İstanbul - Almanya Uçuş Bilgileri

1767,73 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1815 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
2 Saat 35 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz İstanbul - Almanya Uçak Biletleri

Pegasus
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Almanya
Berlin Brandenburg Havalimanı
TL1.768
AirSerbia
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Almanya
Berlin Brandenburg Havalimanı
TL3.031
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Almanya arası hava yolu ile 2 saat 35 dakika sürmektedir.
İstanbul Almanya karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Berlin Brandenburg Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Almanya en ucuz uçak bileti 1767,73 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Almanya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Berlin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Almanya’da Gezilecek Yerler
Almanya’nın Tarihi ve Turistik Yerleri

Orta Avrupa’da, Kuzey Denizi ve Alp Dağları arasında yer alam Almanya kuzeyde Danimarka, güneyde Avusturya ve İsviçre, batıda Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda, doğuda ise Polonya ve Çekya ile komşu bulunmaktadır. Almanya, dünya çapında büyük etkileri olmuş bir tarihi geçmişe sahip olan ülkelerden biridir. Günümüzde ise Almanya en gelişmiş ve rağbet gören ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. 2. Dünya Savaşı sonrasında 1960-1970’li yıllarda Türkiye’den Almanya’ya giden işçi göçmenler nedeniyle bugün hala Türkiye’deki pek çok kişinin Almanya’da bulunan bir akrabası ya da yakını bulunmaktadır. Yine aynı sebepten Almanya’da en büyük azınlık grubu da Türkler oluşturmaktadır. Almanya’nın başkenti olan Berlin’de hem 30 yıl boyunca Doğu ve Batı Almanya olmak üzere duvarla ayrılmış olması hem de dünyanın dört bir yanından gelen insanlara kucak açmış olması nedeniyle çok kültürlü bir ortam bulunmaktadır. Her yıl ekimde düzenlenen ve Münih’in esas ev sahipliğini yaptığı Oktoberfest de özellikle sonbahar döneminde Almanya’nın turist çekmesini sağlayan etkenler arasındadır. Genel iklim özellikleri karasal olan Almanya’da kış ayları soğuk ve yaz ayları da ılık geçmektedir. Almanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezip, Almanya’da şehir hayatını deneyimlemek istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden İstanbul Almanya uçak bileti alarak seyahat planınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Gitmeden önce Almanya’da gezilecek yerlerle ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizde hazırlamış olduğumuz Almanya hakkındaki rehber yazımızdan yararlanabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İstanbul’da biri Anadolu yakasında diğeri de Avrupa yakasında olmak üzere 2 adet havalimanı bulunmaktadır. Avrupa yakasında yer alan İstanbul Havalimanı 2018 yılından beri hizmet vermektedir. İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir sizler için tanıttık.

İstanbul Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


İETT’ye bağlı olan otobüslerle şehrin çeşitli noktalarından İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlamanız mümkündür. H-1 Mahmutbey Metro, H-2 Mecidiyeköy, H3- Halkalı, H-6 Mescid-i Selam-Arnavutköy, H-7 Alibeyköy Cep Otogarı, H-8 Hacıosman-Sarıyer, H-9 Cevizlibağ otobüs hatları ile İstanbul Havalimanı’na varabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Havaist ile Ulaşım


İstanbul’da birkaç noktadan kalkan Havaist otobüsleri rahat bir şekilde İstanbul Havalimanı’na gitmenizi sağlamaktadır. Havaist otobüslerinin İST-1 Yenikapı, İST-2 Beylikdüzü-Çatalca, İST-3Otogar, İST-4 Bakırköy, İST-5 Beşiktaş, İST-7 Kadıköy, İST-8 Pendik, İST-15 Avcılar Metrobüs-Bahçeşehir, İST-17 Halkalı İstasyon-Başakşehir, İST-19 Taksim ve İST-20 Sultanahmet hatları ile havalimanına ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


İstanbul’da 7/24 hizmet veren taksilerle bulunduğunuz yerden direkt olarak havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. İstanbul Havalimanı’na taksi ile yolculuk pahalı tutabileceği için taksiye binmeden önce şoför ile konuşup fiyat konusunda bir anlaşma sağlamanız daha faydalı olacaktır.

Berlin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Berlin’in güneydoğusunda yer alan Berlin Brandenburg Havalimanı 2020 yılından itibaren hava yolu ulaşım hizmeti vermektedir. Berlin Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz farklı pek çok yol alternatifiniz bulunmaktadır.

Berlin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı birkaç farklı otobüs hattı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Terminal A kapısından çıktıktan sonra 163, 171, N7, X7 ve N60 otobüs hatlarıyla şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz. Gece otobüsü olan N7 ve N60 hatları hafta içi 0030-04.00 ve hafta sonu 00.30-07.00 arasında çalışmaktadır. N7 hattıyla Spandau durağına ve N60 hattıyla da S Adlershof durağında ulaşım sağlayabilirsiniz. 163 numaralı otobüs hattıyla S Kaulsdorf ve 171 numaralı otobüs hattıyla U Hermannplatz duraklarına gidebilirsiniz. X7 hattı ise ekspres bir hattır ve U Rudow’a gitmektedir.

Berlin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Berlin’in temel toplu taşıma elemanlarından biri olan S-Bahn trenleri havalimanına 7 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. S-Bahn trenlerinin şehir merkezine Spandau, Charlottenburg, Zoologischer Garten, Hauptbahnhof, Friedrichstrasse, Alexanderplatz, Ostbahnhof, Schöneweide, Adlershof güzergahında giden S9 hattı ve şehrin daha güney kısmına Südkreuz, Neukölln, Baumschulenweg, Schöneweide, Adlershof güzergahında giden S45 hattı olmak üzere iki hatta hizmet vermektedir. Her 10 dakikada bir hareket eden trenlerle yaklaşık 40 dakika içerisinde şehir merkezine gitmeniz mümkündür.

Berlin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havalimanı Ekspresi ile Ulaşım


Şehir merkezine RE7, RB14 ve RB 22 olmak üzere 3 farklı hatta hizmet veren ekspres trenlerle şehir merkezine ortalama olarak yarım saat içinde ulaşım sağlamanız mümkündür.

Berlin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Terminal A binası çıkış kapısında bekleyen taksiler aracılığıyla Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu noktadaki kuyrukta bekleyen taksiler haricinde bir taksiye binmeye çalışırsanız dolandırılma ihtimaliniz oldukça yüksektir, bu bakımdan dikkatli olmanızda fayda var.

Berlin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle kalabalık gruplar halinde ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin tercih ettiği özel transfer servisiyle şehir merkezinde dilediğiniz noktaya ya da direkt olarak otelinize ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezinden 12 km uzaklıkta yer alan Frankfurt Havalimanı, Avrupa’nın en büyük 4. ve dünyanın en büyük 15. havalimanıdır. Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birkaç farklı yol bulunmaktadır.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Frankfurt Havalimanı’nda Terminal 1 ve Terminal 2 binalarının önünden hareket eden otobüslerle Frankfurt şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Almanya’da banliyö treni olarak hizmet veren S-Bahn trenlerinin S8 ve S9 hatlarıyla 15 dakika gibi oldukça kısa bir sürede rahatlıkla şehir merkezine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Frankfurt Havalimanı’nda hizmet vermek üzere bekleyen taksilerle Frankfurt şehir içinde istediğiniz noktaya direkt olarak konforlu bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür.

Almanya’da Gezilecek Yerler


Köklü bir kültürel mirası olan ve tarih boyunca pek çok önemli olaya sahne olmuş olan Almanya’da gezilecek yerleri sizler için listeledik.

Berliner Dom


Şehrin en turistik yerlerinden biri olan Berliner Dom, Spree Nehrinin kenarında yer almaktadır. Bir süre Roma Katolik Kilisesi olarak kullanılmış olan Berliner Dom, sonradan Luteran kilisesine çevrilmiştir. Evangelist akımın en meşhur örneklerinden olan katedral, Almanya’da Kaiserzeit denilen katedral türünün en güzel örneği olarak kabul edilmektedir.

Bergama Müzesi


Berlin’in Müzeler Adaları’ndaki 5 müzeden biri olan Bergama Müzesi, Almanya’nın en çok ziyaret edilen sanat müzelerindendir. Bergama Müzesi’nde Athena heykeli, Bergama Zeus Sunağı, İştar Kapısı Bergama Athena Tapınağının Girişi gibi pek çok tarihi eseri görebilirsiniz.

Checkpoint Charlie


1961 yılından 1990’a kadar Doğu Almanya ve Batı Almanya arasında geçiş kapısı olarak kullanılan bu nokta Alman tarihi için oldukça önemli bir yerdir.

Berlin Yahudi Müzesi


Girişinden itibaren Almanya’daki Yahudilerin yaşadıklarını simgeleyen koridor sürgün, soykırım ve süreklilik şeklinde üç eksenden oluşmaktadır. Nazi dönemi ve Yahudi soykırımıyla ilgili önemli detaylara tanıklık edeceğiniz bu müzeyi mutlaka gezmelisiniz.

Römerberg


Frankfurt’un simgelerinden olan Römerberg meydanı 15. Yüzyıldan günümüze kadar gelmiş olan Orta Çağ evlerine ve pazarlarına ev sahipliği yapmaktadır. Meydanın simgesi haline gelen Gerechtigkeitsbrunnen heykel çeşmesi de meydanın ortasında bulunmaktadır.

Frankfurt Katedrali


İnşası 13. Yüzyıla kadar dayanan Frankfurt Katedrali şehrin en büyük dini yapısıdır. Kutsal Roma İmparatorluğu döneminde taç giyme törenlerinin gerçekleştirildiği katedral, İmparatorluğun en önemli binası olarak bilinmektedir.

Stadel Museum


Dünya çapında bir üne sahip olan Stadel Museum 1815 yılında kurulmuştur. Müzede Rembrandt, Renoir, Rubens, Cazenne ve Picasso gibi meşhur sanatçıların eserlerini görebilirsiniz.

Almanya’nın Tarihi ve Turistik Yerleri


Almanya’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken hem tarihi önemi olan hem de turistik açıdan rağbet gören yerler bulunmaktadır. Doğal güzellikleri, kendine has mimari tarzı, köklü tarihi ve şehir yaşantısıyla beğenileri toplayan Almanya’da görmeden dönmemeniz gereken yerleri Bilet Dükkanı olarak sizler için tanıttık. Almanya’nın tarihi ve turistik yerleri arasında ilk olarak görmeniz gereken nokta başkent Berlin’dir. Brandenburg Kapısı, Müze Adası ve Berlin Duvarı gibi tarihi ve kültürel pek çok gezilecek yeri olan Berlin, hareketli gece hayatıyla da turistlerin ilgisini çekmektedir. Almanya’da Berlin dışında yoğun bir şekilde turist çeken diğer yerler arasında Frankfurt, Köln, Rügen Adası ve Dresden gibi bölgeler yer almaktadır. Almanya’da her yeri gezeceğiniz bir tatil planı oluşturmak istiyorsanız Bilet Dükkanı’nın kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyata İstanbul Almanya uçak bileti alarak harekete geçebilirsiniz.