İstanbul - Batman Uçuş Bilgileri

809,46 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1090 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

Batman Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
14 Haziran 2024 Cuma
Min: 22ºC
Maks: 36ºC
Güneşli
15 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 22ºC
Maks: 37ºC
Güneşli
16 Haziran 2024 Pazar
Min: 23ºC
Maks: 39ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
17 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 24ºC
Maks: 37ºC
Güneşli
18 Haziran 2024 Salı
Min: 22ºC
Maks: 37ºC
Güneşli

En Ucuz İstanbul - Batman Uçak Biletleri

AnadoluJet
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Batman
Batman Havalimanı
TL968
Pegasus
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Batman
Batman Havalimanı
TL809
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul - Batman arası havayolu ile 1 saat 50 dakika sürmektedir.
İstanbul - Batman karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı ve Batman Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul - Batman en ucuz uçak bileti 809,46 TL’den başlamaktadır.
İstanbul - Batman arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Batman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Batman Şehir Rehberi
Batman'da Gezilecek Yerler
Batman'da Ne Yenir?
Batman'da Alışveriş Yapılacak Yerler
Batman Haritasını İnceleyin

İstanbul’un kalabalığından kaçarak Güneydoğu Anadolu’nun tarihine tanıklık etmek isteyen yolcuların seyahat listesinde ilk sıralarda yer alan Batman; kültür çeşitliliği, tarihi yapısı, doğa güzellikleri ve lezzetli mutfağı ile ziyaretçilerine eşsiz anılar bırakır. Özellikle metropol şehirlerden çok sayıda ziyaretçi ağırlarken gözler ilk olarak İstanbul Batman uçak bileti adımına çevriliyor. Seyahat planı öncesi en ucuz İstanbul Batman uçak bileti merak konusu olurken Bilet Dükkanı hem uygun fiyatlı uçak biletleri hem de Batman seyahat rehberi konusunda öne çıkıyor. 


Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli noktalarına ulaşım sağlar. 2018 yılında faaliyete açılan İstanbul Havalimanı, birçok ödülün sahibi olmasının yanından New York merkezli Travel and Leisure Dergisi tarafından düzenlenen ‘’World’s Best Awards 2021’’ anketinde Dünyanın En İyi Havalimanı listesinde 2. sıraya yerleşti. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na çeşitli şekillerde kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. En çok tercih edilen ulaşım araçları ise; Havaİst servisleri, İETT otobüsleri, taksi ve araç kiralamadır.


Belediye Otobüsleri ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşmanın en ekonomik yolu belediye otobüsleridir. Geniş otobüs ağı nedeniyle İstanbul’un hemen hemen her noktasına İBB bünyesinde bulunan İETT otobüsleri ile gitmek mümkündür. Ucuz olması nedeniyle yolcular tarafından İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım konusunda sık sık tercih edilen İETT otobüsleri için İstanbul Kart sahibi olmak yeterlidir. İstanbul Kart için İBB İstanbul Kart noktalarını ve bilet otomatlarına başvurulabilir. İşte şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na giden İETT otobüsleri: 

 • H1 (Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı) 
 • H2 (Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı)
 • H3 (Halkalı Marmaray - İstanbul Havalimanı)
 • H6 (Yunus Emre Mahallesi - İstanbul Havalimanı)
 • H8 (Hacıosman Metro - İstanbul Havalimanı)
 • H9 (Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı)


Havaİst ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na gitmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri Havaİst servisleridir. Konforlu olmasının yanı sıra taksiye nazaran uygun fiyatlı olmasından dolayı sıkça kullanılır. İstanbul’un çeşitli noktalarından kalkan Havaİst servisleri şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na kolay ulaşım sağlar. Havaİst ücretleri ve yolculuk süresi kalkış noktasına farklılık gösterir. İşte Havaİst kalkış noktaları: 

 • Taksim – Beşiktaş - İstanbul Havalimanı
 • Beylikdüzü – Çatalca - İstanbul Havalimanı
 • Avcılar – Beylikdüzü - İstanbul Havalimanı
 • Sabiha Gökçen Havalimanı - İstanbul Havalimanı
 • Esenler – Göktürk - İstanbul Havalimanı 
 • Güneşli - Halkalı - İstanbul Havalimanı
 • Kadıköy – Tepestü - İstanbul Havalimanı
 • Beyazıt Meydanı – Aksaray - İstanbul Havalimanı
 • Avcılar – Bahçeşehir - İstanbul Havalimanı
 • Bakırköy – Yenibosna - İstanbul Havalimanı


Taksi ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım sağlamak ve toplu taşıma kullanmak istemeyenlerin tercihi taksi, konforlu ve hızlı ulaşım sağlar. İstanbul’da bulunan binlerce taksi İstanbul’un tüm noktalarına 7 gün 24 saat hizmet verir. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na İBB bünyesine bağlı iTaksi uygulaması ile rahatça ulaşmak mümkündür. iTaksi aynı zamanda ödeme rahatlığı ve yolculuk takibi imkanı da sağlar. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na taksi ile ulaşan yolcular ödemeyi nakit, kredi kartı ya da İstanbul Kart ile yapabilir.


Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı yurt içi ve yurt dışı uçuş yoğunluğu ile defalarca rekorlar kıran uluslararası bir havaalanıdır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinden çok sayıda ulaşım aracı bulunur. Adını Türkiye'nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’den alan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinden; Havabüs, İETT otobüsleri ve taksi seçenekleri ile ulaşmak son derece kolaydır. Bunun yanında aktarma kullanmak şartıyla metro ve araç kiralama yöntemiyle gidilir. 
 

İETT Otobüsleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için İETT otobüsleri de kullanılır. İstanbul’un birçok noktasından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hizmet veren belediye otobüsleri ucuz ve hızlı ulaşım sağlar. Çok sayıda noktadan kalkan belediye otobüsleri ucuz olmasından dolayı sık sık tercih edilir. Yolcuların İETT otobüsleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmesi için İstanbul Kart sahibi olması gerekirken şehir dışından gelen yolcular İETT bilet gişelerinden ve bilet otomatlarından kolayca temin edebilir. Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden otobüs hatları ise şu şekildedir: 

 • E-3 (4.Levent Metro – Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-9 (Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-10 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-11 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 16S (Harem Peronlar- Uzunçayır Metrobüs- Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • SG1 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • SG2 (Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 122H (4.Levent Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 132H (Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 131 C (Sultanbeyli - Sabiha Gökçen Havalimanı)


Havabüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Şehir merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için en çok kullanılan ulaşım araçlarının başında Havabüs servisleri gelir. Havabüs şehir merkezinin farklı noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanı’na hızlı ve ekonomik ulaşım sağlar. İETT otobüsü kullanmak istemeyenler; Taksim, Kadıköy ve Yenisahra kalkış noktalarından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolayca gidebilir. Yolculuk süreleri kalkış noktasına ve İstanbul’daki trafik yoğunluğuna farklılık gösterebilir. Yolcuların Havabüs’te yaşanacak yoğunluk sorunlarıyla karşılaşmamaları için kalkış noktasında en az 15 dakika öncesi bulunması önerilirken firma tarafından belirtilen yolculuk süreleri ise şu şekildedir:    

Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı arası 1,5 saat,    
Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı 1 saat,   
Yenisahra - Sabiha Gökçen Havalimanı arası 45 dakika.


Taksi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. İstanbul’da 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinin her noktasından ulaşım sağlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinden bulunan iTaksi ile yolculuk süresi ve ücret hesaplama imkanı bulunurken ödeme yöntemi olarak nakit, kredi kartı ya da İstanbul Kart seçenekleri vardır.


Metro ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım

 

Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinden doğrudan metro hattı bulunmuyor. Ancak metro ağına yakın olan yolcular Kadıköy – Tavşantepe metrosundan otobüs aktarması yaparak Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolayca ulaşım sağlayabilir. Buna göre yolcuların Kadıköy – Tavşantepe M4 metrosunu kullanarak Soğanlık durağında inmesi ve ardından 16S ya da E-10 hat numaralı otobüsler ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmesi gerekir.


Batman Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Batman Havalimanı yalnızca yurt içinden gelecek ziyaretçilerine açıktır. Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunmasından dolayı şehir merkezinden Batman Havalimanı’na ulaşım son derece kolaydır. Batman Havalimanı’ndan belediye otobüsleri, taksi ve araç kiralama yöntemlerini kullanarak şehir merkezine ulaşılabilir.
 

Belediye Otobüsleri ile Batman Şehir Merkezine Ulaşım


Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine geçmek için en çok tercih edilen yollardan biri belediye otobüsleridir. Havalimanına gelen Türk Hava Yolları ile Pegasus uçaklarına göre belediye otobüslerinin seferleri bulunur. Şehir merkezine ucuz ve hızlı ulaşım sağlaması nedeniyle sık sık tercih edilir. Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayan belediye otobüsünün güzergahı ise şu şekildedir:    

Batman Havaalanı - Gültepe Kavşağı - Eski Devlet Hastanesi - Yeni İlçe Otogarı - Acetler.

Taksi ile Batman Şehir Merkezine Ulaşım


Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma kullanmak istemeyen ve valiz yükü çok olan yolcular genelde taksi tercih eder. Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler ile konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşmak son derece kolaydır. 
 

Araç Kiralama ile Batman Şehir Merkezine Ulaşım


Batman Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden isteğe ve ihtiyaca uygun araç kiralamak mümkündür. Toplu taşıma ve taksi kullanmak istemeyen kişiler araç kiralayarak Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabilir.

Tarih boyunca çeşitli medeniyetlerin izlerini taşımış Batman, 1957 yılında Siirt’in ilçesi iken 16 Mayıs 1990 yılında il unvanına kavuştu. Yüzyıllar boyunca çeşitli istilalara ve savaşlara şahit olan Batman, Mezopotamya etkilerini günümüze kadar taşımasından dolayı ziyaretçilerine büyülü anlar yaşatır. Tarihi 12 bin yıl öncesine dayanan Hasankeyf, insanlığın ilk yerleşkeleri olan mağara yerleşimleri ile tarihi bir öneme sahiptir. Roma dönemine ait kalıntıları ve Ortaçağ anıtları ile 1978’de doğal koruma alanı ilan edilen Hasankeyf, UNESCO Dünya Miras Alanı olarak korunmaya değer evrensel kriterlerin dokuzunu birden karşılayan dünyadaki tek yerdir. Günümüzde ise antik kent sular altında kalma ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya ancak buna rağmen binlerce ziyaretçiyi kabul etmeye devam ediyor.


Batman’da Gezilecek Yerler


Batman çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı kültür çeşitliliğinin hakim olduğu ve tarihi yapının yanı sıra doğa güzelliklerinin öne çıktığı bir Güneydoğu Anadolu şehridir. Bilet Dükkanı olarak Batman’da gezilecek yerler listesi hazırladık. İşte Batman’da gezilecek yerler: 

 • Hasankeyf 
 • Hasankeyf Yolgeçen Hanı,
 • Hallan Çemi Höyüğü,
 • Batman Müzesi,
 • Kozluk Hezo Kalesi,
 • Bozikan Kalesi,
 • Beksi Kalesi,
 • Kandil Kalesi,
 • Pertükan Kalesi,
 • Batman Şehir Merkezi,
 • Mor Aho Manastırı,
 • Mor Kiryakus Manastırı,
 • Malabadi Köprüsü,
 • Zeynel Bey Kümbeti,
 • Memikan Köprüsü.


Batman'da Ne Yenir?
 

 • Kaburga Dolması,
 • Şam Böreği,
 • Mumbar Dolması,
 • Perde Pilavı,
 • Tandır Ekmeği,
 • Batman Usulü İçli Köfte,
 • Kışlık Dolma,
 • Tırşık,
 • Yoğurtlu Leben,
 • Ayran Çorbası,
 • Havdel,
 • Bayram Tatlısı.

Batman’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Batman’ın eşsiz tarihi yapısını ziyaret ettikten sonra alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilere Bilet Dükkanı olarak Batman’da alışveriş yapılacak yerler listesi hazırladık: 

 • Batman Petrol City AVM,
 • Batman Park AVM,
 • Hasankeyf Kapalı Çarşısı,
 • Kapalı Çarşı Giyim Fuarı.