Ankara - Samsun Otobüs Bileti Genel Bilgileri

400 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
433 KM Mesafe
Ali Osman Ulusoy Popüler Firma
5 Saat 50 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Ankara Samsun Otobüs Biletleri

Ankara
Samsun
TL400

Samsun Popüler Otobüs Biletleri

Samsun Kalkışlı Otobüs Biletleri

Samsun Varışlı Otobüs Biletleri

Ankara - Samsun Otobüs Seferi Olan Firmalar

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Ankara Samsun Otobüs Bileti Hakkında


Ankara’dan Samsun’a şehirlerarası otobüsler ile yapacağınız yolculuk ortalama olarak 5-6 saat civarında sürer. Ankara Samsun otobüs bileti aldıktan sonra Samsun’da yapabileceğiniz şeyler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Bilet Dükkanı olarak sizler için hazırlamış olduğumuz, bilgilendirici rehber yazıyı okuyabilirsiniz. Samsun’a yaz aylarında gitmeyi tercih ediyorsanız sizi şehir hayatının keşmekeşinden uzaklaştırıp doğa ile iç içe vakit geçirmenizi sağlayacak olan, Samsun’un doğal güzelliklerini ziyaret edebilirsiniz. Bilet Dükkanı sitesi üzerinden en uygun fiyatlı Ankara Samsun otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Ankara Samsun Otobüs Bileti Fiyatları


Ankara’da Samsun’a şehirlerarası otobüsler ile yolculuk etmek istiyorsanız Ankara Samsun otobüs bileti hakkında fikir edinmek isteyebilirsiniz. Ankara Samsun otobüs bileti alarak keyifli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Ankara’dan 409 km uzakta yer alan Samsun’a yolculuk çok uzun sürmediği için oldukça uygun fiyatlara otobüs bileti bulmanız mümkündür.  Ankara Samsun otobüs bileti fiyatları tercih ettiğiniz otobüs firmasının prestijine, firmanın sunduğu hizmetin çeşitliliğine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Hem farklı otobüs firmalarının sunduğu hizmetleri karşılaştırmak hem de Ankara Samsun otobüs bileti fiyatlarını kıyaslamak için Bilet Dükkanı sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın sunduğu hizmetlerden yararlanarak size en uygun Ankara Samsun uçak bileti de satın alabilirsiniz. Ankara Samsun otobüs bileti fiyatları en düşük 170 TL’den başlayarak en yüksek 350 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Aşti Otogara Nasıl Gidilir?


Aşti otogarı, Ankara ve diğer şehirler arasında karşılıklı ulaşım konusunda en merkezi yerlerden biridir. Ankara Samsun otobüs bileti aldıysanız ama Aşti otogara nasıl gidilir bir fikriniz yoksa Bilet Dükkanı sitesinde sizler için hazırladığımız Ankara Samsun otobüs bileti hakkındaki rehber yazıyı okuyabilirsiniz. Aşti pek çok kişi tarafından sık sık kullanılan bir ulaşım merkezi olduğu için Ankara’nın neredeyse her yerinden Aşti’ye rahatlıkla gitmenizi sağlayacak toplu taşıma olanakları bulunmaktadır.

Aşti otogarına ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri olmasa da metro ile kolaylıkla Aşti otogarına gidebilirsiniz. Metro hattı ve Ankaray’ı kullanarak Batıkent, Kızılay, Ankara Garı, Ulus, Keçiören ve Sincan’dan Aştı otogarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro kullanmak istemiyorsanız da Ankara’da bulunduğunuz yerden 7/24 hizmet veren taksilere binerek direkt olarak Aşti otogarına varabilirsiniz.

Samsun Otobüs Terminalinden Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara Samsun otobüs bileti ile Ankara’daki Aşti otogarından yola çıkıp Samsun otobüs terminaline vardıktan sonra Samsun otobüs terminalinden şehir merkezine ulaşımı hangi yollarla sağlayabileceğinizi de öğrenmek isteyebilirsiniz. Samsun ile farklı şehirler arasında ulaşımın sağlandığı merkez noktalardan biri olan Samsun otobüs terminali ile Samsun’un çeşitli ilçeleri arasında ulaşım hizmeti veren birkaç farklı yol alternatifi mevcuttur. Samsun otobüs terminali ve şehir merkezi arasında sefer düzenleyen bir tane belediye otobüsü vardır. Bu otobüs de 24 numaralı hatta çalışan Fakülte – Otogar otobüsleridir. 24 numaralı belediye otobüsü haricinde, Samsun’un tüm ilçelerine ulaşım hizmeti veren minibüslere de binmeniz de mümkündür.

Ayrıca Samsun ile diğer şehirler arasında sefer düzenleyen otobüs firmalarının özel servisleriyle de otobüs terminali ve şehir merkezi arasında ulaşım da sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma kullanmayı tercih etmeyenler ise Samsun otobüs terminalinde bekleyen taksilere binerek Samsun şehir merkezinde gitmek istedikleri noktaya direkt olarak ulaşım sağlayabilirler.

Samsun’da Gezilecek 5 Doğal Güzellik


Doğal güzellikleriyle dillerden düşmeyen Karadeniz’in gözde şehirlerinden biri olan Samsun da her yıl binlerce turiste kapılarını açmaktadır. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna dair çok önemli bir yeri olan Samsun tarihi değere sahip yerlerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de görenleri büyülemektedir. Özellikle Kızılırmak Deltasındaki Kuş Cenneti gibi ender bulunan yerleriyle tüm ilgileri üstüne çeken Samsun’da mutlaka görmeniz gereken yerler bulunmaktadır. Samsun’da gezilecek 5 doğal güzellik şu şekildedir:

Kabaceviz Şelaleleri


Samsun şehir merkezinden 45 km uzaklıkta, Çarşamba ilçesinde yer alan Kabaceviz Şelaleleri yaz aylarında yaşanan bunaltıcı sıcaklardan kaçmak için gitmeyi tercih edebileceğiniz bir yerdir. Kabaceviz Şelalelerinden akan suyun sesi ve yarattığı serin ortam nedeniyle insanda rahatlama ve huzur hissi veren bu yerde aynı zamanda trekking ve kamp gibi çeşitli aktiviteler de yapabilirsiniz.

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı


Çarşamba ilçesinde bulunan bir diğer etkileyici yer ise Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’dır. Doğa ile iç içe vakit geçirmeyi sevenlerin bayılacağı bir yer olan Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda sevdiklerinizle piknik yapabilir; park içerisinde yer alan at çiftliğine gidip burada atları sevip ata binebilirsiniz. Binicilik haricinde burada yapabileceğiniz balık tutma ve okçuluk gibi farklı faaliyetleri de yapmanız için uygun alanlar bulunmaktadır. Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı her gün kapılarını 09.00’da açmakta ve park içerisinde yaşayan hayvanların günışığı davranışları hesaba katılarak müsait bir saatte kapatılmaktadır.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti


Samsun şehir merkezinden 15 km uzaklıkta yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti yıl boyunca neredeyse her türden kuş çeşidinin yaşadığı, akıl almaz güzelliğe sahip bir yerdir. Bu özelliği nedeniyle Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde kuşları gözlemlemenin yanı sıra bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilir ya da sevdiklerinizde keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne yılın her günü, dilediğiniz saatte ücrete tabi olmadan ziyaret düzenleyebilirsiniz.

Güvercinlik Göleti


Güvercinlik Göleti Samsun şehir merkezinden biraz uzakta, Havza ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Güvercinlik Göleti, insanların genellikle biraz serinlemek için yaz aylarında kaçtıkları yerlerdendir. Güvercinlik Göleti’ne geldiğinizde kendizi serin sulara bırakabilir, piknik ve kamp gibi faaliyetler yapabilirsiniz. Samsun’da gün batımını izlemek için en güzel noktalardan olan bu gölette dilerseniz balık tutmayı da deneyebilirsiniz.

Akalan Şelaleleri


Samsun’un Bafra ilçesi sınırları içinde yer alan Akalan Şelaleleri, insanın kendini kaptıracağı bir doğal güzelliğe sahiptir. Farklı farklı boyutlarda tam 18 tane şelaleden meydana gelen Akalan Şelaleleri 15 metre yükseklikten dökülmektedir. Dökülen suların yarattığı serinlik sayesinde ferahlatıcı bir ortam sunan Akalan Şelaleleri uzun doğa yürüyüşleri ve piknik yapmak için oldukça ideal bir yerdir.

Samsun Kuş Cenneti’ne Nasıl Gidilir?


Samsun’un en turistik doğal harikalarından olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti 56 bin hektarlık geniş bir alana yayılmış bulunmaktadır. Bu geniş alanın ise 11.600 hektarı sulak alandan oluşuyor. Farklı pek çok doğal yaşam alanını içinde barındıran bu doğa harikasında 465 farklı kuş türü yaşamaktadır. Özellikle kuşların göç döneminde Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde küçük karabatak, dikkuyruk, küçük akbalıkçıl, akkanatlı sumru ve küçük martı türlerini yaygın olarak görebilirsiniz. Kızılırmak Deltası, Kızılırmak Nehri’nin getirdiği alüvyonlardan oluşmuştur.

Kuş Cenneti’nde iki adet kuş gözlem kulesi, ziyaretçi merkezi, yönetim merkezi ve görüntü izleme merkezi bulunmaktadır. Samsun Kuş Cenneti’ne nasıl gidilir merak ediyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Şehir merkezinden 30 km uzaklıkta yer alan Kuş Cenneti’ne Bafra ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bafra haricinde Ondokuzmayıs’tan kalkan otobüs ve dolmuşlarla da Kuş Cenneti’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.