İstanbul - Adana Uçuş Bilgileri

552,01 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
700 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Adana Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
07 Haziran 2023 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 36ºC
Güneşli
08 Haziran 2023 Perşembe
Min: 21ºC
Maks: 36ºC
Güneşli
09 Haziran 2023 Cuma
Min: 21ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
10 Haziran 2023 Cumartesi
Min: 21ºC
Maks: 36ºC
Güneşli
11 Haziran 2023 Pazar
Min: 20ºC
Maks: 33ºC
Güneşli

En Ucuz İstanbul - Adana Uçak Biletleri

İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
TL552
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
TL560
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul - Adana arası havayolu ile 1 saat 25 dakika sürmektedir.
İstanbul - Adana karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı ve Adana Şakirpaşa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul - Adana en ucuz uçak bileti 552,01 TL’den başlamaktadır.
İstanbul - Adana arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu firmaları hizmet vermektedir.
Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Adana Şehir Rehberi
Adana Gezilecek Yerler
Adana’da Ne Yenir?
Adana’da Alışveriş Yapılacak Yerler
Adana Haritasını İnceleyin

Akdeniz’in en lezzetli şehri Adana her yıl binlerce misafirine unutulmaz anılar bırakırken yurt içinden en çok ziyaretçisini İstanbul’dan alır. Yurt dışından gelecek ziyaretçiler ise transfer nedeniyle sık sık İstanbul’u tercih eder. Festivalleri, tarihi yapısı, edebiyat ve kültür zenginliği ve meşhur lezzetleriyle ün kazanan Adana seyahati için ilk akla gelen soru ise ‘’En ucuz İstanbul Adana uçak bileti nereden alınır?’’ sorusu oldu. Bilet Dükkanı ucuz İstanbul Adana uçak bileti yanında Adana’da yemekleri ve gezilecek yerler konusunda da ziyaretçilerine yardımcı oluyor.


Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


İstanbul Havalimanı Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Her gün milyonlarca yolcusunu dilediği noktaya götürür. 2018 yılında faaliyete açılan İstanbul Havalimanı, Travel and Leisure Dergisi tarafından düzenlenen ‘’World’s Best Awards 2021’’ anketinde Dünyanın En İyi Havalimanı listesinden 2. olmasıyla öne çıktı. İstanbul Havalimanı’na şehir merkezinden çok sayıda ulaşım aracı bulunur. Bunlar; Havaİst, İETT otobüsleri, taksi ve araç kiralamadır.


Havaİst ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na Havaİst aracılığı hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Ekonomik olması ve şehir merkezinin çeşitli noktalarından hizmet vermesinden dolayı en çok tercih edilen ulaşım araçları arasında yer alır. Havaİst ücretleri ve yolculuk süresi başlangıç noktasına göre değişiklik gösterir. Havaİst kalkış noktaları ise şunlar: 

 • Esenler – Göktürk - İstanbul Havalimanı 
 • Güneşli - Halkalı - İstanbul Havalimanı
 • Kadıköy – Tepestü - İstanbul Havalimanı
 • Beyazıt Meydanı – Aksaray - İstanbul Havalimanı
 • Bakırköy – Yenibosna - İstanbul Havalimanı
 • Taksim – Beşiktaş - İstanbul Havalimanı
 • Beylikdüzü – Çatalca - İstanbul Havalimanı
 • Avcılar – Beylikdüzü - İstanbul Havalimanı
 • Sabiha Gökçen Havalimanı - İstanbul Havalimanı
 • Avcılar – Bahçeşehir - İstanbul Havalimanı


Belediye Otobüsleri ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


Megakent İstanbul’da yer alan geniş otobüs ağı sayesinde şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüslerle gidilebilir. İstanbul’un hemen her noktasından kalkan İETT otobüsleri sayesinde ekonomik ve hızlı şekilde İstanbul Havalimanı’na ulaşmak mümkündür. İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayan İETT otobüslerinin hat numaraları ve güzergahları ise şu şekildedir: 

 • H1 (Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı) 
 • H2 (Mecidiyeköy - İstanbul Havalimanı)
 • H3 (Halkalı Marmaray - İstanbul Havalimanı)
 • H6 (Yunus Emre Mahallesi - İstanbul Havalimanı)
 • H8 (Hacıosman Metro - İstanbul Havalimanı)
 • H9 (Cevizlibağ - İstanbul Havalimanı)


Taksi ile İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na şehir merkezinden hızlı ve konforlu şekilde gitmek ancak toplu taşıma kullanmak istemeyen yolcuların ilk tercihi ise taksidir. İstanbul’da bulunan binlerce taksi 7 gün 24 saat İstanbul Havalimanı’na transfer sağlar. Rahat bir ulaşım aracı olmasından dolayı özellikle valizi çok olan yolcular tarafından tercih edilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde yer alan iTaksi yolculara hem ücret hem de yolculuk süresi hakkında bilgi verirken ödeme kolaylığı da sağlar. İstanbul Havalimanı’na güvenli ve konforlu şekilde ulaşan yolcular ödemeyi nakit, kredi kartı ya da İstanbul Kart ile yapılabilir.


Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı yurt içi ve yurt dışında birçok noktaya uçuş imkanı sunar. İsmini dünyanın ilk kadın savaş ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den alan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinden kolayca gidilir. Havabüs, İETT otobüsleri ve taksi seçenekleriyle hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak mümkündür. Bunun yanında aktarma kullanmak şartıyla metro ve araç kiralama yöntemi de tercih edilebilir.


Havabüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinden gitmek için en çok kullanılan ulaşım araçlarının başında Havabüs servisleri gelir. Havabüs şehir merkezinin farklı noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanı’na hızlı ve konforlu ulaşım sağlar. Havabüs kalkış noktaları; Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dır. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşu olan yolcuların geç kalma problemiyle karşılaşmamak için Havabüs sefer saatlerini ve duraklarını önceden kontrol etmesi gerekir. Firma tarafından belirtilen yolculuk süreleri ise şu şekilde: 

Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı arası 1,5 saat, 
Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı 1 saat, 
Yenisahra - Sabiha Gökçen Havalimanı arası 45 dakika. 

Yolculuk süreleri İstanbul’daki trafik yoğunluğuna farklılık gösterebilir. Yolcuların Havabüs’te yaşanacak yoğunluk sorununun önüne geçmek için kalkış noktasında en az 15 dakika öncesi bulunması önerilir.


İETT Otobüsleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için İETT otobüsleri ekonomik olmasından dolayı çok sık tercih edilir. İstanbul’un birçok noktasından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hizmet veren belediye otobüsleri kolay ulaşım sağlar. İETT otobüsleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların İstanbul Kart sahibi olması gerekir. Şehir dışından gelecek olan yolcular İETT bilet gişelerinden ve bilet otomatlarından İstanbul Kart’ı kolayca alabilir. İşte şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden otobüs hatları: 

 • 16S (Harem Peronlar- Uzunçayır Metrobüs- Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • SG1 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • SG2 (Taksim - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 122H (4.Levent Metro - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 132H (Pendik - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-3 (4.Levent Metro – Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-9 (Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-10 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • E-11 (Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • 131 C (Sultanbeyli - Sabiha Gökçen Havalimanı)


Metro ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinden doğrudan metro hattı bulunmaz. Ancak metro ağına yakın olan yolcular otobüs aktarması yaparak Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidebilir. Buna göre yolcuların Kadıköy – Tavşantepe M4 metrosunu kullanarak Soğanlık durağında inmesi ve ardından 16S ya da E-10 hat numaralı otobüsler ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşması gerekir.


Taksi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’na şehir merkezinden taksi aracılığıyla gitmek mümkündür. İstanbul’da 7 gün 24 saat hizmet veren binlerce taksi şehir merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na transfer hizmeti sağlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinden bulunan iTaksi ile yolculuk süresi ve ücret hesaplama imkanı bulunurken ödeme yöntemi olarak nakit, kredi kartı ya da İstanbul Kart seçenekleri vardır.


Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Akdeniz’in İncisi Adana’nın Seyhan ilçesinde yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı aynı zamanda çevre iller olan Mersin ve Osmaniye’ye de hizmet verir. Şehir merkezine 3,5 kilometre uzaklıkta bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşları nedeniyle şehir merkezinden ulaşımı son derece kolaydır. Adana’nın başta lezzetli mutfağı olmak üzere tarihi yapısı ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler; belediye otobüsleri, taksi ve özel transfer yoluyla varmak istedikleri noktaya rahatça ulaşabilir.


Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri de belediye otobüsleridir. Ucuz ve çok sayıda durağa sahip olmasıyla öne çıkar. Adana Şakirpaşa Havalimanı’dan şehir merkezine 125 ve 135 hat numaralı otobüsler hizmet verir. Bunun yanında Tarsus ve Mersin’e de Adana Şakirpaşa Havalimanı’nan kalkan servisler bulunur. 125 hat numaralı otobüs ile Adana Tren İstasyonu ve kent merkezine ve ardından Beyceli bölgesine giderken, 135 hattı ise Çukurova Üniversitesi ve Balcalı Hastanesi’ne kadar hizmet verir. Tarsus ve Mersin’e kalkan otobüsler ise Adana Şakirpaşa Havalimanı’na inen uçak seferlerini baz alarak kalkış yapar.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım


Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler yolcuları diledikleri noktaya konforlu bir şekilde ulaştırır. Özellikle bagaj yükü çok olan ve toplu taşıma kullanmak istemeyenlerin kullandığı taksi ile Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlıca gitmek mümkündür. Yolculuk süresi ve ücreti ise güzergah ve varış noktasına göre değişiklik gösterir.


Özel Transfer ile Şehir Merkezine Ulaşım


Adana Şakirpaşa Havalimanı’na yurt içinde ve yurt dışında gelen ziyaretçilerin bir diğer ulaşım seçeneği ise özel transferdir. Şehir merkezine ve otel ya da konaklama merkezi gibi istenilen noktaya konforlu bir şekilde götüren özel transfer araçlarını seyahat öncesi rezervasyon yaparak kullanmak mümkündür. Özel transfer yolcuları aynı zamandan yakın bölgedeki şehir ve ilçelere de rahat bir şekilde götürür.


Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım


Araç kiralama yöntemi ile Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım konforlu ve hızlı olması nedeniyle çok tercih edilir. Toplu taşıma kullanmak istemeyen ve özellikle ailecek tatil planı yapanların en çok tercih ettiği ulaşım yoludur. Hem şehir merkezinden istenilen noktaya ulaşım hem de Adana seyahati boyunca kullanmak mümkündür. Yolcular Şakirpaşa Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden ihtiyaçlarına ve isteklerine göre araç kiralayarak şehir merkezine gidebilir.

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan ve lezzetli mutfağı ile dillere destan olan şehir Adana her yıl yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda misafir kabul eder. Akdeniz İncisi sloganıyla anılan Adana ismi Hitit İmparatorluğu dönemine dayanır. İsmini Adanya adlı şehirden aldığı iddia edilen Adana tarihte çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yunan ve Helenistik Dönem etkilerinin hakim olduğu çok sayıda esere sahip Adana kültürel çeşitliliği ile öne çıkar. Edebiyat ve Yeşilçam dünyasından pek çok insanının memleketi ve uğrak noktasıdır. 

Bahar aylarında Portakal Çiçeği Festivali başta olmak üzere Adana Altın Koza Film Festivali ve diğer birçok etkinliğe ev sahipliği yapar. Ziyaretçilerine hayatı boyunca unutamayacağı kadar lezzetli sofralar kurarken aynı zamanda doğa güzellikleri ile hayran bırakır. Bilet Dükkanı olarak Adana’ya ayak basılan andan seyahatin son dakikasına kadar adım adım gezeceğiniz yerleri ve tatmanız gereken lezzetleri listeledik.

Adana’da Gezilecek Yerler


Adana tarihin izlerini yüzyıllar boyunca koruyarak günümüze taşıyan nadide şehirlerden biridir. Misafirlerine yakın ve uzak geçmişe zaman yolculuğu imkanı tanır. Aynı zamandan bozulmamış doğası ile Akdeniz’in temiz havası ve doğa harikalarına ev sahipliği yapar. Kültürel etkinliklerin çok olduğu şehirde; sanat, edebiyat, sinema ve tiyatro ilgililerine hitap eden çeşitli mekanlar bulunur. 

 • Kapıkaya Kanyonu 
 • Sevgi Adası,
 • Yumurtalık Plajı, 
 • Belemedik Yaylası,
 • Göksu Nehri,
 • Kürübeli Yaylası,
 • Çakıt Vadisi, 
 • Bahçecik Şelalesi,
 • Dokuzoluk Kanyonu,
 • Varda Köprüsü,
 • Seyhan Nehri,
 • Yılan Kalesi,
 • Adana Sinema Müzesi,
 • Adana Arkeoloji Müzesi,
 • Aziz Pavlus Katolik Kilisesi,
 • Belemedik Vadisi,
 • Sabancı Merkez Camii,
 • Anavarza Antik Kenti, 
 • Taş Köprü,
 • Küp Şelalesi,
 • Akyatan Gölü ve Milli Parkı, 
 • Seyhan Baraj Gölü,
 • Göller Yaylası, 
 • Kabataş Plajı,
 • Kazancılar Çarşısı.


Adana’da Yenilecek Yemekler


Her sokağında farklı bir lezzetin hakim olduğu Adana, lezzetiyle nam salmış bir şehirdir. Adana’ya giden herkes muhakkak kilo alarak döner. Kebap konusunda bir marka haline gelmesinin yanında; lahmacun, içli köfte ve sokak lezzetleri ile de meşhurdur. İşte misafirlerinin ‘’Adana’da ne yenir?’’ diye merak ettiği sorusunun cevabı:

 • Adana Kebabı, 
 • Adana Lahmacunu,
 • İçli Köfte,
 • Şalgam, 
 • Bici Bici,
 • Analı Kızlı,
 • Fellah Köftesi,
 • Analı Kızlı Çorba,
 • Adana Kebabı,
 • Hırçikli Köfte,
 • Gül Mantısı,
 • Karakuş,
 • Bandırma,
 • Çiğ Köfte,
 • Yüzük Çorbası,
 • Sıkma,
 • Baharatlı Ekmek,
 • Humus,
 • Künefe,
 • Mumbar,
 • Vardabit Paçasıi
 • Ciğer,
 • Şırdan,
 • Kamhi Çorbası,
 • Babagannuş. 

 


Adana’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Adana alışveriş anlamında çok çeşitliliğe sahip bir tekstil şehridir. Özellikle çevre illerden alışveriş anlamında çok sayıda misafir ağırlar. İşte Adana’da alışveriş yapılacak yerler: 

 • Park Adana AVM, 
 • Adana Optimum AVM, 
 • M1 Adana AVM,
 • Çakmak Plaza Alışveriş Merkezi.