Erzincan - Antalya Uçuş Bilgileri

1363,23 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
800 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Antalya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 20ºC
Maks: 28ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 21ºC
Maks: 31ºC
Güneşli
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 21ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 17ºC
Maks: 26ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 28ºC
Güneşli

En Ucuz Erzincan - Antalya Uçak Biletleri

AnadoluJet
Erzincan
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı
Antalya
Antalya Havalimanı
TL1.363
Türk Hava Yolları
Erzincan
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı
Antalya
Antalya Havalimanı
TL1.465
Sıkça Sorulan Sorular
Erzincan Antalya arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Erzincan Antalya karşılıklı uçuşlarınızı Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı ve Antalya Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Erzincan Antalya en ucuz uçak bileti 1363,23 TL’den başlamaktadır.
Erzincan Antalya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı’na Ulaşım
Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Antalya’ya Giderken Götürülmesi Gerekenler
En Güzel Antalya Koyları

Akdeniz Bölgesi’nin en popüler tatil yerlerinden biri olan Antalya, Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip olan 5. şehridir. Turizmin başkenti olarak da adlandırılan Antalya özellikle yaz aylarında akın eden binlerce yerli ve yabancı turistle birlikte oldukça hareketlenmekte ve nüfusu fazlasıyla artmaktadır. Akdeniz’de Antalya Körfezi ve Batı Toros Dağları arasında kalan bölgede kurulmuş olan şehir yazları oldukça sıcaktır ve kışları da fazlasıyla yağış almaktadır. Antalya yalnızca Toros Dağları’na sınır değildir, aynı zamanda şehrin %75’inde Toroslar yer almaktadır. Antalya’da kireçtaşı çok boş bulunduğu için kireçtaşlarının erimesiyle oluşmuş olan mağaralara ve düdenlere de sıklıkla denk gelmek mümkündür. Mağara ve düdenlerden bahsetmişken Antalya’nın meşhur Düden Şelalesi de şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Antalya’da Karain ve Beldibi mağaralarında gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda Paleolitik ve Mezolitik Dönem’den kalma kalıntılara denk gelinmiştir. Bölgedeki ilk yerleşimin ise Lidyalılar tarafından yapıldığı bilinmektedir. Helenistik Dönemde Bergama Kralı olan ve günümüzde Antalya’nın bulunduğu bölgeye bir liman kendi kuran 2. Attalos’a şükran olarak bölgeye “Ataleia” denmiştir. Şehrin adı Arap kaynaklarında “Antaliye” ve Türk kaynaklarında “Adalya” olarak geçse de 20. yüzyıldan itibaren aktif olarak Antalya denmektedir. Hititler, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Antalya 1391 yılında da Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine girmiştir. Antalya sahip olduğu köklü tarihi geçmişi sayesinde Türkiye’nin en çok antik kenti olan şehridir. Her bir yanı doğal güzelliklerle çevrili olan Antalya bir yandan da önemli tarihi yerler barındırmaktadır. Erzincan’dan yola çıkıp Akdeniz’in sıcak sularına Antalya’da girmek istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyatlara Erzincan – Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz. Antalya’ya doğru yola çıkmadan önce keyifli ve rahat bir tatil geçirmek için Antalya’ya giderken götürülmesi gerekenler ile ilgili bilgi verdiğimiz ve Antalya’nın en güzel koylarını tanıttığımız Antalya hakkındaki rehber yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı’na Ulaşım


1988 yılında kullanıma açılmış olan Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı, Erzincan şehir merkezinden 9 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden Erzincan Havalimanı’na ulaşım sağlamak için farklı ulaşım yolları mevcuttur.

Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı’na Belediye Otobüsleriyle Ulaşım


Erzincan Belediyesi işletmesi altında olan özel halk otobüsleri ile Erzincan şehir merkezinde Yapı Kredi Bankası’nın önünden hareket ederek Ermerkez, Eski Otogar, Terzibaba Camii ve Hilton Oteli güzergahını takip edil Erzincan Havalimanı’na varabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı’na Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


Erzincan Havalimanı ve şehir merkezi arasında karşılıklı ulaşım sağlayan Havaş otobüslerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Havaş otobüsleri ile şehir merkezinden hareket ederek Askerlik Şubesi, Eski Mit Kavşağı, Coşarlar Market Durağı, Belediye Evleri, Bahçesaray Caddesi, Neon Hastanesi Durağı, Erzincan Park AVM, SGK Önü, Ermerkez önü, Terzibaba Camii Durağı, Hilton Otel önü ve Otogar Durağı güzergahını takip ederek Erzincan Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Erzincan’da bulunduğunuz konumdan direkt olarak Erzincan Havalimanı’na gitmek istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilerle hızlı ve konforlu bir yolculuk sağlayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


1960 yılından itibaren hizmete açılmış olan Antalya Havalimanı, şehir merkezinin 12 km uzaklığında, Muratpaşa ilçesinde yer alan uluslararası bir havalimanıdır. Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir öğrenmek için Bilet Dükkanı sitesinde hazırlamış olduğumuz Erzincan – Antalya uçak bileti başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Otobüs ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’ndan 2 farklı hatta giden otobüslerle şehir merkezinin çeşitli yerlerine ulaşım sağlamanız mümkündür. İç ve dış hatlar terminallerinin önünden her yarım saatte bir kalkan 600 numaralı otobüs hattına binerek TEDAŞ, Topçular, Meydan, Mevlana, Eski Otogar, 100. Yıl Bulvarı, Antalya Devlet Hastanesi, Meltem, Migros Kavşağı, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Öğretmenevi, Otobüs Terminali güzergahında bulunan duraklardan birinde inebilirsiniz. Antalya Havalimanı ve Antalya Otobüs Terminali arasında ulaşım hizmeti veren 600 numaralı otobüsler yolculuğunu ortalama 40 dakika içerisinde tamamlamaktadır. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayan bir diğer otobüs ise 800 numaralı Antalya Havalimanı – Lara otobüsleridir. İç ve dış hatlar terminallerinin önünden her 2 saatte bir hareket eden otobüs Kardeş Kentler Bulvarı, Ermenek, Rauf Denktaş Caddesi, Güzeloba, Barınaklar Bulvarı, Metin Kasapoğlu Caddesi, Cebesoy Caddesi, Doğu Garajı, Fahrettin Altay Caddesi, Eski Mezarlık, Eski Otogar, 100. Yıl Bulvarı, AKM, Migros, Atatürk Bulvarı, Sağlık Müdürü, Gürsu, Sarısu güzergahını takip ederek yolculuğunu yaklaşık olarak 50 dakika içerisinde tamamlamaktadır.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Antalya Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşımı sağlayan Havaş otobüsleri iç hatlar gelen yolcu terminalinin çıkışından, uçak iniş saatlerine uyumlu olarak hareket etmektedir. Havaş otobüsleri Serik Caddesi, Gazi Bulvarı, Hal Kavşağı, Kepez Belediyesi, Dumlupınar Bulvarı, Antalya Otogarı, Akdeniz Üniversitesi, Atatürk Bulvarı ve Migros AVM güzergahını takip ederek ortalama 35 dakikada Antalya Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım gerçkleştirmektedir.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Taksi ile Ulaşım


İç hatlar ve dış hatlar terminallerinin çıkışından hareket etmek üzere bekleyen taksilerle Antalya içerisinde gitmek istediğiniz yere direkt olarak ulaşım sağlamanız mümkündür. 7/24 hizmet veren taksilerle gideceğiniz noktaya en hızlı ve konforlu şekilde varabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Özel Transfer ile Ulaşım


Antalya Havalimanı’nda hizmet veren özel transfer servisleriyle direkt olarak otelinize ya da şehir içinde gitmek istediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisini genellikle kalabalık grup halinde seyahat edenler ya da elinde çok bagajla seyahat edenler tercih etmektedir. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanabilmek için önceden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

Antalya Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Araç Kiralama ile Ulaşım


Antalya’da tatil süreniz boyunca ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı ya da kısıtlama yaşamak istemiyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerden bir tanesi Antalya Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinden biriyle anlaşarak istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir araç kiralamak olacaktır. Erzincan uçağınızın kalkış saatinden birkaç saat önce kiraladığınız aracı ilgili araç kiralama ofisine teslim etmeniz gerekmektedir.

Antalya’ya Giderken Götürülmesi Gerekenler


Yaz aylarının vazgeçilmez tatil destinasyonlarından biri olan Antalya’da yazın hava sıcaklıkları çok yüksek seviyelere çıkabildiği için yaz aylarında tatil hakkını burada kullanmak isteyenler için Antalya’ya giderken götürülmesi gerekenler arasında genellikle güneşten ve sıcaktan korunmaya yönelik eşyalar bulunmaktadır. Yanınıza almanız gerekenler: güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi, rahat kıyafetler, deniz şortu/mayo/bikini, deniz havlusu, plajda ya da denizde kullanabileceğiniz bir terlik, sivrisinek kovucu sprey; bir de tatil için alacağınız eşyaların yanı sıra herhangi bir yere uzun süreli giderken her daim yanınızda bulundurmanız gereken cüzdan, telefon, şarj aleti, varsa ilaçlarınız bulunmaktadır.

En Güzel Antalya Koyları


Akdeniz’e girintili çıkıntılı halde 640 km uzunluğunda kıyı şeridine sahip olan Antalya’da birbirinden güzel koylar yer almaktadır. En güzel Antalya koylarını tanımak ve tatilinizin keyfini buralarda dolu dolu çıkarmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız Antalya hakkındaki rehber yazıdan yararlanabilirsiniz.

Adrasan Suluada: Tekne ile ulaşım sağlanan Suluada Koyu, Maldivleri andıran incecik ve beyaz renkli kumları, masmavi deniziyle Antalya’da en huzurlu ve sessiz sakin şekilde denize girebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.

Hidayet Koyu: Kaş’ta bulunan Hidayet Koyu yüzerken ya da kumsalda güneşlenirken size eşlik eden caretta carettalarıyla meşhurdur. Kaş Limanı’ndan önceden rezervasyon yaptığınız teknelerle Hidayet Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Zeytin ağaçlarıyla kaplı olan bu koyda yalnızca bir adet tesis olduğu için sınırlı sayıda insan girebilmektedir.

Gökliman Koyu: Dağların arasında yer alan Dökliman Koyu’nda Likya Dönemi’ne ait olan kalıntıları görmeniz mümkündür. Akdenizin keyfini doya doya çıkarabileceğiniz Gökliman Koyu’nda Finike Belediyesi’ne ait olan bir tesis bulunmaktadır.

Korsan Koyu: Tarihi Likya Yolu üzerinde bulunan Korsan Koyu’nda kamp yapabilir ya da Likya Yolu yürüyüşüne katılabilirsiniz. Bölgenin nefes gezen doğasına hayran kalabilir, burada bulunan Gelidonya fenerine tırmanabilirsiniz.

Fırnaz Koyu: Saklı kalmış cennet olarak anılan Fırnaz Koyu’na Kalkan’dan ulaşım sağlanmaktadır. Mavinin her tonunu görebileceğiniz Fırnaz Koyu’nda doğanın güzelliğine hayran kalacaksınız.

Phaselis Antik Kenti ve Koyu: Sedir ve çam ağaçları ile kaplı bir alanda yer alan Phaselis Antik Kenti ve Koyu Antik Çağ’ın meşhur bir liman kentidir. Antalya şehir merkezine oldukça yakın olan bu koyda bir yandan denize girip doğanın keyfini çıkarabilir diğer yandan da tarihi atmosferi derinliklerine kadar yaşayabilirsiniz.