İstanbul - Nahçıvan Uçuş Bilgileri

3.588 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1.411 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 40 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz İstanbul - Nahçıvan Uçak Biletleri

Pegasus
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
Nahçıvan
Nahçıvan Havalimanı
TL3.588
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Nahçıvan arası hava yolu ile 1 saat 40 dakika sürmektedir.
İstanbul Nahçıvan karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Nahçıvan Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Nahçıvan en ucuz uçak bileti 3.588 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Nahçıvan arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İstanbul'dan Nahçıvan'a Nasıl Gidilir?
Nahçıvan Vize İstiyor Mu?
Nahçıvan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Nahçıvan Pahalı Mı?
Nahçıvan Tarihi Yerleri
Nahçıvan'da Gezilecek 5 Yer
Nahçıvan'ın Yemekleri

Nahçıvan Hakkında


Azerbaycan’da bir özerk bölge olan Nahçıvan, Türkiye ve İran ile sınır komşudur. Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Atabeylikler Dönemi ve Safevilerin hükümranlığına kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan bölge, tarihi ve kültürel mirasıyla dikkat çeken yerler arasında yer almaktadır. Bu sebeple bölgede bir çok tarihi eser bulunmaktadır. Turizm açısından önemli bir avantaj sağlayan bu köklü geçmiş nedeniyle Nahçıvan, Azerbaycan’ın önemli bir kültürel ve tarihi merkezi olarak kabul edilmektedir. Ziyaretçilere zengin bir deneyim sunan bu ilgi çekici yere İstanbul Nahçıvan uçak bileti ile seyahat edecekler için önemli turistik yerler arasında Cuma Camii, Saltük Türbesi, Nuh'un Toplumu Kompleksi ve Alinjagala (Nahçıvan Kalesi) gösterilebilir. 

Sovyet döneminin izlerini taşıyan geniş caddeleri, temiz sokakları, yemyeşil dokusu, güleryüzlü ve yardımsever yerel halkı, leziz yemekleri ve günün 24 saati hiçbir güvenlik endişesi olmadan rahatlıkla keşfedebileceğiniz bölge kültür, tarih, doğa ve gastronomi tutkunları için onlarca alternatif sunarak ziyaretçilerini bekliyor. İstanbul'dan Nahçivan uçak bileti ile yapacağınız yolculuk öncesi, Nahçivan otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

İstanbul'dan Nahçıvan'a Nasıl Gidilir?


İstanbul Nahçıvan uçak bileti alarak bölgeye gitmenin birkaç yolu var. İstanbul üzerinden Nahçıvan’a direkt uçak seferleri olduğu gibi, İstanbul’dan Bakü’ye giderek aktarmalı yolculuk da yapabilirsiniz. Iğdır’a uçakla gidip oradan otobüs aktarmalı olarak Nahçıvan’a geçebilirsiniz. Direkt uçuşlarda ise süre 2 saat 15 dakikadır.

Nahçıvan Vize İstiyor Mu?


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İstanbul Nahçıvan uçak bileti ile yapacakları seyahatlerinde 30 güne kadar vizeden muaftır.

Nahçıvan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına 10 dakika gibi bir sürede ulaşmanız mümlün. İstanbul Nahçıvan uçak bileti ile yapacağınız yolculuğun sonunda şehir merkezine gitmek isteyenler otobüs, araç kiralama ya da taksi gibi ulaşım araçlarını seçebilirler. Havalimanından Nahçıvan şehir merkezine, 6 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 08.00-22.00 saatleri arasında havalimanı ve şehir merkezi arasında sefer yapan yolcu servislerini de kullanabilirsiniz.

Nahçıvan Pahalı Mı?


Nahçivan da Azerbaycan gibi manat para birimini kullanıyor. 1 Ekim 2023 tarihi itibarıyla 1 manat yaklaşık 16 Türk Lirası’na eş değer geliyor. Ancak yine de dolar ve euro kullanan Batı ülkelerine kıyasla daha uygun bir tatili burada geçirmeniz mümkün. Çok fazla para harcamadan bölgede güzelce gezebilirsiniz. İstanbul Nahçıvan uçak bileti ile Nahçıvan otelleri için en ucuz ve en güvenilir seçenekleri ise Bilet Dükkanı internet sitesi aracılığıyla kolayca bulabilirsiniz.

Nahçıvan Tarihi Yerleri


Dönemin Nahcivan hanı İhsan Kengerli tarafından 1747 yılında yaptırılan Han Sarayı bölgenin en görkemli tarihi yapılarından biridir. İçerisinde ise ilgi çekici onlarca şey var. Nahçıvan’da gezilecek yerler arasında bir başka tarihi yer ise Mömine Hatun Türbe ve Anıtı’dır. Göz alıcı bir işlemeye sahip olan yapı Nahçıvan’ın önde gelen eserleri arasında yer almaktadır. Hemen onun yanı başında ise Açık Hava Müzesi yer almaktadır. Nahçıvan topraklarında bulunmuş bölge tarihinin çeşitli dönemlerine ait eserleri barındıran bu müzede taştan yapılma koç heykeli, taş levhalar ve kitabeleri görebilirsiniz. 18. yüzyıl Osmanlı eseri olan tarihi İsmayılhan Hamamı bugün bir mahzen kafeye çevrilmiş olsa da, yapı içerisinde tarihi dokunun bozulmadığını görebilirsiniz.

Nahçıvan'da Gezilecek 5 Yer

 1. Heydar Aliyev Müzesi

  Nahçıvan ve Azerbaycan’da eski devlet başkanı Heydar Aliyev adına birçok yapı, cadde ve sokak görmek mümkün. İşte onlardan biri de Heydar Aliyev Müzesi’dir. Aynı ismi taşıyan meydanda yer alan bu müzede Aliyev hakkında birçok bilgi ve belge sergilenmektedir.

 2. Heydar Aliyev Sarayı

  Heydar Aliyev Sarayı da Nahçıvan’da görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Giriş bölümü sütun taşlardan, binayı çevreleyen mimarinin ise dor sütunlar ile süslendiği bu görkemli bina devlet büyüklerinin bir araya geldiği, önemli toplantıların, sunumlarının gerçekleştiği yerdir.

 3. Halı Müzesi

  İstanbul Nahçıvan uçak bileti ile bölgeye gidecek yolcular Heydar Aliyev Müzesi’nin yakınında yer alan Halı Müzesi’ni de ziyaret edebilirler. Tamamı el işçiliği ile yapılmış birbirinden değerli bu halıları inceleyebileceğiniz gibi eski dönemlerde kullanılan halı dokuma araçlarını da görebilirsiniz.

 4. Kızlar Balağı

  Kızlar Balağı da Nahçıvan gezi rehberinizde görülmesi gereken yerler arasındaki yerini almalıdır. Dev bir kaya kütlesinin alt katında yer alan kızlar balağı kemer sütunlu birkaç güzel yapıya sahiptir. Küçük bir mesire alanına da sahip Kızlar Balağı özellikle de yaz akşamlarının vazgeçilmez destinasyonlarından biridir.

 5. Müzikal Müzesi

  Han Sarayı Müze binasının giriş bölümünde yer alan Müzikal Müzesi, aynı zamanda eski müzik aletlerinin yapıldığı bir binadır. Bu müzede eski dönemlere ait çeşitli müzik aletlerini görerek tarihte keyifli bir sanat yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Nahçıvan'ın Yemekleri


Asya ve Orta Doğu’nun etkisinin görüldüğü yemekleri ile Nahçıvan’ın mutfağı İstanbul Nahçıvan uçak bileti ile bölgeye gidecek misafirlere enfes bir damak şöleni yaşatacak. Türk misafirlerin tamak tadına çok uygun olan yemekler arasında dovga, piti çorba, qutab, dolma, dushbara, yeşil omlet, Azeri yahnisi, pekmezli baklava, şuba salatası, sekerbura gibi lezzetleri tatmanızı tavsiye ederiz.