İstanbul - Afyon Otobüs Bileti

İstanbul - Afyon Otobüs Bileti Genel Bilgileri

620 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
428 KM Mesafe
Isparta Petrol Turizm Popüler Firma
5 Saat 9 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İstanbul Afyon Otobüs Biletleri

İstanbul
Afyon
TL620

Afyon Popüler Otobüs Biletleri

Afyon Varışlı Otobüs Biletleri

Afyon Araç Kiralama Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Afyon arası otobüs yolculuğu 5 ila 7 saat arası değişiklik gösterir.
İstanbul Afyon otobüs bileti fiyatları ortalama 620 TL'dir.
En ucuz İstanbul Afyon otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İstanbul'dan Afyon'a giderken; Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Kütahya'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı İstanbul Afyon Otobüs Bileti


İstanbul’dan yola çıkarak iç Ege’nin termal şehri Afyon’a gitmenin en çok tercih edilen yollarından biri de şehirlerarası otobüse binmek. Uçak bileti, otel, araç kiralama ve transfer araç rezervasyonlarına ek olarak otobüs bileti satışı için de aracılık hizmeti vermeye başlayan Bilet Dükkanı’ndan en uygun fiyatlara İstanbul Afyon otobüs bileti alabilir, Afyon hakkında merak ettiğin soruların yanıtlarını bu sayfada bulabilirsin.

İstanbul'dan Afyonkarahisar otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Afyon otelleri ve Afyonkarahisar araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Afyon'a hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamızdan işlem yapabilirsiniz.

Afyon Hakkında


İç Anadolu ve Ege Bölgesi arasında kalan Afyonkarahisar ya da kısaca Afyon son yıllarda termal kaplıca turizmiyle gündeme geliyor. Kentin adı, Türkçe’de "afyon karası" anlamına gelir ve buğday başaklarının arasından çıkarılan haşhaş bitkisinden elde edilen afyonun üretimiyle tanınır.

Tarihi dokusuyla dikkat çeken Afyon’da, Frigya, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait birçok eser ve kalıntı bulunmaktadır. Bunlar arasında tarihi çarşılar, çeşmeler, camiler ve kaleler yer almaktadır. Ayrıca Afyon, yöresel lezzetleriyle de ünlüdür. Özellikle Afyon lokumu adıyla bilinen kaymaklı tatlısı ve meşhur Afyon sucuğu ile tanınır.

İstanbul'da Kaç Tane Otogar Var? 


2024 yılı itibariyle güncel olarak İstanbul’da aktif olan iki şehirlerarası otobüs terminali mevcut ve ikisi de Avrupa Yakası'nda yer alıyor. Bunlardan biri Esenler Otogarı olarak da bilinen Büyük İstanbul Otogarı, diğeri ise Alibeyköy Cep Otogarı.

Anadolu Yakası'nda ise Dudullu bölgesinde firmaların kendilerine ait küçük otogarları bulunuyor. İstanbul Afyon otobüs bileti aldıysan Esenler, Alibeyköy ve Dudullu seçeneklerinin herhangi birinde otobüse binerek yolculuğa başlayabilirsin.

Afyon Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine yakın bir konumda yer alan Afyonkarahisar Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden ulaşım sağlamanın birden farklı yolu var. 7/24 hizmet veren otogar taksilerine binebilir ya da İstanbul Afyon otobüs bileti satın aldığın Bilet Dükkanı web sayfasından Afyon Otogarı araç kiralama ve transfer araç işlemlerinden kendine en uygun olan için rezervasyon yapabilirsin. Afyon şehir merkezinin dışındaki doğal güzellikleri keşfetmenin en iyi yolu araç kiralamak olacaktır.

İstanbul Afyon otobüs bileti satın aldığın firmanın Afyon Otogarı ve Afyon şehir merkezi arasında hizmet veren ücretsiz servislerini kullanarak seyahatini daha karlı bir hale getirebilirsin. Her firmanın böyle bir hizmeti olmadığını hatırlatalım.

Toplu taşımayla Afyon Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım için Behçet Nebi Caddesi, Mehmet Reşit Sokak, Pimapenciler 3.Sokak ve İsmet İnönü Caddesi gibi merkezi yerlerden geçen belediye otobüsleri ya da minibüslere binebilirsin.

İstanbul Afyon Otobüs Biletleri Kaç Para? 


2024 yılı İstanbul Afyon otobüs bileti fiyatları güncellenmiştir. 2024 yılı mayıs ayı itibariyle İstanbul Afyon otobüs bileti fiyatları 404 TL’den başlayarak 970 TL’ye kadar çıkmakta, fiyatlar firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Yerli ve ulusal otobüs firmalarından İstanbul Afyon otobüs bileti almak için seni Bilet Dükkanı web sayfasına davet ediyoruz.

İstanbul Afyon Arası Kaç Saat Sürer? 


İstanbul’dan Afyona yapılan otobüs seyahatleri 6 saat 30 dakika ve 9 saat 15 dakika arasında, firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Yolculuk süreleri otobüslerin gittiği güzergah, yol üzerinde durduğu otogar sayısı ve verdiği mola uzunluğuna göre değişmektedir.

Bilet Dükkanı aracılığıyla da satın alabileceğin, İstanbul Afyon otobüs bileti satış yapan en popüler firmalar:

İstanbul Kalesi, Kontur Turizm, Kütahyalılar Turizm, Isparta Petrol Turizm, Özkaymak, Varan Turizm, Vib Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Balıkesir Uludağ Turizm, Alanyalılar Turizm ve Buzlu Turizm.

Afyon'da Gezilecek 5 Yer


İstanbul Afyon otobüs bileti sahipleri en çok da şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini görmek için Afyon’u ziyaret ediyor. İşte Afyon’da gezilecek 5 yer:

 1. Afyonkarahisar Kalesi

  M.Ö. 1350 yılında Hititlerin yaptığı Afyonkarahisar Kalesi yüksek volkanik bir tepe üzerinde yer alıyor. Sonraki dönemlerde bölgede hüküm süren Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı imparatorluğu gibi pek çok medeniyet ve imparatorluğun eklemeler yaptığı kale, şehrin panoramik manzarasını en iyi izleyebileceğin yer.

 2. İmaret Cami

  1471 yılında Osmanlı İmparatoru 2. Bayezid’in yaptırdığı İmaret Cami ihtiyaç sahiplerine yardım toplanması için inşa edilmiş. Avlu ve çevresinde yemek dağıtıldığı için ismi İmaret olan cami tipik Osmanlı mimari özelliklerini taşıyor.

 3. Afyon Tarihi Bedesteni

  Afyon şehir merkezinin kalbindeki Tarihi Bedesten ülkemizin en eski ve ünlü Osmanlı çarşılarından biri olarak biliniyor. Hediyelik eşyalardan bakır ürünlere, tekstil malzemelerinden Afyon’un lokum, bükme ve sucuk gibi yöresel lezzetlerine, Afyon Tarihi Bedesteni’nde görülmesi ve tadına bakılması gereken sayısız şey var.

 4. Akdağ Tabiat Parkı

  Sandıklı ilçesine bağlı Akdağ Tabiat Parkı şehrin en yeşil yerlerinden. Hafta sonu piknik ve yürüyüşlerinin vazgeçilmezi parkta Kurtini Mağarası, Kocayayla ve Tokalı Kanyonu mutlaka görülmeli.

 5. Frig Vadisi

  Frigyalıların antik kenti olan Frig Vadisi Kütahya, Eskişehir ve Afyon arasında konumlanıyor. Tarihinin 3000 yıl öncesine dayandığı Frig Vadisi’nde Avdalaz Kalesi, Avdalaz Köyü ve Kaya Kilisesi başta olmak üzere görülecek pek çok oyma ev, anıt ve kaya mezarı var.