Konya - Trabzon Uçuş Bilgileri

1.469,20 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
718 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
53 Dakika Uçuş Süresi

Trabzon Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 15ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 20ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 15ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 15ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 16ºC
Maks: 22ºC
Güneşli

En Ucuz Konya - Trabzon Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Konya
Konya Havalimanı
Trabzon
Trabzon Havalimanı
TL1.469
Pegasus
Konya
Konya Havalimanı
Trabzon
Trabzon Havalimanı
TL1.575
Sıkça Sorulan Sorular
Konya Trabzon arası hava yolu ile 53 dakika sürmektedir.
Konya Trabzon karşılıklı uçuşlarınızı Konya Havalimanı ve Trabzon Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Konya Trabzon en ucuz uçak bileti 1.469,20 TL’den başlamaktadır.
Konya Trabzon arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Konya Trabzon Uçuş Süresi Ne Kadar?
Konya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Trabzon Havalimanı'ndan Merkeze Nasıl Gidilir?
Trabzon Gezilecek Yerler
Trabzon Ne Yenir?
Trabzon Alışveriş Yapılacak Yerler Nerelerdir?

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük şehri olan Konya, Mesnevilik kültürünün çıktığı ve tüm dünyaya yayıldığı yer olması dolayısıyla inanç turizminde de bir hayli göz önündedir. Bununla birlikte Şeb-i Arus dönemleri başta olmak üzere Konya’ya yurt içi ve yurt dışından yüzbinlerce turist gelir. 

Bilet Dükkanı olarak Konya Trabzon uçak bileti satın almak isteyen ya da alacak olanlar için hazırladığımız bu yazımızda; Konya Trabzon uçuş süresi ne kadardır, Konya Havalimanı’na nasıl gidilir, Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım nasıl gerçekleştirilir, Trabzon’da gezilecek yerler nerelerdir, Trabzon’da ne yenir ve Trabzon’da nerede alışveriş yapılır sorularının tamamına cevap verdik.

Konya Trabzon Uçuş Süresi Ne Kadar?

Konya Trabzon uçak biletiyle yolculuk yapacak olanların ilk ve en çok merak ettiği konu uçuş süresidir. Bu sorunun cevabı ise hava yolu şirketi, rötar sorunu ya da benzeri herhangi bir aksaklık yaşanmadığı, standart uçuş prosedürlerine sadık kalınarak gerçekleştirilen uçuşlar için verilecektir. 
Aktarmasız gerçekleştirilecek standart bir uçuş için Konya Trabzon uçuş süresi 1 saat 25 dakikadır.

Konya Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Konya Havalimanı, 2000 yılında faaliyete girmiştir. Ulusal ve uluslararası uçuşların yapıldığı bu havalimanı, Konya’nın Selçuklu isimli ilçesinde konumlanır. 141 bin metrekarelik alanda kurulu olan havalimanı, Konya’nın yüzölçümü göz önüne alındığında merkeze oldukça yakın sayılabilecek bir noktada, 18 kilometre uzaklıktadır. 

Konya Havalimanı’na nasıl gidilir sorusunun birden çok cevabı vardır. Bunlar; taksi, araç kiralama ve HAVAŞ servisleridir. 

Konya Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

Konya Trabzon uçak biletiyle uçacak olan yolcuların ilk durağı Konya Havalimanı olacaktır. Bu noktada konforlu bir yolculuk geçirmek isteyen yolcu adayları, Konya Havalimanı'na taksi ile ulaşım seçeneğini tercih edebilirler. Zira hem en hızlı hem de en konforlu seçeneklerden biri taksidir. Yolculuk süresi ise trafikten bağımsız olarak yaklaşık 25 – 30 dakika civarında sürecektir.

Konya Havalimanı’na Araç Kiralama

Konya Trabzon uçak biletiyle seyahat edecek olanlar için Konya Havalimanı'na ulaşmanın bir diğer yolu da araç kiralama seçeneğidir. Bu seçenek, bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere, birden çok kişi olarak seyahat edecek olanlar için de sıklıkla tercih edilen ve konforlu olan bir ulaşım alternatifidir. Avantajlı fiyatlara araç kiralama yapmak ve havalimanına konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak isteyenler, Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da www.biletdukkani.com adresi üzerinden diledikleri aracı kolayca kiralayabilirler.

Konya Havalimanı'na HAVAŞ Servisleri ile Ulaşım

Konya Trabzon uçak bileti alan ve havalimanına gitmesi gerekenlerin kullanabileceği bir diğer ulaşım alternatifi de HAVAŞ servisleridir. Şehrin pek çok merkezi noktasından geçen ve bununla birlikte ortalama 25 – 30 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşan HAVAŞ servisleri, diğer seçeneklere göre daha makul ücretlendirmesi olduğundan, yolcularca sıklıkla tercih edilir.

Konya Havalimanı’na HAVAŞ servisleri ile gitmek isteyen yolcular için hizmet veren HAVAŞ servislerinin güzergah ve sefer saati bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı'ndan Merkeze Nasıl Gidilir?

Konya Trabzon uçak bileti satın alarak seyahat edenler, uçuşları tamamlandıktan sonra Trabzon Havalimanı’na iniş yaparlar. Trabzon Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 6 kilometre uzaklıkta yer alır. Bu nedenle de ulaşım açısından oldukça rahattır. 

Her yıl yaklaşık 4 milyon yolcunun uğrak noktası olan Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi ya da araç kiralama seçenekleri bulunur. 

Trabzon Havalimanı'ndan Merkeze HAVAŞ ile Ulaşım

Konya Trabzon uçak biletiyle seyahat edenler, Trabzon Havalimanı'ndan merkeze HAVAŞ ile ulaşabilirler. Konforlu ve makul fiyatlı olan HAVAŞ ile merkeze gidiş, yolcular tarafından sıklıkla tercih edilir. 

Havalimanı’ndan çıkış yapan ve Tanjant Yolu’nu takip ederek Tanjant Erdoğdu Kavşağı’ndan geçen, akabinde de Yavuz Selim Bulvarı, Uzunkum ve Beşirli’yi takip eden HAVAŞ servisleri, şehrin pek çok merkezi noktasından geçer. 

Uçuş seferleriyle doğru orantıda servis hizmeti veren HAVAŞ servislerin detaylı güzergah bilgisi ve kalkış saatleriyle ilgili bilgilere buradan ulaşılabilir. 

Trabzon Havalimanı'ndan Merkeze Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Konya Trabzon uçak biletiyle yolculuk yapanların, Trabzon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için bir diğer seçeneği de otobüslerdir. Bu noktada pek çok belediye otobüsü hizmet verir. 
Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine 121, 501, 139-A, 125, 122 ve 476 kullanılarak gidilebilir. 

Trabzon Havalimanı'ndan Merkeze Taksi ile Ulaşım

Konya Trabzon uçak biletiyle seyahat edenlerin Trabzon Havalimanı’ndan merkeze taksi ile ulaşım sağlaması da mümkündür. Konforlu ve hızlı bir yolculuk isteyenlerin tercihi olan taksiler, iç ve dış hat terminal binalarının çıkışında bulunur. Öte yandan, günün 24 saati hizmet verdikleri için de sıklıkla tercih edilir. Son olarak belirtelim ki şehir merkezine yalnızca 6 kilometre mesafede konumlanan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze taksi ile ulaşım süresi ortalama 10 dakika kadar sürer.

Trabzon Havalimanı'ndan Merkeze Araç Kiralama ile Ulaşım

Trabzon Havalimanı'ndan şehir merkezine konforlu bir ulaşım dışında Trabzon seyahatleri boyunda taksi bulmak ya da toplu taşıma kullanmak istemeyenler, araç kiralama seçeneğini tercih edebilirler. Hem hızlı hem de bir o kadar konforlu olan bu seçenek için Trabzon Havalimanı’nda bulunan ve 7/24 hizmet veren  araç kiralama acenteleri tercih edilebileceği gibi, avantajlı fiyatlarla hizmet sunan Bilet Dükkanı mobil uygulaması ve www.biletdukkani.com adresi de tercih edilebilir.

Trabzon Gezilecek Yerler

Trabzon, Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu şehirde gezilecek pek çok yer bulunur. Biz de Bilet Dükkanı olarak Trabzon’da en çok öne çıkan gezilecek yerler listesini oluşturduk. Tabi ki listeye her gezi noktasını koymamız mümkün olmadı ancak mutlaka görülmesi gereken yerleri öne çıkardık. İşte Trabzon'da gezilecek yerlerden birkaçı… 

Ayasofya Müzesi

İlk inşası kilise olan ve daha sonra camiye dönüştürülen Ayasofya Müzesi, günümüzde müze olarak hizmet verir. Tarihi dokusu ve güzellikleriyle turistlerin ilgisini çeken bu müze, Trabzon'un en önemli turistik mekanları arasında yer aldığı gibi gezilecek yerler listesinin de en önemli maddelerindendir. 

Atatürk Köşkü

Dünyaca ünlü Sümela Manastırı'nın da bulunduğu Maçka İlçesi’nde yer alan Atatürk Köşkü, bir süre Mustafa Kemal Atatürk'ü ağırlamıştır. Birkaç yıl sonra da müzeye dönüştürülen köşk, günümüzde Atatürk’ün kişisel birkaç eşyasını sergisinde barındırdığı gibi çevresindeki ihtişamlı doğasıyla da göz kamaştırır.

Uzungöl

Trabzon’da gezilecek yerler listesinin bir diğer olmazsa olmazı da Uzungöl’dür. Çaykara ilçesinde bulunan bu göl, kendi doğal güzelliğinin yanı sıra çevresindeki yemyeşil doğasıyla da göz kamaştırır. 

Sümela Manastırı

Trabzon'un dünyaca ünlü tarihi değeridir. Sarp yamaçların ve kayalıkların üzerine inşa edildiğinden, mimari olarak da görsel bir şölen sunar. Kayaköyü Vadisi'nin eteklerinde yer alan Sümela Manastırı, her yıl yüz binlerce turistin ilgi odağıdır.

Trabzon Ne Yenir?

Karadeniz mutfağının en güzel temsilcilerinden biri olan Trabzon’da ne yenir sorusunun pek çok damak çatlatan cevabı vardır. Bilet Dükkanı olarak Trabzon'un lezzetleri ile tanışmadan, bu güzel şehirde geçirilen zamanın tadının çıkmayacağını düşünüyoruz. Bu sebeple sizler için Trabzon’da ne yenir sorusuna cevap niteliğinde bir liste hazırladık. İşte Trabzon'da tadabileceğiniz lezzetlerden bazıları:

Hamsi: Trabzon mutfağının olmazsa olmazı hamsidir. Kızartması, tava veya ızgarası, buğlaması derken sayısız kullanım alanı olan hamsinin Trabzon mutfağının demirbaşı olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenledir ki Trabzon’da ne yenir sorusunun ilk cevabı hiç kuşkusuz hamsidir. 

Kuymak: Mısır unu, tereyağı ve minci peyniri ile yapılan bu lezzet, Trabzon kahvaltılarının vazgeçilmezidir. 

Akçaabat Köfte: Türkiye’deki en ünlü köftelerden biridir. Trabzon'un Akçaabat ilçesine özgü olan bu lezzet, Trabzon’da ne yenir sorusuna verilecek ilk cevaplar arasındadır. 

Laz Böreği: Yunanistan’ın bougatsası ile büyük benzerlik gösteren, ismi börek olsa da aslında tatlı çeşidi olan Laz böreği, Trabzon’da kesinlikle denenmesi gereken lezzetlerden bir diğeri. Kat kat baklava yufkasının arasına peynirli muhallebi konarak hazırlanan bu lezzet, son dakika şerbetiyle buluşur ve ortaya inanılmaz bir lezzet çıkar!

Trabzon Alışveriş Yapılacak Yerler Nerelerdir?

Konya Trabzon uçak biletiyle seyahat edenlerin oldukça merak ettiği bir diğer konu da Trabzon'da alışveriş yapılabilecek yerlerdir. Bu noktada Trabzon’daki alışveriş merkezlerinden bahsetmekten ziyade, yöresel ürünlerin bulunabileceği Pazar alanlarından söz etmeyi tercih ettiğimizi belirtmek isteriz. Ancak alışveriş merkezine gitmek isteyenlerin de Trabzon Forum AVM’ye gidebileceği bilgisini vermeden geçmeyelim.

Atatürk Alanı: Şehir merkezinde yer alan bu alan, hediyelik eşya, giyim ve takı alabileceğiniz pek çok Trabzon’a özgü hediyelik eşya satan dükkana ev sahipliği yapar. Ayrıca alıverişten yorulanlar için dinlence alanları olduğunu da belirtelim.

Meydan Pazarı: Tarihi bir çarşı olan Meydan Pazarı, el işi ürünler, mücevher, takı, baharat ve yerel yiyecekler gibi birçok ürün satan dükkanlarıyla meşhurdur. Atatürk Alanı gibi Meydan Pazarı’nda da Trabzon’a özgü yöresel ürünler kolayca bulunabilir. 

Trabzon Ortahisar Çarşısı: Trabzon Kadınlar Pazarı olarak da bilinen ve Trabzon’a özgü otlar ve yöresel lezzetler başta olmak üzere pek çok ürüne ev sahipliği yapan bu çarşı da alışveriş yapmak isteyenlerin uğrayabileceği noktalardan biridir.