Rize - İzmir Uçuş Bilgileri

1261,33 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1201 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

İzmir Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
16 Nisan 2024 Salı
Min: 13ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
17 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 14ºC
Maks: 25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
18 Nisan 2024 Perşembe
Min: 13ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
19 Nisan 2024 Cuma
Min: 12ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
20 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 11ºC
Maks: 18ºC
Şiddetli yağmurlu

En Ucuz Rize - İzmir Uçak Biletleri

AnadoluJet
Rize
Rize - Artvin Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.261
Türk Hava Yolları
Rize
Rize - Artvin Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.543
Sıkça Sorulan Sorular
Rize İzmir arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Rize İzmir karşılıklı uçuşlarınızı Rize - Artvin Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
İzmir Rize en ucuz uçak bileti 1261,33 TL’den başlamaktadır.
Rize İzmir arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Artvin Rize Havalimanı’na Şehir Merkezinden Nasıl Gidilir?
Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine Ulaşım
İzmir’in Tatil İlçeleri Hangileri?

Ege’nin incisi olarak da adlandırdığımız İzmir, Türkiye’nin İstanbul ve Ankara’dan sonra gelen 3. en büyük şehridir. Turizm, kültür, sanat, ticaret gibi pek çok faaliyet alanında öncü şehirlerden olan İzmir özellikle yaz tatillerinin vazgeçilmez yerlerindendir. Eğlenceli şehir hayatı, geniş caddeleri ve ünlü limanları ve ülkemizin en popüler tatil yerlerini barındıran İzmir aynı zamanda oldukça köklü bir tarihi geçmişe de sahiptir. İzmir’in tarihi yaklaşık olarak 8500 yıl öncesine dayanmaktadır ve bu süre boyunca İyonya ve Roma gibi farklı pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İzmir’in bilinen en eski tarihi Demir Çağı’ndan öncesine uzanmaktadır ve en eski yerleşim yeri de İzmir Höyüğündedir. İzmir civarına ilk olarak Troya ve Hititler hakim olmuş, daha sonrasında ise Frigyalılar ve İyonlalılar etkin güç olarak yükselişe geçmiştir. Hatta İzmir’in tarihteki en parlak dönemlerinin İyonyalıların hakimiyeti altında bulunduğu dönemde yaşandığı söylenmektedir. Sonrasında sırayla Roma ve Bizans İmparatorluğu, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliği altına giren İzmir son olarak 9 Eylül 1922 tarihinde Türk orduları tarafından alınmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şehirlerinden biri haline gelmiştir. İzmir’in adını nereden aldığına dair etrafta farklı söylentiler dolanmaktadır. Bu söylentiler arasında en yaygın olarak bilinen ise bugün İzmir civarında yer alan Erektid halkının önderi These’nin, Symrna adındaki bir Amazon kadını ile evlendikten sonra bu bölgeye eşinin adını vermesi şeklindedir. Bu rivayete göre Smyrna yıllar içinde söylenerek değişmiş ve İzmir halini almıştır. Karadeniz’de Rize’den yola çıkıp biraz güneyde keyifli bir tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız İzmir tercih edebileceğiniz en iyi yerler arasındadır. Otel rezervasyonu, uçak bileti ve araç kiralama gibi hizmetler sunan Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyata Rize – İzmir uçak bileti satın alabilirsiniz. İzmir’e doğru yola çıkmadan önce İzmir hakkında ve İzmir tatil ilçeleri hakkında bilgi almak için sitemizde hazırlamış olduğumuz rehber yazıdan yararlanabilirsiniz.

Artvin Rize Havalimanı’na Şehir Merkezinden Nasıl Gidilir?


Türkiye’de deniz üzerine inşa edilen 2. Havalimanı Artvin-Rize Havalimanı, 14 Mayıs 2022 tarihinde kullanıma açılmıştır. Rize’nin Yeşilköy ilçesinde, şehir merkezinin 35 km uzağında yer alan Artvin Rize Havalimanı’na şehir merkezinden nasıl gidilir merak ediyorsanız Bilet Dükkanı sitesinde hazırladığımız rehber yazıdan yararlanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Artvin Rize Havalimanı’na HAVAŞ Otobüsleri ile Ulaşım


Havaş otobüsleri Rize şehir merkezinden uçuş seferlerine uygun olacak şekilde hareket etmektedir. Rize şehir merkezinden Artvin Rize Havalimanı’na Havaş otobüsleri aracılığıyla yaklaşık 40 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Artvin Rize Havalimanı’na Minibüs ile Ulaşım


Rize şehir merkezinden hareket eden Pazar minibüslerine binerek hızlı ve rahat bir şekilde Artvin Rize Havalimanı’na ulaşım sağlamanız mümkündür. Pazar minibüslerinin ilk durağı şehir merkezi ve son durağı havalimanıdır.

Şehir Merkezinden Artvin Rize Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Rize’de bulunduğunuz yerden Artvin Rize Havalimanı’na direkt ve konforlu bir ulaşım sağlamak istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Artvin Rize Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Rize şehir merkezinde hizmet veren araç kiralama şirketleriyle anlaşarak Artvin Rize Havalimanı’na konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinde kiralayacağınız aracın bağlı olduğu şirketin Artvin Rize Havalimanı’nda da hizmet veriyor olmasına dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı İzmir’in Gaziemir ilçesinde, şehir merkezine 18 km uzaklıkta yer almaktadır. Türkiye’deki en işlek 4. havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir şehir merkezine ulaşım sağlamak için farklı pek çok yol alternatifiniz bulunmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hizmeti veren Havaş otobüsleriyle kısa süre içerisinde İzmir şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’nda hizmet veren belediye otobüsleri 3 farklı hat üzerinden İzmir şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır. Belediye otobüsleri 200 numaralı hat ile Mavişehir’e, 202 numaralı hat ile Bornova’ya ve 204 numaralı hat ile Alsancak’a ulaşım sağlamanız mümkündür. Belediye otobüslerine binmek için Kent Kart çıkartmanız gerekmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en hızlı yollarından biri de İzban treni ile ulaşım sağlamaktır. Terminale çok kısa bir yürüme mesafesinde yer alan ve her 10 dakikada bir hareket eden İzban trenleri ile şehir merkezine yarım saat içerisinde ulaşım sağlamanız mümkündür. İzban trenine binmek için ihtiyacınız olan Kent Kart’ı terminaldeki büfelerden alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Gelen yolcu terminalinin önünde bekleyen taksiler ile İzmir’de gitmek istediğiniz yere direkt, konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlamanız mümkündür. Gideceğiniz yere göre taksi ücretleri çok pahalı hale gelebileceği için taksiye binmeden önce şoför ile ücret konusunda bir anlaşmaya varmanızı tavsiye ederiz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı’ndaki özel transfer servislerini kullanarak İzmir’de gitmek istediğiniz yere direkt olarak rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisini genellikle kalabalık gruplar halinde seyahat edenler ve elinde çok bagajla seyahat edenler tercih etmektedir. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmanız için önceden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İzmir’de geçireceğiniz süre boyunca ulaşım sizin için bir sorun olmasın istiyorsanız Adnan Menderes Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerine giderek istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun arabayı kiralayabilirsiniz. Rize’den uçağa binmeden önce Adnan Menderes Havalimanı’ndaki araç kiralama şirketlerine rezervasyon yaparak da aracınızı kiralayabilirsiniz.

İzmir’in Tatil İlçeleri Hangileri?


Türkiye’nin Ege Denizi kıyılarında tam da orta hizada yer alan İzmir’de huzurlu, keyifli ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, farklı özelliklere sahip pek çok tatil yeri bulunmaktadır. Tatilinizi İzmir’den yana kullanmak istiyor ama İzmir’in tatil ilçeleri hangileridir bilmiyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Birçok tatil beldesine sahip olan İzmir’de tatil yapabileceğiniz başlıca yerleri sizler için Bilet Dükkanı olarak tanıttık.

Çeşme: İzmir’deki en önemli tatil destinasyonlarından biri olan Çeşme masmavi bir denize ve altın sarısı kumsallara sahiptir. Şehir merkezinden 89 km uzaklıkta yer alan Çeşme’nin Ege Denizi’ne 19 km uzunluğunda bir kıyısı bulunmaktadır. Çeşme’ye bağlı olan Alaçatı, Dalyan, Paşalimanı, Ilıca ve Ildır gibi beldeler her yıl binlerce turist tarafından tercih edilmektedir.

Şirince: İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince Köyü, İzmir şehir merkezinin 80 km uzağında yer alan eski bir Rum yerleşim bölgesidir. Nefes kesen bir doğanın içinde bulunan Şirince Köyü tarihi ahşap evler, zeytinlikler, yerli halk tarafından üretilip satılan organik ve el işi ürünler ve meşhur Şirince şaraplarıyla İzmir’in en popüler turistik yerlerinden birisidir.

Foça: Adını Akdeniz foklarından alan Foça, şehir merkezinin kuzeyinde Ege Denizi kıyısında yer almaktadır. Kordon boyunca sıralanan eski Rum evleri ve soğuk deniziyle Foça da en beğenilen tatil yerleri arasındadır. Foça’da Kozbeyli Köyü’ne gidip ünlü dibek kahvesini içebilir; Yeni Foça’nın sörf parkurları ve kumsallarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Seferihisar: İzmir şehir merkezinin 47 km uzağında yer alan Seferihisar, Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli limanlarından biri ve M.Ö 1050 yılında kurulmuş olan 12 İyonya kentinden biridir. İyon, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden izleri hala görebildiğimiz Seferihisar, Türkiye’nin ilk sakin şehri (citta slow) olma özelliğine de sahiptir. Seferihisar’da sahil kenarında bir mahalle olan Sığacık da dar sokakları ve şirin evleriyle turistlerin beğenisini toplamaktadır.

Urla: İzmir’in yarımada bölgesinde Çeşme, Seferihisar ve Karaburun ile yer alan Urla, şehir merkezinden 53 km uzaklıktadır. Son yıllarda giderek popülerleşen Urla, şehir hayatının keşmekeşinden kaçıp daha sakin bir hayat sürmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Karaburun: İzmir şehir merkezine 105 km uzaklıkta yer alan Karaburun, diğer tatil yerleriyle kıyaslandığında daha bakir kalmış bir yerdir. Sessiz sakin bir ortamda, doğa ile iç içe huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için birebir olan Karaburun, İzmir’de gidebileceğiniz, kalabalıktan uzak en iyi yerlerdendir.

Dikili: İzmir’in kuzeyinde, Ege Denizi kenarında yer alan Dikili antik kentleri, güzel plajları, termal turizmi ve şelaleleri ile gidenleri kendine hayran bırakmaktadır. Şehir merkezinin 120 km uzağında bulunan Dikili, İzmir’deki en ekonomik tatil yerlerinden biridir.