Moskova Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Moskova Sheremetyevo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Moskova Domodedovo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Moskova Vnukovo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Moskova'da Gezilecek Yerler
Moskova'da Ne Yenir?

Rusya’nın başkenti olan Moskova, Kızıl Meydanı, Aziz Vasil Katedrali ve Kremlin Sarayı ile dünyanın en önemli başkentleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en gelişmiş metro ağlarından birine ev sahipliği yapan şehirde metro istasyonları, sanat galerisini andıran yapılarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Her yıl çok sayıda turisti de ağırlayan başkentte, 10 milyondan fazla insan yaşamaktadır. Sovyetler Birliği rejiminin ardından oluşan yeni ve oldukça zengin bir kitleye de ev sahipliği yapan Moskova’da, Oligark adı verilen milyarderler de yaşamaktadır. Çok sayıda ünlü ve pahalı markaları rahatlıkla bulabileceğiniz Moskova, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Moskova’nın tarihi yapılarını, kültürel aktivitelerini, doğal güzelliklerini ve zengin mimarisini yakından görmek isteyenler, Moskova uçak bileti satın alarak, güzel bir tatilin keyfini çıkarabilirler. Bilet Dükkanı, Moskova’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili detaylı bir Moskova şehir rehberi sunar. 

Volga Nehri’nin aktığı, doğal güzellikleri ile dünyanın en beğenilen şehirleri arasında yer alan Moskova’da kışları oldukça soğuk geçmektedir. Dünya edebiyatının en önemli eserlerinin icra edildiği Rusya’nın başkenti Moskova, tarihle iç içe dolu dolu bir tatil için oldukça elverişli şehirlerden biri olarak bilinir. 900 yıldır hem devlet yönetimi ile hem de kültür sanat alanındaki zenginliği ile yerli ve yabancı turistlerin en uğrak şehirleri arasında yer alan Moskova’da Kremlin Sarayı, Aziz Vasil Katedrali, Tverskaya Caddesi, Kızıl Meydan ve daha birçok bölge, gezilmeye değer mekanlar arasında yer alıyor. 

Türkiye’den yaklaşık olarak 3 saatlik bir uçuş mesafesinde bulunan Moskova’da tatil yapmak isteyenler, sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti fırsatlarını takip ederek, en uygun Moskova uçak biletini satın alabilirler. Moskova, dünya ile bağlantısını, Sheremetyevo Havalimanı, Domodedovo Havalimanı ve Vunukavo Havalimanı olmak üzere 3 önemli havalimanı ile sağlamaktadır. Şehir merkezine en uzun uzaklığı 30 km olan havalimanlarından ulaşım da oldukça kolay sağlanmaktadır.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Moskova Sheremetyevo Havalimanı, şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunmaktadır. Dünyanın en iyi 50 havalimanından biri olan Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için farklı alternatifler mevcut. Metro, taksi, otobüs, Aeoroexpress trenleri ve özel transfer gibi ulaşım alternatiflerinden sizin için en uygun olanı tercih edebilir, şehir merkezine gidebilirsiniz.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için alternatifler arasında yer alan otobüsler, uygun fiyatları nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Şehir merkezine uzaklığı 30 km olan havalimanında, gelen yolcu terminali tarafından hareket etmekte olan otobüsler, şehir merkezine direkt olarak gitmiyor. Bu nedenle şehir merkezine metro ile geçmeniz gerekiyor. Moskova uçak bileti satın alarak şehri ziyaret etmeniz durumunda, otobüsleri kullanarak metro istasyonlarına gidebilirsiniz. Bunun için 817 ve 943 numaralı otobüs hatları, her 20-30 dakikada bir hareket ediyor… 

Metro istasyonlarına gidebilmek için kullanacağınız otobüs bilet ücretleri ise 60-80 RUB olarak belirlenmiş durumda. 851 ve 949 numaralı otobüs hatları da metro istasyonlarınıza ulaşımını sağlayan diğer seçenekler arasında yer alıyor. Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için 90 dakika geçerli olan Troika Card’ı kullanabilirsiniz. Ayrıca Marshrutka Shuttle isimli otobüsler de metro istasyonlarına gidebilmeniz için kullanacağınız ulaşım alternatifleri arasında yer alıyor. Shuttle otobüsler için ödeyeceğiniz bilet ücreti de 120 RUB olarak belirtiliyor.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Aeroexpress Tren İle Ulaşım


Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine Aeoroexpress tren ile ulaşım da oldukça hızlı alternatifler arasında yer alıyor. Moskova uçak bileti satın almanız durumunda iniş yapacağınız Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine kolay bir şekilde geçebilmek için Aeroexpress ve Belarussky istasyonlarına gitmelisiniz. Bu istasyonlardan trenlere binerek metro istasyonlarına gidebilir, istediğiniz bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Moskova uçak bileti bulunan yolcular tren ile ulaşımı sık sık tercih eder. 

Belarussky metro istasyonu, Kızıl Meydan ve Teatralnaya metro istasyonuna 5 dakikada uzaklıkta bulunuyor. Bu nedenle şehir merkezine geçerken herhangi bir zorluk yaşamayacaksınız. Sheremetyevo Havalimanı’nından şehir merkezine ulaşım için havalimanındaki D, E ve F terminallerinden hareket eden tren ücretleri 500 RUB olarak belirtiliyor.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Sheremetyevo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine ulaşımın hızlı ve kolay olabilmesi için taksileri tercih edebilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine gitmek istediğinizde yolculuğunuz yaklaşık olarak 45 dakika sürecektir. Talep edilen yol ücreti ise 20€’dur. Bu ücret, gidilen mesafeye göre değişiklik göstermektedir.

Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Rusya’nın en büyük havalimanları arasında yer alan Moskova Domodedova Havalimanı, şehir merkezine 34 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından ulaşım için birden fazla alternatif bulunuyor.

Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Domodedovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine ulaşım için en sık tercih edilen alternatiflerden biri olan otobüsler, uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Fakat şehir merkezine doğrudan otobüsler ile geçemeyeceğiniz için öncelikle 308 numaralı hatlarla Domodedovo Metro İstasyonu’na geçmeli, buradan da şehir merkezine gitmelisiniz. 06.00’dan 00.00’a kadar hizmet veren 308 numaralı hatlarda bilet ücreti için 90 RUB alınıyor. 

Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için diğer bir alternatif de havaalanı otobüsleri olarak biliniyor. Şehir merkezine geçmek için kullanacağınız metro istasyonlarına ulaşmanızı sağlayan havaalanı otobüsleri için tek yön bilet ücret 150 RUB’dur. Havaalanı otobüslerini, varış terminalinin önünde bulunan 2 no’lu çıkışın önünde bulabilirsiniz..

Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren İle Ulaşım


Domodedovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine ulaşım için tercih edilen trenler de oldukça rahat ve hızlı alternatifler arasında yer alıyor. Aeroexpress trenine ulaşan yolcular, buradan kısa bir süre içerisinde şehir merkezine geçebiliyor. Trenler, 05.15-00.30 saatleri arasında hizmet veriyor. Moskova uçak bileti satın alarak şehri ziyaret edenler, havalimanından şehir merkezine geçebilmek için kullanacakları trenler için 500 RUB bilet ücreti vermesi gerekiyor.

Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Moskova Domodedova Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım da hızlı ve kolay alternatiflerden biri olarak kabul ediliyor. Gideceğiniz mesafeye göre değişen ücretler, 1450 RUB ile 2800 RUB aralığında bulunuyor.

Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da şehrin diğer havalimanlarından olduğu gibi oldukça rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Şehir merkezine uzaklığı 28 km olan Vnukova Havalimanı’ndan şehir merkezine, otobüsler, Aeroexpress trenleri ve metro ile rahatlıkla ulaşmak mümkün. Tercih edeceğiniz tüm alternatifler ile Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine yaklaşık 30-40 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Moskova uçak bileti olan yolcular Vnukovo Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Moskova’da Gezilecek Yerler


Dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alan Moskova, sanat galerisini andıran metro istasyonları, tarihi yapıları, görkemli sarayları ve hareketli meydanlarıyla oldukça dikkat çekiyor. Moskova uçak bileti satın alarak, şehrin dikkat çeken yapılarını yakından görmek isteyenler, Bilet Dükkanı tarafından sunulan Moskova şehir rehberini inceleyebilirler. İşte birbirinden güzel, mutlaka görmeniz gereken, Moskova’nın gezilecek yerleri… 

Kızıl Meydan: Rusça’da ‘güzel meydan’ anlamına gelen ‘Krasnaya Ploschad’, Kızıl Meydan’a verilen isimdir. Çar III. Ivan döneminde kurulmuş olan meydan, Roma Dönemi’nden itibaren halkın buluştuğu bir Pazar meydanı olarak bilinmektedir. Günümüzde de hala çok sayıda festivale ve etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. 

Kremlin Sarayı: Rus çarlarının yaşadığı bir bina olan Kremlin Sarayı, günümüzde de Rusya Devlet Başkanı’nın çalışma ofisi ve hükümet ofislerinin bulunduğu bir yer olarak kullanılıyor. Sarayın yapımına 1147 yılında başlanmıştır. Turistler için ziyarete açıktır. 

Aziz Vasil Katedrali: Şekeri andıran kubbeleri ile Moskova’nın ikonik imgelerinden biri haline gelmiş olan Aziz Vasil Katedrali, 1561 yılında ibadete açılmıştır. 1990 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini almıştır. Moskova uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken bir yerdir. 

Novodeviçi Mezarlığı: Çok sayıda Rus edebiyatçısı, sanatkar ve devlet adamının mezarlarının bulunduğu Novdeviçi Mezarlığı, heykelleri ve mezar taşları ile dikkat çekiyor. Nazım Hikmet ve eşi Vera, Einstein, Gogol ve Boris Yeltsin’in mezarının da bulunduğu mezarlık, çok sayıda ziyaretçinin akınına uğruyor. 

Arbat Sokağı: Rus edebiyatının ünlü şairi Puşkin’in evinin de yer aldığı Arbat Sokağı, Moskova’nın en eski ve en ünlü sokaklarından biri olarak kabul ediliyor. Moskova uçak bileti satın alarak şehri ziyaret etmek isterseniz, Arbat Sokağı’na mutlaka uğramalısınız.

Moskova’da Ne Yenir?


Sanatı ve kültürel yapısı ile zengin bir tarihe sahip olan Moskova, her yıl çok sayıda turistin akınına uğruyor. Tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini ve kültürel aktivitelerini yakından görmek isteyerek Moskova uçak bileti satın alanlar, Moskova’nın meşhur yemeklerini de merak ediyor. İşte birbirinden güzel, enfes tatlarıyla hafızanıza kazınacak Moskova yemekleri…

Zakuski: Moskova’nın en sevilen lezzetleri arasında yer alan Zakuski, yemekten önce tüketilen bir aperatif olarak biliniyor. Siyah ekmek, pancar turşusu, salatalık turşusu ve balıktan oluşan bu lezzeti unutamayacaksınız. 

Solyanka: Baharatlı et veya balık ile yapılan bir çorba türü olan Solyanka, Moskova mutfağının en sevilen yemekleri arasında yer alıyor. 

Pelmeni: Türk mutfağından mantıya oldukça benzeyen bir yemek olan pelmeni, hamur içerisine et, tavuk ya da mantar konularak yapılıyor. 

Golubski: İçerisine kıyma ya da peynir koyularak pişirilen bir lahana yemeği olan Golubski, Türk mutfağının lahana sarmasını andırır. 

Şarlota: Geleneksel Moskova tatlılarından biri olan Şarlota, kekin içine krema ve meyve püresi katılarak yapılır.