Ankara - Kıbrıs Uçuş Bilgileri

1113,85 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
671 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 15 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Ankara - Kıbrıs Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Kıbrıs
Kıbrıs Ercan Havalimanı
TL1.114
Pegasus
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Kıbrıs
Kıbrıs Ercan Havalimanı
TL1.507
Sıkça Sorulan Sorular
Ankara Kıbrıs arası havayolu ile 1 saat 15 dakika sürmektedir.
Ankara Kıbrıs karşılıklı uçuşlarınızı Kıbrıs Ercan Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Kıbrıs en ucuz uçak bileti 1113,85 TL’den başlamaktadır.
Ankara Kıbrıs arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler
Kıbrıs’ta Ne Yenir?

Türkiye’ni güneyinde kalan KKTC, bünyesinde barındırdığı otelleri, casinoları, plajları ve turistik mekanları ile yerli ve yabancı birçok turistin ilgi odağı olmaya devam eder. Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasından ötürü zengin bir kültüre sahip olan Kıbrıs, Doğu Akdeniz’in en nadide yerleşim yerlerini de elinde bulundurmaktadır. 

Ankara’dan Kıbrıs’a seyahat edecek yolcular için uygun ve ucuz bilet bulmak artık Bilet Dükkanı ile çok daha kolay. Bilet Dükkanı sayesinde Ankara Kıbrıs uçak bileti satın alacağınız zaman birçok kampanyadan yararlanıp, aynı zamanda yine Bilet Dükkanı’ndan gideceğiniz destinasyon için ulaşım bilgilerine, gideceğiniz yerdeki gezilmesi gereken mekanların bilgisine ve de neler yiyebileceğinize dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Ankara Kıbrıs uçak bileti alırken avantajlı fiyat seçeneklerini ve daha fazlasını Bilet Dükkanı ile yakalayabilirsiniz. Bunun yanında Kıbrıs otelleri seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 27 kilometre uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı, her yıl yaklaşık 12 milyon yerli ve yabancı yolcuya hizmet vermektedir. Yılın her günü ayrı bir yoğunluk yaşayan havalimanına şehir merkezinden ulaşmak isteyen Ankara Kıbrıs uçak bileti almış olan yolcular için farklı ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Belediye otobüsü, Havaş, taksi ve araç kiralama gibi geniş ulaşım seçenekleri ile rahatlıkla şehir merkezinden havalimanına erişebilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Şehir merkezi ve havalimanı arasında hizmet vermekte olan 442 numaralı otobüs hattı ile uygun fiyatlı bir şekilde havalimanında ulaşabilirsiniz. 442-2 numaralı otobüs hattının güncel hareket saatleri için detaylı ve güncel bilgiye EGO resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Havaş ile Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’na ulaşmanın kolay ve hızlı yollarından biri de Havaş otobüsleridir. Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Havaş ile ulaşım son derece kolaydır. Şehir merkezinde yer alan AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) ile havalimanı arasında hizmet vermekte olan Havaş otobüslerinin güzergahı Havalimanı – Özal Bulvarı – Pursaklar – Çevreyolu – İstasyon Caddesi Eryaman YHT Garı – Otogar (Aşti) şeklindedir.

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen Ankara Kıbrıs uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. Ancak ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir. 

Ankara Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Esenboğa Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Araç kiralama şirketlerinin şehrin çeşitli noktalarında bulunan ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayıp, havalimanı içerisinde acentelere aracınızı teslim edebilirsiniz. Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı'na araç kiralama ile ulaşım son derece konforludur. 

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Başkent Lefkoşa’ya 13 km ve 20 dakikalık mesafede bulunan Kıbrıs Havalimanı, Girne’ye olan uzaklığı ise yaklaşık 40 km’dir. KKTC’de bulunan tek uluslararası havalimanı olma özelliği taşıyan Kıbrıs Ercan Havalimanı’na Ankara Kıbrıs uçak bileti ile gelen yolcuların şehir merkezine gitmesi için farklı alternatifler mevcuttur. İşte Kıbrıs Ercan Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek güzergahlar… 

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Şehir merkezine gitmenin en uygun fiyatlı yolu otobüs kullanmaktır. Diğer seçebileceğiniz ulaşım alternatiflerine göre biraz daha yolculuk süresi uzasa dahi ucuz ulaşım imkanı sağlamaktadır. KIBHAS işletmesi tarafından işletilen otobüsler ile şehir merkezine yolculuk yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Shuttle ile Ulaşım


Havalimanında fazla bekleme yapmak istemiyorsanız ve fazladan bagajınız da mevcut ise shuttle servislerini kullanarak şehir merkezine de ulaşabilirsiniz. Otobüse nazaran biraz daha pahalı olan bu alternatif sunduğu lüks araçlar ile konforlu bir seyahat sağlarken aynı zamanda dilediğiniz yerde inme imkanını da size tanımaktadır.

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve konum kısıtlaması olmaksızın Kıbrıs Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanından şehir merkezine erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen Ankara Kıbrıs uçak bileti olan yolcular, bu alternatife daha sıcak bakabilir. Kıbrıs Ercan Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım rahat olmasından dolayı sık sık tercih edilir. 

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Kıbrıs Havalimanı içinde bulunan çeşitli araç kiralama şirketlerinden istediğinizi tercih ederek araç kiralayabilir ve böylece şehir merkezine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehirde uzun süreli konaklayacak olan Ankara Kıbrıs uçak bileti almış yolcular, rahat bir ulaşım için araç kiralamayı tercih edebilirler.

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler


Akdeniz’deki en büyük üçüncü ada olma özelliğini taşıyan Kıbrıs ne kadar küçük bir ülke olsa da sahip olduğu birçok doğal güzellik ile turistik bir cazibe merkezidir. Tarihi ve kültürünün yanı sıra iki farklı medeniyetten gelen yerel halkı da oldukça sıcakkanlı ve misafirperver kişiliklerdir. Ankara Kıbrıs uçak bileti ile gelen ziyaretçilerin gezebileceği yerleri şu şekilde sıraladık: 

Aşk Köprüsü: Kıbrıs’taki en romantik yerlerden biri olan Aşk Köprüsü doğal oluşumlu kayalık bir kemer köprüdür. Yaklaşık 6 metre uzunluğa sahip olan köprü, Ayia Napa’da yer alan sahil civarında bulunmaktadır. 

Gavur Taşı: Afrodit Kayalıkları olarak da adlandırılan Gavur Taşı, hikayesini Yunan mitolojisindeki aşk tanrıçası Afrodit’ten almaktadır. Afrodit’in bu alanda doğduğuna inanılan mekanı her yıl yerli ve yabancı birçok turist ziyaret etmektedir. 

Girne Kalesi: İlk kalıntıları Roma dönemine ait olan Girne Kalesi Bizanslılar tarafından yapılmıştır. Ardından Venedik ve Osmanlı dokunuşları ile günümüze kadar ulaşan bu tarihi eser, mimarisi ile muazzam bir manzara sunmaktadır. 

Kıbrıs Müzesi: Kıbrıs’ın Neolitik Çağ’dan Bizans dönemine kadar olan sürecini gözler önüne seren bu müzenin eski ismi Kıbrıs Arkeoloji Müzesi’dir. Kronolojik sırayla sergilenen eserleri mutlaka ziyaretçilerin görmesini tavsiye ediyoruz. 

Girne İkon Müzesi: Archangelos Mihail Kilisesi 1990 tarihinde restore edilerek günümüzde Girne İkon Müzesi olarak hizmet vermektedir. 19.yy sonrasında ait eski kiliseden günümüze kadar ulaşan ikon eserlerin sergilendiği bu müzede aynı zamanda Hz. İsa ve azizlerinin resimleri de bulunmaktadır.

Kıbrıs’ta Ne Yenir?


Farklı medeniyet ve kültürlere ev sahipliği yapmış olan Kıbrıs’ın lezzetleri de birbirinden özeldir. Değişik harmanlar sunan yemekleri ile Kıbrıs Mutfağı, Ankara Kıbrıs uçak bileti ile ziyarete gelmiş olan yolcuların damağında enfes lezzetler bırakmaktadır. Kıbrıs’ta neler yiyebileceğinize dair yaptığımız liste ise şu şekilde: 

Şeftali Kebabı: Dana kıyma ve kuzu gömleğinden oluşan bu benzersiz lezzetin ortaya çıkışına dair rivayetlerden en bilineni Şef Ali ismindeki bir Kıbrıslı yerliye ait olanıdır. 

Molehiya: Naneye benzeyen bir bitki olan Molehiya, kuzu etiyle beraber harmanlanarak Kıbrıs’a özgür bir yemek olarak sunulmaktadır. 

Pilavuna: Çöreğimsi bir yapıya sahip olan Pilavuna, gevrek bir hamur işidir. Üçgen ve dörtgen şekillerle hazırlanan bu lezzeti özellikle kahvaltılarda deneyebilirsiniz. Kıbrıs'ta ne yenir sorusunun cevabına sık sık verilir. 

Hellim Peyniri: Keçi ya da inek sütünden yapılan Hellim Peyniri, adanın en meşhur lezzetlerinden birisidir. Özellikle kahvaltılarda servis edilen bu peynir tavada tereyağı ile kızartılarak yemeye hazır hale gelmektedir.