Konya - Samsun Uçuş Bilgileri

1.582,60 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
502 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat Uçuş Süresi

Samsun Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 8ºC
Maks: 18ºC
Güneşli
21 Mayıs 2024 Salı
Min: 9ºC
Maks: 18ºC
Çok bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 10ºC
Maks: 20ºC
Güneşli
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 12ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 13ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Konya - Samsun Uçak Biletleri

Pegasus
Konya
Konya Havalimanı
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
TL1.583
Türk Hava Yolları
Konya
Konya Havalimanı
Samsun
Samsun Çarşamba Havalimanı
TL2.002
Sıkça Sorulan Sorular
Konya Samsun arası hava yolu ile 1 saat sürmektedir.
Konya Samsun karşılıklı uçuşlarınızı Konya Havalimanı ve Samsun Çarşamba Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Konya Samsun en ucuz uçak bileti 1.582,60 TL’den başlamaktadır.
Konya Samsun arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Konya Samsun Uçuşu Ne Kadar Sürer?
Konya Havalimanı’na Ulaşım
Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Merkeze Gidiş
Samsun’da Gezilecek Yerler
Samsun’da Ne Yenir?
Samsun’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip şehri olan Konya; doğal güzellikleri, kültürel zenginliği, göz alıcı tarihi ve Mesnevilik öğretisinin başlangıç noktası olarak görülmesi sebebiyle yıl içerisinde yüz binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar. 

Konya’da, şehrin ismini alan bir tane havalimanı vardır ki bu havalimanının da bilhassa bahar dönemleri ve Şeb-i Arus sırasında uçuş trafiği oldukça yoğundur. Bununla birlikte Konya’ya en fazla yurt içinden gelen turistler de Karadeniz Bölgesi’nden olur. Pek tabii ılıman iklim kuşağı ve nefes kesen doğal güzelliğiyle adından söz ettiren Karadeniz Bölgesi’ne de Konya’dan çokça turist gider. Bilet Dükkanı olarak biz de Konya Samsun uçak bileti ile seyahat edecek olanlara özel hazırladığımız bu yazımızda, yolcuların en çok merak ettiği soruları yanıtladık. 

Konya Samsun Uçuşu Ne Kadar Sürer?

Konya Samsun uçak biletiyle seyahat edeceklerin en çok merak ettiği sorulardan biri olan uçuş süresine ilişkin iki farklı cevap verilebilir. Bunlardan ilki aktarmalı, ikincisi ise aktarmasız olan uçuş süreleridir. 
Konya Samsun uçuş süresi aktarmalı olarak tercih edildiği takdirde 4 saat 15 dakika sürer. Ancak Konya Samsun uçuşunu aktarmasız uçuş ile alan yolcuların seyahat süresi yalnızca 2 saat 35 dakika kadar sürer. Tabi ki bu zaman dilimleri hava yolu şirketlerindeki aksamaları ve rötarları kapsamamakta, standart uçuş prosedürlerine uyulduğu takdirde geçerli olacak olan sürelerdir.

Konya Havalimanı’na Ulaşım

Yüz ölçümü bakımından oldukça büyük olan Konya’daki havalimanı, 2000 yılında hizmete açılmıştır. 141 bin metrekarelik Konya’nın şehir merkezine yalnızca 18 kilometre mesafede konumlanan Konya Havalimanı’na ulaşım ise oldukça kolaydır. 
Şehir merkezinden Konya Havalimanı’na ulaşım için taksi, araç kiralama ya da HAVAŞ servisleri kullanılabilir. 

Şehir Merkezinden Konya Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

Konya Samsun uçak biletiyle seyahat edecek yolcular, şehir merkezinden Konya Havalimanı’na taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere seyahatinden konforu eksik etmek istemeyen yolcuların sıklıkla tercih ettiği taksiyle ulaşım, şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Konya Havalimanı’na yaklaşık 15 – 20 dakika gibi bir sürede varılmasını sağlar. 

Şehir Merkezinden Konya Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım

Konya Samsun uçak biletiyle seyahat edecek olan yolcular, şehir merkezinden Konya Havalimanı’na araç kiralamayla da ulaşım sağlayabilirler. En konforlu seçeneklerden biri olan araç kiralama ile havalimanına gidiş, bagaj yükü fazla olan yolcular tarafından sıklıkla tercih edildiği gibi, konforundan ödün vermek istemeyenler için de idealdir. Ayrıca avantajlı fiyatlara araç kiralama işlemi yapmak için Bilet Dükkanı mobil uygulamasından ya da biletdukkani.com adresinden fırsatları kaçırmadan istenen araç kiralanabilir. Yalnız araç kiralama işlemi yapabilmek için ehliyet sahibi olmanın yetmediği, 21 yaşını da doldurmuş olmak gerektiği bilgisini verelim. Detaylı bilgi için "Samsun Çarşamba Havalimanı Araç Kiralama" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Konya Havalimanı’na HAVAŞ ile Ulaşım

Konya Samsun uçak bileti ile yolculuk yapacak olanlar, şehir merkezinden Konya Havalimanı’na ulaşım için diğer seçeneklere göre daha uygun olduğundan dolayı genellikle HAVAŞ servislerini tercih eder. Yaklaşık 25 – 35 dakika arasında sürecek olan bir yolculuk sonucunda HAVAŞ servisi ile Konya Havalimanı’na ulaşım sağlanabilir. 

Konya şehrinin merkezi noktalarından hareket eden HAVAŞ servislerinin güzergahları ile sefer saatleri bilgisini öğrenmek isteyenler buraya tıklayabilir.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Merkeze Gidiş

Samsun Çarşamba Havalimanı ismini, bulunduğu Çarşamba ilçesinden alır. Şehir merkezine 23 kilometre mesafede konumlanan Samsun Çarşamba Havalimanı, 1998 yılından beri ulusal ve uluslararası hava yolu taşımacılığı alanında Karadeniz Bölgesi’nde hava trafiği oldukça yoğun olan havalimanlarından biridir.

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolay ve birden fazla alternatif barındırır. Bunlar; taksi, araç kiralama ve HAVAŞ servisleridir. 

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Merkeze Taksi ile Gidiş

Konya Samsun uçak bileti ile yolculuğunu tamamlayanlar, Samsun Çarşamba Havalimanı’na iniş yaparlar. Bu noktada yolcuların ilk merak ettiği husus, Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine gidişin nasıl olacağıdır. Bu noktada iç hat terminal binası çıkışında günün her saati bulunan taksilerden yararlanılabilir. Şehir merkezine 23 kilometre mesafede konumlanan Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan merkeze taksi ile ortalama 30 – 35 dakika gibi bir sürede varılacaktır. Bu tercih genellikle bagaj yükü nispeten fazla olan yolcular başta olmak üzere uçuşu çok geç ya da erken saatlerde olanlar tarafından sıklıkla seçilir. 

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Merkeze Araç Kiralama ile Gidiş

Konya Samsun uçak biletiyle seyahat edenlerin Çarşamba Havalimanı’na indikten sonra şehir merkezine gitmek için tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım alternatifi ise kiralık araçlardır. Bu noktada Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile gidiş için havalimanında bulunan araç kiralama acentelerinden yararlanılabileceği gibi; Bilet Dükkanı mobil uygulamasından ya da biletdukkani.com adresindeki avantajlardan yararlanılabilir. 

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan Merkeze HAVAŞ ile Gidiş

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım alternatifi olan HAVAŞ servisleri, yolcular tarafından en makul ücretlendirmeye sahip olduğu için fazlaca tercih edilir. 

Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan merkeze HAVAŞ ile gidiş hem hızlı hem makul ücretli hem de konforlu sayılabilecek düzeydedir. Zira HAVAŞ servislerinde seyahat eden her yolcu oturarak gitmek zorundadır. 
Çarşamba Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile gidiş konusunda servis güzergahı ve sefer bilgisiyle ilgili detaylara buradan ulaşılabilir.

Samsun’da Gezilecek Yerler

Samsun, binlerce yıllık tarihi bulunan ve beraberindeki doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan bir şehirdir. Konya Samsun uçak biletiyle yolculuk edenlerin bir diğer merak ettiği konu olan Samsun’da gezilecek yerler listesi de haliyle bir o kadar kabarık ve uzundur. Bilet Dükkanı olarak Samsun’da gezilecek yerler listesini hazırlarken, bu şehre yapılan tek bir seyahatte gezilebilecek en popüler noktaları belirledik. İşte Samsun’da gezilecek yerler listesi…

Bandırma Gemisi Müzesi

Her ne kadar 1925 yılında İstanbul’daki Haliç Tersanesi’nde tamamen sökülse ve sonrasında aslına bire bir uygun planla yeniden inşa edilse de Bandırma Vapuru’nun Türkiye tarihi açısından önemi oldukça büyüktür. Zira Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlatmak üzere Anadolu’ya geçişinde İstanbul’dan bu vapura binmiş ve ilk durağı olan Samsun’a bu vapurdan inerek ayak basmıştır. Dolayısıyla simgesel olarak da büyük önem taşıyan Bandırma Gemisi, günümüzde müze olarak hizmet verdiği gibi Türkiye tarihindeki önemi ve simgelediği kurtuluş mücadelesi sebebiyle her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlar.

Amazon Köyü

Samsun’da gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alan Amazon Köyü’nün tarihi, milattan önce 3 bin ile milattan önce 2 bin yılları arasına kadar uzanır. Önemi ise ataerkil değil, anaerkil bir düzen ile yönetilmesidir. Günümüzde oldukça popüler bir gezi noktası olmakla birlikte, Samsun’da en fazla turist çeken yerlerden de biridir. 

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti

Toplam 56 bin metrekarelik alana yayılı olan ve Samsun’da, Karadeniz Bölgesi’nde ya da Türkiye’de değil, tüm dünyada oldukça önemli bir ekolojik alana sahip olan bu doğal güzellik, 1.100 farklı kuş türüne ev sahipliği yaptığı gibi; 20 adet gölüyle birlikte adeta doğaseverlerin buluşma noktasıdır. 

Onur Anıtı

İlkadım İlçesi, Atatürk Parkı içerisinde yer alan Onur Anıtı’nın yapılması fikrini ilk öne süren Kazım Karabekir Paşa’dır. Şehrin en önemli gezi noktalarından biri olan bu anıt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Kurtuluş Savaşı’nı başlatışına ithafen yapılmıştır. 

Tekkeköy Mağaraları

Binlerce yıllık tarihe sahip olan Samsun’da gezilecek yerler listesinin en önemli gezi noktalarından biridir. Tarihi milattan önce 10.000 ile 60.000 yılları arasına kadar uzanır. Öte yandan, Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi olarak bilinir. 

Şahinkaya Kanyonu

Size bu şehrin doğal güzelliklerinin adeta dudak uçuklattığından bahsetmiştik. İşte Samsun’a kadar gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Şahinkaya Kanyonu da bu doğal güzelliklerin en önemlilerinden biridir. Altınkaya Barajı’nın en dar noktasının bulunduğu bu kanyon, 2,5 kilometre uzunluğundadır. Su derinliği ortalama 106 metre olan Şahinkaya Kanyonu’nun en dar kısmı ise 1.500 metredir. Tarihi ise Hititler Dönemi’ne kadar uzanır.

Samsun’da Ne Yenir?

Konya Samsun uçak biletiyle seyahat eden ve Samsun’a ayak basanların en çok merak ettiği sorulardan biri de bu şehirdeki en meşhur yiyeceklerdir. Samsun’da ne yenir de doğal olarak en fazla karşılaşılan ve yanıt bekleyen sorulardan biridir. Bilet Dükkanı olarak zengin mi zengin yöresel mutfağındaki lezzetlerden adeta bir potpuri hazırladığımız Samsun’da ne yenir sorusunun damak çatlatan lezzetlerini sizin için seçtik. İşte Samsun’da ne yenir sorusunun cevapları…

Bafra Pidesi: Bir diğer ismi de Samsun pidesi olan Bafra pidesi, Samsun’un yanı sıra tüm Karadeniz Bölgesi’nin en meşhur yemekleri arasında yer alır. Çıtır çıtır el açması hamuru ve ekseriyetle kıymalı olarak yapılan iç harcıyla görüntü itibarıyla ilk bakışta kır pidesini andırsa da lezzeti ve içeriği oldukça farklıdır. 

Haluçka: Esasen bir çorba çeşidi olan bu lezzet, tavuk eti, nohut, salça baharatlar ve hamur parçalarından oluşur. Bahsi geçen bu minik hamur parçaları bir nevi erişte görevini görmekle birlikte, çorbanın doyuruculuğunu da artırır. 

Nokul: Bafra nokulu olarak da bilinen bu lezzet, Samsun’un biraz gizli saklı kalmış ancak yöresel mutfağında en sevilen yemekler arasında yıllardır birinciliği kimselere kaptırmamış olandır. Hem yoğurt hem de sütün bir arada kullanıldığı nokul, bol ceviz içi, tarçın, kuru üzüm ve toz şekerin yanı sıra yenibahar ile ferahlatıcı bir rayiha oluşturulan enfes bir tatlıdır.

Mısır Çorbası: Samsun’un en meşhur lezzetlerinden biri olan mısır çorbası, genellikle içerisine fasulye katılarak yapılır. Kış aylarında hem doyurucu hem de lezzetli olan bu çorba, Samsun’da ne yenir sorusuna verilecek en popüler cevaplar arasındadır. 

Baklalı Sarma: Samsun’un en meşhur yemeği nedir deseler hiç düşünmeden ilk sıraya baklalı sarmayı koyarız. Bilinen yaprak sarmasının kalem şeklindeki hali, Samsun’da üçgen haldedir. İçerisine de gerek lezzetini gerekse de doyuruculuğunu artırsın diye bakla eklenir. 

Bazlama, peluze, kaz tiridi, kocakarı gerdanı ile fırında kabak tatlıları, karmaç, katık sündürmesi, ıspanak çorbası ve daha nicesi… Samsun’da ne yenir sorusunun cevabı uzar da gider ancak bahsini geçirdiğimiz lezzetleri mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Samsun’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Konya Samsun uçak biletiyle yolculuk edenler, Samsun’da alışveriş yapmak ve dahi bu şehre özel yöresel ürünler satın almak istediklerinde en çok merak ettikleri, “Bu şehirde nerede alışveriş yapılır?” olur. 

Samsun’da alışveriş yapılacak yerler nerelerdir sorusuna, Türkiye’de son yıllarda fazlaca yerleşmiş olan AVM kültüründen yola çıkarak birkaç alışveriş merkezi belirtebiliriz ancak bu şehirde yöresel ürünler satın almak, sevdiklerine ya da kendine hediyeler seçmek isteyenler için kesinlikle Tarihi Bedesten Çarşısı’nı tavsiye ederiz. Pek tabii bununla birlikte Yabancılar Çarşısı ve Mecidiye Çarşısı da yine yöresel ürünlerin çokça bulunabileceği yerler olarak bahsi mutlaka geçmesi gereken yerlerdendir.

Bilet Dükkanı olarak şimdiden Konya Samsun uçak biletiyle seyahat edecek olanlara keyifli ve sağlıklı bir yolculuk dileriz.