Filipinler Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Filipinler'e gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya kış aylarıdır.
Filipinler para birimi Filipin Pesosu'dur.
Filipinler en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Filipinler uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Filipinler uçak bileti ortalama 13.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Manila Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Cebu Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım
Filipinler Kaç Saat?
Filipinler’de Gezilecek Yerler
Filipinler’de Ne Yenir?

Avantajlı Filipinler Uçak Bileti


Resmi adıyla Filipinler Cumhuriyeti veya Filipinler Güneydoğu Asya Cumhuriyeti’dir. Pasifik Okyanus’unun batısında kalan ve yaklaşık 7500 adadan oluşan bir ada devletidir. Başkenti Manila olup yaklaşık 100 milyon nüfusa ev sahipliği yaparak Asya’nın en kalabalık ülkelerinden biridir.

Okyanusta konumlanması dolayısıyla sıcak ve nemli tropikal iklime sahiptir. Muson yağmurları görülür. Filipinler’de ortalama sıcaklık 26 derece civarındadır. Tropikal iklimi ve coğrafyası dolayısıyla zengin bir ekosistem, pek çok doğal güzellik ve bir koloni tarihi bulunduran Filipinler’i gezmek isteyen yolcularımıza Bilet Dükkanı hem Filipinler uçak bileti fiyatları hakkında hem de Filipinler’de gezilip görülecek yerler, geleneksel yemekler gibi konularda yardımcı olur.

Filipinler otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Manila Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Manila, Filipinler'in genişleyen başkenti ve ülkenin en işlek ikinci şehridir. Eşsiz İspanyol tarihi, Manila'yı keşfedilecek en sıra dışı ve ilginç Filipin şehirlerinden biri haline getirdi. Gün boyunca, çarpıcı Kolonyal İspanyol mimarisi ve 16. yüzyıldan kalma San Agustin Kilisesi ile Eski Manila'yı mutlaka ziyaret edin. Ardından, geceleri en muhteşem restoranlardan bazılarında yemek yiyin veya şehrin kalbindeki yüksek bir gökdelenin tepesinde bir içki için.

Ninoy Aquino Manila havalimanından Manila şehir merkezine seyahat etmek için iki farklı seçenek bulunuyor; taksi veya otobüs. Seyahat etmenin en uygun yolu, yaklaşık 5,50 €'ya (PHP 300) mal olan ve şehir merkezine yaklaşık 30 dakika süren Manila havaalanı taksisine binmektir.

Daha da bütçe dostu bir seçenek, Manila'ya ulaşması 1 saat süren ve tek yön 0,50 € (20 PHP) olan Şehir Otobüsü Güzergahı 2'yi kullanmaktır. Bilet Dükkanı, Filipinler uçak bileti alan yolcuları için tüm seçenekleri sıraladı:

Manila Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Manila Havaalanı'ndan Manila şehir merkezine taksiye binmek, seyahat etmenin en rahat ve uygun yoludur. Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı'nda (MNL) üç tip taksi bulunmaktadır; Kupon Taksiler, Sarı-Metreli Taksiler ve Normal taksiler. Her Manila havalimanı taksi türü farklı bir ücret alacaktır, ancak ortalama ücret 5,50 € (PHP 300) ve trafiğin olmadığı koşullarda yolculuk süresi 30 dakikadır.

Manila Havaalanı'ndan şehir merkezine bir MNL taksisinin maliyeti, seyahat etmeyi seçtiğiniz taksi türüne bağlı olacaktır. Kupon Taksileri en pahalı seçenektir ve bölgelere göre belirli bir ücret alır. Sarı Taksimetreli Taksiler ve Normal Taksiler ücretinizi hesaplamak için bir taksimetre kullanır, ancak Sarı Taksiler genellikle daha pahalıdır.

Genel olarak, Manila Havaalanı'ndan Manila şehir merkezine seyahatin ortalama maliyeti yaklaşık 5,50 €'dur (300 PHP). Manila Havalimanı'ndaki Yolcu Terminali'nin dışında her üç taksi türü de mevcuttur. Hangi taksiye bineceğinizi belirlemek için renkleri kontrol ettiğinizden emin olun; Kupon Taksiler beyaz, Sarı-Metreli Taksiler sarıdır. 

Manila Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Manila havalimanından Manila şehir merkezine otobüsle gitmek ucuz bir transfer seçeneği olsa da yavaş bir yolculuktur. Manila Airpot'tan şehir merkezine seyahat eden birçok otobüs hattı vardır, ancak çoğu, turistlerin seyahat etmek için hiçbir sebepleri olmadığı birçok yerel bölgede durur ve bu da seyahat süresini önemli ölçüde artırır. Ancak, Şehir Otobüsü Güzergahı, şehir merkezine yaklaşık 1 saatte ulaşır ve ücreti sadece 0,50 €'dur (20 PHP). Şehir otobüslerini NAIA Terminal 3'ün dışında, Sarı Taksi hattının hemen yanında kolayca bulabilirsiniz.

Cebu Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım


Cebu Büyükşehir Bölgesi veya Metro Cebu, Filipinler'deki (Metro Manila'dan sonra) ikinci büyük metropol bölgesidir ve Visayas'taki ana ticaret, ticaret, eğitim ve sanayi merkezi Cebu City'dir. Filipinler'in en gelişmiş eyaletlerinden biri olarak, on yıl içinde iş işleme hizmetleri, turizm, nakliye, mobilya yapımı ve ağır sanayi için küresel bir merkeze dönüştü.

Mactan Adası'nda bulunan Mactan–Cebu Uluslararası Havaalanı, Filipinler'deki en işlek ikinci havaalanıdır. Mactan Cebu Havalimanı'ndan şehir merkezine (Magellan's Cross) seyahat süresi 30 ila 60 dakika, kat edilecek mesafe 13 kilometre civarındadır. Cebu Havalimanından şehir merkezine ulaşım seçeneklerini Filipinler uçak bileti alan yolcularımız için sıraladık:

Cebu Havalimanından Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Otobüs, Cebu Havalimanı'ndan şehre gitmek için ucuz bir alternatif. 2 tip otobüs mevcuttur: MyBus ve Sugbo Transit Bus. Sadece 50 PHP'ye (0,85 $) bilet alabilirsiniz. Yolculuk trafiğe bağlı yaklaşık 1 saat sürmekte. Ancak otobüs durağından şehirdeki otelinize gitmek için başka bir ulaşım aracına ihtiyacınız olacaktır.

Cebu Havalimanından Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Taksi en uygun seçenektir ve sizi doğrudan Cebu Havalimanı'ndan şehirdeki gideceğiniz yere götürebilir. Cebu City'deki trafiğin, özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde gerçekten kötü olabileceğini unutmayın. Bir taksi yolculuğu yaklaşık 45 dakika sürer ve ücretler 400 PHP'den (6,50 $) başlar.

Filipinler Kaç Saat?


Filipinler’e yolculuk hava trafiğine bağlı olarak 11-12 saat sürmektedir.

Filipinler’de Gezilecek Yerler


Filipinler'in her bölgesindeki manzara, dağlık ve tropikalden büyükşehir kadar değişir. Başkent Manila'nın kolonyal tarihi sokaklarında yürüyüş yaparak bir gün geçirebilir ya da Bohol adasındaki özel bir sığınakta ender görülen minik tarsier maymunları yakalayabilirsiniz. Sarp, peluş dağlar unutulmaz yürüyüş deneyimleri sunar.

Pasifik Okyanusu ile çevrili Filipinler'in Asya'daki en iyi plajlardan bazılarına ev sahipliği yapması ve muhteşem dalış deneyimleri sunması Filipinler uçak bileti alan yolcularımız için güzel deneyimler sunmakta. Filipinler uçak bileti almış yolcularımız için Filipinler’de gezilecek yerleri sıraladık: 

 1. Boracay

  Boracay Adası'nın Filipinler'in plaj başkenti olarak kabul edilir. Çünkü 12'den fazla plajı vardır. Batı Visayas bölgesindeki bu küçük ada, kumsal tatili yapmak isteyen plaj müdavimleri için idealdir. Adanın batı tarafında yer alan White Beach, Filipinler'in en iyi plajlarından biridir. Ada son derece meşhur olduğu için kalacak bir yer bulmak kolaydır. Adanın panoramik manzarasını görmek için en yüksek noktası olan Luho Dağı'na günübirlik bir gezi yapılmasını tavsiye ederiz. 

 2. Bohol

  Filipinler'in orta Visayas bölgesindeki Bohol adası daha sakindir ve ülkenin doğal güzelliklerini gözler önüne serer. Adanın en eşsiz doğa harikalarından biri de Carmen'deki Çikolata Tepeleri'dir. UNESCO tarafından korunan bu alan, kuru mevsimde kahverengiye dönen ve çikolatalı şeker öpücükleri olarak adlandırılan bir manzara olup 1.200 jeolojik oluşumdan oluşan bir koleksiyondur. Bohol, ilgi çekici büyük gözleriyle tanınan küçük, tarsier maymunları için işletilen bir sığınağa ev sahipliği yapıyor. Küçük bir ücret karşılığında, arazide samimi bir yürüyüş yapabilir ve küçük gece memelisi ile tanışabilirsiniz. 

 3. Cebu

  Merkezi Visayas bölgesindeki Cebu adası, Filipinler'deki en iyi dalış ve şnorkelli yüzmenin limanı olarak kabul edilir. Bir su altı meraklısıysanız, balinaları köpekbalıklarını, mercan resiflerini ve deniz kaplumbağalarını görmek için en iyi seçeneklerden biri Cebu'dur. 

 4. Banaue

  Banaue'nin pirinç terasları, Filipinler'de görülmesi gereken en çarpıcı şeylerden biridir. Zümrüt yeşili teraslar bu bölgede bir tarım harikasıdır. Bazı terasların 2.000 yıldan daha uzun bir süre önce dağ yamacına elle oyulduğu tahmin edilmektedir. Batad Pirinç Terasları ve Bangaan Pirinç Terasları, UNESCO Dünya Mirası alanları olarak korunmaktadır. 

 5. Vigan

  Filipinler'in kuzeyindeki tarihi Vigan şehri, Luzon bölgesinde ziyaret edilebilecek en büyüleyici kasabalardan biridir. Kültürü, yerleşimcilerden bölgeye gelen Çin ve İspanyol etkilerinin bir birleşimidir. Sokaklarda atlı bir kalesa ile gezintiye çıkın ve 18. yüzyılda bölgeyi kolonileştiren İspanyolların sömürge mimarisine hayran kalın.

Filipinler’de Ne Yenir?


Filipin mutfağı her ne kadar çok meşhur olmasa da farklı toplumlarla sömürgeler dolayısıyla fazlaca etkileşime girmiştir ve bu sebeple şahsına münhasır karma bir mutfak elde etmiştir. Filipinler uçak bileti alan yolcularımız için Filipinler’de ne yenir sıraladık: 

 • Adobo: Filipinler’in en popüler yemeklerinden biri olan Adobo çoğunlukla domuz eti veya tavuk eti ile hazırlanır. İçerisinde sebze ve deniz mahsulleri de bulunan bu tarif genelde özel bir erişte yemeği olan pancit veya pilav ile servis edilir. 
 • Bistek Tagalog: Dana eti ile hazırlanır ve limon suyuyla pişirilir. Eti pişirmeden evvel sarımsak, biber ve soya sosu ile dana eti marine edilir. 
 • Crab Rice: Bir çeşit pilav olup yengeç ve kıyılmış et ile lezzetlendirilir ve sebzeler eklenir. Damak zevkine göre yumurta da eklenebilmektedir. Filipinler uçak bileti olanların mutlaka denemesi gereken şeylerin başında yer alır. 
 • Oyster Sisig: Sarımsak, soğan ve çeşitli baharatlarla istiridye, limon suyu ve sirkenin sotelenip marine edilmesiyle hazırlanan bir tariftir. Lezzeti arttırmak için çeşitli sebzeler eklenir. Genelde pilav ile servis edilir. 
 • Sinigang: Deniz ürünleri ve et ile hazırlanır ve ekşi-tuzlu bir tadı vardır. Tercihe göre yalnızca sebze kullanılarak veya sığır eti, somon, karides ile hazırlanabilir. Boracay’ın en meşhur tariflerinden biridir.