Ankara - Uşak Otobüs Bileti

Ankara - Uşak Otobüs Bileti Genel Bilgileri

350 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
369 KM Mesafe
Ali Osman Ulusoy Popüler Firma
4 Saat 20 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Ankara Uşak Otobüs Biletleri

Ankara
Uşak
TL350

Uşak Araç Kiralama Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Uşak arası otobüs yolculuğu 4 ila 6 saat arası değişiklik gösterir
Ankara Uşak otobüs bileti fiyatları ortalama 350 TL'dir.
En ucuz Ankara Uşak otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Ankara'dan Uşak'a giderken Eskişehir ve Afyonkarahisar'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Senenin hemen hemen her döneminde başkent Ankara’dan, İç Anadolu’nun Ege’ye açılan kapısı Uşak’a pek çok otobüs seferi düzenleniyor. Birbirine yakın mesafe sayılabilecek konumlarda yer alan bu iki şehir arasında yapacağın otobüs yolculuklarında Bilet Dükkanı her zaman olduğu gibi yanında! Sen de bütçesini bilen tatil severlerin yaptığı gibi Bilet Dükkanı ana sayfasına girerek en uygun fiyatlara Ankara Uşak otobüs bileti satın al, Uşak otobüs seyahati hakkında hazırladığımız rehber niteliğindeki içeriklere göz atmadan seyahate başlama.

Ankara'dan Uşak otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Uşak otelleri ve Uşak araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Uşak Otobüs Seyahati Hakkında


Ankara ve Uşak arasında otobüs yolculuğu yapmak 4 saat 16 dakika ve 6 saat 30 dakika arasında, firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Yakın mesafe sayılabilecek yolu gitmenin en çok tercih edilen yöntemi şehirlerarası otobüse binmek oluyor. Ankara Uşak otobüs bileti satışı yapan tüm firmaları bu başlık altında derledik: Ali Osman Ulusoy, Anadolu Ulaşım, Alaşehir Sarıkız Turizm, Ağrı Seç Turizm, Ağrı Vip Turizm, Aras Seyahat, Başkent Turizm, Es Turizm, Giresun Seyahat, Esadaş Turizm, Bizim Iğdır Seyahat, İzmir Turizm, Kanberoğlu Turizm, Lüks Karadeniz Seyahat, Lüks Erova Turizm, Lider Vip Travel, Mek Ağrı Dağı Turizm, Öz Elbistan Seyahat, Öz Sivas Turizm, Niksarkale Turizm, Mis Amasya Tur, Özgül Bafra Turizm, Şanal Kırşehir Seyahat, Soma Seyahat, Tokat Seyahat, Sivas Huzur Turizm, Tokat Yıldızı Seyahat, Topçam Turizm, Yeniden As Bafra Seyahat, Yeni Sivas Turizm, Yeni As Bayburt ve Varan Turizm.

Ankara Uşak Otobüs Bileti Fiyatları


2024 yılı Mart ayı itibariyle Ankara Uşak otobüs bileti fiyatları 200 TL’den başlayarak 500 TL’ye kadar çıkmaktadır. En güncel ve uygun fiyatlı Ankara Uşak otobüs bileti Bilet Dükkanı’nda seni bekliyor. Farklı otobüs firmalarına ait Ankara Uşak otobüs bileti fiyatlarını aynı sayfa üzerinde karşılaştırarak beklenti ve bütçene göre en uygun olan bileti web sayfamız üzerinden satın alabilirsin.

AŞTİ Otogar'a Nasıl Gidilir? 


Ankara şehir merkezinde Balgat yakınlarında, Konya Yolu üzerinde yer alan AŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gitmek için birden çok seçenek mevcut. Şehrin hemen hemen her noktasında bulabileceğin taksilere binerek, araç kiralayarak ya da özel transfer rezervasyonu yaparak otogara en hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsin. Ankara araç kiralama ve transfer işlemlerin için seni Bilet Dükkanı web sayfasına davet ediyoruz. 

Türkiye’de büyük ve küçük iller fark etmeksizin, otogar ve şehir merkezi arasında ücretsiz yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarına rağmen bu hizmet Ankara’da geçerli değildir. Yani Ankara uşak otobüs bileti satın aldığın firmanın şehir merkezinden AŞTİ otogara giden herhangi bir aracı olmayacaktır. Bunun yerine AŞTİ’den şehir merkezine gitmek için binebileceğin toplu taşıma seçeneklerini merak ediyorsan: 104 – 2 ve 157 – 3 Gölbaşı – Akköprü – Ulus, 442 – 3 Güvenpark ve Pursaklar, 479 Uyanış-Beştepe, 419-5 Aktepe-Yüzüncü Yıl, 158 Aşti-Haymana numaralı EGO belediye otobüslerine binebilir ya da şehrin banliyö raylı sistemi olan Ankaray’ı kullanabilirsin. AŞTİ’de de duran Ankaray’a Kızılay metrosundan aktarma yapılabiliyor.

Uşak Otogar'dan Uşak Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Uşak Otogar’dan Uşak şehir merkezine ulaşım için neler yapabileceğini detaylarıyla anlattık. Otogarda 7/24 hizmet veren taksilere binebilir ya da Bilet Dükkanı web sayfasından Uşak Otogar araç kiralama ve transfer işlemlerinden kendine en uygun olan için rezervasyon yapabilirsin. Uşak’ta araç kiralamak sana seyahatin süresince büyük kolaylık sağlayacaktır. Otogardan şehir merkezine ulaşım dışında şehirler olan Afyon, Kütahya ve Eskişehir gibi illere günübirlik seyahatler yapmak için de kiraladığın aracı kullanabilirsin.

Uşak Otogar’dan Uşak şehir merkezine ulaşım için herhangi bir belediye otobüs hattı bulunmamaktadır. Bunun yerine şehrin farklı noktalarına giden otogar minibüslerine binebilir ya da Ankara Uşak otobüs bileti satın aldığın firmanın otogar ve şehir merkezi arasında ücretsiz yolcu taşımacılığı yapan servislerini kullanabilirsin.

Uşak'ta Gezilecek Doğal Güzellikler

 • Takmak Gölü
 • Ilıcak Subaşı Parkı
 • Örencik Kaplıcası
 • Tepedelen Çamı


Uşak'ta Gezilecek 5 Yer

 1. Atatürk ve Kurtuluş Anıtı

  Batı İç Anadolu şehirlerimiz Milli Mücadele dönemine kadar batılı devletlerin işgali altındaydı. Savaş döneminde büyük özveriler gösteren şehirlerden biri de Uşak’tı. Şehir merkezinin kalbinde konumlanan 17 metre uzunluğundaki bu anıt şehrin gösterdiği gayret ve mücadeleye teşekkür amacıyla yapılmış.

 2. Atatürk ve Etnografya Müzesi

  Atatürk’ün Uşak ziyaretleri sırasında kaldığı bu mavi ahşap konak neredeyse 50 senedir kapılarını müze olarak ziyaretçilere açıyor.

 3. Ulubey Kanyonu

  Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan Ulubey’in manzarasını seyretmek için Cam Teras’a çıkmalısın.

 4. Taşyaran Vadisi

  Gediz Nehri’nin yararak geçtiği vadi kayaçların doğal yollarla aşınması sonucu oluşmuş.

 5. Clandras Şelalesi

  M.Ö. 500lü yıllarda Frigyalıların inşa ettiği bir köprüyü de üzerinde bulunduran şelale tarihle yeşili bir araya getiriyor.


Uşak'ta Ne Yenir?

 • Keşkek
 • Tarhana Çorbası
 • Döndürme Böreği
 • Zini Hamursuzu
 • Gümlü Kebabı
 • Demir Tatlısı