Ankara Esenboğa Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?
Ankara Esenboğa Havalimanı İletişim Bilgileri
Ankara’da Gezilecek 5 Yer

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında


Türkiye’nin en işlek dördüncü havalimanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) Ankara’nın Çubuk ilçesi sınırlareı içinde yer almakta, iç ve dış hatlar olarak hizmet vermektedir. Şehir merkezine yaklaşık 29 kilometre uzaklıkta yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapacaksanız Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret ederek farklı havayolu firmalarına ait uçak biletlerinin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı uçak bileti için Bilet Dükkanı’nın indirim ve kampanyalarından faydalanmayı unutmayın.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Ülkemizin başkenti Ankara’ya bir yolculuk planlıyorsanız Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek en uygun fiyatlara Ankara Esenboğa Havalimanı uçak bileti satın alma işlemi yapabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’na indikten sonra şehir merkezine gitmek için çok sayıda seçeneğiniz mevcut. Ulaşım sisteminin oldukça gelişmiş olduğu Ankara’da havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek için aşağıdaki seçeneklerden size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’nda haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren havalimanı taksilerine binerek Ankara’nın dilediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Ancak havalimanı şehir merkezine uzak olduğu için taksi fiyatları pahalı olacaktır; eğer havalimanından taksiye binerek ulaşımınızı sağlayacaksanız bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Bir diğer seçeneğiniz araç kiralamak olacaktır. Havalimanının gelen yolcu katında yer alan farklı araç kiralama şirketlerine ait ofislerden birine uğrayarak araba kiralamak istediğinizi söyleyebilir ya da Bilet Dükkanı internet sayfasından güvenli bir şekilde araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Araç kiralamak size Ankara seyahatiniz boyunca büyük kolaylık ve konfor sağlayacak.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen EGO belediye otobüslerine binerek Esenboğa Havalimanı’ndan AŞTİ Otobüs Terminali’ne gidebilirsiniz. AŞTİ bu otobüsün son durağı, AŞTİ’ye gelmeden önce otobüs Kızılay’da da yolcularını indiriyor. Belediye otobüsüne binerek ulaşımınızı sağlamak en ucuz yöntem olacaktır, 2023 yılı itibariyle fiyatlar 11 Türk Lirası olarak güncellenmiştir.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yolcu alımına başlayan Havaş otobüsleri sırayla Pursaklar, Hasköy, Aydınlıkevler, Keçiören Fatih Köprüsü, Ankamall AVM, Başkent Öğretmenevi ve Armada AVM önünde yolcularını indirerek son durak olan AŞTİ Otobüs Terminali’nde seferi sonlandırmaktadır. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmekte olup 2023 yılı itibariyle fiyatlar 37 Türk Lirası olarak güncellenmiştir. 

Ankara Esenboğa Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Ankara Esenboğa Havalimanı uçak bileti fiyatları bulunduğunuz şehre göre değişiklik gösterecektir. Eğer İstanbul’dan Ankara’ya gelecekseniz uçak bileti fiyatları tek yön olarak ortalama 650 Türk Lirası tutacaktır. Gaziantep Ankara uçuşları ise ortalama 1.000 TL civarındadır. Onun dışında uçuş fiyatları değişiklik göstereceğinden dolayı sık sık Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden Ankara Esenboğa Havalimanı uçak bileti güncel fiyatları takip etmenizi öneririz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?


Adana, Adıyaman, Ağrı, Antalya, Antalya (Gazipaşa), Balıkesir-Edremit, Batman, Bingöl, Bodrum, Bursa-Yenişehir, Çanakkale, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul (İST), İstanbul Sabiha Gökçen (SAW), İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Ordu-Giresun, Tekirdağ-Çorlu, Trabzon ve Van’a Ankara’dan direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı İletişim Bilgileri


Ankara Esenboğa Havalimanı uçak bileti satın alan yolcular havalimanının iletişim bilgilerini merak etmektedirler. 0850 222 98 28 numaralı telefonu arayarak havalimanının müşteri ilişkileri birimine ulaşabilirsiniz. Havalimanı danışma için 0312 398 00 00 numarasını arayabilirsiniz. Faks için ise 0312 398 03 45’den ulaşabilirsiniz. Havalimanının mail adresi [email protected] olarak belirtilmiştir. 

Ankara’da Gezilecek 5 Yer

Ankara Esenboğa Havalimanı uçak bileti satın alan tatil severler için şehri ziyaret ettiklerinde gezmeleri gereken başlıca yerleri aşağıda sıraladık:

Anıtkabir

Şehrin kalbinde yer alan Anıtkabir Ankara’nın belki de en popüler simgelerinden. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının yer aldığı Anıtkabir’i ziyaret edebilir, Atatürk’ün defterine not yazabilirsiniz. Barış Parkı, Bahçe Köşkü, Harp Köşkü, İstiklal Harbi Panoraması ve Anıtkabir Müzesi gibi pek çok bölmeyle ayrılan Anıtkabir’i haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Müze kısmında Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele yıllarına ait önemli eserler de sergilenmektedir.

Etnografya Müzesi

1953 yılında Anıtkabir’in inşaatı tamamlanana kadar Atatürk’ün naaşına 11 sene boyunca geçici ev sahipliği yapan Etnografya Müzesi yine Atatürk’ün talimatları üzerine açılmış, müze amacıyla inşa edilen ilk Türk müzesi olma özelliğine sahiptir. Erken dönem Cumhuriyet mimarisi çizgileriyle tasarlanan Etnografya Müzesi’nde Anadolu Selçuklu Devleti’nden Cumhuriyet Dönemi’ne kadarki sürece ait çok sayıda eser sergilenmektedir.

Atatürk Orman Çiftliği

Haftanın her günü herhangi bir saatte ailenizle birlikte Atatürk Orman Çiftliği’ni ziyaret edebilirsiniz, fakat çiftliği akşam saatlerinde ziyaret etmek bir başka keyifli oluyor. Çocuklarınızla birlikte temiz havada güzel bir gün geçirebileceğiniz Atatürk Orman Çiftliği’nden kokoreç ve sonrasında keçi sütlü dondurma yemeden dönmeyin!

Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi

Ailecek Ankara Esenboğa Havalimanı uçak bileti satın aldıysanız çocuklarınızla gezebileceğiniz bir başka yer de Ankara Üniversitesi’ne bağlı Oyuncak Müzesi olacaktır. 23 Nisan 1990 tarihinde ülkemizin ilk oyuncak müzesi olarak açılan Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi Türk kültürüne ait oyuncak ve eşyaların yaşatılması amacıyla açılmıştır. Yaz aylarında müzenin kapalı olduğunu hatırlatmakta fayda var, Ekim ayından Haziran ayına kadar ziyaret edebileceğiniz Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi beş farklı koleksiyona sahiptir.

Hamamönü

Geleneksel Osmanlı evleriyle dolu huzurlu sokakların arasında yürüyerek güzel vakitler geçirmek isterseniz Hamamönü’ne muhakkak uğramalısınız. Kendileri ve sevdikleri için şehrin neresinden hediyelik eşya alabileceklerini merak eden Ankara Esenboğa Havalimanı uçak bileti sahibi yolcular Hamamönü’nden geleneksel Ankara eşyaları satın alabilirler.