Mersin - Ankara Otobüs Bileti Genel Bilgileri

450 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
486 KM Mesafe
İnan Turizm Popüler Firma
6 Saat 1 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Mersin Ankara Otobüs Biletleri

Mersin
Ankara
TL450

Mersin Popüler Otobüs Biletleri

Mersin Kalkışlı Otobüs Biletleri

Mersin Varışlı Otobüs Biletleri

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Mersin Ankara Otobüs Bileti Hakkında


Akdeniz’in gözde şehirlerinden olan Mersin’den yola çıkıp başkentimiz Ankara’ya şehirlerarası otobüs ile gitmek istiyorsanız Mersin Ankara otobüs bileti satın alarak seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Mersin’den Ankara’ya hem turistik gezileriniz hem de iş gezileriniz için tercih edebileceğiniz bir yol olan şehirlerarası otobüsler hızlı ve konforlu bir ulaşım hizmeti sunan popüler bir alternatiftir. Mersin Ankara otobüs bileti alırken farklı pek çok firmanın bu güzergahta gidiş – geliş seferler düzenlediğini göreceksiniz, bu otobüs firmaları arasından sizin istek ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan firmadan otobüs bileti satın alabilirsiniz. Bu konuda Bilet Dükkanı farklı otobüs firmalarını karşılaştırmanız ve en uygun fiyatlı Mersin Ankara otobüs biletini bulmanız konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Şehirlerarası ulaşım konusunda en ekonomik seçenek olan otobüslerle, aldığınız Mersin Ankara otobüs bileti sayesinde yolculuk yaparken Anadolu’nun güzel manzaralarına tanık olabilirsiniz. Mersin’den Ankara’ya kara yolu üzerinden şehirlerarası otobüslerle ulaşım ortalama olarak 7 saat civarında sürmektedir. Yolculuk sırasında duraklayacağınız dinlenme tesislerinde yemek ve tuvalet gibi çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Başkent Ankara’nın tarihi güzelliklerini görmek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kronolojik olarak tanık olmak ve kurtuluş mücadelesiyle ilgili pek çok şey öğrenmek için ve daha da önemlisi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir’i ziyaret etmek için Ankara hayatınızda bir defa da olsa mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yerdir. Yolculuğunuza başlamadan önce Mersin otogarına ulaşım, Aşti otogarından şehir merkezine ulaşım ve Ankara’da mutlaka gezmeniz gereken müzeler hakkında bilgi veren, Mersin Ankara otobüs bileti hakkındaki rehber yazımızı okumayı unutmayın.

Mersin Ankara Otobüs Bileti Fiyatları


Mersin ve Ankara arasındaki 486 km uzunluğundaki mesafesi şehirlerarası otobüs ile gitmeye karar verdiyseniz Mersin Ankara otobüs bileti alarak Mersin Otogardan hareket edip Aşti Otogarı’na varacak olan yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Mersin Ankara otobüs fiyatları yola çıkmayı tercih ettiğiniz saat ve otobüs firmasına ve otobüs firmasının sunduğu hizmetin kalitesi ve çeşitliliğine göre değişiklik gösterecektir. Mersin Ankara otobüs bileti fiyatları en düşük 180 TL’den başlamakta olup en yüksek 300 TL’ye kadar çıkmaktadır. En uygun fiyatlı Mersin Ankara otobüs biletini satın almak istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesinde var olan kampanyalardan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca avantajlı Ankara uçak bileti fiyatları ve Ankara otelleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Mersin Otogara Ulaşım


Mersin otogarından karşılıklı olarak pek çok şehre şehirlerarası otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin Ankara otobüs bileti aldıktan sonra Mersin otogara ulaşımın nasıl sağlandığını öğrenmek istiyor olabilirsiniz, Bilet Dükkanı olarak Mersin Ankara otobüs bileti hakkında tüm bilmeniz gerekenleri sizler için anlattık. Mersin otogarı sayesinde birçok şehir ile direkt ulaşım sağlayabilir, ya da direkt ulaşım yapamadığınız yerlere Mersin otogarı aracılığıyla aktarma yapabilirsiniz. Mersin’in Akdeniz ilçesinde yer alan Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne kolay bir ulaşım sağlayabilmeniz için Mersin şehir merkezi ve Mersin otogarı arasında ulaşım hizmeti veren servisler bulunuyor. Servisler haricinde otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla da şehir merkezi ve otobüs terminali arasındaki ulaşımı sağlayabilirsiniz. Şehir merkezi ve Mersin otobüs terminali arasında ulaşım gerçekleştiren otobüs hatları 11M, 12M, 170, 32M, 33M, 34M, 73M ve 79M şeklindedir.

Aşti’den Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Aldığınız Mersin Ankara otobüs bileti ile Ankara’da Aşti’ye vardıktan sonra Aşti’den Ankara şehir merkezine ulaşımı nasıl sağlayacağınızı merak ediyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Açılımı Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi olan Aşti, Ankara’da Beştepeler mevkiinde yer almaktadır. Günümüzde en büyük otobüs terminallerinden biri olan Aşti 1955 yılından beri aktif bir şekilde hizmet veriyor. Aşti otogarı Bugaş tarafından işletiliyor ve içerisinde yararlanabileceğiniz farklı pek çok işletme de mevcut. Aşti otogarını oluşturan bu büyük yapının içerisinde büfeler, restoranlar, gazete bayileri ve mescit bulunuyor. Hem başkentimiz olması hem de coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’nin kalbi olarak adlandırılan Ankara’ya şehirlerarası otobüs ile seyahat edenlerin sayısı epey fazla. Hem gidiş hem de geliş seferlerinizde birçok şehirle karşılıklı Ankara otobüs bileti bulabilirsiniz.

Aşti otogarında indikten sonra şehir merkezinde çeşitli yerlere ulaşım sağlamak için birkaç farklı toplu taşıma alternatifinden yararlanabilirsiniz. Aşti’den Ankaray’a binerek şehir merkezine doğru gidebilir, buradan metro hattına aktarma yaparak Ankaray üstünde olmayan diğer duraklara da ulaşım sağlayabilirsiniz. Raylı sistemler haricinde Aşti’den Ankara şehir merkezine ulaşım için otobüs ve minibüslere binmeniz de mümkün. Ayrıca otogardan Ankara şehir merkezinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak ulaşım sağlamak istiyorsanız taksiye binmeyi de tercih edebilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek 5 Müze


Türkiye’de müzeciliğin ilk olarak başladığı yerlerden biri olan Ankara, Türkiye’nin tarihi, siyasal, kültürel ve sanatsal olarak geçmişten günümüze kadar geçirdiği evrimi gözlemleyebileceğiniz pek çok müzeye sahiptir. Gezebileceğiniz onlarca müze arasından Ankara’da gezilecek 5 müzeyi sizler için tanıttık.

Anıtkabir


Manevi olarak Ankara’nın ve Türkiye’nin en yoğun duygular yaşatan yeri olan Anıtkabir’de, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı bulunuyor. Burası ilk olarak 1960 yılında Anıtkabir Atatürk Müzesi olarak açılmış olup 2002 yılında yapılan ek bölümlerle Anıtkabir Atatürk Müzesi ve Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak düzenlenmiştir. Müzede Atatürk’ün kullandığı birtakım şahsi eşyaları, yabancı devlet adamlarının kendisine ilettiği hediyeleri, çeşitli tabloları ve Atatürk’ün özel kitaplığını görebilirsiniz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi


Hem Ankara’nın hem de Türkiye’nin en önemli müzelerinden olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, 1997 yılında Avrupa’da yılın müzesi seçilmiştir. Müzede Paleolitik çağdan başlayarak Osmanlı dönemine kadar uzanan tarih boyunca kullanılmış ve üretilmiş olan pek çok eşya ve esere rastlayabilirsiniz. Anadolu’nun arkeolojik kazı yapılan çeşitli yerlerinden çıkarılan buluntular burada sergileniyor.

Kurtuluş Savaşı Müzesi


1920 ve 1924 yılları arasında 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin faaliyet gösterdiği bina 1961 yılından beri müze olarak hizmet veriyor. İlk müzeye çevrildiğinde TBMM Müzesi olarak adlandırılsa da 1981 yılında değiştirilerek Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak anılmaya başlıyor. Müzenin içerisinde Atatürk’ün ve birkaç milletvekilinin şahsi eşyalarını, Kurtuluş Savaşı’nda kullanılan silah ve eşyaları, istiklal madalyalarını, Teşkilat-ı Esasiye Kanunu’nun müsveddelerini görebilirsiniz.

Cumhuriyet Müzesi


Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan Cumhuriyet Müzesi binası da ilk olarak 1923 yılında inşa edildiğinde Cumhuriyet Halk Fırkası Mahfeli olarak kullanılmış ancak 1924 yılında 1. TBMM binasının yetersiz geldiği anlaşılınca meclis binası olarak kullanılmıştır. 1960 yılında 2. TBMM binası olarak kullanılmaya başlanan bina 1981 yılına kadar bu şekilde hizmet verdikten sonra Cumhuriyet Müzesi’ne dönüştürülmüştür. Müzenin içerisine mecliste kullanılan eşyalar, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk üç cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Celal Bayar’ın kişisel eşyaları ve meclis görüşme tutanakları gibi pek çok şeyi görebilirsiniz.

Etnografya Müzesi


Türkiye’nin ilk müzelerinden olan Etnografya Müzesi’nde Selçuklu döneminden günümüze kadar gelen Türk sanatının evrimine şahit olabilirsiniz. Müzenin içerisinde Anadolu’nun farklı yörelerinden toplanmış olan yöresel halk giysileri, eşyalar; oya, halı ve kilim işlemelerini görebilirsiniz. Ayrıca Osmanlı dönemine ait olan yay, ok, tabanca ve tüfek gibi savaş aletlerini de müzede bulabilirsiniz.