Iğdır - İstanbul Uçuş Bilgileri

805,40 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1272 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 13ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 13ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 14ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 14ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 15ºC
Maks: 22ºC
Güneşli

En Ucuz Iğdır - İstanbul Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Iğdır
Iğdır Şehir Bülent Aydın Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL709
Pegasus
Iğdır
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL805
Sıkça Sorulan Sorular
Iğdır İstanbul arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Iğdır İstanbul karşılıklı uçuşlarınızı Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Iğdır İstanbul en ucuz uçak bileti 805,40 TL’den başlamaktadır.
Iğdır İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Iğdır Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
İstanbul Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım
İstanbul’da Günübirlik Gezilecek Yerler
İstanbul Gezilecek Tarihi Yerler
İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en kalabalık ve gelişmiş şehri olan İstanbul için Fransız devrimci Napolyon Bonaparte şu sözleri sarf etmiştir: “Dünya bir ülke olsa başkenti İstanbul olurdu.” Üç büyük imparatorluğa zamanında başkentlik yapmış olan İstanbul kimilerine göre yaşaması en zor ve yorucu, kimine göre ise gelince bir daha ayrılamayacağınız ama her ne olursa olsun turistik olarak ziyaret etmesi ayrı keyifli olan bir şehir. Güzelliği ve tarihsel zenginliğiyle şiirlere, şarkılara, öykülere, romanlara konu olan İstanbul aynı zamanda iki farklı kıta olan Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlamakta, yeryüzünde eşi benzeri bulunmayan Boğaz manzarasıyla hem burada yaşayan yerlileri hem de ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen turistleri büyülemektedir. Camileri, kiliseleri, sarayları, müzeleri, köprüleri, kuleleri, meydanları, çarşıları ve daha pek çok harikasıyla İstanbul yalnızca ülkemizin değil, dünyanın da sayılı şehirlerinden. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına ev sahipliği yapan şehrin nüfusu resmi verilere göre bugün 16 milyona yaklaşmıştır. Dinginliğin ve kaotik yaşamın bir arada yaşandığı İstanbul’da bir seyahatten beklentilerinize uygun olarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Bir büyükşehir olan İstanbul’un günümüzde 38 ilçesi bulunmaktadır. Ülkemizin kuzeybatısında, Marmara Denizi ve Karadeniz’e kıyıları olan İstanbul’da ilk yerleşim M.Ö. 600lü yıllarda Byzantinion’un kuruluşuyla başlar. 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in gemileri karadan indirerek fethettiği İstanbul o yıldan günümüze kadar Türklerin yönetimi altındadır. 
Coğrafi ve jeopolitik konumu sebebiyle oldukça önemli bir şehir olan İstanbul aynı zamanda bir uluslararası ticaret bölgesidir. Ülkeler arası taşımacılık yapan pek çok firmanın gemisi her gün İstanbul Boğazı’ndan geçer.
Türkiye’nin en doğusunda yer alan şehirlerden biri olan Iğdır’dan kültür başkenti İstanbul’a doğru bir yolculuk yapmak isterseniz Bilet Dükkanı internet sayfası üzerinden Iğdır İstanbul uçak bileti satın alarak seyahatinize gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz. Bilet Dükkanı’ndan Iğdır İstanbul uçak bileti satın almadan önce farklı havayollarının Iğdır İstanbul uçak bileti fiyatlarını da karşılaştırarak en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz. Ayrıca İstanbul hakkında bilgi almak istiyorsanız yine Bilet Dükkanı sayfamızı ziyaret ederek rehber niteliğindeki İstanbul yazılarımıza kolaylıkla erişebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Iğdır Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


2012 yılında sivil hava taşımacılığına başlayan Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı (IGD) ülkemizin en doğusundaki havalimanı olup Iğdır şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul’a direkt uçuş seferleri düzenlenmekte olup havalimanından şehir merkezine ulaşmak için özel otobüs firmalarının servislerine binebilir ya da özel araç kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Iğdır Havalimanı’na Özel Otobüs Firmasının Servisleri ile Ulaşım


Şehir merkezinden Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na ulaşmak için Gürel Turizm’in otobüslerine binebilirsiniz. Saatleri havalimanının iç hat geliş ve gidiş seferlerine göre düzenlenen otobüslerin ücreti 35 Türk Lirasıdır ve şehir merkezine yolculuk yaklaşık 25 dakika sürmektedir.

Şehir Merkezinden Iğdır Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Diğer ulaşım türlerine göre taksinin daha pahalı olabileceğini şimdiden söyleyelim. Yaklaşık 20 dakikada şehir merkezinden Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na taksiyle gidebilirsiniz ancak fiyat, şehrin neresinden gittiğinize bağlı olarak yaklaşık 170 – 200 Türk Lirası tutacaktır. Eğer kalabalık bir grupla Iğdır İstanbul uçak bileti satın aldıysanız taksi fiyatını bölüşebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Iğdır Havalimanı’na Transfer ile Ulaşım


Otel, uçak bileti, araç kiralama ve transfer hizmetlerine sizin için aracılık eden Bilet Dükkanı’ndan transfer araç ayarlayarak Iğdır şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Iğdır Havalimanı’na Araç Kiralayarak Ulaşım


Iğdır şehir merkezinde yer alan araç kiralama acenteleriyle anlaşarak beklentilerinize ve bütçenize en uygun olan aracı kiralayabilir ya da Bilet Dükkanı internet sayfası üzerinden Iğdır araç kiralama işlemi yaparak Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na rahatlıkla gidebilirsiniz.

İstanbul Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım

Dünyanın en işlek havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı (IST) Avrupa yakasının Arnavutköy ilçesinde, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) ise Anadolu yakasının Pendik ilçesinde yer almaktadır. İki havalimanından da İstanbul’un dilediğiniz yerlerine gidebilmek için çok sayıda seçeneğiniz vardır.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Iğdır İstanbul uçak bileti satın alanların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan transfer ile eğer yükünüz çoksa en kolay şekilde havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz. Bunun için Bilet Dükkanı’nın internet sayfasından transfer rezervasyonu yapabilirsiniz.
Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndaki araç kiralama acentelerinden ya da Bilet Dükkanı üzerinden araç kiralama işlemi yaparak da Iğdır İstanbul seyahatinizin geri kalanında da nasıl ulaşım sağlayacağınızı çözmüş olur, İstanbul’da altınızda arabayla rahatça tatilinize devam edebilirsiniz.
Havalimanında 7/24 hizmet veren taksileri de kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz ancak taksi, diğer ulaşım seçeneklerine göre daha pahalı olabilir. Taksiyle havalimanından şehir merkezine gitmenin ücreti 2023 yılı itibariyle yaklaşık 400 Türk Lirası olmuştur.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaist ile Ulaşım


İstanbul Havalimanı ve şehrin 150 farklı noktası arasında yolcu taşımacılığı yapan Havaist otobüslerinin 12 farklı hattı bulunmakta olup otobüsler güzergah üzerindeki merkezi noktalarda da durmaktadır. Son duraklarının isimleri verilen Havaist otobüslerini şu şekilde sıralayabiliriz: İST-1 Yenikapı, İST-2 Beylikdüzü, İST-3 Esenler Otogarı, İST-4 Bakırköy, İST-4G Güneşli, İST-5 Beşiktaş, İST-7 Kadıköy, İST-8 Pendik, İST-15 Bahçeşehir-Avcılar, İST-17 Halkalı, İST-19 Taksim ve İST-20 Sultanahmet. Fiyat ve yolculuk süreleri hangi bölgeye gideceğinize göre değişiklik göstermektedir. Havaist otobüsleri 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine İETT Otobüsleri ile Ulaşım


İstanbul Kart’ınızı kullanarak en ucuz yöntemle havalimanından şehrin bazı noktalarına gidebilirsiniz. Havalimanından yolcu alımına başlayan 7 farklı otobüsün isimleri şu şekildedir: H-1 Mahmutbey Metro, H-2 Mecidiyeköy, H-3 Halkalı, H-4 Atatürk Havalimanı, H-6 Mescid-i Selam/Arnavutköy, H-7 Alibeyköy Cep Otogarı, H-8 Hacıosman/Sarıyer ve H-9 Cevizlibağ.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Havalimanında her gün 24 saat boyunca çalışan taksilere binerek şehir merkezine ulaşmanın bedeli 2023 yılı itibariyle 380 – 400 Türk Lirası tutmaktadır.
Dilerseniz havalimanında yer alan araç kiralama firmalarından ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. 
Ayrıca Bilet Dükkanı’nın özel transfer hizmetlerinden de faydalanabilir, en konforlu şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havabüs ile Ulaşım


Dolduğunda kalkan Havabüs otobüsleriyle yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk yapabilirsiniz. Üç Havabüs otobüsü bulunmakla beraber otobüsler yol üstündeki belli başlı duraklarda da yolcu indirmektedir. Yenisahra, Taksim ve Kadıköy otobüslerinden birine binerek konaklayacağınız yere en yakın olan durakta inebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine İETT Otobüsleri ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başlayarak İstanbul’un farklı noktalarına giden İETT Otobüslerini E3 4. Levent, E9 Bostancı, E10 Kurtköy-Kadıköy, E11 Kadıköy, 16S Metrobüs Uzunçayır, MR60 Pendik YHT, 130H Deniz Harp Okulu, 132H Pendik YHT, 131C Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro ve 122H Yenişehir-4. Levent olarak sıralayabiliriz. Otobüslere İstanbul Kart ile biniş yapılmaktadır.

İstanbul’da Günübirlik Gezilecek Yerler


Iğdır İstanbul uçak bileti satın aldıysanız ve günübirlik gezebileceğiniz yerleri merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Prens Adaları: İstanbul’un bazı noktalarından vapura binerek Büyükada, Küçükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’ya gidebilirsiniz. 

Sahil Kamp İstanbul: Günübirlik girişin 50 Türk Lirası olduğu Sahil Kamp İstanbul’da çadır kiralayabilir, bisiklet sürebilir, Şile’nin doğal havasının tadını çıkarabilirsiniz.

Polonezköy Doğal Yaşam Parkı: Beykoz’un Polonezköy mevkiinde yer alan Polonezköy Doğal Yaşam Parkı’nda pek çok hayvanı görebilir, at binebilir ve piknik yapabilirsiniz. Polonezköy Doğal Yaşam Parkı özellikle çocuklu ailelerin ziyaret etmesi için tavsiye edilir.

Belgrad Ormanı: Sarıyer ilçesine bağlı Belgrad Ormanı’nın 5,5 kilometrelik yürüyüş parkurunda koşabilir, dinlenerek piknik yapabilir, ATV turlarına katılabilirsiniz. 

İstanbul Gezilecek Tarihi Yerler


Dünyanın kültürel bagajı en yoğun olan şehirlerinden biri olan İstanbul’un en popüler tarihi yerlerini listeledik:

Ayasofya: M.S. 537 yılında inşaatı tamamlanan Ayasofya 1453 yılında İstanbul’un fethedilmesine kadar kilise olarak kullanılmıştı. Bugün cami olarak hizmet veren Ayasofya İstanbul’un sembollerindendir.

Galata Kulesi: 528 yılında inşa edilen Galata Kulesi dünyanın en eski kulelerinden biri olma özelliğine sahiptir. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan kulede Hezarfen Ahmet Çelebi uçuş talimi yapmıştır.

Yerebatan Sarnıcı: Bizans Döneminde şehrin su ihtiyacını karşılamak için yapılan Yerebatan Sarnıcı bugün sadece müze değil, başka davetlerin ve organizasyonların da yapıldığı bir yer haline gelmiştir.

Topkapı Sarayı: 400 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetildiği Topkapı Sarayı Tarihi Yarımada’da yer alıyor.

Dolmabahçe Sarayı: Atatürk’ün vefat ettiği Dolmabahçe özellikle milli gün ve bayramlarda oldukça kalabalık olmaktadır.

İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler


Marmara Bölgesinin kalbi olan İstanbul’a gelmişken şehrin yakınlarında nerelere gidebileceğinizi merak ediyorsanız en çok gidilen başlıca yerleri Kefken, Sardala Koyu, Kartepe, Sapanca ve Gökçetepe olarak sıralayabiliriz.