Danimarka Uçak Bileti

Danimarka Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Danimarka Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Danimarka uçuş süresi seyahat edilecek şehre göre farklılık gösterir. İstanbul'dan 3 saat 20 dakika sürmektedir.
Danimarka'ya gitmek için en uygun zaman haziran, temmuz ve ağustos gibi yaz aylarıdır.
Danimarka para birimi Danimarka kronudur.
Danimarka en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Danimarka uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Danimarka uçak bileti ortalama 3.581 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İstanbul Danimarka Uçakla Kaç Saat?
Danimarka Uçak Bileti Fiyatları
Danimarka’ya Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Danimarka’da Hangi Dil Konuşuluyor?
Danimarka’da Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Yer

Danimarka Hakkında


Avrupa’nın hatta dünyanın refah seviyesi en yüksek ve en zengin ülkelerinden biri olan Danimarka İskandinavya’nın dört ülkesinden biridir. Danimarka yemyeşil doğası, sarayları ve kaleleriyle Kuzey Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri.

Zengin yeraltı kaynaklarına sahip ve bir gelir kaynağı olarak balıkçılığın önemli bir yere sahip olduğu Danimarka’nın Vikinglerin ülkesi olduğunu duymuşsunuzdur. Yaz akşamlarının keyifli geçtiği yere gitmek için Danimarka uçak bileti satın almak istiyorsanız Bilet Dükkanı web sayfasında farklı hava yolu şirketlerine ait bilet fiyatlarını karşılaştırabilir ve beklentilerinize en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Danimarka Uçakla Kaç Saat?


İstanbul kalkışlı olacak şekilde Danimarka uçak bileti satın aldıysanız yolculuğunuz yaklaşık 2 saat 55 dakika sürecektir. İstanbul – Kopenhag arası mesafe yaklaşık 2812 kilometredir. Eğer Danimarka’nın diğer popüler şehri Aarhus’a uçak bileti satın almayı planlıyorsanız yolculuk 2 saat 40 dakika civarında sürecektir.

Danimarka Uçak Bileti Fiyatları


İstanbul çıkışlı olacak şekilde Danimarka uçak bileti satın almak isteyen yolcular en uygun fiyatlı biletler için Bilet Dükkanı web sitesini ziyaret edebilirler. Danimarka uçak bileti fiyatları mevsime göre değişiklik göstermektedir. İstanbul Havalimanı (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt uçuş olacak şekilde bilet almak isterseniz kış aylarında fiyatlar 1.900 Türk Lirası’ndan başlayarak 3.900 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır; yaz aylarında ise fiyatlar 2.725 TL – 6.275 TL arasında değişiyor. 

Eğer Aarhus gibi Danimarka’nın başka şehirlerine uçmayı planlıyorsanız biletinizi yine de Kopenhag üzerinden almanızı tavsiye ederiz. Danimarka’nın diğer şehirlerine yapılan uçuş seferlerinin fiyatları Kopenhag uçak biletlerinden daha pahalı tutacaktır.

Danimarka’ya Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler


İsveç, Norveç, İzlanda ve Danimarka’dan meydana gelen İskandinavya kuzeyde yer alması itibariyle ciddi soğukların yaşandığı yerler olarak bilinir. Fakat bu şiddetli soğukların Danimarka için geçerli olduğunu söyleyemeyiz. Danimarka kuzeyde yer almasına rağmen sıcak su akıntılarıyla çevrili bir deniz ülkesidir. Bu sebeple havalar daha yumuşaktır. Ocak – Şubat ayları için Danimarka uçak bileti satın aldıysanız beklediğinizin aksine karlı yerine kuru bir havayla karşılaşabilirsiniz. Yine de su kenarında yürüdüğünüz yerlerde rüzgarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden yanınızda kalın giysilerinizi, atkı ve bere gibi aksesuarlarınızı getirmenizi tavsiye ederiz. Danimarka’da kış aylarında havanın saat 14.30 – 15.00 gibi karardığını da göz önünde bulundurmalısınız. 

Danimarka’ya gitmek için pek çok tatil sever yaz aylarını tercih ediyor. Diğer tatil destinasyonlarına kıyasla Danimarka yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarla geçmediği, hatta akşam saatlerinde üzerinize ceket almalık serin bir havanın yaşandığı bir ülke. Yaz aylarında gidecekseniz ve gece saatlerinde sokaklarda olmayı planlıyorsanız valizinize mutlaka bahar aylarında giymeye uygun bir ceket almanızı öneririz.

Danimarka uçak bileti satın alan bordo pasaport sahibi yolcuların muhakkak geçerli bir Schengen Vizesi olması gerekiyor.

Danimarka’da Hangi Dil Konuşuluyor?


Danimarka’nın resmi Dili Danca’dır, ülkede dünyanın en zor dilleri arasında gösterilen Danca konuşulmaktadır. Fakat hiç endişeniz olmasın, Danimarka’da da tıpkı diğer İskandinav ülkelerinde olduğu gibi nüfusun büyük çoğunluğu iyi derecede İngilizce konuşmaktadır. Zaten ülkedeki pek çok tabelada da Danca terimlerin altlarında İngilizcelerinin de yazılmış olduğunu göreceksiniz. 

Gençlerin hemen hemen hepsi iyi derecede İngilizce biliyor fakat burada yaşayan yaşlı insanların da akıcı bir şekilde İngilizce konuştuklarını gördüğünüzde oldukça şaşırabilirsiniz.

Danimarka’da Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Yer


Vikinglerin ülkesi Danimarka’da balıkçı köylerinde ünlü ringa balığından hazırlanan smörrebrödlerden (ekmek üstü) yiyebilir, ünlü çocuk masalları yazarı Hans Christian Andersen’in de memleketi olan bu ülkede kendinizi masal diyarındaymış gibi hissedebileceğiniz saray ve kaleleri gezebilirsiniz. İşte Danimarka uçak bileti sahiplerinin bu sakinlik ve huzur dolu ülkede mutlaka görmesi gereken 5 yer:

Kopenhag


Danimarka uçak bileti sahiplerinin büyük çoğunluğunun ülkeye vardıklarında ilk durakları başkent Kopenhag oluyor. Başkent olmasının yanında ülkenin en kalabalık şehri de olan Kopenhag İskandinavya’nın en önemli kültür ve finans merkezlerinden biri. Kopenhag’da görmeniz gereken başlıca yerleri şöyle sıralayabiliriz: şehrin dünya çapında bir üne kavuşmasına vesile olan Nyhavn bir kanal kenarına kurulmuş rengarenk İskandinav binalarının olduğu, şehrin belki de en turistik yeri. 

Kopenhag'da Neler Yapılır? 

Burada kanal kenarına oturarak fotoğraf çekilebilir, etraftaki kafe ve restoranlarda şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle çocuklu ailelerin ziyaret etmeyi en sevdiği yerlerin başında gelen Tivoli Bahçeleri ise Avrupa’nın en eski eğlence parkı olmasıyla ünlü. Günümüzde kraliyet ailesinin yaşadığı Amalienborg Sarayı, dünyaca ünlü markaların dükkanlarının yer aldığı Ströget alışveriş caddesi, hikayesi Andersen masallarına dayanan Küçük Deniz Kızı Heykeli ve hükümet binası olan Christiansborg Sarayı’nın kulesi (buradan tüm şehri kuş bakışı izleyebilirsiniz, kuleye giriş ücretsiz ve manzara açık havalarda İsveç’in Malmö şehrini dahi görüyor) muhakkak görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Aarhus


Kopenhag’dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehri olan Aarhus gerçek bir Viking şehri. Tarihi 8. Yüzyıla kadar uzanan Aarhus mimari olarak da oldukça dikkat çekici bir yer. Aarhus kilisesinin kulesine çıkarak şehri izleyebilir, sahil kenarında güneşlenen kalabalığı basamaklara seyredebilirsiniz. Aarhus Viking döneminden beri Danimarka’nın en korunmuş şehirlerinden biri.

Bornholm


Bornholm Danimarka’ya bağlı bir ada olsa da İsveç ve Polonya’ya Danimarka’dan daha yakın; fakat mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Sarp kayalıklı ormanları, yemyeşil vadileri, denizi ve tipik sivri çatılı küçük İskandinav evleriyle Bornholm adeta kartpostaldan fırlamış gibi görünüyor.

Roskilde


Her sene Temmuz ayı başlarında dünyadanın en önemli rock müzik festivallerinden birine ev sahipliği de yapan Roskilde Danimarka’nın en eski şehirlerinden biri olmakla beraber burası eskiden bir savunma şehriydi. Vikinglerin korsanlardan korunmak için gemilerini batırdıkları beş Viking gemisinin kalıntılarını bugün halen görebilirsiniz. Danimarka uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. 

Gilleleje


Danimarka Rivierası olarak da bilinen Gilleleje için ülkenin sayfiye şehri de diyebiliriz. Küçük bir balıkçı kasabası olan Gilleleje’de çektiğiniz fotoğrafları çevrenizle paylaşıtığınızda fotoğrafları sizin çekmediğinize inanabilirler! Fotoğraf tutkunuysanız ve güzel kareler yakalamak istiyorsanız mutlaka buraya gelmelisiniz, hazır Gilleleje’deyken dünyaca ünlü filozof Kierkegaard’ın anıtını da ziyaret etmeyi unutmayın.