İzmir - Tayland Uçuş Bilgileri

16.394 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
7.621 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
9 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz İzmir - Tayland Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Tayland
Phuket Uluslararası Havalimanı
TL16.394
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Tayland arası hava yolu ile 9 saat 30 dakika sürmektedir.
İzmir Tayland karşılıklı uçuşlarınızı İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Phuket Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Tayland en ucuz uçak bileti 16.394 TL’den başlamaktadır.
İzmir Tayland arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
İzmir'den Tayland'a Nasıl Gidilir?
Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Tayland'a Hangi Mevsimde Gidilir?
Tayland'da Nerede Kalınır?
Tayland'da Yapılacak Aktiviteler
Tayland'da Gezilecek 5 Yer
Tayland'da Ne Yenir?

Tayland Hakkında


Tayland, dünya genelinde en çok turist çeken destinasyonlardan biridir. Çinhindi yarımadasında yer alan ülkenin batıda Myanmar, doğuda Kamboçya, kuzeyde Laos ve güneyde Malezya komşularıdır. Ayrıca Tayland Körfezi'nden Andaman Denizi'ne uzanan bir sahil şeridi de mevcuttur. Ülke, çeşitli milletlerden insanların bir arada barındığı bir mozaik gibi zengin bir kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Tayca resmi dil olup, Çince de ikinci dil olarak kullanılmaktadır.

Tayland, Güneydoğu Asya'nın en kalabalık nüfuslarından birine sahiptir ve 2017 yılı itibariyle 69 milyon civarında bir nüfusa sahiptir. Nüfusun büyük bir kısmını Tay kökenli halk oluştururken, geri kalan kısım Çinliler ve Malaylar gibi diğer etnik gruplardan gelmektedir. Etnik çeşitlilik, ülkede dini inançlarda da çeşitliliğe yol açmıştır. Budizm resmi din olup, Animizm, Hinduizm, Sihizm ve Konfüçyüsçülük gibi diğer inançlar da etkisini sürdürmektedir.

Halk, kültürel bir kural olarak bağış yapma ve toplumsal hizmetlere katılma konusunda önemli bir hassasiyete sahiptir. Tapınaklara duyulan saygı ise bu kültürde önemli bir yer tutmaktadır. Tayland, dünyanın en büyük Buda heykeline ev sahipliği yapmaktadır ve bu tapınaklara şort veya kolsuz tişört gibi vücudu fazlasıyla açıkta bırakan kıyafetlerle girmek hoş karşılanmamaktadır. İzmir Tayland uçak bileti ile yapacağınız seyahatte bu gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. İzmir'den Tayland uçak bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Tayland otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İzmir'den Tayland'a Nasıl Gidilir?


Türkiye'den Tayland'ın başkenti Bangkok'a İzmir Tayland uçak bileti ile düzenlenen doğrudan ve düzenli uçuşlar sayesinde ulaşmak oldukça kolaydır. Bangkok'un ve ülkenin en yoğun ve büyük havaalanı olan Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı'na gerçekleşmekte olan uçuşlar yaklaşık 10 saat sürmektedir. Daha bütçe dostu bir seçenek arayanlar için ise 18 saate kadar sürebilen aktarmalı uçuşlar tercih edilebilir.

Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Havaalanı, şehir merkezinin 31,5 km uzağında yer almaktadır. Yolcular, taksi, otobüs veya tren gibi üç ana seçenek arasından seçim yapabilirler. Ayrıca araç kiralama ve özel transfer hizmetleri de sunulmaktadır. Böylece İzmir Tayland uçak bileti ile seyahatiniz sonrasında bu seçenekleri kullanarak rahat bir şekilde havalimanına erişim sağlayabilirsiniz.

Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Bangkok Havalimanı'nda taksilerin sabit bir ücreti yoktur. Taksimetre üzerinden yapılan ücretlendirme, gidilen mesafeye ve yolculuk süresine bağlı olarak belirlenir. Havaalanından taksiye binme ücreti ve yoğun saatlerde ek ücretlerle birlikte yaklaşık 7-8 € civarında bir ücret ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Tren İle Ulaşım


Airport Rail Link şehir treni, şehir merkezine ulaşmanın uygun ve ekonomik bir yoludur. Trenle Phayathai istasyonunda inip BTS Skytrain veya Makkasan istasyonunda inip MRT metrosunu kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tren seferleri her gün sabah 06.00 ile gece yarısı arasında düzenlenir.

Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Otobüs, bütçe dostu bir seçenek olmasına rağmen şehir merkezine ulaşım süresi uzun olabilir. Havaalanı otobüsleri ve şehir otobüsleri olmak üzere iki farklı otobüs seçeneği bulunmaktadır. Otobüsler, terminal binasının 1. katındaki 7. kapının çıkışında bulunmaktadır.

Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama İle Ulaşım


Dileyenler ise özel transfer veya araç kiralama hizmetlerini tercih edebilirler. Bu seçenekler konforlu bir ulaşım sağlasa da toplu taşıma yöntemlerine göre daha maliyetli seçeneklerdir.

Tayland'a Hangi Mevsimde Gidilir?


Ülkede hüküm süren tropikal iklim, muson yağmurlarının belirlediği bir hava durumuna sahiptir. Kasım-mart ayları arasında ise muson yağışlarına rastlanmaz ve hava sıcaklıkları nispeten daha ılımandır. Bu dönem, özellikle Bangkok gibi şehirleri İzmir Tayland uçak bileti ile ziyaret etmek için ideal bir zamandır çünkü serin mevsim olarak adlandırılır. Haziran-ekim arasında ise muson yağışlarının yoğunlaştığı bir döneme girilir. Bu süre zarfında öğleden sonraları şiddetli yağışlar görülebilir ve bazı adalara olan ulaşım da etkilenebilir. Bu nedenle sıcak mevsim olarak adlandırılan bu dönemde plan yaparken biraz daha esnek olmak gerekebilir.

Tayland'da Nerede Kalınır?


Tayland'da konaklamak için popüler bölgeler arasında Bangkok, Phuket, Chiang Mai ve Pattaya gibi şehirler bulunmaktadır. Bu bölgeler farklı tatil türlerine uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Siz de İzmir Tayland uçak bileti ile yolculuk sonrasında bu şehirler içinden farklı alternatifleri seçerek konaklayacağınız yeri seçebilirsiniz.

Tayland'da Yapılacak Aktiviteler


Tayland'a İzmir Tayland uçak bileti ile ilk defa geliyorsanız veya henüz gezi planları yapmayı düşünüyorsanız, muhtemelen "Tayland'da ne yapılır?" sorusunun cevabını merak ediyorsunuz. Tayland'ın en büyük gelir kaynağının turizm olduğunu düşündüğümüzde, bu ülkede turistler için birçok seçenek bulunmaktadır. Söz konusu aktiviteleri sahiller, adalar, ulusal parklar, alışveriş, tarihi yerler, turistik aktiviteler, yemek ve gece hayatı olarak sıralayabiliriz.

Tayland'da Gezilecek 5 Yer

 1. Big Buddha Tapınağı

  Phuket'in gözde tatil bölgelerinden biri olan Big Buddha Tapınağı, 115 yıl önce Budizm'i dünyaya tanıtmak amacıyla inşa edilmiştir. 45 metre yüksekliğindeki bu görkemli anıt, İzmir Tayland uçak bileti ile gelmiş olan ziyaretçilerine Tayland'ın mistik atmosferini sunmaktadır.

 2. Bangkok Kraliyet Sarayı

  Bangkok Kraliyet Sarayı, 150 yıl boyunca kraliyet ailesine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. 3 bölümden oluşan saraya giriş için uygun kıyafetler giymek gereklidir. Bangkok Kraliyet Sarayı 08.30-16.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 3. Walking Street

  Pattaya'da bulunan Walking Street, Tayland'ın gece hayatının kalbinin attığı ünlü bir caddedir. Gece yarısına kadar açık olan birçok farklı tarzda eğlence mekanına ev sahipliği yapmaktadır.

 4. Chiang Mai

  Chiang Mai, Tayland'ın kültür başkenti olarak bilinir ve burada düzenlenen etkinliklerde halkın yaşam tarzı, ülkenin tarihi yerleri ve doğal hayatı hakkında birçok şey öğrenilebilir. İzmir Tayland uçak bileti ile daha çok kültürel bir gezi planlayan gezginler için ideal bir noktadır.

 5. Koh Samet Adası

  Koh Samet Adası, adını üzerinde yetişen Samet ağaçlarından alır ve ülkenin en az yağış alan bölgelerinden biridir.

Tayland'da Ne Yenir?


Tayland mutfağı, dünya genelinde en çok beğenilen mutfaklardan biridir. Tayland mutfağı, çorba, salata, pirinç, et ve deniz ürünlerinden oluşan geniş bir yelpazeye sahiptir ve komşu ülkelerin mutfaklarından da etkilenmiştir. İzmir Tayland uçak bileti ile ülkeye gidildiğinde herhangi bir sokakta kolayca Tay restoranı bulabilirsiniz. Bu özel mutfak, tatlı, acı, tuzlu ve ekşi lezzetleri ustalıkla dengeleyerek, bazı ziyaretçilerin hoşuna gitmeseler de keşfedilmeye değer bir deneyim sunar.