Türkiye - Japonya Uçuş Bilgileri

23.058,79 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
8937 KM Mesafe
Cathay Pasific Popüler Havayolu
11 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Türkiye - Japonya Uçak Biletleri

Cathay Pasific
Türkiye
Sabiha Gökçen Havalimanı
Japonya
Tokyo Narita Havalimanı
TL23.059
Cathay Pasific
Türkiye
Ankara Esenboğa Havalimanı
Japonya
Tokyo Narita Havalimanı
TL23.982
Sıkça Sorulan Sorular
Türkiye Japonya arası hava yolu ile 11 saat 10 dakika sürmektedir.
Türkiye Japonya karşılıklı uçuşlarınızı İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Tokyo Narita Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Türkiye Japonya en ucuz uçak bileti 23.058,79 TL’den başlamaktadır.
Türkiye Japonya arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Türkiye’den Japonya’ya Nasıl Gidilir?
Ankara’dan Japonya’ya Nasıl Gidilir?
İstanbul’dan Japonya’ya Nasıl Gidilir?
Japonya Türkiye’den Vize İstiyor Mu?
Japonya Vize Ücreti Ne Kadar?
Japonya’ya Gidilmeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Türkiye Japonya Saat Farkı Kaç?
Japonya’nın Tarihi Yerleri

Japonya Hakkında


Uzak Doğu’nun en sevilen ve merak edilen yerlerinden biri olan, “Yükselen Güneşin Ülkesi” olarak adlandırılan Japonya 6852 adadan oluşan bir ada ülkesidir.

Benzersiz coğrafyası ve doğal güzellikleri, zengin tarihi ve kültürel birikimi ve leziz mutfağı ile mutlaka görmeniz gereken bir yer olan Japonya’da eşsiz bir deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Yükselen güneşin ülkesi Japonya’ya bir gezi düzenlemek istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesinden en uygun fiyata Türkiye Japonya uçak bileti satın alabilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce Japonya hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizde hazırlamış olduğumuz rehber yazıdan yararlanabilirsiniz.

Türkiye’den Japonya’ya Nasıl Gidilir?


Türkiye ile arasında yaklaşık 8500 km mesafe olan Japonya’ya ulaşım için en iyi seçeneğiniz uçakla hava yolu üzerinden ulaşım sağlamaktır. Türkiye’den Japonya’ya nasıl gidilir merak ediyorsanız tam da doğru adrestesiniz.

Ankara’dan Japonya’ya Nasıl Gidilir?


Türkiye’den vizesiz gidilebilecek güzel ve farklı yurtdışı destinasyonlarından biri olan Japonya’ya İstanbul ya da Ankara üzerinden direkt ve aktarmalı uçuşlar bulmanız mümkündür.

İstanbul’dan Japonya’ya Nasıl Gidilir?


İstanbul’dan Tokyo’ya uçak bileti aldıysanız uçuş süreniz ortalama 11-12 saat kadar sürecektir. İstanbul’dan Osaka’ya gitmek isterseniz de 1-2 aktarma yapmak durumunda kalabilirsiniz. Oldukça uzun bir mesafe yol kat edileceği için Japonya uçak biletleri daha pahalı olmaktadır.

Ancak seyahatini mümkün olan en bütçe dostu biçimde gerçekleştirmek istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesinin harika kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyatlı Türkiye Japonya uçak biletini satın alabilirsiniz.

Japonya Türkiye’den Vize İstiyor Mu?


Japonya Türkiye’den vize istiyor mu diye merak ediyorsanız size harika bir haberimiz var. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, sınırı geçerken vize istemeyen ülkelerden biri olan Japonya bu kolaylığı sebebiyle de pek çok Türk gezginin gidilecek yerler listesinde üst sıralarda yer almaktadır.

Japonya, 90 günü aşmayacak olan gezilerinizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız sizden herhangi bir vize istememektedir. Japonya’ya giriş yapabilmek için dijital okumaya uygun olan birer pasaport ve kimliğinizin bulunması gerekmektedir.

Japonya Vize Ücreti Ne Kadar?


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 90 gün ve daha az süreli gezilerde vizesiz gezebildikleri Japonya’da ülkeye giriş yapabilmek için herhangi bir ücret ödemesi gerekmemektedir. Bu nedenle Japonya vize ücreti ne kadar sorunuzun cevabı olarak hiçbir ücret ödememeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Japonya’ya Gidilmeden Önce Bilinmesi Gerekenler


Uzak Doğu’nun en büyüleyici yerlerinden olan Japonya kendine has geleneklere ve kültüre sahiptir. Japon geleneklerine, Japonya’daki hayat pratiklerine uzak kalmamak, oraya gittiğinizde şaşkına uğramamak için Bilet Dükkanı sitesinde hazırlamış olduğumuz Japonya’ya gidilmeden önce bilinmesi gerekenler hakkındaki yazımıza bir göz atabilirsiniz.
 

  • Japonya’da ödeme biçimi olarak nakit çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Teknolojinin her alana yayıldığı ülkede ödeme konusunda hala pek dijitalleşmeye gidilmediğini söyleyebiliriz. Bu nedenle yanınızda yeteri kadar Japon Yeni olduğundan emin olun.
  • Bizim kullandıklarımızdan farklı bir priz tipi kullandıkları için dönüştürücüye ihtiyacınız olabilir.
  • Dünyanın birçok yerinde kafe ve restoranlarda aldığınız hizmetin karşılığı olarak bahşiş bırakılıyor olsa da Japonya’da böyle bir beklenti yoktur ve bahşiş bırakmanız durumunda büyük ihtimalle paranızı unuttuğunuzu düşünerek size geri vereceklerdir.
  • Japonya’da cadde ve sokak ismi kullanılmamaktadır. Bu nedenle kolaylıkla kaybolabilirsiniz. Gezerken kaybolmamanız ve yolunuzu kolayca bulabilmeniz için her daim internetinizin ve haritanızın olması önemlidir. 
  • Dünyanın en gelişmiş teknolojilerinden birine sahip olan Japonya’da bu gelişmişliği en iyi gördüğümüz yerlerden biri de ilginç bir şekilde tuvaletlerdir. Farklı farklı işlevlere sahip pek çok tuş bulunan tuvaletlerde sifonu ararken biraz yorulabilirsiniz.
     

Türkiye Japonya Saat Farkı Kaç?


Japonya için dünyanın diğer ucunda bulunduğunu söylesek haksız sayılmayız. Türkiye ile Japonya arasında 8500 km kadar mesafe bulunduğu gibi geniş bir saat farkı da vardır. Doğuda “Yükselen Güneşin Ülkesi” olan Japonya’da güneş ülkemizden 6 saat önce doğmaktadır. Yani Türkiye Japonya saat farkı 6 saattir.

Japonya’nın Tarihi Yerleri


Dünyanın en köklü tarihlerinden ve en zengin kültürlerinden birine sahip olan Japonya’da gezilmesi gereken pek çok tarihi yer bulunmaktadır. Türkiye Japonya uçak bileti alarak Japonya’ya gittikten sonra mutlaka ziyaret etmeniz gereken, Japonya’nın tarihi yerlerini sizler için tanıttık.

İmparatorluk Sarayı


Eskiden Edo Kalesi’nin olduğu yerde bulunan İmparatorluk Sarayı, Japon İmparatorluğu’nun sahip olduğu en görkemli mekandır. Tokyo şehir merkezinde bulunan sarayın etrafı hendekler ve taş duvarlarla çevrilidir.

Nikko Tosho-gu


Japonya’nın Nikko şehrinde yer alan bir Şinto tapınağı olan Nikko Tosho-gu, UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunmaktadır. Nikko Tosho-gu, Tokugawa şogunluğunun kurucusu olan Tokugawa Ieyasu’ya ithafen inşa edilmiştir.

Osaka Kalesi


Osaka kentinde yer alan Osaka Kalesi 1597 yılında Hideyoshi Toyotomi tarafından yaptırılmıştır. Kale, Japonya’yı yeni hanedanların altında birleştirmeye yaramış ve 17.yüzyılda hanedanın görevine son verilince de yok edilmiştir. Sonrasında 1931 yılında Osaka Kalesi restore edilerek günümüzde kale tarihini ve Hideyoshi Toyotami’nin hayatını anlatan bir müze haline gelmiştir.

Todaiji Tapınağı


Dünyanın en büyük tahta yapısı The Great Buda Hall’da yer alan, dünyanın en büyük bronz Buda heykelini barındıran Todaiji Tapınağı 8.yüzyılda inşa edilmiştir. Tapınakta yıllar içinde birçok yangın çıkmış olduğu için tahta kısımlarının büyük bir kısmı restore edilmiş bu nedenle tapınak ilk yapıldığı halinden biraz küçülmüştür. Türkiye Hollanda uçak bileti olan yolcuların mutlaka gitmesi gereken yerlerinden biridir.

Kushida Shrine


Hakaa-ku Fukuoka konumunda yer alan Kushida Shrine şehrin en eski türbesi olarak bilinmektedir. 757 yılında kurulan bu türbede her sene dini bayramlar kutlanmakta ve çeşitli kutlamalar düzenlenmektedir. Bu kutlamalar temmuz ayında gerçekleşen Hakata Gion Yamakasa festivali ve şubat ayında gerçekleşen Setsubun Taisai festivalidir.