Balıkesir Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Balıkesir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Balıkesir'de Gezilecek Yerler
Balıkesir'de Ne Yenir?

Avantajlı Balıkesir Uçak Bileti


Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir, hem Marmara Denizi'ne hem de Ege Denizi'ne kıyısı olan Türkiye'nin en sakin ve en çok tercih edilen tatil beldelerinden birisi konumundadır. Avşa , Erdek , Ayvalık, Akçay gibi yaz turizminin en önemli yerlerini içinde barındıran Balıkesir, özellikle yaz aylarında turist akınına uğramaktadır. Ayrıca Altınoluk gibi oksijen cenneti olarak tabir edebileceğimiz bir yere sahip olan Balıkesir, sakin, doğa ile iç içe yapısı ile misafirlerinin gözdesi konumunda.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra oldukça köklü bir tarihe sahip olan Balıkesir, yapılan Arkeolojik araştırmalar sonucunda tarih öncesi dönemde Kalkolitik Çağı'nda da uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kentin bilinen ilk sakinleri Misi ismiyle anılan Misyalılardır. Daha sonra Hititler, Frigler, Persler bölgeyi hakimiyeti altına almıştır. 

O dönemlerden günümüze kadar birçok millete ev sahipliği yapan Balıkesir 6 Eylül 1922 yılında Yunan işgalinden kurtularak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir şehri olmuştur.

Her yönü ile muhakkak gezilip görülmesi gereken bir şehir olan Balıkesir'e gitmek için alacağınız uçak biletinize hem kolaylık sağlamak hem de uygun biletleri bulmak istiyorsanız Bilet Dükkanı'ndan kolaylıkla temin edebilir sorunsuz bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Böylece Balıkesir uçak bileti alarak tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Balıkesir otelleri ve Balıkesir araç kiralama hizmetlerimiz için sitemizi ziyaret edebilri, Balıkesir'e kara yolu ile ulaşmak isterseniz, otobüs bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz. Sizlere onlarca seçenek sunan Bilet Dükkanı, bir tık uzağınızda hizmet vermek için sizleri bekliyor.

Balıkesir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Balıkesir Kocaseyit Havalimanı, 1997 yılında hizmete açılmış ve sadece ticari seferlere ev sahipliği yapmıştır, ardından 2008 yılında genişletme ve büyütme çalışmalarından sonra terminal binası ve diğer tüm binalar hizmet vermeye devam etmiştir.

2010 yılında ise yurt dışı uçuşlara da başlamıştır. Edremit Körfez Havalimanı olan ismi Balıkesir Kocaseyit Havalimanı olarak 2012 yılında değiştirilmiştir. İşte Balıkesir uçak bileti olan yolcuların kullanabileceği alternatifler… 

Balıkesir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Balıkesir Kocaseyit Havaalanı , Burhaniye ilçesine yaklaşık olarak 6 km uzaklıktadır. Ayvalık'a 40 km uzaklıkta olan havalimanı, Balıkesir'in Merkezine ise 87 km lik bir mesafede yer alır.

Uçuşların ve inişlerin olduğu gün ve saatlerde havalimanından kalkan toplu taşıma servisleri ile ilçe merkezlerine ulaşım oldukça kolaylıkla yapılabilir. Burhaniye, Ayvalık ilcelerinden Edremit ilçesine de toplu taşıma ile geçmek mümkündür. Ayrıca Havalimanı ile Balıkesir Merkez arasında da Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla girmek mümkündür.

Balıkesir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile ulaşım


Havalimanından Balıkesir şehir merkezine toplu taşıma ile seyahat etmek istemezseniz taksi de sizler için önemli bir alternatif demektir. Günün her saati hizmet veren taksiler, yaklaşık 10 dakikalık bir süre içerisinde gelmekte olup , istediğiniz yere rahat bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Balıkesir uçak bileti olan yolcular şehir merkezine rahatça gidebilmek için taksi seçeneğini tercih eder. 

Balıkesir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Diğer toplu taşıma araçlara ya da taksi dışında daha konforlu bir seyahat etmek istemeniz halinde yardımınıza araç kiralama seçeneği yetişecektir. Özellikle Bagaj ve kişi sayısı fazla olması halinde araç kiralama alternatifi direkt olarak aklınıza gelebilir.

Balıkesir uçak biletinizi tedarik etmede de sizlere yardımcı olan Bilet Dükkanı, araç kiralamanızda da sizlerin yanında olacaktır. Araç kiralama uygulaması ile bir çok araç kiralama acentesini ayağınıza getiren Bilet Dükkanı, daha hesaplı, güvenli ve üst düzey konfor sağlayabilecek seçeneği sizlere sunuyor.

Balıkesir'de Gezilecek Yerler

Balıkesir'in doğası ve tarihi eserlerine tanıklık etmek için gezilecek yerler listesini Balıkesir uçak bileti aldığınız anda oluşturarak zamandan kazanabilirsiniz. Bilet Dükkanı olarak hazırladığımız “Balıkesir'de gezilecek yerler” listemizle karşınızdayız. İşte Balıkesir uçak bileti olan yolcuların gitmesi gereken yerler… 

 1. Cunda Adası

  Balıkesir'in en fazla rağbet gören yerlerinden birisi olan Cunda adası oldukça hareketli bir yapıya sahip. Hem doğal güzelliği hem de sosyal hayatın içerisinde olması gereken bütün olanakları barındırması ile gözde turistik mekanlar arasında. 

 2. Agios Yannis Kilisesi

  2007 yılında Rahmi Koç Müzesi bünyesinde müze olarak hizmet veren Agios Yanni Kilisesi içerisinde bulundurduğu kitaplık ve cafe ile ziyaretçi akını yaşayan yerlerden bir tanesi. 

 3. Kaplıcalar Cenneti

  Türkiye'nin termal zenginliklerinde en fazla yükü çeken şehirlerden birisi olan Balıkesir ile bu konuda yarışabilecek kuşkusuz çok ez şehir var. Derdine derman arayan, şifa bulmak isteyenler çokça Susurluk Kaplıcaları'nın yolunu aşındırıyor. Cilt ve Mide rahatsızlıklarına şifa olan Termal tesis hem görüp gezmek hem de şifa bulmak için mükemmel bir yer. 

 4. Manyas Gölü

  Kuşları ile meşhur Manyas Gölü, hem huzur bulmak için hem de gözlem yapmak için mükemmel bir yer. Sene içerisinde birçok kuş gözlemciliğine merak salmış turisti de uğrak noktası olmuş durumda. 

 5. Şeytan Sofrası

  Ayvalık ve Middili'nin muhteşem manzarasını seyretmek istiyorsanız muhakkak uğramanız gereken bir yer olan Şeytan Sofrası , bölgeye hakim bir tepede volkanik lavlardan oluşan ve şeytanın ayak izi olarak adlandırılmış ayak izlerinden ismini almış benzersiz bir seyir tepesi adeta. Doğa yürüyüşçüleri ve fotoğrafçıların gözde yeri olan Şeytan Sofrası gezilip görülmesi gereken yerler arasında. 

 6. Aşıklar Tepesi

  Balıkesir'in en fazla rağbet gören en popüler ilçesi olan Ayvalık'ta bulunan Aşıklar Tepesi , ilçe merkezine olan yakınlığı ve muhteşem seyir manzarası ile ziyaretçilerini mest yerlerin başında geliyor. Balıkesir uçak bileti olan herkes mutlaka buraya uğramalı. 

 7. Sütüven Şelalesi

  Balıkesir in doğa harikalarından birisi olan Sütüven Şelalesi , huzuru çağrıştıran bembeyaz suları ve dingin ortamı ile sizi bulunduğunuz süre zarfında farklı bir dünyaya götürecektir. Sarıkız Dağı yamaçlarında bulunan Sütüven Şelalesi, doğal güzelliği ile hayran bırakırken fotoğraf sanatçılarının da uğrak noktası olmaya devam etmektedir. 

 8. Sarımsaklı Gelinkaya

  Balıkesir merkezine yaklaşık olarak 170 km mesafede bulunan Sarımsaklı'yı gezerken görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Gelinkaya'dır. Hüzünlü hikayesi ile sıkça ziyaret edilen Gelinkaya, birbirini seven iki gencin aşkını anlatır. Rivayete göre birbirini seven iki genç aileleri yüzünden kavuşamaz ve kaçarlar devasa kayanın arkasına saklanıp kurtulurlar. Yine rivayete göre mezarları bu kayanın oradadır. 

 9. Balıkesir Atatürk Parkı

  1940 yılında açılan ve 2006 yılında tekrardan yenilenen Balıkesir Atatürk Parkı, şehrin en önemli gezi duraklarından birisidir. Park; yapay göl, çocuk parkı , bisiklet yolu, yürüyüş yolu, cafeteryalar, çay bahçeleri ve seyir teraslarından teşekkül olmuş olup yeşil ile iç içe oluşu ile turistlerin önemli duraklarından birisidir.

Balıkesir'de Ne Yenir?


Balıkesir’in eşsiz güzelliklerine şahit olduktan sonra yöresel yemeklerini tatmak isteyenlere özel “Balıkesir’de ne yenir?” listesi çıkardık. 

 • Bigadiç Güveç: İsmini Bigadiç ilçesinden alan güveç, toprak kaplar içerisine konan oğlak eti, domates, biber çeşitleri ile hazırlanan lezzetli bir yöresel yemektir. 
 • Tirit: Ülkemizin birçok yerinde meşhur olan tirit , Balıkesir'de muhakkak yenilmesi gereken yemeklerdendir. Balıkesir usulü tiritlik ekmek, et ve tereyağından yapılmaktadır. 
 • Balıkesir Mantısı: Tavukla hazırlanan mantı Balıkesir'in gözde yemekleri arasındadır.
 • Ayvalık Tostu: Adını Ayvalık ilçesinden alan tost , sucuk ,sosis ve domatesten yapılmaktadır.
 • Höşmerim: Peynir tatlısı olarak da bilinen Höşmerim yörenin en önemli lezzetlerinden birisidir.