Kayseri - İzmir Uçuş Bilgileri

1244,17 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
725 KM Mesafe
THY Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

İzmir Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 15ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 27ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 14ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 16ºC
Maks: 31ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 18ºC
Maks: 34ºC
Güneşli

En Ucuz Kayseri - İzmir Uçak Biletleri

Pegasus
Kayseri
Kayseri Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.244
AnadoluJet
Kayseri
Kayseri Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.422
Sıkça Sorulan Sorular
Kayseri İzmir arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Kayseri İzmir karşılıklı uçuşlarınızı Kayseri Havalimanı ve Adnan Menderes Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Kayseri İzmir en ucuz uçak bileti 1244,17 TL’den başlamaktadır.
Kayseri İzmir arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Kayseri Havalimanı'na Ulaşım
Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir Şehir Merkezine Ulaşım
İzmir'de Gezilecek Yerler
İzmir'de Ne Yenir?
İzmir'de Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye’nin en büyük 8’inci şehri olan Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Nüfus yoğunluğu bakımından yine Türkiye sıralamasında 14’üncü olan şehir, Niğde, Adana, Sivas, Yozgat, Kahramanmaraş ve Nevşehir’e komşudur. Hititlerden Bizans’a Anadolu Selçuklu Devleti’nden Osmanlı’ya kadar oldukça kapsamlı bir tarihe sahip olan Kayseri, arkeoloji alanında Kültepe Höyüğü ile ünlüdür. 

Kayseri İzmir uçak bileti almak isteyen yolcu adayları için hazırladığımız bu yazımızda Kayseri Havalimanı’na ulaşımdan İzmir’de gezilecek yerlere kadar her başlığı detaylıca inceledik. Üstelik, en avantajlı Kayseri İzmir uçak bileti fiyatlarına sahip olan Bilet Dükkanı olarak sizlere, İzmir’de Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında da bilgiler vererek en rahat ulaşımı nasıl sağlayacağınıza dair bilgileri derledik. Öte yandan, Kayseri İzmir uçak bileti alacak ya da almış olan yolcu adayları için hazırladığımız metnimize Kayseri Havalimanı’na nasıl gidileceğine dair bilgiler eklemeyi de ihmal etmedik.

Şehir Merkezinden Kayseri Havalimanı’na Ulaşım


Tarihi figürleriyle adından sıkça söz ettiren ve Mimar Sinan’ın doğduğu şehir olarak bilinen Kayseri, hava trafiği bakımından özellikle tatil sezonlarında yoğun bir trafiğe sahiptir. Kayseri Havalimanı da Kocasinan ilçesinde, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde konumlanır. Ulaşımın oldukça rahat olduğu Kayseri Havalimanı, 1998 yılında açılmış ve o günden beri hem sivil hem de askeri bir havalimanı olarak hizmet vermektedir. Kayseri Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 5 kilometre mesafede konumlanır. Bu sayede ulaşım açısından oldukça rahattır. Şehir merkezinden Kayseri Havalimanı’na ulaşım için kullanılabilecek alternatif ulaşım araçları ise şunlardır: HAVAŞ servisleri, otobüs, dolmuş ve taksi.

HAVAŞ ile Kayseri Havalimanı’na Ulaşım


HAVAŞ ile Kayseri Havalimanı’na ulaşım, yolcuların en sık tercih ettiği alternatiftir. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren HAVAŞ servisleri, geniş güzergah ağları ile şehrin hemen her noktasından Kayseri Havalimanı’na ulaşım anlamında kolaylık sağlar. HAVAŞ servislerinin güzergahları ve saat bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Otobüs ile Kayseri Havalimanı’na Ulaşım


Kayseri Havalimanı’na otobüs ile ulaşım hem çok kolay hem de oldukça hızlıdır. Şehir merkezine yalnızca 5 kilometre uzaklıkta bulunan Kayseri Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular, özellikle merkezi konumlarda ikamet ediyorlarsa otobüsleri sıklıkla kullanır. Otobüs ile Kayseri Havalimanı’na ulaşım sağlamak isteyenlerin kullanabilecekleri iki farklı otobüs bulunur. Bunlardan biri 100, diğeri ise 102 numaralı otobüslerdir. 100 numaralı otobüs, Belsin durağından kalkış yaptıktan sonra Barbaros 1, Sümer Yüzme Havuzu, Mevlana 2 MİT Binası ve Mahalle duraklarından geçerek Kayseri Havalimanı’na ulaşır. 102 numaralı otobüs ise yine Belsin durağından kalktıktan sonra Hunat üzerinden hareketle Medrese Önü ve İstasyon Caddesi duraklarını takip ederek Mevlana Veterinerlik Fakültesi ile Yeni Mahalle duraklarına uğradıktan sonra havalimanına ulaşır. Kayseri İzmir uçak bileti olan yolcular ekonomik olması nedeniyle sık sık otobüs ile Kayseri Havalimanı'na ulaşım seçeneğini tercih eder. 

Dolmuş ile Kayseri Havalimanı’na Ulaşım


Dolmuş ile Kayseri Havalimanı’na ulaşım da yolcular için bir diğer alternatiftir. Şehir merkezinden hareket eden Develi dolmuşları, Kayseri Havalimanı’ndan geçmektedir. Ayrıca belirtelim ki bu seçenek genellikle bagaj yükü fazla olmayan ve HAVAŞ servislerinin güzergahında bulunmayan yolcular tarafından tercih edilir.

Taksi ile Kayseri Havalimanı’na Ulaşım


Daha önce de belirttiğimiz üzere Kayseri Havalimanı şehir merkezine yalnızca 5 kilometre uzaklıkta yer alır. Bu sebeple taksi ile Kayseri Havalimanı’na ulaşım oldukça rahat ve hızlıdır. Bagaj yükü fazla olan veya geç saatlerde uçuşu bulunan yolcuların öncelikli tercihi olan taksi ile Kayseri Havalimanı’na ulaşım, şehir merkezinden hareket edildiği takdirde en fazla 7-8 dakika sürmektedir. Kayseri İzmir uçak bileti olan yolcular genelde uçuşa doğru zamanda yetişebilmek adına Kayseri Havalimanı'na taksi ile ulaşım seçeneğini tercih eder. 

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı, 17 Kasım 1987 yılında açılır ve açıldığı günden bu güne Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olarak anılır. Ayrıca ulaşım açısından oldukça rahat bir konumda bulunur. Şehir merkezine yalnızca 14 kilometre mesafede konumlanan Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir ilçesinde, şehrin en hareketli bölgelerinin orta noktasındadır. Belirttiğimiz üzere Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça rahattır. Şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, İZBAN, HAVAŞ servisleri, belediye otobüsleri, taksi veya araç kiralayarak istedikleri lokasyona ulaşabilir. İşte Kayseri İzmir uçak bileti olan yolcuların İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceği alternatif ulaşım araçları… 

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İZBAN ile İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


İZBAN, bir banliyö sistemidir ve İzmir’in en geniş ray hattına sahiptir. Bu sebeple Adnan Menderes Havalimanı’ndan İZBAN ile şehir merkezine ulaşım oldukça rahattır. 136 kilometrelik güzergah ağı bulunan İZBAN ile İzmir’in en kuzeyinden en güneyine kadar seyahat edilebilir. Yalnızca bu noktada belirtmemiz gerekiyor ki İzmir’de herhangi bir toplu taşımaya binmek için İzmirim Kart ya da 35 Kart sahibi olunması gerekir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan HAVAŞ ile İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan HAVAŞ ile şehir merkezine ulaşım, yolcular tarafından en sık tercih edilen ulaşım araçlarından biridir. Haftanın her günü 24 saat hizmet veren HAVAŞ servisleri, geniş hatları ve merkezi güzergahlarıyla bilinir. HAVAŞ servislerinin güzergahları ve saatleriyle ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Otobüs ile İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan otobüs ile şehir merkezine ulaşım, bagaj yükü fazla olmayan ve geç saatte uçuş yapmamış olan yolcuların tercihleri arasında bulunur. Otobüs ile İzmir’in merkezi noktalarına gitmek isteyen yolcular 200, 202 veya 204 numaralı belediye otobüslerini kullanabilir. Böylelikle 204 ile Bornova’ya, 202 ile Alsancak’a, 200 numaralı hatla ise Mavişehir’e ulaşım sağlanabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Taksi ile İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşım, yolcuların genellikle tercih ettiği ulaşım alternatifidir. Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Adnan Menderes Havalimanı’nda inen yolcular, trafikten bağımsız olmak koşuluyla ortalama 20 – 30 dakika arasında İzmir merkeze ulaşabilirler. Genellikle geç saatte uçuşu bulunan ya da bagaj yükü fazla olan yolcuların tercihi olan taksiler, iç ve dış hat terminal çıkışlarında rahatlıkla bulunabilir.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Araç Kiralama ile İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan araç kiralama ile şehir merkezine ulaşım, İzmir’e turistik gezi için gelen yolcuların bir numaralı tercihidir. Seyahat süreleri boyunca konforlu bir yolculuk deneyimi yaşamak isteyenler için oldukça önemli ve deyim yerindeyse hayat kurtarıcı olan araç kiralama ile seyahat için havalimanının içerisindeki acenteler 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Kayseri İzmir uçak bileti olan yolcular genellikle seyahat boyunca kolaylık sağlaması için araç kiralama seçeneğini tercih eder. 

İzmir’de Gezilecek Yerler


“Ege’nin İncisi” mahlasıyla bilinen İzmir, Türkiye’nin en ünlü şehirleri arasındadır. Gerek yaz turizmi gerek tarihi değerleri gerekse de kültürel birikimi ile öne çıkan İzmir, yıl içerisinde sayısız kültürel tura da ev sahipliği yapar. Kayseri İzmir uçak bileti olan yolcuların en merak ettiği şeylerin başında “İzmir'de Gezilecek Yerler” listesi gelir. Bilet Dükkanı olarak İzmir’e seyahat edecekler için İzmir’de Gezilecek Yerler, İzmir’de Ne Yenir ve İzmir’de Alışveriş Yapılacak Yerler başlıklarını belirledik. Tarihi değerler ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan, zamanının deniz ticaretinde başkent kabul edilen, bugünse Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olan İzmir’de gezilecek yerler yazımızı sizin için hazırladık. Kayseri İzmir Uçak Bileti olan yolcuların izleyebileceği yol haritasını çıkardık. İzmir’de gezilecek yerler dendiği zaman hiç şüphesiz akla ilk olarak İzmir Saat Kulesi ve Kordon gelir. 

Öte yandan Efes Harabeleri, Celsus Kütüphanesi, Efes Müzesi, Klazomenai Antik Kenti, Forbes Köşkü, Bergama Antik Kenti, Şirince Köyü, Alsancak Katolik Kilisesi, Bergama Müzesi, 289 farklı kuş türüne ev sahipliği yapan İzmir Kuş Cenneti ve Ece Çağlayanı da bu şehirde kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.

İzmir’de Ne Yenir?


Yazımızın bu kısmını, zeytinyağlıların, sebzelerin ve mezelerin başkenti İzmir’de ne yenir sorusuna cevap vermek için hazırladık. Pek tabii İzmir’de ne yenir deyince ilk olarak akla İzmir köfte geliyor. Ancak zengin mi zengin İzmir mutfağı yalnızca köfteden ibaret sanılmasın. Yüzlerce yıllık tarihe sahip boyozu, nefis mi nefis İzmir tulumu, atıştırmalıkların ve dahi kahvaltı alternatiflerinin bu şehirdeki şahı kumrusu, pek tabii İstanbul’daki simide benzese de farklı olan gevreği ile bilinir İzmir. 

Öte yandan şevketibostan kavurması, arapsaçı, hemen her köşe başında hayır için dağıtılan lokması, radika salatası, şambali tatlısı, bol arpacık soğanlı papaz yahnisi, meşhur mu meşhur kabak çiçeği ile enginar dolması, samsadesi, sütlü balığı, sübyesi ve otlu böreği ile oldukça zengin bir mutfağa sahiptir. Ayrıca sokak lezzetlerinde de bir hayli adından söz ettiren İzmir, söğüşü, kokoreci, midye dolması, bomba tatlısı ve daha nicesiyle denenmesi gereken sayısız lezzete sahiptir. Kayseri İzmir uçak bileti olan yolcuların tüm bu lezzetleri denemeden şehirden ayrılmamasını tavsiye ediyoruz. 

İzmir’de Alışveriş Yapılacak Yerler

İzmir’de alışveriş yapılacak yerler, tıpkı denenmesi gereken lezzetler gibi oldukça fazladır. Bilet Dükkanı olarak sizler için hem hediyelik eşya alabileceğiniz hem de İzmir’in yöresel ürünlerini bulabileceğiniz yerleri seçtik. 

İzmir’de alışveriş yapılacak yerler dendiğinde ilk olarak tabi ki Kemeraltı Çarşısı’na uğranması gerekir. Konak Pierre ve Karşıyaka Çarşısı ise kesinlikle es geçilmemesi gerekenlerdendir. Tabii Bostanlı Pazarı ve Novada Outlet de listede yer almalı. Alışveriş merkezi sevenler için de Forum Bornova ya da Optimum, Mavibahçe veya Agora alışveriş merkezleri oldukça uygun olacaktır. Kayseri İzmir uçak bileti olan yolcular dönüş yoluna geçmeden önce hediyelik eşya almak isterse tüm bu seçenekleri değerlendirebilir.