Bilecik Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
8ºC
23ºC
Güneşli
Per
10ºC
25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cum
10ºC
27ºC
Güneşli

Bilecik Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Bilecik'e gitmek için en uygun zaman sonbahar aylarıdır.
Bilecik en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Bilecik uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Bilecik Şehir Merkezine Ulaşım
Bilecik’te Gezilecek Doğal Yerler
Bilecik Lezzetleri

Avantajlı Bilecik Uçak Bileti


Bilecik, Türkiye’de Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ildir. Ege, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgeleri’nin kesişiminde bulunur. Bilecik 4.321 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Bu küçük şehrin nüfusu ise yapılan son sayıma göre 225.381’dir. 
Bilecik, tarihin her döneminden iz taşıyan bir dildir. MÖ 3000 yılından beri yerleşim kurulan bir şehirdir.

Frig, Lidya ve Pers gibi devletlerin bir süre hakimiyetinde kalan bölge sonra Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyeti altına girmiştir. Şehir, Osmanlı Devleti tarafından hakimiyet altına alınana kadar Bizans’ın elinde kalmıştır.

Osmanlı Devleti’nin burada doğması nedeniyle kültürel olarak çok gelişmiş bir şehirdir. Bilecik’te ipekçilik, dokumacılık, terım ve madencilik gibi iş alanları gelişmiştir. Bilecik, Osmanlı Devleti’nin bir süre başkenti olduğu için, şehirde tarihi yerler ve kültürel zenginlikler çokça bulunmaktadır.

Bilecik’in iklimi Marmara iklimidir. Yer yer İç Anadolu iklimine kaydığı yerler de olabilir. Şehrin içinden Türkiye’nin önemli nehirlerinden biri olan Sakarya Nehri geçer. Bu nehrin kıyı bölgelerinde mikroklima iklim bölgeleri oluşur.

Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağışlı geçer. Yıllık yağış miktarı 430 mm seviyelerine çıkabilmektedir. Bu durum da Bilecik’te yeşil alanların gelişmesine zemin hazırlamıştır. Şehrin neredeyse yarısı ormanlık alandır.

Şehrin ekonomisinde tarım ve hayvancılığın önemli bir payı vardır. Aynı zamanda ormancılık, madencilik, mermer, seramik ve tahta işlemeciliği gibi iş alanları da vardır.

Bilecik’e seyahat etmek istiyorsanız o halde sizin için en iyi alternatif Bilet Dükkanı. Sürekli sürdürmekte olduğu kampanyalar ile en ucuz Bilecik uçak bileti bulmanın yanı sıra Bilet Dükkanı, Bilecik’te geçireceğiniz zaman için adeta size özel rehberlik imkanını da sağlıyor.

Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlı Bilecik’te uçak bileti satın alırken, aynı zamanda otel ve Bilecik araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Bilecik’te neler yapabileceğinize, nereleri gezebileceğinize ve nasıl yemek yiyebileceğinize dair bilgilere de yine Bilet Dükkanı üzerinden erişebilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Bilecik Şehir Merkezine Ulaşım


Bilecik’te henüz bir havalimanı bulunmadığından dolayı Bilecik uçak bileti satın  almak isteyenlerin Bilecik’e de çok yakın olan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gitmeleri gerekmektedir. Bilecik ve Bursa Yenişehir Havalimanı arasında 40 km mesafe vardır.

En kolay yol da önce Bursa Otogarı’na gitmektir. Bursa Otogarı’na gittikten sonra bir otobüse binip Bilecik’e geçebilirsiniz. Otobüs yolculukları 45-50 dakika arasında sürmektedir. 

Bir diğer seçenek ise Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Bursa şehir merkezine geçip oradan Bilecik’e geçmektir. Şehir merkezine geçmek için birçok seçeneğiniz bulunuyor. Bunlar da taksi, belediye otobüsleri,  araç kiralama, özel transfer gibi seçeneklerdir. 

Havalimanından şehir merkezine ulaşımın en hızlı ve konforlu olanı taksiler olabilir.7/24 hizmet veren taksilerle ulaşımınızı her zaman sağlayabilirsiniz. Havalimanı ve şehir merkezi arasında 40 km mesafe olduğundan dolayı taksi ücretleri bütçenizi biraz aşabilir. Ama şehir merkezine 45-50 dakika arasında varmanız mümkündür.

Şehirde birkaç gün kalmayı planlıyor iseniz araç kiralayarak da şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu seçenek de taksi gibi hızlı ve konforludur. Siz de araç kiralamak istiyorsanız Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir, istek, ihtiyaç ve en önemlisi bütçenize göre araçları sitemizden inceleyebilirsiniz.

Minibüs kullanarak şehir merkezine gitmek isteyen gezginler havalimanı geliş terminali çıkışında bekleyebilirler.

Özel transfer araçları da havalimanında şehir merkezine yolcu taşımaktadır.Kalabalık bir grupsanız daha ucuza bir ulaşım sağlamış olursunuz.Hızlı ve konforlu olan özel transfer araçlarını havalimanı yakınlarında bulabilirsiniz.

Bursa şehir merkezinden Bilecik şehir merkezine gitmek içinde bir otobüse binebilirsiniz.Bu yolculuklar genellikle maksimum 1 saat sürmektedir.

Bilecik’te Gezilecek  Doğal Yerler


Bilecik, tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı birçok medeniyetin izlerini taşımaktadır. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de eşsiz bir şehirdir.

Bilecik uçak bileti satın alan gezginler için Bilecik’te farklı deneyimler vardır. Şehirde kaplıcalar, yaylalar, göletler gibi doğal güzellikler her yıl büyük bir turist akınına neden olmaktadır.

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı, Pelitözü Göleti, Kınık Şelalesi, Uzunçam Yaylası, Küçükelmalı Tabiat Parkı, Kömürsu Yaylası, Bilecik Selçik İçmeleri, Çaltı Kaplıcası, İnhisar Mağarası, Dodurga Barajı, Çiçekli Yaylası, Günyurdu Göleti, Çavuşköy Göleti ve Kamçı Yaylası ve Bozcaarmut Göleti gibi saydığımız tüm doğal yerleri kesinlikle görmenizi tavsiye ediyoruz.Bazı yerler hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

Bozcaarmut Göleti


Bozcaarmut Göleti, şehir merkezine 36 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehri en çok rağbet gören doğal güzelliklerden birisidir. Göletin çevresi çam ağaçlarıyla çevrilidir. Gölet aynı zamanda balık oltacılığı hobisi olanlar için en ideal yerlerden birisidir. Balık yönünden zengin olan gölette balık tutabilir, göleti seyredebilir ve eşsiz doğanın kucağına kendinizi bırakabilirsiniz.

Uzunçam Yaylası


Uzunçam Yaylası yeşil alan bakımından zengin bir doğal güzelliktir. Bilecik’te çok yağış olduğundan dolayı yaylalar her yıl yeşil kalabiliyor. Şehir merkezinden 44 km uzaklıkta bulunan yaylaya özel aracınıza gidebilirsiniz. Yayla yolu biraz bozuk olduğu için dikkatli olmanızda fayda var. Yaylada konaklayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Çadır getirerek kamp yapabilirsiniz.

Küçükelmalı Tabiat Parkı 


Ormanlık alanlarıyla dikkat çeken Küçükelmalı Tabiat parkı, şehir merkezinden 43 km uzaklıkta Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bulunmaktadır. Özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistler tarafından çokça gezilen parkta tesisler de bulunmaktadır. Ayrıca bölgede tenis oynayabileceğiniz tenis kortları ve oyun alanları da bulunmaktadır.

Birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz parkta, balık tutabileceğiniz bir gölet, piknik yapabileceğiniz piknik masaları ve yürüyüş yapabileceğiniz yürüyüş yolları da bulunmaktadır. Gün boyu ziyarete açık olan park eşsiz bir doğal güzelliktir.

Bilecik Selçik İçmeleri


Bilecik Selçik İçmeleri, şehir merkezinden 39 km uzaklıkta yer almaktadır. Turistler tarafından çok rağbet görmesinin nedeni ise şifalı bir su olmasıdır. Suyun sıcaklığı 15-20 derece arasında değişmektedir. 4 çeşmeden akan sular kronik rahatsızlıklara, kadın hastalıklarına, cilt hastalıklarına ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Bilecik’in eşsiz doğal güzellikleri arasında yer alan bu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İnhisar Mağarası


İnhisar Mağarası, şehir merkezine yaklaşık olarak 47 km uzaklıktadır. Özel aracınızla Söğüt Yolu’nu kullanarak ulaşabilirsiniz. Doğa tutkunuysanız bu mağara tam size göre çünkü mağara bir yamacın üzerinde yer almaktadır.

Mağaranın uzunluğu 170 m, yüksekliği ise 40 metredir. Girişleri ücretsiz olan mağarada birçok yarasa yaşamaktadır. Siz de böyle doğal güzelliklerden hoşlanıyorsanız İnhisar Mağarası’nı ziyaret edebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Çaltı Kaplıcası


Çaltı Kaplıcası, Bilecik’in Söğüt ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 39 km uzaklıkta yer alan kaplıcayı her yıl birçok yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Bölgedeki insanlar tarafından “Aşağı Hamam” olarak da bilinir.

Bilecik gezisinde mutlaka uğramanız gereken kaplıcanın suyu şifalı olarak bilinmektedir.38 derece sıcaklığa sahip olan suyu, cilt rahatsızlığı, mide rahatsızlığı ve kronik rahatsızlık gibi birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Bilecik Lezzetleri


Bilecik’in zengin mutfağa sahip olmasının sebebi kuşkusuz bulunduğu coğrafyadır. Hem Marmara hem İç Anadolu bölgesine yakın olmasından dolayı bu mutfaklardan beslenmiştir. Bilecik uçak bileti satın alan gezginler için Bilecik’te yenilecek bir çok lezzet bulunmaktadır. Bu lezzetleri aşağıda görebilirsiniz:

Ovmaç Çorbası


Birçok yörede yapılan bu çorbayı Bilecik’te de mutlaka denemelisiniz. İçerisine diğer yörelerden farklı olarak soğan, domates ve kıyma da konmaktadır. Şehir merkezindeki herhangi bir restoranda kolaylıkla deneyebilirsiniz.

Bıldırcın Kebabı 


Bilecik’in meşhur yemeklerinden olan Bıldırcın Kebabı, 5 tane bıldırcın ile yapılmaktadır. Bıldırcınların önce tütsülenip sonra düdüklü tencerelerde baharatlarla beraber pişirilmesiyle yapılan bu kebabı Bilecik’te kesinlikle denemelisiniz.

Cevizli Büzme Tatlısı


Hamur kullanılarak yapılan bir tatlıdır. Hamurun içine bol ceviz koyularak hazırlanır. Bu tatlıyı da Bilecik şehir merkezinde deneyebilirsiniz.