Rusya Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Rusya’da Gezilecek Yerler
Rusya’da Ne Yenir?

Asya ile Avrupa arasında, dünyanın en geniş yüzölçümüne sahip ülkesi olarak bilinen Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti, Gürcistan, Ukrayna, Kuzey Kore, Litvanya, Norveç, Estonya, Polonya, Kazakistan ve Moğolistan gibi çok sayıda ülke ile sınır komşusudur. Geniş coğrafyası ve 145 milyona yaklaşan nüfusu ile dünyanın en kalabalık 10 ülkesinden biri olan Rusya, Rus Çarlığı Dönemi’nden itibaren dünya tarihinde önemli bir yere sahiptir. Çok sayıda etnik grubu içinde barındıran ülkede resmi dil Rusça’dır. Başkenti Moskova olan ülkede St. Petersburg, Kazan, Soçi, Çelyabinsk ve Krasnodor gibi tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile gezilmeye değer şehir bulunmaktadır. Her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilen bu şehirlerde güzel ve dolu dolu bir tatil geçirmek isteyenler, Rusya uçak bileti satın alarak tüm tarihi yapıları ve zengin mimariyi yakından görme imkanı yakalıyor. Ülke hakkında genel bir bilgiye sahip olmak isteyenler için Bilet Dükkanı, Rusya’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili Rusya rehberi sunuyor.

Doğudan batıya uzanan toprakları ile 9 farklı zaman dilimine ayrılan Rusya, Slavlar ile başlayan ülke tarihi süresince Moğollar tarafından yönetilmiştir. Ardından dünyanın en büyük imparatorluklarından biri olan Rusya İmparatorluğu ve Sovyetler Birliği’nin hakimiyet sürdürdüğü ülke, köklü tarihi, görülmeye dair şehirleri ile dünya üzerinde en çok ziyaretçi alan ülkeler arasında yer alıyor. Oldukça büyük bir doğal gaz ve petrol üreticisi olan Rusya, en önemli gelirlerini yeraltı kaynaklarından sağlıyor. Elbrus Dağı ve Kafkasya’nın en yüksek noktalarına ev sahipliği yapan Rusya, iklim koşulları nedeniyle her bölgesinde farklı hava koşullarının hakim olduğu bir ülke olarak biliniyor. Başkent Moskova ve St. Petersburg gibi turistik şehirlerinde her mevsim farklılık olsa da özellikle kış aylarında zorlu hava koşulları hakimiyetini sürdürüyor. Rusya uçak bileti satın alarak ülkeyi ziyaret etmek isteyenler planlarını, iklimsel koşulları göz önünde bulundurarak yapmalıdır. Sitemiz üzerinde ucuz uçak biletlerini araştırabilir, sizin için en uygun olanını satın alabilirsiniz.

Rusya, dünya ile bağlantısını başkent Moskova’da yer alan uluslararası Sheremetyevo Havalimanı ve Vunukova Havalimanı ile gerçekleştiriyor. Oldukça geniş bir yüz ölçümüne sahip olan Rusya’da çok sayıda havalimanı bulunuyor. Ülke genelinde havalimanlarından şehir merkezlerine ulaşım ise oldukça kolay… İşte Rusya havalimanlarından şehir merkezlerine ulaşım için kullanılabilecek alternatifler…

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Moskova Sheremetyevo Havalimanı’na ulaşım için farklı alternatifler bulunuyor. Gideceğiniz yere göre tercih edebileceğiniz ulaşım alternatifleri arasında metro, taksi, otobüs, Aeoroexpress trenleri ve özel transfer yer alıyor.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüsler oldukça uygun fiyatlarla hizmet veriyor. Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan havalimanının gelen yolcu terminali tarafından hareket eden otobüsler, doğrudan şehir merkezine gitmiyor. Fakat sizi şehir merkezine ulaştıracak olan metro istasyonlarına götürüyor. Metro istasyonlarına gidebilmeniz için 817 ve 943 numaralı otobüs hatlarını her 20-30 dakikada bir bulmanız mümkün… Otobüs bilet ücretleri 60-80 RUB olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra 90 dakika geçerli olan Troika Card da metrolarda kullanabileceğiniz kartlar arasında yer alıyor. 851 ve 949 numaralı otobüs hatları da yine metro istasyonlarına kadar gitmenizi sağlayacak diğer ulaşım hatları olarak biliniyor. Ayrıca Marshrutka Shuttle isimli otobüslerle de metro istasyonlarına gidebilirsiniz. Bu otobüsler için talep edilen ücret 120 RUB olarak bilinmektedir.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Aeroexpress Tren İle Ulaşım


Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en hızlı alternatif Aeroexpress tren ile ulaşımdır. Rusya uçak bileti satın alarak Sheremetyevo Havalimanı’na iniş gerçekleştirirseniz, şehir merkezine kolay bir şekilde geçiş yapabilmek için Aeroexpress ve Belarussky istasyonlarına gitmeniz gerekiyor. Bu istasyonlardan bindiğiniz trenler ile metro istasyonlarına giderek, istediğiniz bölgeye ulaşım sağlayan metro hatlarını kullanabilirsiniz. Belarussky metro istasyonundan Kızıl Meydan’a, Teatralnaya metro istasyonuna 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Aeroexpress trenleri ise havalimanından saat 05.30’dan 00.30’a kadar her 20-30 dakikada bir hareket ediyor. Sheremetyevo Havalimanı’nın D, E ve F terminallerinden hareket eden tren ücretleri ise 500 RUB olarak belirlenmiştir.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Sheremetyevo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine taksi ile ulaşım da hızlı ve kolay ulaşım alternatifleri arasında yer alıyor. Yaklaşık 45 dakika süren taksi yolculuğu için talep edilen ücret ise 20€. Fakat bu ücret, gidilen mesafeye göre değişiklik gösteriyor.

Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Moskova Domodedova Havalimanı, Rusya’nın en büyük havalimanları arasında yer alıyor. Şehir merkezine 34 km uzaklıkta bulunan havalimanından ulaşım için birden fazla alternatif bulunuyor. İşte dünyanın en iyi 50 havalimanı arasında bulunan Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım alternatifleri…

Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Domodedovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine otobüs ile ulaşım, en sık tercih edilen alternatiflerden biri olarak biliniyor. 308 numaralı hatlarla Domodedovo Metro İstasyonu’na geçebilir, buradan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 06.00’dan 00.00’a kadar seferi olan 308 numaralı hatlarda yolculuk bedeli ise 90 RUB olarak belirlenmiştir. Moskova Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilen bir diğer alternatif de havaalanı otobüsleri… Bu otobüsler de yine şehir merkezine geçebilmeniz için metro istasyonlarına ulaşmanızı sağlıyor. Tek yön bilet ücret 150 RUB olan havaalanı otobüsleri, varış terminalinin önünde yer alan 2 no’lu çıkışın önünden hareket ediyor.

Moskova Domodedova Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren İle Ulaşım


Domodedovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine tren ile ulaşım da oldukça rahat ve hızlı alternatifler arasında yer almaktadır. Moskova merkeze bağlanan tren bağlantısı ile Aeroexpress trenine ulaşan yolcular, buradan kısa süre içerisinde şehir merkezine geçebilirler. 05.15-00.30 saatleri arasında hizmet veren trenler için alacağınız bilet ücretleri ise 500 RUB olarak belirlenmiştir.

Moskova Domodedova Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Moskova Domodedova Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ve kolay ulaşım alternatifleri arasında taksiler de yer alıyor. 1450 RUB ile 2800 RUB arasında değişen ücretler ile şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan taksiler ile kısa sürede şehir merkezine gidebilirsiniz.

Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için de diğer havalimanlarında olduğu gibi oldukça kolay… Şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunan Vnukova Havalimanı’ndan şehir merkezine Aeroexpress trenleri, otobüsler ve metro ile ulaşılabiliyor. Tercih edilen ulaşım alternatifine göre sefer saatleri ve bilet ücretleri değişkenlik gösteriyor. Tüm alternatifler ile Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine yaklaşık 30-40 dakika içerisinde ulaşmanız mümkün.

Rusya’da Gezilecek Yerler


Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış, dünyanın en geniş yüzölçümüne sahip ülkesi Rusya, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve zengin kültürü ile her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor. Tarihi ve turistik mekanı ile dikkat çeken Rusya’da güzel bir tatil için plan yapıyorsanız, Bilet Dükkanı üzerinden Rusya uçak bileti fiyatlarını inceleyebilir, sizin için en uygun olan tarih için biletinizi alabilirsiniz. Bilet Dükkanı Rusya’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler ve kalınacak oteller ile ilgili detaylı bir Rusya rehberi sunar. İşte birbirinden güzel, mutlaka görmeniz gereken Rusya’da gezilecek yerler…

Moskova Kremlin Sarayı: Ülkenin başkenti Moskova’nın ikonik yapılarından biri olan Kremlin Sarayı, şehrin merkezinde yer almaktadır. Sarayın içinde katedral, saray, senato ve kilise gibi yapılar bulunmaktadır.

Aziz Vasil Katedrali: Rusya’nın en ikonik simgelerinden biri olan Aziz Vasil Katedrali, Rusya uçak bileti satn alarak ülkeyi ziyaret eden herkes tarafından büyük bir ilgi görüyor. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan katedral, 1555 yılında İtalyan Mimar Barma tarafından inşa edilmiştir.

Yekaterinburg: Rusya Devrimi’nde önemli bir geçmişe sahip olan Yekaterinburg, Ural Dağları yakınlarında bulunan bir sanayi şehridir. Tarihi yapıları nedeniyle dikkat çeken şehir, yoğun bir ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Kizhi Adası: Avrupa’nın en büyük ikinci gölü Onega Gölü’ne ev sahipliği yapan Kizhi Adası, 6 km uzunluğa ve 1 km genişliğe sahiptir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş olan adada ahşap mimarisi ile en popüler turistik mekanları arasında yer almaktadır.

Soçi: Rusya’nın Karadeniz kıyısında bulunan tatil beldelerinden biri olan Soçi, kış aylarında kayak sporunu gerçekleştirebileceğiniz en uygun mekanlar arasında yer alır. Her yıl yaklaşık 3,5 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Rusya’da Ne Yenir?


Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile dünyanın en çok turist ağırlayan ülkelerinden biri olan Rusya, yemekleri ile de kendine hayran bırakıyor. Dünya mutfağının en sevilen lezzetlerine ev sahipliği yapan Rusya mutfağı, deniz ürünleri ve hamur işleri ile kendine hayran bırakıyor. İşte Rusya uçak bileti satın alarak keyifli bir tatil planı yapanlar için birbirinden güzel lezzetleri ile Rusya’nın meşhur yemekleri…

Beef Stroganoff: Rusya’nın en beğenilen yemeklerinden biri olan Beef Straganof, dana etiyle yapılır. 12 saat şarapla marine edilen dana eti, soğanla kavrulur ve soslu mantar ile servis edilir.

Piroşki: Pişi ile oldukça benzeyen bir yemek olan Piroşki, kıymalı harç ile yapılan bir hamur işidir. Günün her anında rahatlıkla tüketebileceğiniz piroşkinin tadını unutamayacaksınız.

Blini: Krepe benzeyen Blini, mayalı hamurla yapılmaktadır. Hamur işi sevenler tarafından oldukça beğenilen lezzetlerden biri olan blini, reçelle ve kremalı soslarla birlikte tüketilmektedir.

Zakuski Çar: Rus mezelerinin vazgeçilmezlerinden biri olan Zakuski Çar, çay saatlerinde sıklıkla tüketilmektedir. Rus salatası, karides, somon ve yumurtanın kızarmış çavdar ekmeği ile buluşması sonucu elde edilen bu lezzet, Rusya uçak bileti satın alarak ülkeyi ziyaret edenler tarafından mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Pelmeni: Mantıyı andıran bir yemek olan Pelmeni, kıymalı harç ile kaplanan küçük hamurların suda pişmesi sonucu elde edilir. Fakat kullanılan sos ile mantıdan ayrılmaktadır. Ketçap ve mayonez karışımı ile yapılan bu sos ve pudra şekeri, pelminin enfes bir lezzete ulaşmasını sağlamaktadır.