Hollanda Uçak Bileti

Hollanda Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
18ºC
37ºC
Güneşli
Per
20ºC
39ºC
Güneşli
Cum
21ºC
40ºC
Güneşli

Hollanda Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Hollanda Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Hollanda'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Hollanda para birimi Euro’dur.
Hollanda en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Hollanda uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Hollanda uçak bileti ortalama 3.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Eindhoven Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Rotterdam Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Hollanda'da Gezilecek Yerler
Hollanda'da Ne Yenir?

Avantajlı Hollanda Uçak Bileti


Deniz seviyesinin altındaki ülke Hollanda, her geçen yıl popülaritesini arttırmaya ve sayısız turisti ağırlamaktadır. Dünyanın şahsına münhasır ülkelerinden biri olan Hollanda, mutlaka görmeniz ve kültürüyle tanışmanız gereken bir yer.

Laleleri, köprüleri, yel değirmenleri ve peynirleriyle ünlü ülkede kanalların bağlandığı sokakları ve sokaklarında vızır vızır geçen bisikletleriyle her şehri ayrı güzellikler sunuyor.

Hollanda’ya seyahat etmek istiyorsanız o halde sizin için en iyi alternatif Bilet Dükkanı. Sürekli sürdürmekte olduğu kampanyalar ile en ucuz Hollanda uçak bileti bulmanın yanı sıra Bilet Dükkanı, Hollanda’da geçireceğiniz zaman için adeta size özel rehberlik imkanını da sağlıyor.

Bilet dükkanı üzerinden uygun fiyatlı Hollanda uçak bileti satın alırken, aynı zamanda Hollanda’da neler yapabileceğinize, nereleri gezebileceğinize ve nasıl yemek yiyebileceğinize dair bilgilere ve otel ile araç kiralama hizmetlerine de yine Bilet Dükkanı üzerinden erişebilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Amsterdam Havalimanı, kent merkezinin 15 kilometre güneyinde yer alıyor. Dünyanın en yoğun havaalanlarından biri olan Schiphol Havaalanı, yılda yaklaşık 50 milyon civarında yolcu ağırlamakta. Hollanda uçak bileti alan yolcuların şehir merkezine gidebilmesi için farklı alternatifler bulunmakta.

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Havalimanının alt katından ulaşabileceğiniz tren, şehir merkezine ulaşımdaki en hızlı ve konforlu ulaşım aracıdır. Schipol Havalimanı’nda hiç efor sarf etmeden tren istasyonuna inebilir ve şehir merkezine giden trene binerek yalnızca 20 dakikada şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Otobüs ile ulaşım Amsterdam Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en ucuz yoludur. Havaalanının hemen önündeki duraktan kalkan otobüsler sayesinde ekonomik bir şekilde merkeze ulaşabilirsiniz. 397 ve 370 numaralı araçlar şehir merkezine servis yapmaktadır.

Otobüs seferleri gündüz 15 dakikada bir gerçekleştirilirken, gece 30 dakikada bir gerçekleştirilmektedir. 397 numaralı otobüs ile havaalanından Leidseplein Meydanı’na veya Amsterdam Elandsgracht’a ulaşabilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine taksi ile gitmek avantajlı bir tercih olacaktır. Valiz sınırı olmadan 20 dakika içerisinde şehir merkezinde olacağınız Amsterdam taksilerinden birine binmek için havalimanı çıkışlarında yer alan taksi bekleme noktalarında beklemeniz gerekmektedir.

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Shuttle ile Ulaşım

Connexxion firması havaalanı ile şehir merkezi arasında özel bir servis imkanı sunmaktadır. Her yarım saatte bir kalkan servislerle merkeze kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır. Kentte yer alan pek çok otele de direkt ulaşım imkanı sunan Connexxion, her 30 dakikada bir kent merkezine ulaşım sağlamak üzere havalimanından kalkış yapar.

Eindhoven Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine 7 kilometre olan Eindhoven Havalimanı, ülkedeki en fazla yolcuya hizmet veren ikinci havalimanı statüsündedir. Şehir merkezine gidebileceğiniz farklı yollar mevcut olan Eindhoven Havalimanı’nda, Hollanda uçak bileti alan yolcular için ulaşım imkanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Eindhoven Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Eindhoven Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en ucuz yollarından birisi de otobüs kullanmaktır. Yolculuk süresi 24 dakika sürmektedir.

Eindhoven Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine taksi ile gitmek avantajlı bir tercih olacaktır. Valiz sınırı olmadan yapacağınız yolculuk konforlu olacağı kadar daha da pahalı bir alternatif olacaktır.

Rotterdam Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Hollanda’nın 2’ci büyük şehri olan Rotterdam’da bulunan Rotterdam The Hauge Havalimanı, şehir merkezine 5,6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 2 milyon civarında yolcuya hizmet verebilen bu havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen Hollanda uçak bileti almış yolcular için alternatifler bulunmaktadır.

Rotterdam Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Gündüz saatlerinde 33 numaralı, gece saatlerinde ise 12 numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu otobüs hatları ile metro aktarması da gerçekleştirebilirsiniz.

Rotterdam Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Her zaman tercih edebileceğiniz bu rahat ve hızlı ulaşım alternatifi elbette ki daha pahalıya gelecektir. Yine de geniş aileler veya yanında çok valizi olanlar için gerçekten mantıklı bir tercih.

Hollanda'da Gezilecek Yerler


Her yeri görülmeye değer olan bu ülkede, Hollanda uçak bileti almış olan ziyaretçilerin gezebileceği yerleri listeledik:

 1. Amsterdam

  Hollanda’nın başkenti olan şehir, ülkede en fazla turisti ağırlayan bölgelerin başında geliyor. Şehrin büyülü atmosferi bile görülmeye değerken kültür, eğlence ve tarih anlamında da çokça şey bulacaksınız. Özgür ortamı ve her daim renkli kalan gece hayatıyla hayran kalacağınız şehirde kanallar boyunca huzurlu bir bisiklet turu yapmayı unutmayın.

 2. Arnhem

  Hollanda’nın doğusunda yerini almış kentte, ülkenin en güzel açık hava müzelerinden birini görebilirsiniz. Kalabalık olmayan bir şehirken, bölgenin ileri gelenleri sayesinde popülerliğini arttıran Arnhem’de görülecek birçok tarihi eser de var. II. Dünya Savaşı’nda zarar gören ve sonrasında aslına uygun yenilen, görkemli La Grote Kerk bunlardan sadece biri.

 3. Delft

  Kuruluşundan bu yana tarihi dokusunu bozmamış Delft’te, Rönesans’tan Gotik mimariye pek çok eser görebilirsiniz. Ülkedeki tüm şehirlerde olduğu gibi upuzun kanalların çevrelediği şehir, bilim ve sanat alanında da onlarca etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

 4. Eindhoven

  Ülkeyi keşfetme turunuzda bir gününüzü kaplayacak küçük bir şehir olan Eindhoven’e de mutlaka yer ayırın. Amsterdam’dan çıkacağınız tren yolculuğuyla ulaşabileceğiniz şehir, yeşil doğası ve kültür sanat alanında sivrilmesiyle öne çıkıyor.

 5. Rotterdam

  Delfshaven bölgesinde düzenlenen festivaller şehre, her yıl Avrupa’nın farklı ülkelerinden ziyaretçileri çekiyor. Ünlü kulesi yanında Kinderjik Yel Değirmenleri ve dünyaca ünlü ressamların eserlerini sergileyen Boijmans Van Beuningen Müzesi’ni de keşfedebilirsiniz.

 6. Ultrecht

  Ülkenin ortaçağ şehri olan Utrecht’te şehir merkezine giden her yol Ren Nehri üzerinden geçiyor. Hollanda’nın en büyük üniversitesi olduğu düşünülen Ultrecht Üniversitesi’nin de şehre ayrı bir hava kattığını söyleyebiliriz.

 7. Giethoorn

  Dünyadaki en güzel köylerden biri olan Giethoorn geziniz, hayatınızda önemli bir yer alacak. Daha önce eşini görmediğiniz bir köyle karşılaşacaksınız. Köyde, hiçbir motorlu taşıta yer yok. Ulaşım kanallar üzerinden küçük tekneler veya sandallarla sağlanıyor. Etrafınız yeşil bahçeler içinde şirin evlerle kaplanmış.

Hollanda'da Ne Yenir?


Her ne kadar mutfağıyla tanınan bir ülke olmasa da Hollanda, peynirleri ve tatlılarıyla adını duyurmuştur. Sokak satıcılarından kaliteli restoranlara kadar her yerde bulabileceğiniz onlarca lezzet, ülkenin güzelliğini iyice pekiştiriyor ve gezinize daha fazla tat katmaktadır. Hollanda uçak bileti almış olan ziyaretçilerin denemesi gereken yemekler listemizde:

 • Bitterballen: Hollanda’da patates ve et karışımıyla elde edilen küçük köfte kroketlere Bitterballen deniyor. Sokaklara yerleştirilmiş otomatlarda bile bulacağınız bu köftelerin isteğinize göre dana ve domuz etli olanlarını ya da deniz ürünlülerini deneyebilirsiniz. Çok açsanız ekmek arasında da satışı yapılıyor.
 • Licorice: Özünde meyan kökü bulunduran bir şekerleme olan Licorice, onlarca farklı çeşidiyle Hollandalıları en sevdiği abur cubur.
 • Erwtensoep: İçinde pek çok sebze bulunsa da başı bezelyenin çektiği bir Hollanda çorbası. İçine çoğu restoranda sosis de ekleniyor. Oldukça farklı bulacağınız bir tat olacak ama ülkede denenmesi gereken ana yemeklerden biri diyebiliriz.
 • Garnalen: Bir çeşit karides yemeği olan Garnalen, genelde seyyar satıcılar ya da büfelerde satılıyor. Küçücük karidesler kullanılarak hazırlanan yemek isteğe göre sandviç ekmeklerinin arasında servis ediliyor ya da özel soslarla sunuluyor.
 • Haring: Ringa balığı Hollanda’da Haring olarak söyleniyor ve bu balığı tuzla marine ettikten sonra çiğ tüketiyorlar. Bölgede balık kuyruğundan tutulup diğer yeniyor ama siz isteğinize göre ekmek arasında da yiyebilirsiniz.
 • Hollanda Peyniri: Hollanda peyniriyle ünlenmiş ülkelerden biri. Bu nedenle nefis peynirlerinden denemeden hatta bir parça da stoklamadan seyahatinizi tamamlamayın. Şehirde en çok tercih edilen peynir çeşitlerinden edam, gouda ve perranodan birini seçebilirsiniz.
 • Oliebollen: Noel pazarları ve festivallerin bir numaralı atıştırmalığı. Bizden tek farkı Hollandalılar bu mayalı tatlıyı elma ve krema gibi farklı aromalarla zenginleştirmişler.
 • Patat: Özel soslu patates kızartması olan Patat, Amsterdam başta olmak üzere ülkenin her şehrinde karşınıza çıkabilir. Genelde sokak satıcılarından alabileceğiniz bu patatesler, kâğıt külahlarda satılıyor.


Bilet Dükkanı ile uygun fiyatlı Hollanda uçak bileti satın alırken, diğer yandan da Hollanda’nın eşsiz doğal güzelliklerini, şehir hayatını ve birbirinden güzel kendine has lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Bilet Dükkanı’nın sunmuş olduğu ekonomik uçak bileti fırsatlarını ve bununla beraber size adeta bir rehberlik hizmeti sağlayacak olan bilgi birikimini kullanarak yapacağınız seyahatlerin keyfine Bilet Dükkanı ile varın.