Ankara Taşkent Uçak Bileti

Ankara - Taşkent Uçuş Bilgileri

5.504 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
3.055 KM Mesafe
THY Popüler Havayolu
3 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Ankara - Taşkent Uçak Biletleri

Uzbekistan Airways
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Taşkent
TL5.504
Türk Hava Yolları
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
Taşkent
TL5.825

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Taşkent arası hava yolu ile 3 saat 50 dakika sürmektedir.
Ankara Taşkent karşılıklı uçuşlarınızı Ankara Esenboğa Havalimanı ve İslam Kerimov Taşkent Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ankara Taşkent en ucuz uçak bileti 5.504 TL’den başlamaktadır.
Ankara Taşkent arası yaygın olarak THY, Uzbekistan Airways ve Azerbaijan Airlines gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ankara'dan Taşkent'e Nasıl Gidilir?
Özbekistan Türkiye'den Vize İstiyor Mu?
Taşkent Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Taşkent'e Hangi Ayda Gidilir?
Taşkent Kaç Günde Gezilir?
Taşkent'te Gezilecek Yerler
Taşkent'te Ne Yenir?

Avantajlı Ankara Taşkent Uçak Bileti


Özbekistan'ın başkenti olan Taşkent, Orta Asya'nın en büyük ve en önemli şehirlerinden biridir. Özbekistan'ın idari, endüstriyel, ekonomik ve kültürel merkezlerinden biri olan Taşkent, ülkenin en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir.

Taşkent, zengin bir tarih ve kültüre sahiptir. Bölgede daha önce barınan Türk, İslam ve Rus etkileri şehrin mimarisine yansımıştır. Şehirde bulunan birçok tarihi ve kültürel eser, turistlerin ilgisini çekerken özellikle İç Şehir bölgesinde yer alan Eski Şehir kompleksi, tarihi yapılarıyla ünlüdür. Burada yer alan Barak Han Medresesi, Kafal Shashi Türbesi ve Kukeldash Medresesi gibi yapılar önemli turistik ve kültürel mekanlardan bazılarıdır.

Burası aynı zamanda modern bir şehirdir. Şehirde modern alışveriş merkezleri, lüks oteller, restoranlar ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Şehirdeki Halklar Meydanı, Amir Timur Meydanı ve Navoi Opera ve Bale Tiyatrosu gibi yerler de ziyaretçilerin sıkça uğradığı mekanlardır.

Diğer şehirlerle de iyi bağlantıları olan Taşkent, aynı zamanda Uluslararası Taşkent Havalimanı'na da ev sahipliği yapar. Sonuç olarak Orta Asya’nın en önemli başkenti bölgenin tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmek isteyen gezginler için önemli bir merkezdir. Tarihi yapıları, modern atmosferi ve zengin kültürel mirasıyla ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunar. Hemen Bilet Dükkanı'ndan size uygun uçak bileti satın alın ve seyahatiniz boyunca ihtiyacınız olacak tüm Taşkent otelleri, araç kiralama ve transfer hizmetlerini tek yerden planladıktan sonra konforlu bir tatilin tadını çıkarın. 
 

Ankara'dan Taşkent'e Nasıl Gidilir?


İslam Kerimov Uluslararası Havalimanı’nı kullanarak Özbekistan’a gidebilirsiniz. Ankara Taşkent uçak bileti ile yapacağınız seyahatinizde direkt uçuşlarda 3 saat 50 dakika sonunda Özbekistan’a varabilirsiniz. 

Özbekistan Türkiye'den Vize İstiyor Mu?


Özbekistan, Türk vatandaşlarına Ankara Taşkent uçak bileti ile seyahatlerinde 30 günü aşmamak koşuluyla vize muafiyeti uyguluyor. Ancak 30 günden fazla seyahat söz konusu ise vizesi almanız gerekir. Diplomatik pasaport sahipleri süresiz olarak Özbekistan Cumhuriyeti için vize almadan seyahatlerini gerçekleştirebilir. 

Taşkent Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Özbekistan şehir merkezi ile Taşkent Havalimanı arasında 12 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Vostohny Havalimanı olarak bilinen havalimandan şehir merkezine gitmek için otobüs, shuttle, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanmanız mümkün. Ancak en ekonomik yöntem ise otobüs yolculuğu. Saat başı hareket eden bu otobüsler Ankara Taşkent uçak bileti olan kişileri 45 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaştırıyor. Ancak şehrin dört bir yanındaki taksileri kullanarak da havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Taşkent'e Hangi Ayda Gidilir?


Oldukça sert karasal ikilim etkisi altında bulunan Taşkent'te yaz ayları yüksek sıcaklıklar görülür. Kış ayları da çetin soğuklarla geçmektedir. Bu nedenle Ankara Taşkent uçak bileti ile Taşkent'i ziyaret etmek için en uygun zamanlar Nisan, Mayıs ve Haziran ayının ilk haftaları ile Eylül, Ekim aylarıdır.

Taşkent Kaç Günde Gezilir?


Taşkent genellikle turistlerin geçiş noktası olarak kullandıkları bir şehirdir. Çünkü Taşkent’teki önemli yapıları görmek ve sokaklarında gezmek 24 saatten daha az sürer. Ankara Taşkent uçak bileti ile yapacağınız 2 günlük seyahat, keyifli bir Taşkent gezisi için yeterli olacaktır.

Taşkent'te Gezilecek Yerler


Çoğu gezginin göz ardı ettiği Özbekistan'ın başkenti Taşkent, İslam ve Sovyet mimarisiyle dolu, 4 milyondan fazla insana ev sahipliği yapan dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Son derece geniş caddeleri, çok sayıda modern restoranı ve lüks binalarıyla şaşırtıcı derecede temiz ve gösterişli Taşkent, kesinlikle Orta Asya şehri fikrinden oldukça farklı. İşte Ankara Taşkent uçak bileti ile şehre gittiğinizde gezebileceğiniz yerlerin bir listesi…

  • Gur Emir Türbesi: Amir Timur'un mezarının bulunduğu türbe, Orta Asya'nın en önemli tarihi mekanlarından biridir. Türbe, eşsiz Türk-Moğol mimarisini yansıtır.
  • Taşkent TV Kulesi: Şehir merkezinde yer alan bu kule, Taşkent'in sembolik yapılarından biridir. Buradan şehrin manzarasını seyretmek ve restoranında yemek yemek mümkündür.
  • Barak Han Medresesi: 16. yüzyılda inşa edilen bu medrese, Orta Asya'nın en güzel ve en iyi korunmuş tarihi medreselerinden biridir.
  • Alisher Navoi Opera ve Bale Tiyatrosu: Şehirdeki en büyük tiyatrolardan biri olan bu tiyatro, gösterişli bir mimariye sahiptir ve dünya çapında ünlü konserler ve performanslar düzenlemektedir.
  • Tashkent Botanik Bahçesi: Şehir merkezinde bulunan bu büyük botanik bahçesi, birçok türden bitki ve çiçekleriyle ziyaretçilere huzurlu bir ortam sunar.


Taşkent'te Ne Yenir?


Taşkent, zengin ve lezzetli bir yemek kültürüne sahip bir şehir olduğundan çeşitli yerel yemekler denemek için harika bir yerdir. Özbek mutfağı Taşkent'in önemli bir özelliğidir. Ankara Taşkent uçak bileti ile buraya gelenler şehirde özellikle plov, mantı, somsa gibi lezzetleri deneyimleyebilecekler. Ayrıca Taşkent, el yapımı sanat ve el işçiliği ürünleriyle de ünlüdür. Geleneksel el dokumacılığı ve seramik işçiliği gibi sanatlar şehirde hala önemini korur. Ankara Taşkent uçak bileti ile şehre geldiğinizde deneyebileceğiniz bazı yöresel yemeklerin başında; Plov, Özbek Mantısı, Şaşlık, Lagman, Samsa ve Mampar yer alır.