Tokat - Ankara Uçuş Bilgileri

1.507,93 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
317 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
23 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
03 Ekim 2023 Salı
Min: 10ºC
Maks: 19ºC
Parçalı Bulutlu
04 Ekim 2023 Çarşamba
Min: 9ºC
Maks: 20ºC
Güneşli
05 Ekim 2023 Perşembe
Min: 10ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
06 Ekim 2023 Cuma
Min: 11ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
07 Ekim 2023 Cumartesi
Min: 9ºC
Maks: 19ºC
Güneşli

En Ucuz Tokat - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Tokat
Tokat Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL1.508
Türk Hava Yolları
Tokat
Tokat Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL1.823
Sıkça Sorulan Sorular
Tokat Ankara arası hava yolu ile 23 dakika sürmektedir.
Tokat Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Tokat Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Tokat Ankara en ucuz uçak bileti 1.507,93 TL’den başlamaktadır.
Tokat Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Tokat Ankara Uçuşu Ne Kadar Sürer?
Tokat Havalimanı’na Ulaşım
Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze Ulaşım
Başkent Ankara’da Gezilecek Yerler
Ankara’da Ne Yenir?
Ankara’da Alışveriş Yapılacak Yerler
Ankara Haritasını İnceleyin

Türkiye’de Karadeniz Bölgesi’nde yer alan şehirden biri olan Tokat, yıl içerisindeki belirli dönemlerde uçuş trafiği yoğunlaşan illerdendir. Özellikle memur şehri olarak nitelendirilen Ankara’ya yakın oluşu sebebiyle, Tokat Ankara uçuşları oldukça fazladır. Bu durum da yıl içerisinde gerek Tokat’tan Ankara’ya turistik ziyarete gidenlerin gerekse de Ankara’dan Tokat şehrini görmeye gelenlerin sayısını oldukça artırır.
Bilet Dükkanı olarak avantajlı fiyatlara Tokat Ankara uçak bileti almak isteyenlere ya da halihazırda almış olanlara özel hazırladığımız ‘Tokat Ankara Uçak Bileti’ yazımızda, yolcuların merak ettiği tüm sorulara yanıt verdik. 
Tokat Ankara uçak bileti alanların en sık merak ettiği konuları detaylıca açıkladık.

Tokat Ankara Uçuşu Ne Kadar Sürer?

Tokat Ankara uçak bileti ile seyahat edenlerin ilk merak ettiği konu, uçuş süresidir. Halihazırda Tokat Ankara arası D-190 üzerinden 368 kilometre, D-190 ile D-140 kullanıldığında 396 kilometre, D-180 yolu kullanıldığı takdirde ise 414 kilometredir. 

Bununla birlikte, seçilecek uçuşa göre aktarmalı uçuş süresi Tokat Ankara arasında 2 saat 15 dakika ile 5 saat 35 dakika arasında değişkenlik gösterir. Bunun temel sebebi ise tercih edilecek olan uçağın aktarmasını yapacağı yerin farklılık gösterebilmesidir.

Tokat Havalimanı’na Ulaşım

Tokat Ankara uçak biletiyle yolculuk yapacak olanlar, ilk olarak Tokat Havalimanı’na ulaşmak durumundadır. Şehir merkezine yalnızca 17 kilometre mesafede olan Tokat Havalimanı, ulaşım açısından birçok alternatife sahiptir. Bunlar; minibüs, araç kiralama ve taksidir. 

Tokat Havalimanı’na Minibüs Ulaşım

Tokat Ankara uçak biletiyle seyahat edecek olanlar, Tokat Havalimanı’na minibüs ile ulaşım sağlayabilirler. Konfor açısından çok yüksek olmayan bu alternatif, genellikle bagaj yükü nispeten az olan yolcular tarafından tercih edilir. 

Tokat Havalimanı’na minibüs ile gitmek için yolcuların Tokat – Turhal minibüslerini kullanmaları gerekmektedir. 

Tokat Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım

Tokat Ankara uçak bileti satın alanlar, Tokat Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım seçeneğini de değerlendirebilirler. Ortalama 17 kilometrelik Tokat Merkez – Tokat Havalimanı arası, özel araç ile yaklaşık olarak 15 – 20 dakika arası sürecektir.

Kiralık araç ile Tokat Havalimanı’na gitmek isteyenler, avantajlı araç kiralama işlemlerini Bilet Dükkanı mobil uygulamasından ya da biletdukkani.com adresinden yapabilirler. Ancak bu noktada belirtmek isteriz ki Türkiye’de araç kiralama işlemi yapabilmek için yalnızca ehliyet sahibi olmak yetmez. Kişilerin 21 yaşını da doldurmuş olmaları gerekir.

Tokat Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım

Uçuşları çok erken ya da çok geç olan yolcular başta olmak üzere, bagaj yükü fazla olanlar ve seyahatleri boyunca konfordan vazgeçmek istemeyenler, Tokat Havalimanı’na taksi ile ulaşım seçeneğini değerlendirebilirler. 

Yolcuların en sık tercih ettiği havalimanına ulaşım yöntemi olan taksiler, günün her saatinde kolayca bulunabilir. Öte yandan, tıpkı araç kiralamada olduğu gibi yolculukları en fazla 20 dakika kadar sürecektir.

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze Ulaşım

Başkent Ankara’daki tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine 28 kilometre mesafede yer alır. 1955 yılında hizmete giren Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara merkeze ulaşım oldukça kolay ve pek çok alternatife sahiptir. Bunlar; Belko Air servisleri, EGO otobüsleri, taksi ve araç kiralamadır.

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze Belko Air ile Ulaşım

Tokat Ankara uçak biletiyle yolculuk yapanlar, uçuşları tamamlandığında Esenboğa Havalimanı’na iniş yaparlar. Başkentin merkezine gitmek isteyenler, bu noktada Belko Air servislerinden yararlanabilirler. Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara merkeze Belko Air ile ulaşım 06.00 ile 00.00 saatleri arasında hizmet verir. 

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze EGO Otobüsleri ile Ulaşım

Tokat Ankara uçak biletiyle yolculuk yapanlar için bir diğer seçenek de Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara merkeze EGO otobüsleri ile ulaşım sağlamaktır. Bu noktada hizmet veren 443-3 numaralı hat kullanılabilir. Toplu taşıma ile Ankara merkeze gidiş, diğer seçeneklere göre daha az konforlu bir ulaşım yöntemidir. 

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze Taksi ile Ulaşım

Tokat Ankara uçak biletiyle seyahat eden ve konforundan ödün vermek istemeyenler, Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara merkeze taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Yaklaşık olarak yarım saat sürecek olan bu yolculuk için iç hat terminal binasının hemen çıkışında bulunan taksilerden biri kullanılabilir. Başkentin tek havalimanında günün her saati taksi bulmak oldukça kolaydır. 

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Merkeze Araç Kiralama ile Ulaşım

Tokat Ankara uçak biletiyle başkente ulaşanlar, Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara merkeze araç kiralama ile ulaşım sağlayabilirler. Bu noktada avantajlı fırsatlardan yararlanmak için Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da biletdukkani.com adresinden istenen araç kiralanabilir.

Başkent Ankara’da Gezilecek Yerler 

Fenikeliler zamanından bu yana oldukça önemli bir yere sahiptir. Tokat Ankara uçak bileti ile seyahat edecek olanların merak ettiği konulardan biri olan Başkent Ankara’da gezilecek yerler de oldukça uzun bir listeye sahiptir. 
İşte Ankara’da gezilecek yerler listesi…

Anıtkabir

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, özellikle 10 Kasım haftalarında milyonlarca ziyaretçiye kapılarını açıyor.

Mogan Gölü

Ankaralıların hafta sonu huzurlu bir vakit geçirmek istediklerinde gittiği bu doğal güzellik, bahar aylarında doğaseverleri adeta güzelliğiyle büyülemektedir.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Yalnızca Ankara’nın değil, tüm Türkiye’nin en önemli müzelerinden biridir. Her yıl yüz binlerce turisti ağırlayan ve geniş koleksiyonuyla öne çıkan bu müze de yine Tokat Ankara uçak biletiyle seyahat edeceklerin kesinlikle görmesi gereken yerlerden biridir. 

Ankara Kalesi

Başkentin simge yapılarından ve en önemli tarihi değerlerinden biridir. Tarihi milattan önce 5’inci yüzyıla kadar uzanan kalenin ilk sakinleri ise Galat halkıdır. 

Hamamönü

Başkent Ankara’nın en popüler noktalarından biridir. Özellikle hatıra fotoğrafı çekmek ve turistik bir geziye çıkmak isteyen Tokat Ankara uçak bileti yolcuları kesinlikle Hamamönü’nü es geçmemelidir.

Ankara’da Ne Yenir?

Tokat Ankara uçak biletiyle seyahat edenlerin bir diğer merak ettiği konu da Ankara’da ne yenir sorusunun cevabıdır. Bilet Dükkanı olarak başkentin en lezzetli yemeklerini sizin için listeledik. İşte Ankara’da ne yenir sorusunun damak çatlatan cevapları…

Aspava: Ankara’da ne yenir sorusu sorulduğunda akla ilk gelen cevap kesinlikle ASPAVA’dır. Açılımı “Allah Sağlık Para Afiyet Versin Amin”dir. 

Ankara Simidi: İstanbul, Kastamonu veya Nevşehir simidinden ya da İzmir gevreğinden farklı, pekmez oranının fazla oluşudur. Ankara’da ne yenir sorusunun kahvaltılara yakışan ve çokça sevilip, tüketilen cevapları arasındadır. 

Beypazarı Güveci: Beypazarı’nın en meşhur yemeğidir. Uzun saatler boyunca güveç içerisinde pişirilir. Tokat Ankara uçak bileti ile seyahat edenlere Bilet Dükkanı olarak hususi tavsiyemizdir. 

Devrez Mercimek Çorbası: Ankara’nın en meşhur lezzetlerinden biridir. Sarı mercimekle ve gizli tarif olsa da sanıyoruz ki sütle pişirilen bu mercimek çorbası, adını aldığı Devrez’de içilir.

Ankara’da Alışveriş Yapılacak Yerler 

Tokat Ankara uçak biletiyle seyahat edenlerin merak ettiği konulardan biri de pek tabii Ankara’da nerede alışveriş yapılır sorusudur. Ancak belirtmek isteriz ki bu hususta vereceğimiz cevaplar, Türkiye’de yaygınlaşan alışveriş merkezi kültüründen bağımsız olarak, yöresel ürünlerin bulunabileceği lokasyonlardan oluşacaktır.

Ankara’da alışveriş yapılacak yerlerin başında Kızılay Meydanı gelir. Beraberinde, yine yöresel ürünlerin bulunabileceği bir diğer yer de Samanpazarı’dır. Pek tabii Keçiören Pazarı başta olmak üzere başkentin pazar yerlerinde de yöresel ürünler bulmak mümkündür. Son olarak belirtelim ki Beypazarı ilçesinde kurulan pazarlarda da Ankara’ya özgü yöresel ürünler bulmak mümkündür.