İstanbul - Amasya Otobüs Bileti

İstanbul - Amasya Otobüs Bileti Genel Bilgileri

700 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
681 KM Mesafe
Tokat Seyahat Popüler Firma
7 Saat 38 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İstanbul Amasya Otobüs Biletleri

İstanbul
Amasya
TL700

Amasya Araç Kiralama Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Amasya arası otobüs yolculuğu 7 ila 9 saat arası değişiklik gösterir.
İstanbul Amasya otobüs bileti fiyatları ortalama 700 TL'dir.
En ucuz İstanbul Amasya otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İstanbul'dan Amasya'ya giderken; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Çankırı, Kastamonu ve Çorum'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İstanbul Amasya Otobüs Bileti


Anadolu’nun Orta Karadeniz’e açılan kapısı, leziz elmalarıyla ünlü Amasya’ya gitmek isteyen İstanbullular bu sene Bilet Dükkanı web sayfası üzerinden İstanbul Amasya otobüs bileti satın alıyor.

Amasya hakkında hazırladığımız rehber niteliğindeki içeriği okumaya geçmeden önce hemen Bilet Dükkanı’ndan en uygun fiyatlara İstanbul Amasya otobüs bileti al, en güzel Amasya otelleri için rezervasyon yaparak seyahatine gönül rahatlığıyla başla. Amasya'ya hava yolu ile ulaşmak isterseniz, Amasya otobüs bileti almak yerine uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilir, Amasya araç kiralama hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Amasya Hakkında


Amasya, doğuda Tokat, güneyde Yozgat, batıda Çorum, kuzeyde Samsun İlleri ile çevrili olmasıyla hem İç Anadolu hem de Karadeniz arasında bir yerde konumlanıyor.

Yeşilırmak’ın Canik (Orta Karadeniz) Dağları arasından geçerek oluşturduğu vadinin üzerine kurulan Amasya bereketli topraklarıyla biliniyor. Merkez, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova ve Göynücek olmak üzere toplamda 7 ilçeye sahip Amasya’da Hititler, Frigler, İskitler, Persler, Pontuslar ve Roma İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu hüküm sürdü. İlk kalıcı yerleşimlerin Tunç Çağı’nda başladığı kentin tarihi ise Kalkolitik Çağlara kadar dayanıyor.

Bugün halen elma üretimi başta olmak üzere tarım faaliyetleriyle ön plana çıkan şehirlerimizden biri olan Amasya’da karasal iklim ve ılıman Karadeniz iklimi bir arada görülüyor. Şehri ziyaret etmek için en iyi zamanın bahar ayları olduğunu söylemek mümkün. 

Amasya’nın doğal ve tarihi güzelliklerini, yemeklerini keşfetmek için 2 – 3 günlük bir seyahat yeterli olacaktır. Farklı firmaların otobüs bileti fiyatlarını karşılaştırabileceğin Bilet Dükkanı’ndan İstanbul Amasya otobüs bileti satın alabilirsin.

Amasya Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Boğazköy’de, yeni yerinde yeniden hizmete giren Amasya Şehirlerarası Otobüs Terminali oldukça işlek bir terminal. Amasya farklı bölgelerin buluşma noktası olduğu için pek çok otobüs yol üzerinde Amasya Otogarı’na da uğruyor. Merkez ilçede, Kirazlıdere Mahallesi’nde yer alan Amasya Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım için terminal çıkışında bekleyen taksilere binebilir ya da Bilet Dükkanı’ndan Amasya Otogarı araç kiralama ve transfer araç işlemlerinden kendine en uygun olan için rezervasyon yapabilirsin.

İstanbul Amasya otobüs bileti satın aldığın firmanın Amasya Otogarı ve Amasya şehir merkezi arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servisleri olabilir. Bu servislerin olup olmadığını öğrenmek ve eğer varsa durak ve saat gibi bilgileri için firma ile iletişime geçmeni tavsiye ederiz.

Toplu taşımayla Amasya Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım için otogardan kalkan 8 numaralı Ziyaret – Kurşunlu belediye otobüsüne binebilirsin. Yine otogardan kalkan minibüsler de Amasya şehir merkezi ve farklı ilçelere uygun fiyatlara gidiyor.

İstanbul Amasya Otobüs Bileti Fiyatları


En avantajlı fiyatlarla İstanbul Amasya otobüs bileti Bilet Dükkanı’nda! 2024 yılı mayıs ayı itibariyle İstanbul Amasya otobüs bileti fiyatları 500 TL’den başlayarak 1100 TL’ye kadar çıkmaktadır. Biletlerin en güncel halini görmek için Bilet Dükkanı web sayfasından İstanbul Amasya otobüs bileti araması yapabilirsin.

İstanbul Amasya Arası Otobüsle Kaç Saat? 


İstanbul’dan Amasya’ya yapılan otobüs seyahatleri her ne kadar uzun sürse de kara yolu kimi yolculara göre en güvenli ulaşımdır. Peki İstanbul Amasya arası otobüsle kaç saat? İki şehir arasında yapacağın yolculuk yaklaşık 10 – 13 saat arasında sürecektir. 

İstanbul Amasya otobüs bileti satışı yapan firmalar tüm firmaları şu şekilde sıraladık: Net Turizm, Özlem Van Turizm, Patnos İtimat Turizm, Öz Doğu Kars, Öz Erciş Seyahat, Niksarkale Turizm, Reşadiye Ses Turizm, Rota Turizm, Barış Turizm, Bizim Iğdır Seyahat, Erektaş Turizm, Erbaa Seyahat, Erzincan Başak Turizm, Esadaş Turizm, İstanbul Seyahat, Lider Ağrı Doğuş Turizm, Lüks Amasya İtimat, Lüks Erova Turizm, Lüks Niksar Turizm, Mis Amasya Tur, Sıla Özlem Seyahat, Suat Kösedağ Turizm, Tokat Almus Turizm, Tokat Kale Seyahat, Topçam Turizm, Tozcan Turizm, Tufan Turizm, Tokat Seyahat, Tokat Yıldızı Seyahat, Turgutreis Turizm, Van Kalesi Turizm, Vadi Şirinkent Seyahat, Vangölü Turizm, Vanyolu Seyahat, Zile Mavi Canlar Turizm, Zile Can Turizm, Zile Barış Turizm, Yeni Erciş İtimat Seyahat ve Ağrı Vip Turizm.

Amasya'da Gezilecek Yerler


İstanbul Amasya otobüs bileti sahipleri için, işte Amasya’da gezilecek yerler:

 1. Amasya Kalesi

  Pontus Kralı Mithridates’in isteği üzerine yapılan, deniz seviyesinden 700 metre yükseklikte yer alan Amasya Kalesi şehrin panoramik manzarasını seyredebileceğin en iyi yer. İçerisinde mezarlar, hamamlar, su depoları, anıtlar ve sarnıçların yer aldığı kalenin gizli dehlizine inmek için 150 basamak inmek gerekiyor!

 2. Yalıboyu Evleri

  Yeşilırmak kıyısı boyunca olanca zarafetiyle dizilen Yalıboyu Evleri tipik Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinden. Safranbolu’yu andıran bu tarihi Amasya Evleri ahşap çatkı arası, kerpiç dolgulu olarak inşa edilmiştir.

 3. Kral Kaya Mezarları

  Dağ ve yüksek kayalıklara oyularak yapılan bu görkemli Kral Kaya Mezarlarının Helenistik Dönem’de yapıldığı tespit edilmiş.

 4. Aynalı Mağara

  Amasya şehir merkezine yakın bir konumda yer alan Aynalı Mağara’nın ilginç bir efsanesi var. Rivayete göre kral, kızı çok güzel olduğu için onu herkesten kıskanır ve onu bu mağaraya kapattırıp tünel yaptırır. Mağara günümüzde ziyarete açıktır.