Belarus Uçak Bileti

Belarus Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
18ºC
25ºC
Güneşli
Per
17ºC
25ºC
Parçalı Bulutlu
Cum
16ºC
22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Belarus Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu
Popüler Havayolu

Belarus Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Belarus'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya yaz aylarıdır.
Belarus para birimi Beyaz Rusya Rublesi'dir.
Belarus en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Belarus uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Belarus uçak bileti ortalama 7.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Minsk Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Vitebsk Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Belarus'ta Gezilecek Yerler
Belarus'ta Ne Yenir?

Avantajlı Belarus Uçak Bileti


Sovyetler Birliği’nin (SSCB) bir ülkesi olan Belarus (Beyaz Rusya), 6. ve 8. yüzyıllar arasında, Ukrayna ve Polonya’dan gelen Slav kabilelerin anavatanı olarak bilinir. İlgi çeken tarihi ve renkli kültürü ile dikkat çeken ülke, aynı zamanda yemyeşil doğasıyla da doğaseverler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Ormanları, doğal güzellikleriyle dikkat çeken ülke, sıfıra yakın suç oranıyla dünyanın en barışçıl ülkeleri arasında yer alıyor. Her geçen gün daha popüler hale gelen Belarus, çok sayıda insanın ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kuzey Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri olmasıyla birlikte temiz havası, şehir planlaması ve eğlenceli gece hayatıyla seyahat severler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. 

Sanayileşmeye büyük önem veren ülkede makine, tekstil, metal ve kimyasal ürünler Avrupa’ya ihraç ediliyor. Kutuplara yakın sayılabilecek bir konumda olması nedeniyle yıl boyunca genellikle karlı havanın etkisi altında kalıyor ve kar kalınlığı 30 cm’e kadar ulaşıyor. Özellikle kış aylarında hava sıcaklıkları eksi değerlerin altında ölçülüyor.

Yıl içerisinde en yüksek sıcaklık değeri ise temmuz ayında 18 derece civarında görülüyor. Doğal güzellikleri ve harika yapılarıyla gezilmeye değer başkent Minsk, sanayi merkezi olan Gomel, kültürel aktivitelerin ve eğlencenin adresi Vitebsk, ülkenin en çok ziyaretçi ağırlayan şehirleridir.

Slavianski Bazaar Sanat ve Müzik Festivali, her yıl temmuz ayında Vitebsk’te düzenlenen ve Slav ülkelerince önemli kabul edilen festivallerden biri. Aynı şekilde Minsk 

Uluslararası Film Festivali ve Navinki Uluslararası Performans Festivali de ülkenin en çok katılım sağlanan festivalleri arasında yer alıyor. Kültürel ve tarihi alt yapısı, doğal güzellikleriyle Kuzey Avrupa’nın en dikkat çeken ülkeleri arasında yer alan Belarus, her yıl çok sayıda turisti misafir ediyor.

Strana Mini Müzesi, Island of Tears, Uspensky Katedrali, Bağımsızlık Meydanı, Zafer Meydanı gibi çok sayıda gezilecek yeri keşfetmek isteyen ve Türkiye’den Belarus’a gidecek olan yolcular için Bilet Dükkanı, Belarus uçak bileti fiyatları, Belarus’ta gezilecek yerler ve yenilecek yemekler gibi pek çok konusunda rehberlik yapar.

Dünya ülkeleriyle bağlantısını toplam 4 havalimanı ile kurar. Minsk International Havalimanı ise en büyük havalimanıdır. Belarus uçak bileti ile yola çıkmadan önce Belarus otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, Shuttle otobüsler ile gerçekleştirilebiliyor. Minsk uçak bileti alan yolcular şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta olan havalimanından hareket eden 300Э numaralı halk otobüslerini kullanabilir. Bunun yanı sıra 173Э, 1400-TK ve 1430-TK numaraları shuttlelar da 15 dakika içerisinde Minsk şehir merkezine rahatlıkla ulaşılmasını sağlıyor.

Minsk Havalimanı’nın 5-6 numaralı kapısında bulunan otobüs terminalinden ve Tsentralnyi’de bulunan otobüs terminalindeki bilet makinelerinde de yine şehir merkezine ulaşım için bilet alınabilir. Metro, troleybüs ve tramvay da Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek alternatifler arasında yer alıyor.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Shuttle İle Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine Shuttle ile ulaşım, 15 dakika içerisinde gerçekleşiyor. 173Э, 1400-TK ve 1430-TK numaralı Shuttle hatları, 42 km uzaklıktaki şehir merkezine ulaşımda en sık tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım da mümkün. Havalimanından hareket eden otobüsler, Minsk şehir merkezinde 170’i aşkın durağa yolcu götürüyor.

Minsk Havalimanı’nda yer alan Tsentralnyi’de bulunan otobüs terminalindeki bilet makineleri, havalimanının 5-6 numaralı kapısında yer alan otobüs terminali, otobüs bileti alabilmek için oldukça uygun alternatifler arasında yer alıyor. Bu noktalardan tek kullanımlık, 10 günlük ya da aylık biletler satın alınabiliyor. Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 10 TL yani 5 bin Belarus rublesi tutuyor.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Troleybüs İle Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine troleybüs ile ulaşım da seçenekler arasında yer alıyor. Birçok yerde kaldırılan troleybüsler, Minsk’te hala kullanılmaya devam ediyor. 53 durak boyunca hizmet veren troleybüsler, Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda sıklıkla tercih edilen seçeneklerden biri. Fakat elektriğe bağlı olmaları nedeniyle kesinti sırasında hizmet veremiyor olmaları da büyük bir problem olarak kabul ediliyor.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tramvay İle Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine troleybüs ve otobüs gibi tramvay ile ulaşım da mümkün. Metro kadar yoğun olmasa da şehir içi ulaşımlarda sıklıkla tercih edilen ulaşım alternatifleri arasında yer alan tramvay, havalimanından şehir merkezine kolay ulaşım sağlıyor.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Metro İle Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine metro ile ulaşım, en sık tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. 30 yıllık bir geçmişi bulunan ve şehri doğu-batı, kuzey-güney doğrultusunda 25 durak ile birbirine bağlayan metro, 600 ruble civarındaki tek kullanımlık biletleri ile şehir merkezine ulaşımı oldukça kolay bir hale getiriyor. Metrolar, sabah 05.30’dan gece saat 01.00’e kadar sefer yapıyor.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Minibüs İle Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine minibüs ile ulaşım da seçenekler arasında yer alıyor. Özel bir şirkete ait olan minibüsler, şehir merkezine 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşılmasını sağlıyor. Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda sıklıkla tercih edilen seçeneklerden biri olan minibüsler, 7.500 Belarus rublesi yani 15 TL gibi bir ücret ve ücretsiz internet bağlantısı ile hizmet veriyor.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine minibüs ve otobüs gibi taksi ile ulaşım da mümkün. Fakat öncesinde pazarlık yapmanız, ödeyeceğiniz miktar için önemli olacaktır. Çünkü Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşımın bedeli yaklaşık olarak 60 ila 80 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Minsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Minsk Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım, çok daha kolay ve konforlu bir şekilde seyahat edilmesini sağlıyor. Önceden rezervasyon yapılarak da kiralanan araçlar ile havalimanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşılabilir.

Vitebsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine 12 km uzaklıkta yer alan Vitebsk Vostochy Havalimanı, önceden daha çok askeri amaçlarla kullanılan bir havalimanıydı. 1934 yılı itibariyle sivil kategoride hizmet vermeye başlayan havalimanı, Rusya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan şehri Kaliningrad, Bulgaristan’ın Burgaz şehri ve Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında bulunan tatil şehri Hurgada’ya direkt uçuş sağlıyor.

Büyük bir terminale sahip olan Vitebsk Havalimanı’nda uçuş sağlanan saatlerde yolcular için yiyecek ve içecek satışı yapan büfeler bulunuyor. Vitebsk Havalimanı’ndan 15 dakika uzaklıkta bulunan şehir merkezine birden fazla ulaşım şekli bulunuyor. Bunlardan en sık tercih edileni ise taksiler. Taksi dışında kullanılan bir diğer alternatif de özel servisler olarak biliniyor.

Vitebsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Vitebsk Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım yaklaşık yirmi dakika içerisinde rahatlıkla sağlanabiliyor. Havalimanı’nda geliş terminalinin hemen karşısında yer alan taksiler, her saat tercih edebileceğiniz bir ulaşım aracı olarak görülüyor.

Vitebsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Vitebsk Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım da yine konforlu ve hızlı ulaşım türlerinden biri olarak görülüyor. Havalimanından Vitebsk şehir merkezine araç kiralayarak ulaşım için P21 otoyolu kullanılıyor.

Vitebsk Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Servis İle Ulaşım


Vitebsk Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilen bir diğer alternatif de özel servisler. Konaklama merkezleri tarafından tahsis edilen özel servisler, havalimanından şehir merkezine ulaşımda kolaylık sağlıyor.

Kalmak için anlaştığınız otel ile daha önceden görüşerek söz konusu hizmetten faydalanmanız mümkün. Fakat havalimanı servisleri ayrıca ücretlendiriliyor.

Belarus’ta Gezilecek Yerler


Beyaz Rusya ismiyle bilinen Belarus, Orta Avrupa’da yer alan ülkeler arasında yer alıyor. 1991 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla birlikte bağımsızlığını ilan etmiş olan ülkenin başkenti Minsk. 207,6 bin kilometrekare alanda bulunan Belarus, Polonya, Rusya, Letonya ve Ukrayna ile sınır komşusu. Avrupa ve diğer kıtalar arasında önemli bir ticaret ve ulaşım ağına sahip olan ülkenin denize erişime de bulunmuyor.

Belarus’un tarihi ve doğal güzelliklerini görebilmek için karayolu ve demiryolunun yanı sıra havayolu ile ulaşım sağlamak da mümkün. Belarus uçak bileti alan seyahat severler, Minsk Havalimanı üzerinden şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirler. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Belarus arasındaki karşılıklı seyahatlerde vize uygulamasını 1 Haziran 2014 tarihinde kaldırdı. Bu nedenle Türkiye’den Belarus’a ulaşım vizesiz gerçekleşebiliyor.

Belarus uçak bileti alan ve ülkenin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek isteyenler, Belarus’ta gezilecek yerler üzerine detaylı bilgiye ulaşmak istiyor. Belarus’a seyahat edecekler için ülkenin en çok ziyaret edilen mekanlarını derledik. İşte Belarus’ta gezilecek yerler: 

Aziz Simon ve Helena Kilisesi: Kızıl Kilise adıyla da bilinen Aziz Simon ve Helena Kilisesi, Bağımsızlık Meydanı’nda bulunmaktadır. 1910 yılından günümüze kadar gelen yapı, Belarus’un en önemli yapıları arasında yer almaktadır. 

St Elisabeth Manastırı: Aziz Elizabeth ve kardeşleri anısında yapılmış olan St Elisabeth Manastırı, Minsk’te bulunmaktadır. Hala işlemeye devam eden bu tarihi yapı, insanların Tanrı iradesini yerine getirmek amacıyla bir araya geldiği yapılardan biridir. 

Holy Spirit Kilisesi: Minsk’te bulunan Holy Spirit Kilisesi, iki kulesi ve görkemli mimarisiyle Belarus’un en önemli yapıları arasında yer almaktadır. Bir Ortodoks katedralidir. 

Bağımsızlık Meydanı: Minsk’te bulunun Bağımsızlık Meydanı, şehrin merkezi alanındadır. Şehirdeki en çok bilinen ve popüler noktalarından biri olarak bilinen alan, ‘Lenin Meydanı’ olarak da anılmaktadır. 

Savaş Tarihi Müzesi: Nazilere karşı vermiş olduğu mücadeleler ile tanınan Belarus’un başkenti Minsk’te bulunan Savaş Tarihi Müzesi, 142 binin üzerinde parçayla şehrin en geniş müzelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Tarihin acı ve en eski dönemlerini yansıtan belgeler ve çalışmalar sonucunda elde edilmiş olan parçalar sergilenmektedir. 

Oktyabrskaya Meydanı: Ekim Meydanı olarak da bilinen Oktyabrskaya Meydanı, şehrin popüler simgelerinden biri olarak kabul ediliyor. 

Victory Square: Bağımsızlık Caddesi ve Zakharau Caddesi’nin birleştiği alanda bulunan Victory Square, en sembolik yapılar arasında yer almaktadır. Zafer Meydanı’nın ortasında yer alan anıt, 38 metre uzunluğunda taş bir sütundan yapılmıştır.

Bolshoi Opera ve Bale Tiyatrosu: Başkent Minsk’te yer alan Bolshoi Opera ve Bale Tiyatrosu, dünyanın en eski ve en ünlü balo salonlarından biri olarak kabul edilmektedir. 

Losycki Parkı: Belarus’un en eski parkları arasında yer alan Losycki Parkı, içinde bulunan ve 19. Yüzyıldan kalan eski malikane ile oldukça dikkat çeken popüler mekanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Güzel doğası ve yürüyüş alanları ile oldukça sevilen park, çok sayıda bitki ve ağaca ev sahipliği yapmaktadır. 

Gorky Parkı: 1805 yılınan kadar uzanan tarihi ile dikkat çeken parklardan biri olan Gorky Parkı, Vali Korneev tarafından inşa edilmiştir. Oldukça büyük olan alanın içerisinde oyun parklarından süs havuzlarına kadar çok sayıda yapıyı içinde barındırır. Parkın girişinde ziyaretçileri, Maxim Gorki anıtı karşılıyor. 

Minsk Botanik Bahçeleri: 1932 yılında açılmış olan Minsk Botanik Bahçeleri, bilimsel bir kuruluş olarak kabul edilmektedir. Doğal atmosferi ile en çok ziyaret edilen mekanlar arasında yer alan Minsk Botanik Bahçeleri, Belarus uçak bileti alarak şehre seyahat yapanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Belarus’ta Ne Yenir?


Yüzyıllar önce şekillenmiş olan Belarus mutfağı, çok sayıda yemeğe ev sahipliği yapıyor. Slav, Yahudi, Baltık ve Alman etkilerinin çokça görüldüğü yemeklerde yaygın olarak sebze ve et kullanılıyor. Bunların yanı sıra Rus, Ukrayna ve Polonya mutfağının yemeklerine çok benzer yemekler de görülebiliyor. İşte birbirinden farklı yapıma ve tada sahip enfes Belarus yemekleri: 

Draniki: Rendelenmiş ya da öğütülmüş patates ile yapılan draniki, Belarus’un en meşhur yemekleri arasında yer alıyor. Maçanka (bir nevi etli yemek): Et severlerin asla hayır diyemeyeceği lezzetlerden biri olan Maçanka, Belarus’a seyahat ederler tarafında mutlaka denenmesi gereken yemekler arasında yer alıyor. 

Vereşçaka: Maçanka gibi etli bir yemek olan vereşçaka, Belar’un sıklıkla tüketilen yemelerinden biri olarak kabul ediliyor. 

Koldunı (patates ve etle yapılan yemek): Belarus’ta ne yenir? sorusuna cevap arayanlar için unutulmayacak lezzetlerden biri de koldunı. Patates ve et ile yapılan yemekler arasında yer alıyor. 

Holodnik (soğuk çorba): Soğuk pancar çorbası olarak da tanımlanabilecek Holodnik, Belarus’un en sevilen lezzetleri arasında yer alıyor.