İstanbul - Ağrı Uçuş Bilgileri

1.671 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1201 KM Mesafe
THY Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Ağrı Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 6ºC
Maks: 20ºC
Güneşli
25 Nisan 2024 Perşembe
Min: 9ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
26 Nisan 2024 Cuma
Min: 11ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 11ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Nisan 2024 Pazar
Min: 10ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz İstanbul - Ağrı Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
TL1.671
AnadoluJet
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
TL2.815
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Ağrı arası havayolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
İstanbul Ağrı en ucuz uçak bileti 1.671 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Ağrı karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Ağrı arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İstanbul Havalimanı’na Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım
Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ağrı’da Gezilecek 4 Yer
Ağrı’da Ne Yenir?
Ağrı Haritasını İnceleyin

İstanbul Ağrı Uçak Bileti
 

Adını sınırları içinde bulunan Ağrı Dağı’ndan alan ve Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan bu güzide şehrin tarihte tanıklık ettiği çok fazla medeniyet vardır. Bunun sebebi Anadolu’ya bir giriş niteliği taşımasından kaynaklanır. İstanbul’un metropol hayatından sıkılan ve tarihin izlerine şahit olmak isteyenler için vazgeçilmez bir adrestir. İstanbul Ağrı uçak bileti alarak Doğu’nun hayran bırakan doğası, merak uyandıran tarihi ve lezzetli yemeklerine şahit olabilirsiniz. 

Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlı İstanbul Ağrı uçak bileti satın aldıktan sonra  Ağrı’nın saklı güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Ağrı uçak bileti ile yolculuk yapmadan önce uçuş bilgilerinizi sitemiz üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım
 

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan istanbul Havalimanı 29 Ekim 2018 yılında faaliyetine başladı. Uluslararası uçuş yoğunluğuna bağlı olarak dünyanın en yoğun havalimanlarından biri sayılır. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım çok sayıda seçenek ile yapılabilir. İster toplu taşıma ister özel araçla ulaşım mümkündür. Arnavutköy ilçesinde yer alan havalimanı şehir merkezine 50 kilometre uzaklıktadır. 

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım için;  belediye otobüsleri, Havaist hatları, taksiler ya da araç kiralama servisi kullanmak mümkündür. 

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım
 

İstanbul Havalimanı’na ulaşım şehir merkezinden genelde belediye otobüsleri ile sağlanır.  Geniş otobüs ağına sahip olan İstanbul yolcuları şehrin çok sayıda bölgesinden havalimanına götürür. Buna göre İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-8 ve H-9 numaralı hatları ile İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz.  Otobüs hatları için İETT resmi sitesinden hafta içi ve hafta sonu güncel hareket saatlerine bakabilirsiniz. Böylece uçuş saatini kaçırmazsınız. 

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Havaist ile Ulaşım
 

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım Havaist servisleri ile de yapılır. 10 adet HAVAİST ile İstanbul’un belli noktalarından hızlı ve konforlu bir şekilde İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. Toplu taşımanın kalabalığını çekmek isteyenlerin ekonomik tercihleri arasında yer alır. Güncel hareket saatlerine ve güzergah düzenlemelerine Havaist resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım
 

Taksiler en hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan alternatiflerden biri. Herhangi bir saat ve lokasyon kısıtlaması olmaksızın İstanbul Havalimanı’na ulaşım için tercih edebilirsiniz. Özellikle havalimanına erişim süresini azaltmak ve eşya yükünü kolayca taşımak isteyen İstanbul Ağrı uçak bileti olan yolcular, taksi kullanmaya daha sıcak bakabilir. 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler için ücret konusunda diğer alternatiflere göre daha pahalı olacağından dolayı öncesinde bilgi almanız gerekebilir.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım
 

İstanbul Havalimanı bünyesinde çeşitli seyahat acenteleri ve araç kiralama servisi sunan şirketler bulunmakta. Bu şirketlerin aynı zamanda şehrin belirli noktalarda bulunan (Taksim, Kadıköy, Levent, vb.) ofisleri de mevcut. Buralardan kiralama yapacağınız araç ile çok rahatlıkla İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayıp, havalimanı içerisinde acentelere aracınızı teslim edebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım
 

İstanbul’un 2.havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı uluslararası çapta hizmet vermekte olup Anadolu yakasındaki Pendik ilçesi sınırlarında bulunur. Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı statüsündeki Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için birçok alternatif mevcuttur. İstanbul Anadolu yakasında yer alan havaalanı; Kadıköy'e 40 km, Pendik'e 12 km, Taksim'e ise 50 km mesafededir. TEM otoyoluna ise 1.5 km bağlantısı vardır. İstanbul’un çeşitli bölgelerinden ulaşım için otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu ulaşım araçlarını kullanmak mümkündür.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım
 

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım İETT otobüsler ile sağlanabilir. Havalimanına en ekonomik ulaşım olan belediye otobüsleri neredeyse şehrin tamamınından hizmet verir. Buna göre şehir merkezinden; E-3, E-9, E-10, E-11, 16S, SG-1, 122H, SG-2, 132H, 13OH, UM73, MR60 hatlarını kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidebilirsiniz. 

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havaist ile Ulaşım
 

Havaist ile şehrin farklı bölgerinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmak mümkün. Takim, Kadıköy ve Yenisahra lokasyonlarından binebileceğiniz Havaİst ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Ulaşım
 

2 Ekim 2022 tarihinde açılan metro hatları ile şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım çok kolay hale geldi. Kadıköy-Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu ile havalimanına uygun ve hızlı bir şekilde ulaşım mümkün. İstanbul Ağrı uçak bileti olan yolcuların çoğunluğu günümüzde trafik vb. durumlardan dolayı metro ulaşımını tercih ediyorlar.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

 

Şehrin herhangi bir lokasyonundan taksi kullanarak da havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Gideceğiniz mesafeye göre ücretlendirme farklı olacaktır. Bunun bilgisini önceden danışarak öğrenebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Şehir merkezinde bulunan yerel ya da kurumsal araç kiralama şirketlerinde yapabileceğiniz araç kiralama hizmeti ile de havalimanına erişim sağlayabilirsiniz. İstanbul Ağrı uçak bileti olan yolcular genellikle eşya yükü fazla ve kolay ulaşım seçeneği arıyorlarsa, bu alternatifi tercih etmeleri akıllıca bir çözüm olabilir.

Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nın hizmete açılma tarihi 1997 yılıdır. Şehir merkezine 8,5 kilometre mesafede bulunan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, İstanbul Ağrı uçak bileti almış olan yolcularının şehir merkezine ulaşımı için farklı imkanlar tanımaktadır. Bunlar özetle otobüs, taksi ve araç kiralama hizmeti olarak sıralanabilir.

Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım
 

Ağrı Belediyesi tarafından yolcuların şehir merkezine güvenli ve uygun fiyatlı ulaşımı için hizmet veren otobüsler, uçakların gidiş ve geliş tarifelerini baz alarak planlanıyor. Ulaşımdaki ödemeyi kent kart ile ya da şoföre elden nakit olarak yapabilirsiniz. Otobüs seferleri ile beraber ayrıca ilçelere servis hizmeti de sağlanmaktadır. Ağrı Havalimanı’ndan Doğubeyazıt, Patnos ve Malazgirt gibi yerlere de böylece ulaşabilirsiniz.

Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi Ulaşım
 

Ağrı Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en kolay yollarından biri elbette ki taksi ile yolculuk etmek olacaktır. Yolcu servisini beklemek istemeyen yolcular haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren taksileri kullanarak ulaşımlarını hızlıca sağlayabilirler.

Ağrı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama Ulaşım
 

Şehirde yer alan kurumsal ya da yerel araç kiralama firmalarından araç kiralayarak da şehir merkezine erişebilirsiniz. Özellikle seyahatiniz devamında şehir içinde araç kullanmanız gerekiyorsa, bu seçenek çok mantıklı olabilir. Araç kiralama fırsatları ve kampanyaları için Bilet Dükkanı araç kiralama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ağrı’da Gezilecek 4 Yer
 

Gezilebilecek yerlerin sayısının bitmediği Ağrı’da, birçok yer ziyaretçilere zamanda yolculuk yapma fırsatı veriyor. İstanbul Ağrı uçak bileti ile şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerler genellikle bu coğrafyanın sahip olduğu birbirinden büyüleyici ve kadim doğal güzellikler olmaktadır. Bunun yanı sıra sunduğu hizmetlerle misafirlerine konforlu bir tatil sağlayan Ağrı otelleri için de sitemizi ziyaret edebilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Gezilecek yerler listemiz ise şöyle:

 1. Ağrı Dağı

  Türkiye’nin en büyük dağı olma özelliği ile tanınan Ağrı Dağı’nın bir kısmı Iğdır iline de aittir. Yine de büyük bir kısmı Ağrı’da kalmaktadır. Dağın başka bir özelliği de Türkiye’nin en büyük buzuluna sahip olmasıdır. 5137 metre yükseklikteki zirvesi ile macera seven tırmanış sevdalılara için de büyük bir imkan yaratıyor. Dağın zirvesinin adı ise ‘’Atatürk Zirvesi’’.

 2. Meya Mağaraları

  Bir zamanlar kent olma statüsündeyken günümüzde antik kent diyebileceğimiz Meya Mağaraları, Diyadin’in 12 kilometre batısında yer almaktadır. İlçe merkezine yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu mekanda ziyaretçileri kayalara oyulmuş birçok alan karşılıyor. İbadethane, tapınak ve farklı barınma yerlerini içinde barındıran bu doğal yapının insanlık tarafından nasıl kullanıldığına bir rehber eşliğinde de şahit olabilirsiniz.

 3. Buz Mağarası

  Ağrı’da aslında iki adet Ağrı Dağı bulunmakta. İlki bahsettiğimiz ve herkesin hakim olduğu Ağrı Dağı’dır. Diğeri ise genellikle ‘’Küçük Ağrı’’ olarak adlandırılır ve eteklerinde bulunan Buz Mağarası adeta gizemli atmosferi ile benzerlerine meydan okuyor. Hallaç köyüne 3 kilometre mesafede yer alan Buz Mağarası, ziyaretçilerine enteresan bir deneyim sunuyor.

 4. Meteor Çukuru

  Dünyadaki en büyük 2.meteor olma özelliğini taşıyan Meteor Çukuru, tamamen doğal yapısı ile ilgileri üstüne çekiyor. Doğubeyazıt ilçesine 35 kilometre uzaklıkta bulunan bu tarihi oluşumun doğumu 1892 senesini gösteriyor. Göktaşı düşmesi sonucunda derin bir çukur haline gelmiş olan yerin şu anki derinliği 35 metredir.

Ağrı’da Ne Yenir?
 

Doğu mutfağının ne kadar çeşitli ve zengin olduğunu herkes biliyor. Buna Ağrı mutfağı da dahil. Doyurucu olmasının yanı sıra et ağırlıklı bir içeriğinin söz konusu olduğunu hatırlatmak isteriz. Ayrıca Ağrı Bölgesi’nde yetişen kendine özgü bitkilerin de farklı yemeklerde kullanılması, bu mutfağı özel kılan özelliklerden yalnızca birisi. Her yıl sayısız turistin ziyaret etmekte olduğu bu şehirde, İstanbul Ağrı uçak bileti almış olan ziyaretçilerin neler yiyebileceğine dair bir liste hazırladık. İşte birbirinden lezzetli o tatlar:

Abdigor Köftesi: Ağrı mutfağında namıyla en çok bilinen Abdigor Köftesi, özellikle Doğubeyazıt taraflarında sıklıkla tüketilmektedir. Yanında pilav ile servis edilen bu yemek kuzu, soğan ve salça kullanılarak hazırlanıyor. Pideyle beraber de tüketebileceğiniz bu köfte, yiyenlerin damağında unutulmayacak bir lezzet bırakıyor.

 Gösteberg Et: Ağrı mutfağında etin ağırlıkla kullanıldığı söyledik. Bu yemek de kuzu ya da oğlak etinin kavrulmasıyla hazırlanıyor. Yabancı turistlerin fazlasıyla ilgisini çeken bu lezzeti akşam yemeklerinin vazgeçilmez tatlarından olmasının yanı sıra sağlıklı olması açısından da tercih edilebilir bir alternatif.

 Haşıl: Yarma kullanılarak hazırlanan bu yemek daha çok ara öğünlerde ya da yemekten önce öncül olarak servis ediliyor. Tereyağı, yoğurt ve sarımsak ile birlikte sunulan yemeğin genelde öğlen yemekleri esnasında sıklıkla tüketildiği biliniyor. Şehir merkezinde yer alan restoranlarda kolaylıkla bu yemeği deneyebilirsiniz.