Batman Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Batman uçakla Ankara'dan 1 saat 30 Dakika, İstanbul'dan ise 1 saat 20 dakika sürer.
Batman'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Batman en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Batman uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Hızlı Erişim

Batman Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Batman'da Gezilecek Yerler

Avantajlı Batman Uçak Bileti


Güneydoğu Anadolu’nun tarihi Sümerlere kadar uzanan Batman şehrinde birbirinden eşsiz doğal güzellikleri görebileceğiniz gibi, şehir merkezinde de yapabileceğiniz onlarca alternatif mevcuttur.

Nüfus çoğunluğunun şehirde yaşamakta olduğu bu güzide şehir, Batman uçak bileti almış olan ziyaretçilerini bekliyor. Batman’a seyahat etmek istiyorsanız o halde sizin için en iyi alternatif Bilet Dükkanı.

Her bütçeye uygun Batman uçak bileti fiyatlarını listelemek için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz ve Batman’da gezilecek yerler gibi pek çok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlı Batman uçak bileti satın alırken, aynı zamanda Batman’da neler yapabileceğinize, nereleri gezebileceğinize ve nasıl yemek yiyebileceğinize dair bilgilere, Batman otelleri ve Batman araç kiralama hizmetlerine sitemiz üzerinden erişebilirsiniz. Batman'a kara yolu ile ulaşmak isterseniz, otobüs bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Batman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım


1998 yılında hizmete girmiş olan Batman Havalimanı, şehir merkezine 7 kilometre mesafede bulunmaktadır. 350 araçlık otoparka sahip olan havalimanı, iç hat uçuşlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Havayollarının bilet ofislerini ve bir adet VIP salonunu bünyesinde bulunduran Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen Batman uçak bileti satın almış olan yolcular için farklı ulaşım alternatifleri sağlanmaktadır.

Belediye otobüsü, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Batman Havalimanından Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Batman Belediyesi tarafından sağlanan otobüs hizmeti ile çok kolay ve uygun fiyatlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Uçuş tarifelerinin saatine göre düzenlenen hareket saatleri ile haftanın her günü havalimanından şehir merkezine erişebilirsiniz. Otobüsün güzergahı ise şu şekilde gerçekleşmektedir: 

Havaalanı – Gültepe Kavşağı – Eski Devlet Hastanesi – Yeni İlçe Otogarı – Acetler

Batman Havalimanından Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en kolay yollarından biri elbette ki taksi ile yolculuk etmek olacaktır. Yolcu servisini beklemek istemeyen yolcular haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren taksileri kullanarak ulaşımlarını hızlıca sağlayabilirler.

Eşya yükünüz fazla ise ve daha hızlı bir şekilde şehir merkezinden havalimanına ulaşmak istiyorsanız taksi iyi bir alternatif olacaktır. Kalabalık ailelerin de tercih edebileceği taksiler, açılış ücreti ve kilometre başına ücret tarifesine sahip olduklarından dolayı öncesinden fiyat bilgisini danışmak mantıklı olabilir.

Batman uçak bileti olan yolcular gidiş adreslerine en kolay ve rahat şekilde ulaşmak için genelde taksi tercih eder. 

Batman Havalimanından Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Kurumsal araç kiralama acentelerinden araç kiralayarak rahat bir şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı terminal binası içerisinde bulunan araç kiralama acenteleri ile iletişime geçerek şehir merkezine kiraladığınız araç ile de erişebilirsiniz.

Özellikle geniş aileler ya da eşya yükü fazla olan yolcular için araç kiralama mantıklı bir karar olabilir. Seyahatiniz boyunca araç kullanarak farklı yerlere daha rahat bir erişim isterseniz ve taksiye bağımlı kalmak istemiyorsanız bu yöntem sizin için doğru bir tercih.

Ayrıca havalimanı çıkışında bulunan yerel araç kiralama hizmeti sağlayıcılarından da araç temin edip şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Batman’da Gezilecek Yerler


Mezopotamya uygarlıklarının buluşma noktalarından birinde yer alan Batman şehri, tarih boyunca birçok olaya tanıklık yapmıştır. Dicle Nehri’nin üzerinde konumlanmış olan Batman kenti, yaşamın biraz daha sakin sürse de sürekli devam ettiği ve sürekli gelişimde olan bir şehir statüsündedir.

Küresel çapta turistleri misafir etmek olan bu şehir, inanç turizmi ile ön plana çıkmış olsa da, Batman uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçileri bekleyen sayısız güzellik var. O halde Batman’da gezilecek yerlerin listesinde yer alanları sizinle paylaşıyoruz: 

 1. Hasankeyf

  Neolitik çağlardan günümüze kadar gelebilmiş olan bu tarihi mekan, Batman’ın olduğu kadar dünyanın da önemli yerlerinden biri olma özelliği taşıyor.

  Tarihte iz bırakmış ve geleceği tayin etmiş savaşların gerçekleştiği bu antik kent, aynı zamanda sayısız medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 11 bin yıllık bir geçmişe sahip olan bu mekan, 1981 yılında koruma altına alınmıştır. 

 2. Hasankeyf Yolgeçen Hanı

  Herkesin girip çıkması ile tanınan Yolgeçen Hanı, Hasankeyf Kalesi’nin altında yer alan doğal ve tarihi oluşumlardan yalnızca bir tanesi. Bir ucu Dicle’ye dayanmakta olan bu mağaranın içinde yer alan gizli bir yolla da kalenin içine gidilmekte. Bu da mağaraya gizemli bir atmosfer katmaktadır.

  Bir yandan dinlenip bir şeyler içerken, diğer yandan da bu tarihi mekanı deneyimlemenizi fazlasıyla tavsiye ediyoruz. Batman uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerlerin başında yer alır. 

 3. Hallan Çemi Höyüğü

  Şehrin Kozluk ilçesi sınırlarında yer alan Kalatepe Köyü’nün ev sahipliği yaptığı bu arkeolojik kazı alanı, 1980’lerden sonra bölgeye gelen bir ABD’li arkeolog tarafından keşfedilip açığa çıkarılmıştır. Bölgeden çıkarılan kalıntılar ise günümüzde Diyarbakır Müzesi’nde sergilenmektedir. 

 4. Batman Müzesi

  Üç salonla ziyaretçilerine hizmet veren Batman Müzesi, Paleotik dönemden itibaren çıkarılan eserlere ev sahipliği yapıyor. Neolitik, Ilısu ve Hasankeyf üçlemesinden oluşan salonlarda misafirler adeta tarihte yolculuk edebiliyorlar. Müzenin dış alanında bulunan Müzepark’ta ise süregelen çalışmalar birçok kişiye ilham verebilecek cinsten. 

 5. Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi

  Üniversite Caddesi’nde yer alan kültür merkezi, Batman’a gelen ziyaretçilerin çeşitli kültürel faaliyetlere katılabilecekleri bir ortam sunmaktadır. Tiyatro ve konser gibi etkinliklerin gerçekleşmekte olduğu Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Batman Belediyesinin finanse ettiği ücretsiz etkinlikler de bulunmaktadır. 

 6. Tov Sanat Merkezi

  Şehir merkezinde konumlanmış bu sevimli yer özel bir girişimin sonucunda hayata geçmiştir. Tiyatro eğitimleri ve gösterilerinin yanı sıra farklı sanat dallarında da verilen eğitim ve gerçekleştirilen atölyeleri ile sanatseverlere kucak açmaktadır. Şayet kültür ve sanat ile iç içe bir kişiliğiniz var ise bu yeri görmenizi mutlaka öneririz.