Uşak Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Uşak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Uşak Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?
Uşak Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Uşak Havalimanı İletişim Bilgileri
Uşak’ta Denize Girilecek 3 Yer
Uşak’ta Gezilecek 5 Doğal Güzellik

Uşak Havalimanı Hakkında


1988 yılında kurulduktan sonra 2011 yılında sivil havacılığa kapatılsa da 2014 yılında yeniden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile karşılıklı seferlerine başlamıştır. Uşak Havalimanı hakkında daha detaylı bilgi için Bilet Dükkanı sitesindeki rehber yazımızı okuyabilir, sitemizin kampanyalarından yararlanarak en uygun fiyatlı Uşak Havalimanı uçak bileti satın alabilirsiniz.

Seyahatin ilk adımı uygun uçak bileti ardından avantajlı otel rezervasyonu için Bilet Dükkanı üzerinden Uşak otelleri araması yapabilirsiniz.

Uşak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Şehir merkezine sadece 4 km uzaklıkta yer alan Uşak Havalimanı 1988 yılından beri hizmet vermektedir. Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir merak ediyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Bilet Dükkanı olarak sizler için Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bir yazı hazırladık.

Uşak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Toplu Taşıma ile Ulaşım


Uşak Havalimanı’nda gelen yolcu çıkışının orada bulabileceğiniz toplu taşıma araçlarına binerek kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlamanız mümkündür. Şehir merkezinde farklı noktalardan geçerek yolculuk edeceğiniz toplu taşıma araçları arasında otobüsler, minibüsler ve dolmuşlar yer almaktadır. Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma ile ulaşım sağlamak tercih edebileceğiniz en ekonomik ulaşım seçeneğidir.

Uşak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Uşak Havalimanı’nda 7/24 hizmet vermekte olan taksilere binerek Uşak’ın herhangi bir yerinde en rahat ve hızlı şekilde yolculuk edebilirsiniz. Uşak Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra toplu taşıma araçlarının kalkış saatlerini beklemek ve şehirde birkaç yeri dolanarak gitmek istemiyorsanız gelen yolcu çıkışının önünde bekleyen taksilere binerek Uşak’ta gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Uşak Havalimanı uçak bileti olan yolcular genedle konforlu olmasından dolayı taksi kullanır. 

Uşak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle grup halinde seyahat edenler ya da yolculuk yaparken yanına fazla bagaj eşyası alanlar tarafından tercih edilen özel transfer servisi ile Uşak’ta direkt olarak otelinize ya da gitmek istediğiniz noktaya konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisinin sunduğu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız Uşak’a doğru yola çıkmadan önce özel transfer servisi rezervasyonu yapmanız gerekmektedir.

Uşak Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Uşak’ta geçireceğiniz süre boyunca sorunsuz bir şekilde şehrin her yerini gezmek, şehir içinde toplu taşıma sefer saatleri ve güzergahlarına bağlı kalmamak, Uşak şehir merkezine uzakta olan gezilecek yerlere de kolaylıkla ulaşım sağlamak istiyorsanız araç kiralamak sizin için en uygun seçenektir. 

Uşak Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?


Uşak Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra yakında Uşak hariç başka hangi şehirlere kolay bir şekilde geçiş yapabilirim diye merak ediyorsanız sitemizden “Uşak Havalimanı Hangi Şehirlere Yakın?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Uşak Havalimanı’ndan rahatlıkla geçiş yapabileceğiniz şehirleri bulmak için Uşak’ın komşu olduğu şehirlere bakmak mantıklı olacaktır. Uşak kuzeyde Kütahya, doğuda Afyonkarahisar, güneyde Denizli ve batıda Manisa ile komşu bulunmaktadır. 

Uşak Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Uşak Havalimanı uçak bileti almayı düşünüyorsanız öncesinde uçak bileti fiyatlarıyla ilgili araştırma yapmak ve bilgi edinmek faydalı olacaktır. Uşak Havalimanı uçak bileti fiyatları tercih edeceğiniz hava yolu şirketine, yolculuk edeceğiniz şehre ve yolculuk edeceğiniz tarihlerin sezonun yoğun olduğu dönemin içine olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. Uşak Havalimanı uçak biletini en uygun fiyata satın almak için sektörün başarılı isimlerinden olan ve uçak bileti, otel rezervasyonu, araç kiralama gibi hizmetleri olan Bilet Dükkanı sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uşak Havalimanı İletişim Bilgileri


Uşak Havalimanı uçuşları, burada verilen hizmetler ya da başka bir konu hakkında aklınıza takılan soru ve sorunları direkt olarak yetkili biriyle görüşmek istiyorsanız aşağıda yer alan Uşak Havalimanı iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  • Adres: Kılcan Mücavir Mahallesi, Gazi Bulvarı, Havaalanı Sit. No: 205A, Merkez/Uşak
  • Telefon: 0276 253 38 54
  • Faks: 0276 253 38 52
  • E-Posta: [email protected] 

Uşak’ta Denize Girilecek 3 Yer


Ege Bölgesi’nde bulunan Uşak 4 tarafı kara ile çevrili bir şehir olduğu için maalesef denize kıyısı bulunmamaktadır. Uşak Havalimanı uçak biletiniz varsa ve Uşak’ta denize girilecek 3 yeri merak ediyorsanız Uşak’a geldiğinizde denize erişiminizin olamayacağını söylemeliyiz. Ancak Uşak’ın yakın bulunduğu İzmir, Aydın ve Muğla gibi Ege Denizi’ne kıyısı olan şehirlere geçiş yaparak denize girebilirsiniz.

Uşak’ta Gezilecek 5 Doğal Güzellik


Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi arasında köprü görevi gören Uşak farklı pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olması nedeniyle kültürel ve tarihi birikim açısından zengin bir yerdir. Tarihi yerlerinin yanı sıra Uşak sahip olduğu yer altı kaynaklarıyla da önemli bir kaplıca merkezidir ve harika doğal güzelliklerle çevrelenmiştir. Uşak’ta gezilecek 5 doğal güzelliği sizler için listeledik.

Ulubey Kanyonu

Uşak’ın Ulubey ilçesinde yer alan Ulubey Kanyonu dünyanın en büyük ikinci kanyonu olma özelliğine sahiptir. 45 km uzunluğunda, 170 metre derinliğinde ve 50-100 metre genişliğinde olan Ulubey Kanyonu, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam etmekte, büyük kanyona eşlik eden diğer küçük kanyonlardan oluşmaktadır. Uşak uçak bileti olan yolcular genelde bu doğal güzelliği ziyaret etmeden dönmezler. 

Taşyaran Vadisi

Anadolu’daki en ilgi çekici ve farklı doğal güzelliklerden olan Taşyaran Vadisi, İmren Deresi’ndeki sert kayaçların aşınması sonucunda meydana gelmiştir. Taşyaran Vadisi’nin de içinde yer aldığı ve Ege Denizi’ne dökülen en büyük ikinci nehir olan Gediz Nehri’ni de içinde barındıran Gediz Havzası farklı birçok doğal oluşumuyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır. 

Clandras Köpüsü ve Şelalesi

Uşak’ın Karahallı ilçesinde yer alan Clandras Köprüsü ve şelalesi kendinizi adeta bir masal diyarında sanacağınız kadar gerçek dışı bir güzelliğe sahiptir. Yemyeşil bir doğanın ortasında 24 metre yükseklikten dökülen şelale ve hemen yanında bulunan, bölgenin köklü tarihini yansıtan Clandras Köprüsü’nü çok beğeneceğinize eminiz. 

Örencik Kaplıcası

Yeraltı kaynakları bakımından zengin bir şehir olan Uşak’ta en önemli kaplıcalardan biri de Örencik Kaplıcasıdır. Uşak – İzmir karayolu üzerinde yer alan Örencik Kaplıcası’na her yıl binlerce yerli ve yabancı turist rahatlamaya ve şifa bulmaya gelmektedir. Kaplıcanın şifalı sularının cilt, eklem, karaciğer ve akciğer rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Ilıcak Subaşı Parkı

Uşak şehir merkezindeki Dikilitaş Mahallesi’nde bulunan Ilıcak Subaşı Parkı şehri gezerken arada durup dinlenmeniz için en ideal yerlerdendir. 10 bin metrekarelik bir alana yayılmış olan Ilıca Subaşı Parkı ağaçlarla dolu yeşil bir alanın yanı sıra çocuk oyun parkı, tenis kortu, futbol sahası, yüzme havuzu ve spor tesisi gibi hizmetleri de bünyesinde barındırmaktadır.