketli atıştırmalıklar, çikolatalar, cipsler, şekerlemeler ve hamur işleri getirebilirsiniz.

Giyim Ürünleri: Amerika’da nereyi ziyaret edeceğinize bağlı olarak hemen hemen her turistik şehirde dünyaca ünlü giyim markalarının fabrika satış mağazaları yer alıyor. Türkiye’den çok daha ucuza kıyafet alabileceğiniz Amerika’dan neredeyse bir valiz kıyafetle dönebilirsiniz!

Elektronik Ürünler: Ülkemize ve diğer ülkelere oranla elektronik ürünlerin daha uygun fiyatlara satıldığı Amerika’dan cep telefonu, dizüstü bilgisayar ya da laptop satın alabilirsiniz.

Küçük Hediyelik Eşyalar: Üzerlerinde şehir adlarının yazdığı tişörtler, bardaklar, anahtarlıklar ve magnetlerden sevdikleriniz için alabilirsiniz.