İstanbul - Polonya Uçuş Bilgileri

3715,54 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1428 KM Mesafe
Aegean Popüler Havayolu
2 Saat 2 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz İstanbul - Polonya Uçak Biletleri

Aegean
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Polonya
Varşova Chopin Havalimanı
TL3.716
Lufthansa
İstanbul
İstanbul Havalimanı
Polonya
Varşova Chopin Havalimanı
TL6.847
Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Polonya arası hava yolu ile 2 saat 2 dakika sürmektedir.
İstanbul Polonya karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Varşova Chopin Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Polonya en ucuz uçak bileti 3715,54 TL’den başlamaktadır.
İstanbul Polonya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanlarına Ulaşım
Polonya Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım
Polonya’da Gezilecek Şehirler
Polonya’da Tarihi Şehirler
Polonya’da Ne Yenir?

Avrupa’nın en kalabalık dokuzuncu ülkesi olan Polonya’nın resmi dili Lehçe olup başkenti Varşova’dır. Almanya ve Rusya’ya komşu olan şehir jeopolitik olarak büyük öneme sahiptir. Bordo pasaport sahipleri Polonya’ya Schengen Vizesi ile girebilirken yeşil pasaportlular vizesiz olarak ülkeyi ziyaret edebilir. İstanbul’dan Polonya’ya 3 saat sürecek bir uçak yolculuğuyla ulaşabilirsiniz, Polonya’nın pek çok şehrine İstanbul Havalimanı’ndan direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Siz de İstanbul Polonya uçak bileti satın almak istiyorsanız Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir, size en uygun İstanbul Polonya uçak bileti için satın alma işlemi yapabilirsiniz. 

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanlarına Ulaşım


Dünyanın en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanları olan İstanbul Havalimanı (IST) Avrupa Yakasının Arnavutköy ilçesinde, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) ise Anadolu Yakasının Pendik ilçesinde yer almaktadır. İstanbul Polonya uçak bileti sahipleri Polonya’ya gitmek için İstanbul’daki hangi havalimanını kullanacaklarsa, şehir merkezinden havalimanlarına nasıl gidebileceklerini adım adım anlattık. 

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı şehre uzak olsa da şehrin hemen hemen her noktasından havalimanına ulaşmak için pek çok seçeneğiniz var. Metro ya da İETT otobüslerine binebilir, Havaist otobüslerini kullanabilir ve özel araç seçeneğiyle en konforlu şekilde havalimanına gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


Bu senenin Ocak ayında hizmete giren M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosuyla yarım saatten daha kısa bir sürede İstanbul Havalimanı’na hızlıca ulaşabilirsiniz. M11 metrosuna Kağıthane’den aktarma yapmak için M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosunu kullanabilir, Mecidiyeköy’e ulaşmak için de M2 Yenikapı – Hacıosman metrosuna binebilirsiniz. Metrolarda İstanbul Kart kullanılıyor, eğer İstanbul kartınız yoksa kullan at biletlerden satın alabilirsiniz. Kullan at biletleri almak ya da İstanbul Kart’ınıza yükleme yapmak için metro girişindeki bilet makinelerini kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na İETT Otobüsleri ile Ulaşım


H-1 Mahmutbey, H-2 Mecidiyeköy, H-3 Halkalı Marmaray, H-6 Yunus Emre Mah., H-8 Hacıosman Sarıyer ve H-9 Cevizlibağ hatlı belediye otobüslerine binerek İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz, yolculuk süresi gideceğiniz istikamete göre değişecektir. Otobüsleri kullanabilmeniz için İstanbul Kart sahibi olmanız ya da tek kullanımlık kartlardan almanız gerekmektedir. Otobüslerde nakit para ya da kredi kartı geçmediği için muhakkak otobüs kartınızın olması lazım.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Havaist Otobüsleri ile Ulaşım


Esenler, Halkalı, Silivri, Beylikdüzü, Avcılar, Bakırköy, Beyazıt Meydan – Aksaray, Sabiha Gökçen Havalimanı, Kadıköy, Beşiktaş ve Taksim güzergahlarından kalkan ve İstanbul Havalimanı’na haftanın her günü yirmi dört saat sefer yapan Havaist otobüsleriyle varabilirsiniz. Fiyatlar ve yolculuk süresi bineceğiniz güzergaha göre değişkenlik göstermektedir. İstanbul Kartınıza yükleme yaparak ya da Kredi Kartınızla Havaist otobüslerine binebilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Özel araç ile şehir merkezinden havalimanına gitmek diğer seçeneklere göre daha pahalı olsa da 3 ya da daha fazla kişiyle seyahat ediyorsanız özel araç daha uygun fiyatlara gelebilir. İstanbul Polonya uçak bileti satın alan yolcular taksiyle diledikleri noktadan İstanbul Havalimanı’na gidebilirler ancak yolculuk yaklaşık 400 TL tutacaktır. Taksiye alternatif olarak Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın, araç kiralama ya da transfer için rezervasyon yapabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım


İstanbul Havalimanı’na olduğu gibi Sabiha Gökçen Havalimanı’na da metro, belediye otobüsleri, Havabüs otobüsleri ve özel araçla gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro ile Ulaşım


M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna İstanbul Kart ya da tek kullanımlık kartınızla biniş yapabilir, Anadolu Yakasının pek çok noktasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na trafiğe girmeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı metroyla 58 dakika sürmektedir. Ayrıca havalimanının metro girişinde güvenlik bandında neredeyse hiç sıra olmamaktadır.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na İETT Otobüsleri ile Ulaşım


E-3 4. Levent Metro, E-9 Bostancı, E-10 Kadıköy – Kurtköy, SG2 Taksim, 132H Pendik YHT, 130H Deniz Harp Okulu ve MR60 Pendik İETT otobüsleriyle Sabiha Gökçen Havalimanı’na en ucuz şekilde gidebilirsiniz. Bunun için İstanbul Kart ya da tek kullanımlık kart sahibi olmanız gerekiyor, havalimanı geliş terminalinin dışında bulunan otomatlardan kart yüklemesi yapabilir ya da kullan at kart satın alabilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Havabüs Otobüsleri ile Ulaşım


İstanbul Polonya uçak bileti satın alan yolcuların büyük çoğunluğu Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan kalkan Havabüs otobüsleriyle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na direkt olarak gitmeyi tercih ediyor. Taksim’den her gün gece 03.30’dan akşam 22.00’a kadar havalimanına yolcu taşıyan servislerin ücreti 2023 yılı itibariyle 67,5 TL’dir. Kadıköy servisleri her gün 04.15’ten 21.15’e kadar hizmet verip, ücretleri 50,5 TL’dir. Yenisahra otobüsleri de 04.30’dan 21.30’a kadar hizmet verip, ücretleri 50,5 TL’dir.

Şehir Merkezinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek araç kiralama ya da özel transfer işlemi yapabilirsiniz. Havalimanına gitmek için bir başka seçeneğiniz olan taksiyle şehir merkezinden yaptığınız yolculuğunuz 350 – 400 TL arasında değişmektedir.

Polonya Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Polonya uçak bileti sahibiyseniz Polonya’da gidebileceğiniz başlıca destinasyonlar Varşova ve Krakow olacaktır. Sizler için havalimanlarından şehir merkezine nasıl gidebileceğinizi anlattık.

Varşova Frederic Chopin Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Polonya’nın en büyük havalimanı olan Frederic Chopin Havalimanı’ndan (WAW) şehir merkezine otobüs, tren ya da taksiyle gidebilirsiniz. Eğer taksiyle gidecekseniz yolculuk yaklaşık 25 dakika sürüp ücreti 11 Euro tutacaktır. Diğer Avrupa ülkelerine göre Polonya’da taksi uygun fiyatlıdır. Kalabalık bir grupla İstanbul Polonya uçak bileti satın aldıysanız havalimanından şehre gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz.
175 ve 188 numaralı otobüslere binerek de havalimanından şehir merkezine gidebilirsiniz, ücretler 1 Euro’dur.
Tren fiyatları da otobüs gibi 1 Euro’dur, S2 trenine binerek 20 dakika içinde havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Krakow II. John Paul Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Krakow Havalimanı’ndan (KRK) şehir merkezine taksi, otobüs veya trenle gidebilirsiniz. Taksiyle giderseniz yolculuk yarım saat sürecek olup ücret 22 Euro (90 PLN) tutacaktır. 
208, 252 ve 902 gece otobüsüne binerek 50 dakika içinde 1 Euro (4 PLN) karşılığında şehir merkezine gidebilirsiniz. 902 otobüsü gece sefer yapmakta olup yolculuk 30 dakika sürmektedir.
30 dakikada bir havalimanından kalkan trenin en iyi seçenek olduğunu söyleyebiliriz. 20 dakikada merkeze giden havalimanından kalkan trenin ücreti 2,2 Euro’dur (9 PLN).

Polonya’da Gezilecek Şehirler


Polonya’da gezilecek başlıca şehirler Varşova, Krakow, Wroclaw, Zielona Gora, Szczecin, Poznan, Katowice ve Gdarisk’tir.

Polonya’da Tarihi Şehirler


En önemli tarihi şehirlerin Varşova, Krakow ve Wroclaw olduğunu söyleyebiliriz. Sevimli Old Townlara sahip şehirlerden Krakow yakınlarında bulunan Auschwitz-Birkenau Toplama Kampı 2. Dünya Savaşı’nın acılı günlerinde Polonya’da yaşananları gözler önüne seren, mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Polonya’da Ne Yenir?


Zengin bir mutfağa sahip Polonya’da yiyebileceğiniz başlıca lezzetler ekmek çorbası olarak bilinen Wodizonka, pastırmalı rulo sandviç olan Rulada ve patates köftesi Czorne Kluski’dir.