İstanbul - Frankfurt Uçuş Bilgileri

1.205 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1.668 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
3 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Frankfurt Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
14 Haziran 2024 Cuma
Min: 11ºC
Maks: 16ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
15 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 12ºC
Maks: 19ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
16 Haziran 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
17 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 14ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
18 Haziran 2024 Salı
Min: 14ºC
Maks: 28ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz İstanbul - Frankfurt Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Frankfurt
Frankfurt Havalimanı
TL2.688
Pegasus
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Frankfurt
Frankfurt Havalimanı
TL1.205
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul - Frankfurt arası havayolu ile 3 saat 10 dakika sürmektedir.
İstanbul - Frankfurt karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı ve Frankfurt Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul - Frankfurt en ucuz uçak bileti 1.205 TL’den başlamaktadır.
İstanbul - Frankfurt arası yaygın olarak THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Frankfurt Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Frankfurt Egelsbach Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Frankfurt'ta Gezilecek Yerler
Frankfurt'ta Ne Yenir?
Frankfurt Haritasını İnceleyin

Almanya’nın ekonomi başkenti Frankfurt tarihi, eşsiz doğası ve mimari yapısıyla her yıl çok sayıda misafir ağırlar. Main Nehri şehrin hem simgesi hem de birçok doğa güzelliğinin sebebidir. Şehrin isim babası Frank ve Lombard kralı Şarlman’dır. Kültür açısından son derece çeşitli olan Frankfurt; çok sayıda müzesiyle sanat etkinliklerinin de merkezidir. Diğer yandan dünyanın en büyük kitap fuarına ev sahipliği yapar. 
 

Finans merkezi olan Frankfurt şehre gelen ziyaretçilerini devasa gökdelenleri ile karşılar. Almanya’daki 15 gökdelenden 14’ü şehirde yer almasına rağmen Frankfurt birçok yeşil alana ve botanik bahçeye sahiptir. Frankfurt Almanya'nın en büyük şehir içi ormanı ile ziyaretçilerini temiz hava ile buluşturur. Şehir hem modern mimari hem de geçmişten günümüze koruyarak geldiği tarihi yapılarıyla dikkat çeker. Frankfurt Türkiye’den aldığı ziyaretçilerinin çoğu İstanbul’dandır. Bu nedenle İstanbul Frankfurt uçak bileti Almanya’yı keşfetmeye Frankfurt’tan başlayacak olanların vazgeçilmez aramasıdır. Bilet Dükkanı ile ucuz İstanbul Frankfurt uçak bileti fiyatları ile tatilin keyfini çıkarırken “Frankfurt’ta ne yenir? Frankfurt’ta gezilecek yerler” rehberine sahip olabilirsiniz.


Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Almanya’nın finans gözdesi Frankfurt her yıl çok sayıda misafirine ev sahipliği yapar. Ziyaretçiler arasında; Frankfurt’u keşfetmeye gelen gezginler, iş insanları, öğrenciler olmak üzere her kesimden insan bulunur. Peki Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir? 

Havalimanından Frankfurt şehir merkezine; tren, otobüs, taksi ve araç kiralama yöntemleri ile gitmek son derece kolaydır. Bilet Dükkanı üzerinden İstanbul Frankfurt uçak bileti alanlar şimdi yol haritasını oluşturabilir.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Frankfurt Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcuların gündüz saati için 61, 77, 72, 58, 62 hat numaralı, gece için ise N81 ve N7 numaralı gece otobüsleri kullanması gerekir. Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ile ulaşım yaklaşık 30 dakikada sağlanır.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım

 

Havalimanı’ndan Frankfurt şehir merkezine ulaşım tren ile son derece kolaydır. Ziyaretçilerin en sık kullandığı yöntem olan tren trafiğe takılmadan yolcuları yaklaşık 40 dakika içerisinde Frankfurt şehir merkezine ulaştırır. Hem ekonomik hem de hızlı olması açısından sıkça tercih edilen tren için terminal binası içinden bilet satın alınması gerekir.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım

 

Valizi çok olan veya tek başına olmayan yolcuların en çok tercih ettiği ulaşım ise taksilerdir. Frankfurt Havalimanı’nda 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler yaklaşık 20 dakika içerisinde yolcuları şehir merkezine ulaştırır. Gideceği adresin kapısında inmek isteyen gezginler, oteline hızlıca ulaşmak isteyen iş insanları ve küçük arkadaş grubuyla tatile gelen öğrenciler Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım sağlar.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım

 

Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmekle kalmayıp aynı zamanda seyahat boyunca kullanmak isteyenlerin ilk tercihi ise araç kiralama olur. İş için gelen yolcuların bir numaralı tercihi araç kiralama hem hızlı hem de en konforlu seçenektir. Misafirler ister uçuştan hemen sonra terminal binasından ister daha gelmeden uygun fiyatlarla rezervasyon yaparak araç kiralayabilir.


Frankfurt Egelsbach Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Frankfurt Egelsbach Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular tren ve otobüs seçeneklerini kullanması gerekir. Buna göre yolcular 662, OF-73 ve WE1 hat numaraları otobüsleri kullanabilir. En avantajlı yöntem olması nedeniyle sık sık tercih edilen otobüslerin yanında misafirler S3 treni ile Frankfurt Egelsbach Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlayabilir.


Frankfurt’ta Gezilecek Yerler

 

Frankfurt finans merkezi olmasına ek olarak kültür ve turizm alanında da öne çıkan bir şehirdir. Eşsiz doğası, temiz coğrafyası ve mutlu insanları ile bilinen Frankfurt iş merkezi denince akla gelen soğukluk ve grilikten uzaktır. Frankfurt yayıncıların gözdesi olan Kitap Fuarı, görenleri büyüleyen sanat eserleri, geçmişe götüren tarihi binaları, heybetli gökdelenler ile misafirlerini ağırlar. Main Nehri üzerine kurulan eski imparatorluk şehri Frankfurt, tüm dünyada bilinen değerli müzelere ev sahipliği yapar.

Frankfurt şehri yürümeyi sevenlere her sokağında güzel anılar bırakır. Kentin simgesi olan Main Nehri üzerine inşa edilen Eiserner Steg Köprüsü Sachsenhausen bölgesini şehir merkezine bağlar. Eğlence anlamında kayda değer festivalleri bulunan Frankfurt yüzlerce sokak festivali pazar, geleneksel halk festivalleri ve açık hava etkinlikleri ile bilinir. Frankfurt Okulu tüm dünyada saygınlığını koruyan bir akımdır. Şehir, Theodor Adorno ve Max Horkheim'dan Jürgen Habermas'a gibi değerli düşünürler ile anılırken yayıncılar tarafından ‘Fikir Şehri’ olarak tanımlanır. İstanbul Frankfurt uçak bileti aldıktan sonra vakit kaybetmeden görmeniz gereken Frankfurt’ta gezilecek yerler listesi: 

Frankfurt Şehir Merkezi: Frankfurt'un Eski Kent bölgesinde bulunana Römerberg, Adalet Çeşmesi başta olmak üzere çok sayıda eseri barındırır. 

Senckenberg Doğa Tarihi Müzesi: Frankfurt'un Senckenberg Bahçeleri'nde yer alır ve Avrupa'daki en modern doğa tarihi müzelerinden biridir. Frankfurt’ta gezilecek yerler listesi yapanların vazgeçilmez müzesidir. 

Palmiye Bahçesi: Almanya'nın en büyük botanik bahçesidir ve Bockenheimer Landstrasse'de yer alır. Frankfurt Katedrali: Roma Katolik Frankfurt Katedrali ya da tam adıyla St. Bartholomew Katedrali eşsiz rengi ve tarihi dokusuyla dikkat çeker. 

Staedel Müzesi: 14. yüzyıldan kalma mükemmel tablo koleksiyonuyla Städel Müzesi, Frankfurt'un Müzeler Bölgesi'ni oluşturan dünya çapındaki müzelerin en önemlisidir. 

Müzeler Bölgesi: Avrupa’nın sanat rüzgarına kapılmak isteyenlerin ilk uğrak noktalarından biri Müzeler Bölgesidir. Bünyesinde Antik Heykel Müzesi, İkon Müzesi, Alman Mimarlık Müzesi ve Uygulamalı Sanatlar Müzesi bulunur. 

Ana Kule: 200 metre yüksekliğindeki Maintower, 1999 yılından bu yana Frankfurt’u göklerden izlemek isteyenlerin vazgeçilmezidir. 

Goethe Evi: Frankfurt’un Oğlu olarak bilinen, Almanya'nın en büyük yazarı Johann Wolfgang von Goethe izlerini şehrin hemen hemen her noktasında görmek mümkündür. Ailesinin evi, Goethe Evi, Goethe'nin 28 Ağustos 1749'da doğduğu ve 1765'e kadar yaşadığı yer, Frankfurt’ta bulunur. 

Çekiç Adam Heykeli: Şehrin tam ortasından Frankfurt Parlamento binası önünde yer alan Çekiç Adam heykeli görülmeye değer yerler arasında yer alır. 

Eski Opera Binası: Frankfurt Opera Meydanı'nın kalbinde yer alan Eski Opera Binası 1880 yılında İtalyan Yüksek Rönesansı tarzında inşa edildi. St. Paul Kilisesi: Almanya’da Ulusal Meclis’in ilk demokratik anayasasının oluşturulduğu yerdir. 

Marshall Çeşmesi: Nobel Barış Ödülü sahibi ve Marshall Planı'nı yazan ABD Dışişleri Bakanı George C. Marshall'ın onuruna inşa edilen çeşme ziyaretçilerin gözlerine hitap eder. 

İstanbul Frankfurt uçak bileti fiyatları arasından en avantajlısını Bilet Dükkanı’nda bulduktan sonra; Eschenheim Kulesi, Frankfurt Hayvanat Bahçesi, Modern Sanat Müzesi, Yahudi Müzesi gibi yerleri de şehir rotanıza ekleyebilirsiniz.


Frankfurt’ta Ne Yenir?


Alman mutfağına yöresel lezzetlerini ekleyerek misafirlerinin kafasındaki “Ekonomi ve ticaret şehrinde güzel yemek olur mu?” algısını yıkan Frankfurt kültür çeşitliliğini ve köklü bir geçmişini yemeklerinde de gösterir. Et yemekleri sevenleri tıka basa doyacağı Frankfurt mutfağı değişik lezzetler tatmak isteyenlerin adresidir. İşte Frankfurt lezzetleri: 

Frankfurt Sosisi: Frankfurt’un simge yemeği sosis farklı soslar ile servis edilir. Frankfurt’ta lezzetli sosislerin birçoğu tütsüleme yöntemiyle yapılır. 

Şnitzel: Almanya’nın ulusal yemeği olan Şnitzel “Frankfurt’ta ne yenir?” sorusunun ilk cevabıdır. 

Yeşil Sos (Grüne Soße'): Özellikle et yemekleri yanında değişik soslar denemeyi sevenlerin yemeye doyamadığı yeşil sos yedi farklı otla yapılır. Genelde et ve tavuk yemekleri yanında yenir. 

Süt Peyniri: Frankfurt’un 200 yıllık lezzeti ziyaretçilerini hem şaşırtırken ekşi süt peyniri ile tanıştırır. 

Frankfurter Kranz: Tatlı sevenlerin bayılarak yediği, şekliyle Frankfurt'un Kutsal Roma İmparatorları’nın taç giyme törenini andıran Frankfurt Kranz yoğun tatlılar kategorisindedir. 

Frankfurt Çöreği: Almanya’nın tamamından meşhur olan ve severek tüketilen simit benzeri çörektir. 

Döner: İstanbul’dan seyahat edenlerin şaşıracağı lezzetlerin başında gelen döner memleket özlemini gidermeye yarar. Döner, Almanya’da yaşayan yoğun Türk nüfusu nedeniyle sık sık tüketilir.