Erzincan - Ankara Uçuş Bilgileri

556,37 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
543 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
14 Haziran 2024 Cuma
Min: 16ºC
Maks: 32ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
15 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 13ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
16 Haziran 2024 Pazar
Min: 12ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
17 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 15ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
18 Haziran 2024 Salı
Min: 15ºC
Maks: 29ºC
Güneşli

En Ucuz Erzincan - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Erzincan
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL556
Türk Hava Yolları
Erzincan
Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL1.465
Sıkça Sorulan Sorular
Erzincan Ankara arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Erzincan Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Erzincan Ankara en ucuz uçak bileti 556,37 TL’den başlamaktadır.
Erzincan Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Erzincan Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Ulaşım
Ankara’da Gezilecek Yerler
Ankara’da Ne Yenir?

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde “Türkiye’nin kalbi” olarak anılmaya müsait, merkezi bir konumda yer almaktadır. 100 yıldan uzun süredir Türkiye’ye başkent olarak hizmet veren Ankara, İstanbul’dan sonra en kalabalık ikinci şehirdir. 

Ankara bulunduğu coğrafi bölge nedeniyle pek çok kaplıca ve termal turizm merkezine sahiptir ve 15. yüzyıldan beri kullanılan hamamlar bulunmaktadır. Ankara kedisi, Ankara keçisi ve dünya üzerinde yalnızca Ankara’da yetişen Sevgi Çiçeği şehrin sembolleri arasında yer almaktadır. Erzincan’dan başkenti birkaç günlüğüne gezmek, görmek üzere Ankara’ya gitmek istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata Erzincan Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz. Uçak biletinizi aldıktan sonra Ankara’da eksiksiz bir deneyim yaşamak için gezi planınızı, yine Bilet Dükkanı sitesinde hazırlamış olduğumuz Ankara hakkında rehber yazımızdan yardım alarak, oluşturabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı 1988 yılından beri hizmet vermektedir. Şehir merkezi ile havalimanı arasında 9 km kadar bir uzaklık bulunmaktadır. “Erzincan Havalimanı’na nasıl gidilir?” diye soruyorsanız, şehir merkezinden Erzincan Havalimanı’na (ERC) çeşitli yollarla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Erzincan Havalimanı’na Belediye Otobüsleriyle Ulaşım


Erzincan Belediye’sine bağlı olarak çalışan özel halk otobüsleri şehir merkezinde Yapı Kredi Bankası önünden hareket etmekte ve Ermerkez, Eski Otogar, Terzibaba Camii ve Hilton Oteli güzergahını takip ederek Erzincan Havalimanı’na varmaktadır.

Erzincan Havalimanı’na Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


Havaş otobüsleri Erzincan Havalimanı ve şehir merkezi arasında karşılıklı seferler düzenlemektedir. Şehir merkezinden kalkan Havaş otobüsleri Askerlik Şubesi, Eski Mit Kavşağı, Coşarlar Market Durağı, Belediye Evleri, Bahçesaray Caddesi, Neon Hastanesi Durağı, Erzincan Park AVM, SGK önü, Ermerkez önü, Terzibaba Camii durağı, Hilton Otel önü ve Otogar durağı güzergahından giderek havalimanına varmaktadır.

Erzincan Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Erzincan’da bulunduğunuz yerden havalimanına direkt ulaşım sağlamak istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilerle hızlı ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı Ankara şehir merkezinin 27 km uzağında, Çubuk ilçesine bağlı bulunmaktadır. Yılda ortalama olarak 12 milyondan fazla yolcuya hizmet veren havalimanının yoğun bir uçuş trafiğine sahip olduğunu söylemek mümkün. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birkaç farklı ulaşım alternatifinden yararlanmanız mümkün. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüsle Ulaşım


Havalimanından şehir merkezine en ucuz şekilde ulaşım sağlamanı yolu belediye otobüsleriyle gitmektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otobüslerle AŞTİ ve Kızılay’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 442 AŞTİ-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Havalimanı hattı ile sabah saat 06.00-24.00 arasında 20 dakikada bir; akşam saat 24.00- 06.00 aralığında ise AŞTİ-Havalimanı arasında karşılıklı olarak 3 adet servis hareket eder.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


Havaş otobüsleri havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti veren toplu taşıma seçeneklerinden bir diğeridir. Esenboğa Havalimanı’na iniş yapan uçakların sefer saatleriyle uyumlu olacak şekilde hareket eden Havaş otobüsleri, havalimanından Aşti Otogarı’na ulaşım sağlar. Havalimanından kalkan Havaş otobüsleri Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevre Yolu, İstasyon Caddesi Eryaman YHT Garı duraklarından geçerek ortalama 50 dakika süren bir yolculuk sonunda Aşti Otogarı’na varır. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara içerisinde gitmek istediğiniz yere daha rahat ve hızlı bir ulaşım sağlamak istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilere binerek gitmek istediğiniz yere direkt olarak varabilirsiniz. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle grup halinde seyahat edenlerin ya da çok bagaj ile seyahat edenlerin tercihi olan özel transfer servisleri ile en konforlu şekilde yolculuk edebilirsiniz. Bir sorunla karşılaşmamak için özel transfer servisine önceden rezervasyon yapmanız daha faydalı olacaktır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Ankara’da bulunacağınız süre boyunca ulaşımın sizin için bir sorun olmamasını istiyorsanız havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerine müracaat ederek bir araç kiralayabilişiniz. Dönüş uçağınızdan birkaç saat önce, kiraladığınız aracı ilgili araç kiralama şirketinin ofisine teslim etmeniz gerekmektedir.

Ankara’da Gezilecek Yerler


Türkiye’nin başkenti Ankara, herkesin en azından bir kere gidip görmesi gereken önemli bir şehirdir. Ankara’da özellikle Kurtuluş Savaşı yıllarına ait pek çok önemli eser ve eşyayı görebilirsiniz. Tarihi değeri yüksek yerlerin yanı sıra Ankara’da gezilecek yerler arasında birtakım doğal güzellikler de bulunmaktadır.

Anıtkabir: Ankara denince ziyaret edilmesi gereken ilk yer olarak akıllara Anıtkabir gelmektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı olan Anıtkabir manevi açıdan değerli olduğu gibi mimari açıdan da beğenilen, önemli bir yerdir. Anıtkabir’e gittiğinizde Atatürk’ün kabrini ve kendisine ait olan özel eşyaları, fotoğrafları ve tabloları da görebilirisiniz. Çankaya ilçesinde bulunan Anıtkabir’e ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Erzincan Ankara uçak bileti olan yolcular buraya muhakkak uğrar. 

Kurtuluş Savaşı Müzesi: 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak da anılan bina, 1961 yılında Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne dönüştürülmüştür. Klasik Türk mimarisinden özellikler yansıtan meclis binasının içinde meclis odalarını gezebilir, o dönemde kullanılmış olan eşyaları, rozetleri, silahları, belgeleri ve fotoğrafları görebilirsiniz. 

Cumhuriyet Müzesi: İlk TBMM binasının yetersiz geldiği fark edildikten sonra Atatürk tarafından yaptırılan 2. TBMM binası da 1981 yılından itibaren müzeye dönüştürülmüş olup Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Müzede Türkiye’nin çok partili yaşama geçiş süreciyle ilgili pek çok belge ve esere rastlayabilirsiniz. Erzincan Ankara uçak bileti olan yolcular mutlaka bu değerli müzeyi görmelidir. 

Ankara Kalesi: Galatlar tarafından M.Ö 5. yüzyılda inşa ettirilmiş olan Ankara Kalesi tüm şehri ayaklarının altına alan bir tepe üzerinde yer almaktadır. Kalenin çevresindeki eski evler de bölgeye ayrı bir tarihi doku katmakta ve turistlerin daha çok ilgisini çekmektedir. Ankara Kalesi’nin çevresine bulunan kafe ve restoranlara giderek muazzam Ankara manzarası karşısında çayınızı ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Hamamönü: Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan Hamamönü semti, bütünüyle tarihi bir dokuya sahiptir. Ankara’daki en eski yerleşim yerlerinden olan Hamamönü’nün eski evleri 17. ve 19. yüzyıl arası dönemde yapılmıştır. Hamamönü’nde bulunan pek çok konak, ev ve caminin yanı sıra semti ünlü yapan ögelerden birisi de Karacabey Hamamı’dır. Karacabey Hamamı’nın hemen yanında ise bugün artık müze olarak hizmet veren, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazdığı ev bulunmaktadır.

Eymir Gölü: Eymir Gölü, Gölbaşı ilçesinde şehir merkezinden 20 km uzakta yer almaktadır. Şehrin hareketli yaşantısından bir süreliğine kaçıp, sevdiklerinizle piknik yapıp güzel vakit geçirebileceğiniz keyifli bir ortam sunmaktadır.

Ankara’da Ne Yenir?


Türkiye’nin kalbinde yer alan Ankara’ya geldiğinizde mutlaka denemeniz gereken Ankara yöresine ait yemeklerden birkaçını sizler için sıraladık. Ankara’da ne yenir diye merak edenler Ankara hakkındaki rehber yazımıza bir göz atabilirler.

Beypazarı Güveci: Bir dönemler padişah için özel olarak hazırlanan Beypazarı güveci, et ve pirinç ile hazırlandıktan sonra taş fırında, odun ateşinde ağır ağır pişirilmektedir.

Ankara Tava: Ankara Tava, Ankara’nın bazı bölgelerinde pirinçten diğer bölgelerinde ise arpa şehriyeden yapılan etli bir yemektir. Ankaralılar ve Ankara’ya gelip Ankara Tava’yı denemiş olanların bayıldığı bir yemektir. Erzincan Ankara uçak bileti olan yolcular bu lezzeti denemelidir. 

Çubuk Turşusu: Ülke çapında tanınan bir lezzet olan Çubuk turşusu, başından ucuna doğru gittikçe incelen bir yapısı olan salatalıklardan hazırlanmaktadır. Çubuk turşusunun tadı kornişon turşularını aklınızdan silecek cinsten bir lezzet.

İnceğiz Çorbası: İnceğiz çorbası haşlanmış nohut, buğday ve kuzu etiyle yapılıp üzerine kızdırılmış yağ dökülerek servis edilmektedir.

Şibit Tatlısı: Şibit tatlısı, yufka gibi incecik açılan hamur sacda pişirildikten sonra baklaca şeklinde kesilip üzerine şerbet dökülür ve bu şekilde servis edilir.