Yekaterinburg Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Cum
18ºC
31ºC
Güneşli
Cts
18ºC
32ºC
Güneşli
Paz
16ºC
29ºC
Güneşli

Yekaterinburg Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Yekaterinburg'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya yaz aylarıdır.
Yekaterinburg para birimi Rus Rublesi'dir.
Yekaterinburg en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Yekaterinburg uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Yekaterinburg bileti ortalama 11.210 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Yaketerinburg Koltsovo Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Yekaterinburg'ta Gezilecek Yerler
Yekaterinburg'ta Ne Yenir?

Avantajlı Yekaterinburg Uçak Bileti


Rusya’nın en büyük dördüncü şehri olan Yekaterinburg, St. Petersburg, Moskova ve Novosibirsk ile birlikte ülkenin en çok ziyaretçi alan şehirleri arasında yer alıyor. Urallar’da yer alan en büyük kültür merkezi olarak kabul edilen Yekaterinburg, Ural bölgesinin de başkentidir.

Vasily Ratischev tarafından 1732 yılında kurulmuş olan şehir, ‘Ekaterinburg’ olarak da anılmaktadır. Kan Kilisesi, Owert Anıtı, Opera ve Bale Binası gibi birçok gezilecek yere ev sahipliği yapan şehirde Yekaterinburg uçak bileti satın alarak tatil yapacak olanlar, şehrin gezilmeye değer yerlerini mutlaka ziyaret etmeli.

Komünist rejimden kalan tarihi ve dini yapılar, güzel bir gezi için oldukça etkili bir atmosfer sunuyor. 16. ve 18. yüzyıla ait tarihi eserlerin yer aldığı Güzel Sanatlar Müzesi de şehre gelenler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Yekaterinburg uçak bileti alarak Rusya'nın gizemli güzelliklerine şahit olabilirsiniz. 

Tarihi yapıları ve kültürel aktiviteleri ile her yıl çok sayıda turist ağırlayan şehir için gezi planı yapanlar, Bilet Dükkanı tarafından sunulan Yekaterinburg şehir rehberini inceleyebilir. Tarihi ve sanatsal yapıları, zengin kültürü ve doğal güzellikleri ile Rusya’nın en çok ziyaretçi alan şehirlerinden biri olan Yekaterinburg, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Gelişmiş metro ağıyla hemen hemen her yere rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir şehir olan Yekaterinburg’tan diğer şehirlere ve ülkelere de ulaşım da oldukça kolay. Turist bilgilendirme merkezlerinin yer aldığı şehir genelinde şehirde gezilecek yerler ile ilgili bilgi almak da mümkün.

Ücretsiz şehir turu yürüyüşleri, tarihi mekanlar ve doğal güzellikleri ile adeta bir turist merkezi olan Yekaterinburg’ta tatil planı yaparak uçak bileti satın alanlar, şehir ile ilgili genel bilgi almak için Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilirler. Yekaterinburg, dünya ile bağlantısını Koltsovo Uluslararası Havalimanı ile sağlamaktadır. 

Koltsovo Havalimanı, Roma, Frankfurt, Sofya, Münih, Viyana, İstanbul, Barselona, Helsinki, Taşkent ve Dubai’ye doğrudan uçuş sağlamaktadır. Yekaterinburg uçak bileti satın alarak Koltsovo Havalimanı’na iniş yapanlar, şehir merkezine gidebilmek için çok sayıda ulaşım alternatifine sahipler. İşte Koltsovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz alternatifler…

Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Nüfus yoğunluğu açısından Rusya’nın en kalabalık şehirleri arasında yer alan Yekaterinburg, yaklaşık 1,5 milyon nüfusa sahiptir. Moskova’nın 1677 km doğusunda bulunan şehir, Ural Dağları’nın tam ortasında yer almaktadır. En gelişmiş ticari bölgelerden biridir. Etnik ve kültürel kökeni nedeniyle her yıl çok sayıda turistin akınına uğramaktadır.

Yekaterinburg uçak bileti satın alarak Koltsovo Havalimanı’na iniş yapan yolcular, 18 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine otobüs, troleybüs, tren, metro, tramvay, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım alternatifleri ile gidebilirler. Ulaşım için gerekli olan biletler, şehrin hemen hemen her yerinden alınabilmektedir.

Yekaterinburg uçak bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Rusya otelleri ve araç kiralama hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatifleri arasında en sık tercih edileni otobüs ve troleybüslerle sağlanan ulaşım şekli. Otobüslerin yanı sıra 19 adet troleybüs güzergahına sahip olan şehirde, ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor.

06.00-22.00 saatleri arasında hizmet veren troleybüsler, havalimanından şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Bunun dışında Yekaterinburg tren istasyonu ve Koltsovo Havalimanı arasında 1 numaralı otobüs hattı sefer düzenliyor.

Söz konusu otobüs hattına binmeniz durumunda 40-50 dakika içerisinde şehir merkezine oldukça yakın olan tren istasyonuna ulaşmanız mümkün olacaktır. 168 numaralı otobüs hattı da yine havalimanından şehir merkezine hızlı ve kolay ulaşımınız için bir diğer alternatif olabilir. Kullanacağınız bu otobüs için ödeyeceğiniz tek yön bilet ücreti ise 24 ruble.

Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren İle Ulaşım


Yekaterinburg Kolstovo Havalimanı’ndan şehir merkezine tren ile ulaşım da sıklıkla tercih edilen alternatifler arasında yer alıyor. Şehir merkezine 2,5 km uzaklıkta bulunan Yekaterinburg Tren İstasyonu’ndan Rusya’nın diğer önemli şehirlerine gitmek de mümkün.

Koltsovo Havalimanı’ndan Yekatrinburg Tren İstasyonu’na ulaşabilmeniz için hizmet veren iki yönlü ekspres trenleri bulunuyor. Koltsovo Havalimanı, Koltsovo, Kompresorniy, Lechebniy, Chapaevskaya, Putevka, Shartosh, Pervemayskaya ve Ekaterinburg-Passazhirskiy gibi istasyonlardan geçen bu ekspresleri, 22-50 ruble karşılığı satın alacağınız biletler ile kullanabilirsiniz. Yekaterinburg uçak bileti olan yolcular ekonomik ve güvenilir olması nedeniyle sık sık tren yolunu tercih eder. 

Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek bir diğer alternatif ise taksiler… Özellikle zaman açısından oldukça etkili olan taksiler, açılışı 160 ruble ile yapıyor. Kilometre başına 25 ruble alan taksiler ile Yekaterinburg şehir merkezinde istediğiniz her noktaya kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplamda yaklaşık 500 ruble ücret ödemeniz gereken yolculuk, 25-30 dakika sürüyor. Taksilerin yanı sıra sarı renkli mini van araçları da havalimanından şehir merkezine ulaşımınız için oldukça konforlu alternatifler arasında yer alıyor. 7-14 kişilik olan bu araçlar, yolcu kapasitesi tamamlandıktan sonra direkt olarak şehir merkezine gidiyor. Yolculuk ücreti ise 18 ruble.

Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Metro İle Ulaşım


Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatifleri arasında yer alan metrolar, hızlı ve konforlu ulaşım açısından oldukça büyük bir rahatlık sağlıyor. Yekaterinburg’un merkez ilçeleri ile sanayi bölgesi arasında hizmet veren metro hatları, şehirde bulunan tek metro hattı olarak biliniyor. Line 1 metro hattı ile gitmek istediğiniz yerlere rahatlıkla ulaşmanız mümkün. Sadece 24 ruble iile ücretlendirilen metrolar, her 6 dakikada bir hareket ediyor.

Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tramvay İle Ulaşım


Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatifleri arasında tramvay ile ulaşım da yer alıyor. Şehir içinde hizmet vermekte olan toplam 30 farklı tramvay hattı, havalimanından şehir merkezine ulaşmanız için konforlu alternatiflerden biri olarak kabul ediliyor. Biletlerini istasyon ya da duraklardaki otomatik bilet makinelerinden satın alacağınız tramvaylar ile ulaşım 24 ruble ile ücretlendiriliyor.

Yekaterinburg Koltsovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Koltsovo Havaliamnı’ndan Yekaterinburg şehir merkezine ulaşım için araç kiralama alternatifini de tercih edebilirsiniz. 20-30 dakikalık bir yolculuğun ardından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu araçları, havalimanında hizmet vermekte olan araç kiralama firmaları aracılığıyla kiralayabilirsiniz. Yekaterinburg uçak bileti olan yolcular seyahat boyunca kullanmak için sık sık araç kiralama seçeneğini tercih eder. 

Yekaterinburg’ta Gezilecek Yerler


Rusya’nın en büyük ve kalabalık şehirlerinden biri olan Yekaterinburg, tarihi, kültürel alt yapısı ve sanatsal yönü ile turistlerin ilgi odakları arasında yer alıyor. Tarihi yapıları, yemekleri, zengin mimarisi ve kültürel aktiviteleriyle ünlü Yekaterinburg’ta gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgiye Bilet Dükkanı üzerinden ulaşabilirsiniz. İşte Yekaterinburg uçak bileti satın alarak şehri ziyaret edecek olanlar için gezilecek yerler: 

 1. Kan Kilisesi

  Rusya İmparatorluğu’nun son hükümdarı II. Nikolay ve ailesinin Rus iç savaşında Bolşevikler tarafından vuruldukları evin yerine inşa edilmiş olan Kan Kilisesi, Azizler Kilisesi olarak da biliniyor… 

 2. Qwerty Anıtı

  Diğer adıyla Klavye Anıtı olarak bilinen Qwerty Anıtı, Yekaterinburg’un en turistik noktaları arasında yer alıyor. Anatoly Vyatkin tarafından Klavye tuşlarından oluşan bir yapı olarak dizayn edilen, Iset Nehri kenarındadır. 

 3. Güzel Sanatlar Müzesi

  Uralların en büyük sanat müzesi olan Güzel Sanatlar Müzesi, 1936 yılında kurulmuştur. 17. ve 20. yüzyıllara ait Rus sanatı ve 14. ve 19. yüzyıl Batı Avrupa sanatına ait eserlerin sergilendiği müze, yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. 

 4. Yükseliş Kilisesi

  Yekaterinburg’un en eski Ortodoks kiliseleri arasında yer alan Yükseliş Kilisesi’nin yapımı 100 yıl sürmüştür. Şehrin en yüksek noktasında yer alan kilisede Barok mimarisi etkilidir. 

 5. Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu

  12 Eylül 1912 yılında açılan Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu, Rusya’nın en eski opera ve bale tiyatrolarından biridir. Yekaterinburg uçak bileti alarak şehri ziyaret edecek olanların mutlaka ziyaret etmesi gerektiği yerlerden biri olan opera ve bale tiyatrosu, altın çağını Sovyetler Birliği zamanında yaşamıştır.

Yekaterinburg’ta Ne Yenir?


Zengin kültürü, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile sanat şehri olan Yekaterinburg, yemekleriyle de ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Yekterinburg uçak bileti alarak Koltsovo Havalimanı’na iniş yapacak olan yolcular, seyahatlerine güzel bir yemek ile başlamak için Yekaterinburg’ta neler yenildiğini merak ediyor. İşte birbirinden güzel tatlarıyla hafızalara kazınan Yekaterinburg yemekleri… 

 • Pelmeni: Türk mutfağının enfes lezzeti mantıyı andıran pelmeni, kıymalı iç dolgusuyla suda haşlanan bir hamur işi yemeği olarak Yekaterinburg mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 
 • Okroshka: Çeşitli sebze ve ekşi süt ile yapılmakta olan Okroshka, bir çeşit soğuk çorba olarak tarif edilebilir. 
 • Kurnik: Yekaterinburg mutfağının en sevilen lezzetlerinden biri olan Kurnik, Ruslar için oldukça önemlidir. Kalın bir hamur içerisinde tavuk eti, yumurta ve mantardan oluşan iç harç ile deneyenleri kendine hayran bırakan bu lezzeti mutlaka denemelisiniz. 
 • Posikunchiki: Fast food büfelerinin vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Posikunchiki, kıyma veya soğanlı iç harcı ile yapılan bir çeşit börek olarak tarif edilebilir. Yekaterinburg uçak bileti alarak şehri ziyaret edenlerin mutlaka denemesi gereken yemekler arasında yer alan posikunchiki, şehrin hemen hemen her yerinde rahatlıkla bulunabiliyor. 
 • Mors: Rusya’nın en popüler içeceklerinden biri olan Mors, Yekaterinburg halkı tarafından da sıklıkla tüketiliyor. Ferahlatıcı özelliği ile kendine hayran bırakan bu içecek, kızılcık, kuş üzümü, ahududu ya da vişneden yapılıyor.