Sizin İçin Hazırladıklarımız

En Uygun Ankara Araç Kiralama


Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri ve başkenti olan Ankara, zengin kültürü, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile her yıl çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Ankara’ya seyahat etmek için Ankara uçak bileti, Ankara otobüsleri, Ankara tren bileti fiyatları gibi konularla uğraşmak istemiyorsanız, Ankara araç kiralama olanaklarından faydalanabilirsiniz. Kiralayacağınız arabayla şehir merkezinde dilediğiniz yere gidebilir, araçları dilediğiniz süre zarfında kullanabilirsiniz. Ucuz uçak bileti, erken otel rezervasyonu gibi hizmetleriyle sektörün öncü firmalarından olan Bilet Dükkanı, araç kiralama uygulamasıyla da dikkat çekiyor. Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veren firmamız, Ankara araç kiralama ile ilgili en iyi teklifi alabileceğiniz çok sayıda firma ile çalışıyor. Sitemiz üzerinden yapacağınız aramalarla, Ankara’da faaliyet gösteren acenteleri bulabilir, en uygun fiyatları öğrenebilirsiniz.

Ankara’da Araç Kiralama Nasıl Yapılır?


Türkiye’nin başkenti Ankara’ya yapacağınız seyahatlerde ulaşım ile ilgili sorun yaşamak istemiyorsanız, Ankara araç kiralama fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bilet Dükkanı olarak anlaşma sağladığımız firmalar, şehrin her noktasına rahatlıkla gidebileceğiniz araçları tahsis etmekte ve yaşayacağınız ulaşım problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Ankara’nın hemen hemen her ilçesinden, şehir merkezinde bulunan birçok semtten ve havaalanından teslim alacağınız araçlarla Ankara’nın istediğiniz her noktasına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Acenteler, araçları ekonomik sınıf ve lüks sınıf olmak üzere iki farklı gruptan kiraya sunuyor. Araç kiralama acenteleri ile ilgili geniş bir yelpazeye sahip olan Bilet Dükkanı, bütçenize uygun fırsatları yakından takip edebilmenizi sağlıyor. 

Ankara’da araç kiralayabilmek için öncelikle Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Daha sonra rezervasyon bilgilerinizi girerek, kendinize en uygun aracı seçmelisiniz. Lokasyon bilgileriniz ile aracı kiralamak istediğiniz tarihi eksiksiz bir şekilde girmeniz durumunda, kişisel bilgilerinizi ekleyerek işleminize devam etmelisiniz. Kiralama işleminizin eksiksiz tamamlanabilmesi için ödeme ve fatura bilgilerinizi düzenlemeniz gerekir. Fatura adresinizin kişisel adresinizden farklı olmasını istiyorsanız, ‘Bireysel’ ya da ‘Kurumsal’ fatura adresi girmelisiniz. İşleminizin tamamlanması durumunda kontratınız kapatılacak ve faturanız en geç yedi iş günü içerisinde düzenlenerek posta ya da e-posta yoluyla adresinize gönderilecektir. 

Fatura işlemlerinizin tamamlanmasının ardından kiraladığınız aracı nereden ve nasıl teslim alacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Böylece aracı teslim alma sürecine geçmiş olacaksınız. Posta ya da e-posta yoluyla tarafınıza gönderilen rezervasyon bilgileri ile araç kiralama ofisine gitmeniz durumunda aracınızı direkt olarak teslim alabilirsiniz. Aracınızı teslim alma aşaması bazı araç kiralama acenteleri tarafından sağlanan karşılama hizmeti ile de gerçekleşebiliyor. Adana Havalimanı, Antalya Havalimanı ve Trabzon Havalimanı gibi havalimanlarında hizmet veren bazı havalimanı araç kiralama firmaları, karşılama hizmeti veriyor ve üzerinde isminizin yazılı olduğu çağrı panosu ile sizi karşılayarak aracınızı teslim ediyor. 

Ankara araç kiralama işlemleri için tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra araç teslim aşamasında da dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu aşamada, aracın teslimi için kiralama işlemi yaparken belirlemiş olduğunuz istasyona götürmeniz gerekiyor. Firmalar, teslim süresini aşmanız durumunda ceza ücreti alacaktır. Bu nedenle kiralama işlemini yaparken teslim etmek için belirtilmiş olan son tarihi mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor.

Ankara’da En iyi Araç Kiralama Şirketleri Hangileri?


Ankara uçak bileti satın alarak gerçekleştirmiş olduğunuz Ankara seyahatlerinizde ulaşım ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak için firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Bilet Dükkanı üzerinden, Ankara’da faaliyet gösteren araç kiralama firmalarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ankara’da en ucuz araç kiralama şirketleri için web sitesini ziyaret edebilir, istediğiniz aracı kısa sürede güvenli bir şekilde kiralayabilirsiniz. 

Ankara’da Günlük Araç Kiralama Kaç Para?


Ankara araç kiralama firmalarının günlük kiralama ücretlerinin ne kadar olduğunu Bilet Dükkanı üzerinden öğrenebilirsiniz. Ankara’da faaliyet gösteren ve geniş bir kiralık araç filosuna sahip olan firmalar, günlük kiralama ücretlerini ekonomik, konfor, Premium ve lüks olarak dört farklı kategoriden belirliyor. Ankara’da günlük araç kiralama ücretleri 436 TL’den başlıyor, 4,277 TL’ye kadar ulaşıyor. İhtiyacınıza göre Ankara lüks seçenekleri Bilet Dükkanı üzerinden listeleyebilirsiniz. 

Ankara’da Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?


Ankara araç kiralama firmaları ile iletişime geçmeden önce ara kiralarken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili fikir sahibi olmanızda fayda var. İşlemleri güvenilir firmalardan ve uygun fiyatlardan yapmış olduğunuza emin olmanız, yaşayacağınız problemlerin önüne geçmek adına oldukça doğru olacaktır. Ankara’da araç kiralarken aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz: 

  • Doğru firma seçtiğinizden emin olun, 
  • Ücretin ne kadar olduğunu öğrenin, 
  • Aracın sigortalı olduğundan emin olun, 
  • Aracın yakıt durumunu kontrol edin, 
  • Kişi sayısına göre bir araç seçimi yapın, 
  • Araçta kilometre kısıtlaması olup olmadığını öğrenin, 
  • özleşmenizi kontrol edin,
  • Erken rezervasyon yaptırın.  
     

Ankara Trafik Durumu


Ankara’da araç kiralama hizmetlerinden faydalanan vatandaşlar, Ankara trafik durumu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyor. Ankara, nüfus açısından Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olarak yoğun bir trafiğe sahip… Bu nedenle, Ankara’da araç kiralamanız durumunda, özellikle günün belirli saatlerinde şehir içi trafik uzun saatler sürebilir. Hafta içi saat 07.30’dan itibaren başlayan Ankara trafiği, saat 10.00’a kadar en yoğun anlarını yaşıyor. Öğle saatlerinde azalan bu trafik akşam 17.00 itibariyle yeniden artış göstererek 19.00’a kadar yoğunluğunu korumaya devam ediyor.

Bu yoğunluk Cuma akşamları daha artarak, Ankaralıların hafta içinde yaşamış olduğu en yoğun trafik olarak karşımıza çıkıyor. Cumartesi günleri ise bu yoğunluk kendini sadece sabah saatlerinde gösteriyor. Ankara trafik yoğunluğu en düşük değerlerine Pazar günleri ulaşıyor. Yağış alan günler ise her şehirde olduğu gibi Ankara’da da bir trafik yoğunluğu oluşmasına neden oluyor. Bu nedenle araç kiralama firmalarından günlük olarak kiralamış olduğunuz araçların teslim sürelerini, Ankara trafik durumunu göz önünde bulundurarak belirlemeniz oldukça önemli…