Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Pts
10ºC
18ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Sal
9ºC
19ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
Çar
9ºC
23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na metro, otobüs, Havaş, taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri ile gidilebilir.
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan fiyatı seçebilirsiniz.
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, Yüksekova'da yer alır.
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na; Türk Hava Yolları, Pegasus hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Hakkari Uçak Bileti Fiyatları
Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı İletişim Bilgileri
Hakkari’de Gezilecek 5 Yer
Hakkari’de Ne Yenir?

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkında


Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan ve AnadoluJet ile Ankara’dan karşılıklı olarak hava yolu ulaşımı sağlanan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, Türkiye’de gerçekleşen en uzun iç hat uçuşlarından birine sahiptir. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı hakkında, Hakkari’de gezilecek yerler ve tadılacak yemekler hakkında bilgi edinmek için Bilet Dükkanı sitesindeki rehber yazımızı okuyabilirsiniz. Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata Hakkari YüksekovaSelahaddin Eyyubi Havalimanı uçak bileti almanız mümkündür.

Seyahatinizin bir sonraki adımı olan Hakkari otelleri hakkında araştırma yapabilir ve Hakkari araç kiralama gibi hizmetleri değerlendirebilirsiniz. 

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 78 km uzaklıkta kalan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı 2015 yılında faaliyete başlamıştır. İstanbul ve Ankara ile karşılıklı olarak seferlerin düzenlendiği Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sizler için anlattık. İşte Hakkari Havalimanı uçak bileti olan yolcuların izleyebileceği yollar... 

Hakkari Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Minibüs ile Ulaşım


Uçakların Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na inişi olan günlerde 07.00 ve 18.00 saatleri arasında hizmet veren minibüslerle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür. Minibüsler ile Hakkari şehir merkezine yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 1,5 saat kadar sürmektedir.

Hakkari Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Hakkari Yüksekova Selahaddik Eyyubi Havalimanı inişli uçuşların olduğu günlerde gelen yolcu salonu çıkışının önünde hazır halde bekleyen taksilere binerek Hakkari’de istediğiniz noktaya direkt olarak ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Konforlu olmasından dolayı Hakkari uçak bileti olan yolcular tarafından sık sık tercih edilir.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Hakkari şehir merkezinde ya da Yüksekova ilçesinde hizmet veren özel transfer servisi sağlayan şirketlerle anlaşarak Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na iniş yapacağınız günde konforlu bir ulaşım sağlamak için özel transfer servisi rezervasyonu yapabilirsiniz. Genelde grup halinde seyahat edenlerin ya da yanında çok bagajı olanların kullanmayı tercih ettiği özel transfer servisleri ile havalimanından direkt olarak şehirdeki istediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda araç kiralama şirketlerinin ofisleri yer almasa da şehir merkezinde ya da Yüksekova’da yer alan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç kiralayarak havalimanına iniş yapacağınız saatte aracı havalimanına getirmelerini rica edebilirsiniz. 

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Hakkari’ye iniş yaptıktan sonra havalimanından yakında başka hangi şehirlere kolaylıkla geçiş yapılabilir diye merak ediyor ve Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı hangi şehirlere yakın diye soruyorsanız, Hakkari’nin komşu olduğu şehirlere bakarak size bir cevap verebiliriz. Hakkari kuzeyde Van ve batıda Şırnak ile komşu olduğu için havalimanından bu şehirlere de ulaşımınız rahat olacaktır. 

Hakkari Uçak Bileti Fiyatları


Hakkari’ye gidip birkaç günlük bir gezi yapmayı istiyorsanız Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı uçak bileti alarak gezinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Hakkari uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz hava yolu şirketi, yolculuk edeceğiniz tarih ve şehre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hakkari uçak bileti fiyatları 1200 TL ile 2300 TL arasında değişiklik göstermektedir. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı uçak biletini en uygun fiyata Bilet Dükkanı sitesinden satın alabilirsiniz.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı İletişim Bilgileri


Havalimanı’nda gerçekleşen uçuşlar, sunulan hizmetler ya da başka bir konu ile ilgili aklınıza takılan soru ve sorunları direkt olarak yetkili biriyle konuşmak istiyorsanız aşağıda yer alan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  • Adres: Çimenli Mahallesi, 30300, Karlı Köyü, Yüksekova/Hakkari
  • Telefon: 0438 300 33 33/34/35/36/37/38/39 (7 hat)
  • Faks: 0438 300 33 41
  • E-Posta: [email protected] 

Hakkari’de Gezilecek 5 Yer


Ülkenin en doğusunda yer alan Hakkari tarihi yerler barındırsa da şehir olarak genellikle doğal güzellikleriyle gündeme gelmektedir. Geziniz boyunca Hakkari’de gezilecek 5 yeri sizler için tanıttık. Hakkari Havalimanı uçak bileti olan yolcuların görmeden dönmemesi gereken yerler... 

Hakkari Kilim Müzesi

Hakkari’de önemli bir kültürel değer olan kilim dokumasının korunması için kurulan Hakkari Kilim Müzesi’nde hem kilim dokunmakta hem de el yapımı kilimler satılmaktadır.

Nehir Taş Köprü

1898 yılında Şeyh Muhammed Sıddık tarafından, yüksek dağların arasındaki bir vadiye inşa edilmiş olan Nehir Taş Köprü 21 metre yüksekliğinde ve 11 metre uzunluğundadır.

Cennet Cehennem Vadileri

Şehir merkezine 45 km uzakta yer alan Cennet Cehennem Vadileri, 4 mevsimi bir arada yaşatması özelliğiyle oldukça farklı ve dikkat çekici bir yerdir. 3500 rakımda bulunan Cennet Cehennem Vadilerinin bir yanı buzullarla kaplıyken diğer yanında rengarenk çiçekler açmaktadır.

Mergan Vadisi

Yaz aylarında bayıltıcı sıcaklardan biraz olsun kurtulmak ve serinlemek için Mergan Vadisi’ne gelerek yeşilin yüzlerce tonuna şahitlik edebilir, buz gibi suyu sayesinde ferahlayabilirsiniz.

Zap Vadisi

Hakkari’nin en bilinen yerlerinden biri olan Zap Vadisi’nde Akdeniz iklimine benzer bir mikro iklim yaşandığı için çok çeşitlilikte bir bitki örtüsü bulunmaktadır. Elverişli bir iklimi olması nedeniyle Zap Vadisi’nde dut, erik, ceviz, cennet hurması ve nar gibi daha pek çok meyve yetiştirilebilmektedir.

Hakkari’de Ne Yenir?


Hakkari, coğrafi konumu nedeniyle tarihi boyunca birbirinden farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan ve hayvancılıkla uğraşmaya müsait olan bir şehirdir. Bu özelliklerini aynı şekilde mutfağına da taşımış olan Hakkari’de doğal olarak etin ve et yemeklerinin yeri de bir ayrıdır. Geziniz sırasında Hakkari’de ne yenir merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

Kemikli Kavurma


Hakkari’deki en çok sevilen et yemeklerinden olan kemikli kavurma, kuzu ya da koyun etiyle hazırlanmakta; etin kendi yağı ve kemik suyuyla pişirilmektedir.

Parmak Kebabı

Adını sahip olduğu parmak şeklindeki sebzelerden alan parmak kebabı Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden çıkma olan bir lezzettir. Parmak kebabının ana malzemesi patlıcan olsa da yemeğin içinde soğan, patates, kuşbaşı et, domates ve yeşil biber de bulunmaktadır.

Tandır Ekmeği

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde sık sık yapılan tandır ekmeği özellikle et yemeklerinin yanında çok sevilerek tüketilmektedir. Özel tandır fırınlarında odun ateşinde pişirilen tandır ekmeğinin önemli bir diğer özelliği de uzun süreler boyunca taze bir şekilde saklanabilmesidir.

Yüksekova Kebabı

Hakkari’nin en meşhur yöresel yemeklerinden olan Yüksekova kebabı kuyruk yağı kullanılarak yapılmaktadır. Tepsi üzerinde fırında ya da tavada pişirebileceğiniz Yüksekova kebabı kıyma, biber, maydanoz ve baharatlarla birlikte hazırlanmaktadır.

Jajik

Türkiye’nin her yerinde çok sevilerek yapılan cacığın otlu hali olan jajik genellikle et yemeklerinin yanında servis edilmektedir. Kıvamı haydari ve cacık arasında olan jajik özellikle de yaz aylarının vazgeçilmezidir.