İngiltere Uçak Bileti

İngiltere Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

İngiltere Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere'ye gitmek için en uygun zaman mayıs veya eylül aylarıdır.
İngiltere para birimi İngiliz sterlinidir.
İngiltere en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
İngiltere uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
İngiltere uçak bileti ortalama 2.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İngiltere’ye Nasıl Gidilir?
Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Gatwick Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İngiltere’de Gezilecek Yerler
İngiltere’de Ne Yenir?

Avantajlı İngiltere Uçak Bileti


Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan İngiltere; kırmızı otobüsleri, köprüleri, telefon kulübeleri ve sanat galerileri ile her yıl çok sayıda turist ağırlıyor. Britanya Adası’nda bulunan ülke, “Güneş batmayan ülke” olarak tanımlanıyor. Birleşik Krallık içerisinde yer alan en büyük ülke olan İngiltere, anayasal monarşiyle yönetiliyor. Kraliyet ailesi, yerli halk tarafından çok sevilirken, ülkenin turist çekmesine de katkıda bulunuyor. 

İngiltere uçak bileti ile ülkeyi ziyaret etmek isteyen turistler, ülkenin gezilecek yerlerini ve yemeklerini merak ediyor. Bilet Dükkanı, sunmuş olduğu kampanya ve indirimlerle ucuz uçak bileti fırsatlarını yakından takip etmenize yardımcı oluyor. Sitemiz üzerinden oluşturacağınız üyeliklerle, İngiltere uçak bileti fırsatlarını takip edebilir, dilediğiniz tarih için biletinizi satın alabilirsiniz. 

Bir ada ülkesi olan İngiltere’de yıl boyunca yağmur görülür. Yazları serin olan ülkede kış mevsimi ise oldukça soğuk bir hava durumuna sahip. Bu nedenle hava koşullarını takip ederek yola çıkabilirsiniz. 

Doğusunda Kuzey Denizi’yle, güneyinde ise İngiliz Kanalı’yla Avrupa Kıtası’ndan ayrışan ülkenin başkenti Londra… Roma İmparatorluğu’nun önem verdiği şehirlerden biri olan Londra, sahip olduğu köklü tarihi ile özellikle turistlerin uğrak noktalarından biri olarak kabul ediliyor. 0 meridyeninin geçtiği Greenwich kasabası da yine Londra’da bulunuyor. 

Ülkenin çok sayıda görkemli yapısına ev sahipliği yapan şehirde, Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamış olduğu Buckingham Sarayı da yer alıyor. Londra aynı zamanda Manchester ve Liverpool gibi önemli futbol takımlarına da ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en önemli üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi Oxford şehrinde konumlanırken, bir diğer önemli üniversite Cambridge Üniversitesi de Cambridge şehrinde yer alıyor.

Eğitimin yanı sıra dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olarak da kabul edilen İngiltere, çok sayıda büyük şirketin de merkezi halinde… Yazılım üretimi, Kimya, silah ve ilaç endüstrisi gibi birçok alanda faaliyet gösteren büyük şirket, ülkenin ekonomi alanında önemli bir konuma gelmesine yardımcı oluyor. Resmi dili İngilizce olan ülkede; İskoçca, Galce ve İrlandaca gibi farklı diller de konuşuluyor. Shakespeare, Charles Dickens, Virginia Woolf, Agatha Christie gibi dünyaca ünlü edebiyatçıların doğum yeri olan ülkede, The Beatles, Queen, The Smiths ve Radiohead gibi müzik grupları da bulunuyor. 

İngiltere vizesi ile gidebileceğiniz ülkede, sanatın ve tarihin yanı sıra birbirinden lezzetli yemekler de bulmanız mümkün… Savaş ve sanat tarihine dair oldukça köklü bir geçmişe sahip olan İngiltere’ye seyahat etmek isterseniz, Bilet Dükkanı üzerinden İngiltere uçak bileti fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

İngiltere’ye Nasıl Gidilir?


Avrupa’nın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan İngiltere’ye gidebilmek için İngiltere uçak bileti fırsatlarını takip eden seyahat severler, “İngiltere’ye nasıl gidilir?” sorusuna cevap arıyor. Avrupa’da vize koşulları en zor ülkelerden biri olan İngiltere’ye gidebilmek için yeşil, gri ve siyah pasaportlu turistler de vize uygulamasına tabi tutuluyor. Vizenizin çıkması durumunda muhteşem bir tatil için İngiltere uçak bileti almanız yeterli olacaktır.
Uluslararası seyahatler için en ideal ulaşım yolu hava yolu… Türkiye’den İngiltere’ye gitmek için tercih edilen ulaşım şekli de hava yolu olması nedeniyle Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden satın aldığınız İngiltere uçak bileti ile dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Peki İngiltere’ye ulaştıktan sonra şehir merkezine nasıl geçebilirsiniz? İşte yanıtları…

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Dünyanın en işlek havalimanlarından biri olan Heathrow Havalimanı, Londra’nın 22,5 km batısında yer alıyor. İngiltere uçak bileti ile yapmış olduğunuz seyahatlerinizde iniş yapacağınız öncelikli havalimanlarından biri olan Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için çok sayıda alternatif bulunuyor.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren İle Ulaşım


Şehir merkezine gitmek için en sık tercih edilen ulaşım şekli Heathrow Express ile gerçekleştirilen seyahatler oluyor. Heathrow’da bulunan 4 terminalden Londra Paddington İstasyonu’na giden ekspreste yolculuk, tahmini 15-20 dakika sürüyor. Her 15 dakikada bir hareket eden Heathrow Express ile tek yönlü yolculuk için 25 pound ödemeniz yeterli. Önceden rezervasyon yaptırmanız ya da tren kartı kullanmanız durumunda ise indirim fırsatlarından faydalanabilirsiniz.
Heathrow Express dışında tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif de Heathrow Connect, sizin Paddington İstasyonu’na rahatlıkla ulaşmanızı sağlayacaktır. Yol üzerine birkaç durağa uğrayan bu tren ile yolculuğunuz 30-40 dakika kadar sürüyor. Her yarım saatte bir hareket eden Heathrow Connect ile ödeyeceğiniz yol ücreti ise 10-15 pound civarında oluyor. 

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Metro İle Ulaşım


Heathrow’u şehir merkezine bağlayan Londra Metrosu’nun Piccadilly Hattı ise tercih edilen ulaşım alternatifleri arasında yer alıyor. Yaklaşık 50 dakika süren bir yolculuğun ardından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Seyahat için tercih ettiğiniz saate göre temassız ödeme kartı ya da Oyster kartı ile indirimli olarak ödeyeceğiniz ücret, 3-6 pound aralığında olacaktır.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Tren ve metronun dışında Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif ise taksiler… Diğerlerine göre daha pahalı olan bu ulaşım şekli ile yolculuğunuz, trafiğin yoğunluğuna göre 30-60 dakikaya kadar uzayabiliyor.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Çok sayıda otobüs firmasının hizmet verdiği bu alternatifi değerlendirirseniz, yolculuk süreniz ve ödeyeceğiniz ücret, tercih etmiş olduğunuz otobüs şirketine ve gideceğiniz yere göre değişiklik gösterecektir. 6-15 pound aralığında bir ücret ödeyerek şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Heathrow Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer İle Ulaşım


İngiltere uçak bileti ile gerçekleştirdiğiniz seyahatinizin ardından Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için özel transfer seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Özellikle bagajınızın çok olması durumunda oldukça ideal alternatiflerden biri olan özel transfer ile dilediğiniz yere seyahat edebilirsiniz.

Gatwick Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İngiltere uçak bileti ile yapmış olduğunuz seyahatinizde iniş yapacağınız en işlek bir diğer havalimanı da Gatwick Havalimanı’dır. Londra merkezinin güneyinde konumlanan Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ise birden fazla alternatif bulunuyor.

Gatwick Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren İle Ulaşım


Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine tren ile ulaşımda tercih edeceğiniz en ideal ulaşım Gatwick Express. Havalimanından Londra Victoria İstasyonu’na giden Gatwick Express ile 30 dakika süren bir yolculuğun ardından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yolculuk ücreti ise 20-25 pound arasında değişiyor.
Bunun dışında tercih edebileceğiniz bir diğer tren hizmeti de Güney Demiryolu… Havalimanı’ndan Londra Victoria İstasyonu’na ya da Londra Köprüsü İstasyonu’na gidiyor. Yaklaşık 30-45 dakika süren bir yolculuğun ardından şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Gatwick Havalimanı’nı Londra ve Güney Doğu’daki çeşitli noktalarla bağlayan Thameslink ise şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz bir diğer tren hizmeti… Havalimanından St. Pancras International, Blackfrias ve London Bridge gibi istasyonlara ulaşmanızı sağlayan Thameslink ile yolculuk ücreti ve süresi, gitmek istediğiniz yerin uzaklığına göre değişiklik gösteriyor.

Gatwick Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için bir diğer alternatif de otobüsler. National Express’in havalimanından Londra ve farklı noktalara düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini takip ederek, şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Trenden daha yavaş olan bu otobüsler ile dilediğiniz yere 5-10 pound civarında bir ücret ödeyerek gidebilirsiniz.

Gatwick Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım da mümkün. Her saat rahatlıkla bulabileceğiniz taksiler ile trafiğe bağlı olarak 45-60 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Gatwick Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer İle Ulaşım


Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için sıklıkla tercih edilen bir diğer alternatif ise özel transferler… Firmaya ve tercih edeceğiniz araç tipine göre değişkenlik gösteren fiyatları ile hizmet veren özel transferler, şehir merkezine kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor. Ödeyeceğiniz ücret ise 50-150 pound arasında değişiklik gösteriyor.

İngiltere’de Gezilecek Yerler


Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İngiltere, her yıl çok sayıda turist ağırlıyor. İngiltere uçak bileti ile ülkeyi ziyaret eden seyahat severler, gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyor. Köklü tarihi ve doğal güzellikleri ile sanata dair birçok yapıya ev sahipliği yapan İngiltere’ye keyifli bir tatil için gidecek olan tatil severler için İngiltere’de gezilecek yerler listesiniz hazırladık.

Oxford


Güney İngiltere’nin merkezinde bulunan Oxford, 38 kolejin mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Akademik şöhretinin yanı sıra büyüleyici mimarisi ile dikkat çeken Oxford’u görmeden tatilinizi sonlandırmayın.

Cambridge


Doğu İngiltere’nin Cam Nehri üzerinden yer alan Cambridge, İngiltere’nin en popüler şehirleri arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü Cambridge üniversitesine ev sahipliği yapan şehir, her yıl çok sayıda turist ağırlıyor.

Manchester


İngiltere’nin en önemli ikinci şehri olan Manchester, ülkenin kuzeybatısında yer alıyor. Zengin mimarisi, kütüphaneleri, spor geçmişi ve gece kulüpleriyle ziyaretçi akınına uğrayan Manchester, mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biri olarak kabul ediliyor. 

British Museum


İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan British Museum, ülkenin en turistik yerlerinden biri olarak biliniyor. Dünyanın müzesi olarak tanınan British Museum, 8 milyondan fazla ürünle oldukça geniş bir koleksiyona sahip.

Tower Bridge


Thames Nehri üzerine bulunan Tower Bridge, Londra’nın sembolik yerleri arasında yer alıyor. İçinde bulunan kraliyet hapishanesi nedeniyle “Londra Kulesi” olarak adlandırılan Tower Bridge, inşası 8 yıl süren muhteşem bir mühendislik ve tasarım dehasıdır.

Westminster Manastırı


Büyük Britanya’nın köklü tarihine ve mimarisine tanıklık etmiş olan Wesminster Manastırı, daha önceden Saint Peter Collegiate Kilisesi olarak biliniyordu. Şehrin en önemli yerlerinden biri olan Westminster Manastırı, mutlaka ziyaret edilmesi gereken sembollerden biri olarak kabul ediliyor.

İngiltere’de Ne Yenir?


Zengin kültürü ve köklü tarihi ile Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri olan İngiltere, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Birbirinden güzel tarihi yapıları, sanatla olan bağı ve doğal güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakan İngiltere’de denenmesi gereken lezzetler de dikkat çekiyor. Bilet Dükkanı üzerinden satın alabileceğiniz İngiltere uçak bileti ile ziyaret edeceğiniz ülkede aşağıdaki lezzetleri mutlaka denemelisiniz.

İngiliz Kahvaltısı


İngiltere denince akla ilk gelenler arasında yer alan İngiliz kahvaltısı, doyurucu ve sağlıklı atıştırmalıklarıyla büyük beğeni topluyor. Tereyağından jambonuna, onlarca çeşit reçelinden yumurtasına, mantarından kuru fasulyesine, sosinden kızarmış ekmeğine kadar geniş bir listenin hakim olduğu İngiliz kahvaltısını mutlaka denemelisiniz.

Bangers&Mash


Neredeyse her yemeklerinde patates bulunan İngilizler için Bangers&Mash, en önemli lezzetler arasında yer alıyor. Patates püresi ve kızarmış sosisten oluşan yemek, mutlaka denenmesi gereken yemeklerden biri olarak kabul ediliyor.

Fish&Chips


Dünyaca tanınan lezzetlerden biri olan Fish&Chips, İngiltere mutfağının en gözde yemeği olarak biliniyor. Ülkenin en çok sevilen ve satılan yemeği olan Fish&Chips, bezelye, tatlı fasulye ve sosis ile servis ediliyor.

Bubble&Squeak


Brüksel lahanası, havuç ve patates ile yapılan bir çeşit kızartma olan Bubble&Squeak, İngilizler tarafından genellikle akşam yemeklerinde tercih ediliyor.

Steak&Kidney Pie


Birleşik Krallık için vazgeçilmez yemeklerden biri olan Steak&Kidney Pie, şekil olarak turtayı andırıyor. Sütte bekletilmiş yufka, un, Hindistan cevizi kabuğu rendesi, soğan, elma şarabı ya da bira ile yapılan bu börek, en ünlü İngiliz yemekleri arasında yer alıyor.

İngiliz Çayı


Sütlü ve şekerli bir şekilde servis edilen İngiliz Çayı, İngilizler için oldukça önemli içecekleri arasında yer alıyor. 

Eccles Cake


Kahve ve çayla birlikte servis edilen lezzetlerden biri olan Eccles Cake, adını Grater Manchester’dan alıyor. Kuş üzümüyle yapılan bu lezzete bayılacaksınız.