Türkiye - Almanya Uçuş Bilgileri

4.255 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
2358 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
3 Saat 22 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Türkiye - Almanya Uçak Biletleri

Pegasus
Türkiye
Sabiha Gökçen Havalimanı
Almanya
Frankfurt Havalimanı
TL4.955
AirSerbia
Türkiye
İstanbul Havalimanı
Almanya
Frankfurt Havalimanı
TL4.256
Sıkça Sorulan Sorular
Türkiye Almanya arası hava yolu ile 3 saat 22 dakika sürmektedir.
Türkiye Almanya karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Frankfurt Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Türkiye Almanya en ucuz uçak bileti 4255,74 TL’den başlamaktadır.
Türkiye Almanya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Türkiye'den Almanya'ya Uçakla Nasıl Gidilir?
Almanya'da Gezilecek Şehirler
Almanya'da Nerede Kalınır?
Almanya'da Gezilecek Tarihi Yerler
Almanya'da Gezilecek Müzeler
Almanya Lezzetleri

Resmi olarak Federal Almanya Cumhuriyeti olarak bilinen Almanya, 357.000 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir ve verimli ovalar, çok sayıda nehir ve göl ile coğrafi olarak zengin bir bölgede yer almaktadır. Ülke, geniş coğrafyası nedeniyle diğer Avrupa devletleri arasında büyük bir öneme sahiptir.

Almanya, kuzey bölgesinde Baltık Denizi ve Kuzey Denizi'ne ev sahipliği yaparken, güney bölgesinde eşsiz Alpler yer almaktadır. UNESCO, Almanya genelinde çeşitli coğrafi konumlarda bulunan 38 alanı Dünya Mirası alanları olarak listelemiştir.

Almanya uzun bir tarihe sahiptir ve 1871'den önce bağımsız krallıklar tarafından yönetilen bir Batı Avrupa devleti olarak uzun bir süre varlığını sürdürmüştür. Ardından Prusya Krallığı önderliğinde Alman Birliği'nin kurulmasıyla ulusal birliğe kavuşmuştur. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Almanya, Berlin Duvarı tarafından Doğu ve Batı olmak üzere iki ayrı bölgeye ayrılmıştır. 1990 yılında iki tarafın yeniden birleşmesi ile Federal Almanya Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır. Felsefe ve müzik alanlarında birçok önemli ismin doğuşuyla Avrupa kültür ve medeniyetine çok büyük katkı sağlamıştır. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra ikinci en büyük göç ülkesi ve bir sanayi ülkesi olarak dünya ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Misafir işçi programından sonra Almanya nüfusu içinde Türk vatandaşları oldukça artmıştır.

Almanya'nın çoğu bölgesi sık yağış nedeniyle nemli bir iklime sahipken, doğu bölgeleri daha çok karasal özelliklere sahiptir. Ülke kış aylarında çok soğuk sıcaklıklara sahipken, yazlar şaşırtıcı derecede sıcak olabilmektedir. Türkiye Almanya uçak bileti alarak seyahat etmeyi planlıyorsanız, Bilet Dükkanı sitesini kullanarak gerekli olan her şeye ulaşabilirsiniz.

Türkiye'den Almanya'ya Uçakla Nasıl Gidilir?


Türkiye'den Almanya'ya direkt uçuş yapan birkaç havayolu vardır. Türk Hava Yolları, Lufthansa, Pegasus Hava Yolları, SunExpress ve Eurowings'in mevcut uçuşları ve fiyatları için Bilet Dükkanı sitesini kontrol edebilirsiniz.

Türkiye'den Almanya'ya uçuşlar için en popüler destinasyonlar İstanbul ve Ankara'dan Frankfurt, Münih, Berlin ve Hamburg'a olan Türkiye Almanya uçak bileti destinasyonlarıdır. Almanya'daki diğer büyük havaalanları arasında Düsseldorf, Köln, Stuttgart, Nürnberg ve Leipzig bulunmaktadır.

Uçuşunuz için rezervasyon yaptırırken, bagaj hakkınızı ve özel seyahat programınız için vize gerekliliklerini kontrol etmeniz hayati önem taşımaktadır. En iyi fiyatları ve diğer imkanları sağlamak için uçuş rezervasyonunuzu önceden yapmak iyi bir fikirdir. Almanya'ya vardığınızda pasaport kontrolünden ve muhtemelen gümrükten geçmeniz gerekecektir. Pasaportunuzu ve gerekli seyahat belgelerinizi göstermeye hazır olmanız gerekmektedir.

Almanya'da Gezilecek Şehirler


Almanya, ziyaretçilerine çok çeşitli kültürel, tarihi ve doğal güzellikler sunan çok sayıda şehre sahiptir. Türkiye Almanya uçak bileti alarak Almanya'da görülmeye değer birçok şehirden istediğine seyahat edebilirsiniz.

Berlin


Almanya'nın başkenti ve ülkenin en büyük şehridir. Çok sayıda müzeye, tarihi simge yapıya ve canlı gece hayatına ev sahipliği yapmaktadır.

Münih


Güney Almanya'da bira bahçeleri, tarihi mimarisi ve zengin kültürel mirasıyla tanınan güzel bir şehir olan Münih’te daha sakin ve üst düzey bir tatil yapabilirsiniz.

Köln


Çarpıcı Gotik katedrali ve canlı Noel pazarlarıyla tanınan, Batı Almanya'da tarihi bir şehir olan Köln aynı zamanda gurbetçilerin de en çok ikamet ettiği şehirlerden biridir.

Heidelberg


Güneybatı Almanya'da, Avrupa'nın en eski üniversitelerinden birine ve eşsiz bir atmosfere sahip Eski Kent'e ev sahipliği yapan büyüleyici bir üniversite şehridir.

Frankfurt: Modern gökdelenler ve geleneksel yarı ahşap binaların karışımıyla küresel bir finans merkezi olan Frankfurt birçok tarihi kasabaya olan yakınlığı nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

Dresden: Çarpıcı Barok mimarisi ve sanat koleksiyonlarıyla ünlü olan Dresden Doğu Almanya'da yer alması sebebiyle Sovyet dönemine ait eserlerin ve izlerin deneyimlenebileceği güzide bir yerdir.

Almanya'da Nerede Kalınır?


Almanya, her bütçeye ve tercihe uygun çeşitli konaklama seçeneklerine sahiptir. Eğer Türkiye Almanya uçak bileti ile herhangi bir Alman şehrine geliyorsanız, kalabileceğiniz yerler için farklı alternatiflere göz atabilirsiniz.

Almanya, bütçe dostu seçeneklerden lüks beş yıldızlı otellere kadar geniş bir otel yelpazesine sahiptir. Çoğu büyük şehir ve turistik yer, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli otel seçeneklerine sahiptir. Pansiyonlar, kısıtlı bütçeyle seyahat edenler ve kısa süreli kalacak ziyaretçiler için popüler bir seçenektir. Uygun fiyatlarla ortak yatakhaneler ve özel odalar sunan bu tesislerin birçoğu konuklar için ortak alanlar ve aktiviteler de sunmaktadır.

Daireler, villalar ve kır evleri gibi kiralık evler, aileler veya daha büyük gruplar için harika bir seçenek olabilmektedir. Otellerden daha fazla alan ve mahremiyet sunmaktadırlar. Özellikle popüler turistik yerde rahatlıkla bulunabilmektedirler. Ayrıca birçok şehirde temel çadır alanlarından tam donanımlı karavan parklarına kadar çeşitli olanaklar sunan birçok güzel kamp alanı da bulunmaktadır.

Almanya'da Gezilecek Tarihi Yerler


Türkiye Almanya uçak bileti almak için kendinize bir sebep arıyorsanız yalnızca tarihi yerleri ile aklınızı başınızdan alacak bu ülkeye gelmek için şimdiden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Berlin Duvarı


Berlin Duvarı, Soğuk Savaş'ın bir simgesidir ve 30 yıl boyunca Doğu ve Batı Berlin'i ayıran fiziksel bir engel olarak bulunmuştur. Günümüzde ziyaretçiler Berlin Duvarı Anıtı'nda duvarın kalıntılarını görebilir ve tarihi hakkında bilgi edinebilir.

Neuschwanstein Şatosu


Neuschwanstein Şatosu, 19. yüzyılda Kral II. Ludwig tarafından yaptırılan adeta bir peri masalı kalesidir. Bavyera Alplerinde bulunmaktadır ve Avrupa'nın en çok ziyaret edilen kalelerinden biri olma özelliği taşımaktadır.

Brandenburg Kapısı


Brandenburg Kapısı, Berlin'in en ünlü yerlerinden biridir ve Alman birliğinin sembolüdür. 18. yüzyılda inşa edilmiştir ve Alman tarihinde önemli bir rol oynamıştır.

Nürnberg Kalesi


Nürnberg Kalesi, 11. yüzyılda inşa edilmiş bir orta çağ kalesidir. Tarihi Nürnberg şehrinde yer alır ve şehrin muhteşem manzaralarını buradan izlemek mümkündür.

Almanya'da Gezilecek Müzeler


Almanya, zengin tarihi, kültürü ve sanatı hakkında fikir veren birçok müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye Almanya uçak bileti alarak gittiğiniz her yerde bir müze bulabilir ve genel kültürünüze sayısız deneyimi katabilirsiniz.

Berlin Müze Adası: Berlin'deki Müze Adası, Bergama Müzesi, Neues Müzesi ve Bode Müzesi dahil olmak üzere beş müzeden oluşan bir komplekstir. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çeken bu büyük kompleks, kapsamlı bir eser koleksiyonu sunmaktadır.

Deutsches Museum: Münih'teki Deutsches Museum, dünyanın en büyük bilim ve teknoloji müzelerinden biridir. Uçaklardan robotlara ve müzik aletlerine kadar her şeyin bulunduğu 50'den fazla sergi alanına sahiptir.

Berlin Yahudi Müzesi: Berlin'deki Yahudi Müzesi, Almanya'daki Yahudi yaşamının tarihine ve kültürüne adanmıştır. Yahudi-Alman ilişkilerinin karmaşık tarihini keşfetmek için etkileşimli sergiler ve koleksiyonlar bulunmaktadır.

Städel Müzesi: Frankfurt'taki Städel Müzesi, Almanya'nın en eski ve en önemli sanat müzelerinden biridir. Orta Çağ'dan günümüze 3.000'den fazla resim, 600 heykel ve 100.000 çizim ve baskıdan oluşan bir koleksiyona sahiptir.

Alte Pinakothek: Münih'teki Alte Pinakothek, dünyanın en önemli sanat müzelerinden biridir. 14. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar 800'den fazla resimden oluşan bir koleksiyonu ziyaretçileri ile buluşturmaktadır.

Mercedes-Benz Müzesi: Stuttgart'taki Mercedes-Benz Müzesi otomobil tarihine adanmış bir merkezdir. Ulaşım ve teknoloji tarihini keşfetmek isteyenler için 160'tan fazla araç ve sergi eşsiz bir deneyim imkanı sunmaktadır.

DDR Müzesi: Berlin'deki DDR Müzesi, Doğu Almanya tarihiyle ilgilenenler için kaçırılmaması gereken bir noktadır. Ziyaretçilerin eski sosyalist devletteki günlük yaşamı keşfetmelerine olanak tanıyan sürükleyici bir deneyim vaat eden müze, listenize dahil edebileceğiniz mükemmel bir alternatiftir.

Almanya Lezzetleri


Almanya, bölgeden bölgeye değişen lezzetli mutfağıyla ünlüdür. Türkiye Almanya uçak bileti ile ülkeye gelen ziyaretçilerin deneyebilecekleri sayısız lezzet bulunmaktadır.

Bratwurst: Domuz veya sığır etinden yapılan, genellikle hardal ve lahana turşusu ile servis edilen bir tür Alman sosisi olan bu lezzeti her sokakta bulabilirsiniz.

Lahana turşusu: Genellikle sosis ve diğer etler için garnitür veya sos olarak servis edilen fermente lahana olan bu lezzet mükemmel bir yancı niteliği taşımaktadır.

Currywurst: Dilimlenmiş sosisin baharatlı ketçap sosu ve köri ile buluşarak servis edilmesiyle ortaya çıkan bu lezzet yerel halk tarafından sıklıkla tüketilmektedir.

Apfelstrudel: Katmanlı hamur işi ve elma ile yapılan, genellikle krema veya dondurma ile servis edilen tatlı bir hamur işi olan bu tatlı elmalı turtaya benzer bir yapıya ve tada sahiptir.