Bali Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Cum
26ºC
27ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
Cts
27ºC
28ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
Paz
26ºC
26ºC
Şiddetli yağmurlu

Bali Uçak Bileti Hakkında

Bali Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Bali'ye gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Bali para birimi Endonezya Rupisi'dir.
Bali en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Bali uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Bali uçak bileti ortalama 13.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Bali Denpasar Ngurah Rai Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Bali'de Gezilecek Yerler
Bali'de Ne Yenir?

Avantajlı Bali Uçak Bileti


Dünyaca ünlü bir tatil adası olan ve Endonezya’da bulunan Bali, özellikle seyahat severlerin ve yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin en çok ziyaret ettiği tatil mekanlarından biri olarak biliniyor.

Tanrılar Adası olarak da bilinen ada, tarihi ve kültürel mirasıyla, doğal güzellikleri ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Tapınakları, dağ yamaçları, masajları, geleneksel dansları, tropikal doğası, pirinç tarlaları ve plajları ile adeta bir turizm cenneti olan Bali’de güzel ve keyifli bir tatil yapmak isteyenler, en ucuz Bali uçak bileti satın alarak, bu doğal güzelliklerin hepsini yakından görme şansı elde ediyor. 

Sakin ve huzurlu atmosferinin arkasında yatan çalkantılı tarihi ve MÖ dönemlere kadar uzanan yerleşim yerlerinden biri olma özelliği ile özellikle tarih ve seyahat severlerin ilgi odaklarından biri olan Bali, M.S 1. yüzyıl itibariyle Hint ve Çin kültürünün etkileriyle değişim yaşamaya başlamıştır.

Tarihteki ilk adı ‘Walidwipa’ olan Bali, 1343 yılından itibaren sömürge savaşlarına sahne olmuştur. 1597 yılından sonra Hollandalıların ortaya çıkmasıyla birlikte kaos ortamına sürüklenen adanın tarihinde, İkİnci Dünya Savaşı sırasında Japon İmparatorluğu’nun işgali, Agung Yanardağı’nın patlaması ve iç savaş süreçleri oldukça etkili olmuştur.

1945 yılında gerçekleşen bağımsızlık ve daha sonra ülkede yaşanan darbe süreci, Bali’nin bugününe temel atmıştır. Son 20 yılda gerçekleşen turizm hareketliliği sayesinde refah düzeyine yükselebilen ada, doğaya aykırı olmayan mimarisi ve doğal güzellikleri ile dünyanın dört bir yanından turist çekmeye devam ediyor. 

Bali uçak bileti satın alan yolcular, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Jatiluwih pirinç tarlaları, maymunların yaşam alanı Ubud Monkey Forest ile plajı ve gece eğlenceleri için en çok ziyaret edilen Kuta ve Nusa Dua ile güzel bir tatilin keyfini çıkaracaklar.

Bali, dünya ile bağlantısını Denparas Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı ile sağlıyor. Şehir merkezine 13 km uzaklıkta bulunan havalimanından ulaşım ise birden çok ulaşım alternatifi ile oldukça kolay. İşte doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla Bali’de gezilecek yerler ve tüm merak edilenler… Bali uçak bileti ile yola çıkmadan önce Bali otelleri ve Bali araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Bali Denpasar Ngurah Rai Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Bali Denpasar Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine uzaklık 13 km olarak biliniyor. Yaklaşık 20 dakikada ulaşım sağlanan şehir merkezine, havalimanından Grap, GO-JEK, motosiklet araç kiralama, transfer ve taksi gibi birden fazla ulaşım alternatifi bulunuyor.

Endonezya’nın en işlek havalimanı olan Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı, her yıl 25 milyonu aşkın yolcu tarafından kullanılıyor. İşte Bali uçak bileti olan yolcuların şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceği yollar…

Denpasar Ngurah Rai Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Grap İle Ulaşım


Denpasar Ngurah Rai Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatiflerinin başında Grap geliyor. Grap uygulamasını seyahate çıkmadan önce telefonunuza indirmeniz ve üye olmanız durumunda havalimanında üstteki giden yolcu katından ücretsiz Wifi ile bir araç çağırmanız mümkün. Grap uygulamasıyla 6$ karşılığında havalimanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bali Denpasar Ngurah Rai Havalimanı’ndan Şehir Merkezine GO-JEK İle Ulaşım


Bali Denpasar Ngurah Rai Havalimanı’ndan şehir merkezine kolay ulaşım yöntemlerinden bir diğeri de GO-JEK. Grap gibi GO-JEK de şehir merkezine gidebilmek için kolaylıkla araç bulabileceğiniz uygulamalardan biri. Çok merkezi bir yerde durmanızı istemeyen GO-JEK çalışanları, dilediğiniz yere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bali Denpasar Ngurah Rai Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Motosiklet İle Ulaşım


Bali Ngurah Rai Havalimanı’ndan şehir merkezine motosiklet ile ulaşım da oldukça kolay olacaktır. Grap ve GO-JEK uygulamalarından rahatlıkla motor bulabilir, fazla bir fiyat farkı olmadan havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Günlük motosiklet kiralama da 6$ gibi bir fiyatla ücretlendiriliyor. Benzin fiyatları da yine aynı şekilde oldukça uygun seviyelerde seyrediyor.

Bali Denpasar Ngurah Rai Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Bali Denpasar Ngurah Rai Havalimanı, her yıl ağırlanan turist sayısı göz önünde bulundurulduğunda dünyanın en işlek havalimanlarından biri olarak kabul edilebilir. Bu da gün içerisinde havalimanından şehir merkezine çok sayıda insanın yolculuk yapması anlamına geliyor. En güvenilir ulaşım araçlarından biri de taksiler. Özellikle Blue Bird logolu taksiler, taksimetre kullanıyor olmaları nedeniyle çok fazla ücret talep etmeden kolay ve hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyor.

Bali’de Gezilecek Yerler


Milattan önce (M.Ö) 2000 yılına kadar uzanan tarihi ile ‘Tanrılar Adası’ olarak bilinen Bali, Müslüman Endonezya’nın aksine Budizm etkilerinin görüldüğü Hinduizm inancına sahip şehirlerden biri. Çok sayıda tapınakla karşılaşılmakta olan Bali’de keyifli ve güzel bir tatil planı yaparak, Bali uçak bileti alanlar, Bali Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı’na iniş yapacak.

Bali’de geçirecekleri süre içerisinde oldukça güzel bir tatilin keyfini çıkarmanın yanı sıra Ubud Sarayı, Batuan Tapınağı, Banyumala Şelalesi, Maymun Ormanı ve daha birçok yeri yakından görme imkanı yakalayacak. Bilet Dükkanı, gezilecek yerleri ve yenilecek yemeklerini detaylı bir şekilde aktararak, Bali rehberi sunar. İşte Bali’de mutlaka görülmesi gereken yerler: 

Tanah Lot Tapınağı (Tanah Lot Temple): Bali’de bulunan tapınakların en ünlüsü olarak bilnen Tanah Lot Tapınağı, Seminyak merkezinden 17 km uzaklıktadır. 

Pura Ulun Danu Bratan Tapınağı: Bali Adası’nın kuzeyinde yer alan Pura Ulan Danu Bratan Tapınağı, Bratan Gölü’ne oldukça yakın bir yerde bulunuyor. Dağların arasında eşsiz bir manzaraya sahip olan tapınak, mistik ve ferahlatıcı atmosferi ile huzur veriyor. 

Batuan Tapınağı: Geçmişte Batuan bölgesinin hükümdarı olan kraliyet ailesinin ikamet etmesi için inşa edilmiş olan Batuan Tapınağı, günümüzde çok sayda dini törene ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda 1000 yıldan fazladır da ünlü sanatçıların ve zanaatkarların barındığı da bilinmektedir. 

Ubud Pazar Yeri (Ubud Market): Bali Ubud’da en canlı ve en kalabalık yerlerinin başında gelen Ubud Pazar Yeri, yöresel lezzetlerin bulunabileceği çok sayıda restorana ev sahipliği yapıyor. Ayrıca çok sayıda hediyelik eşya dükkanı da bulunuyor. 

Ubud Sarayı: Gerçek adı Puri Seran Augung olan Ubud Sarayı, kraliyet ailesinin evi olarak biliniyor. Ubud’da Jalan Raya Caddesi üzerinde bulunan saray, çok sayıda heykel, geleneksel el sanatlarından oluşan süslemeler ve yemyeşil bir bahçeye ev sahipliği yapıyor. 

Besakih Tapınağı: Adanın ana tapınağı olarak kabul edilen Besakih Tapınağı, 1000 metrelik yükseklikte yer alıyor. Adanın en yüksek volkanik dağı olan Agung Dağı’nın hemen kıyısına inşa edilmiş olan tapınakta her yıl çok sayıda Hindu dinine ait ritüeller düzenleniyor. 

Lempuyang Tapınağı: Bali’nin en büyük 6 tapınağından biri olarak kabul edilen Lempuyang Tapınağı, aktif bir yanardağ olan Lempuyang Dağı’nın karşısında yer alıyor. 

Jatiluwih Pirinç Terasları: Halkın başlıca geçim kaynaklarından biri olan pirinç tarlaları, Bali’nin hemen hemen her yerinde rastlanılan güzellikleri arasında yer alıyor. Jatiluwih Pirinç terasları, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunuyor. 

Banyumala Şelalesi: Çok sayıda şelaleye ev sahipliği yapan Bali’de Banyumla Şelalesi, binlerce turistin akın ettiği doğal güzellikler arasında yer alıyor. Bali uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alıyor. 

Maymun Ormanı (Sacred Monkey Forest Sancuary): Ubud’un merkezinde bulunan Maymun Ormanı, maymunların yaşadığı doğal ortamı ve yemyeşil bir alanı görmek isteyenler için ideal yerlerden biri. Bali’den ayrılmadan mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer olan Maymun Ormanı’nda dilerseniz ellerinizle maymunları besleyebilirsiniz.

Bali’de Ne Yenir?


Endonezya mutfak kültüründen esinlenerek hazırladıkları yemeklerle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Bali’nin geleneksel yemekleri, dünya genelinde de sıklıkla yapılıyor. Bali uçak bileti olan yolcular seyahat boyunca yöresel yemekler denemek için “Bali'de ne yenir?” sorusunun cevabını merak ediyor.

Nüfusun çoğunluğu Hindulardan oluştuğu için domuz etinin yaygın olduğu Bali’de ne yeneceğini merak eden gezginler için Bali yemeklerini listeledik. İşte birbirinden farklı tarifi ve lezzetiyle Bali’nin meşhur yemekleri:

  • Satay: Bali’nin geleneksel yemeklerinden biri olan Satay, şişte pişirilmiş tavuk, sığır ya da domuz etinden yapılmaktadır. Izgarada yapılan yemek, etlerin marine edildiği baharatlarla lezzetlendiriliyor.
  • Betutu: Kümes hayvanlarının etlerinin uzun bir süre ve ağır bir şekilde pişirilmesiyle elde edilen betutu, Bali’nin geleneksel yemekleri arasında yer alıyor. Özellikle ördek etiyle yapılmakta olan bu yemek, 10-12 saat gibi bir süre içerisinde pişiriliyor. 
  • Lawar: İnce ince kıyılmış sebze ve et ile birlikte çeşitli baharatlar ve rendelenmiş Hindistan cevizi ile yapılmakta olan Lawar, Bali’nin en sevilen lezzetleri arasında bulunuyor. Bali uçak bileti olanların muhakkak tüketmesi gereken yemeklerin başında gelir. 
  • Nasi Campur: Kuru fasulye pilav mantığıyla hazırlanmakta olan Nasi Campur, Bali mutfağının en sevilen lezzetlerinden biri. ‘Ortaya karışık’ anlamına gelen yemek, pilav yanına doğaçlama bir şekilde hazırlanan yiyecekler ile oluşturuluyor. 
  • Spring Rolls: Dışı çıtır, içi ise lezzetli dolgu malzemeleri ile hazırlanmakta olan Spring Rolls, bir çeşit börek. Fıstık ya da biber sosu ile servis edilen bu börekler, Bali’nin en sevilen yemekleri arasında yer alıyor. 
  • Tempeh: Soya fasulyesi ile yapılmakta olan Tempeh, Bali’nin meşhur yemekleri arasında bulunuyor. Soya fasulyesinin kek kıvamına getirilmesi ile yapılan yemek, mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden biri olarak kabul ediliyor. 
  • Kari Udang: Köri ve Hindistan cevizi kullanılarak yapılan Kari Udang, bir çeşit karides çorbası olarak bilinmektedir. Bali’nin en sevilen lezzetleri arasında yer almaktadır. 
  • Nasi Jinggo: Muz yaprağına sarılmış pirinç, tavuk ve sebze, erişte, yumurta gibi garnitürlerden yapılan Nasi Jinggo, küçük porsiyonlarda tüketilen bir yemektir. Yerel halkın favori yemekleri arasında yer almaktadır. 
  • Pisang Goreng: Muzun kızartılmasıyla yapılan Pisang Goreng, Bali’nin geleneksel tatlısı olarak kabul ediliyor ve çok seviliyor. Kızartılan muza bal ya da hurma şekeri şurubu eklenerek yapılan bu enfes lezzet, mutlaka denenmesi gereken yemekler arasında yer alıyor.