Uşak Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
10ºC
22ºC
Güneşli
Per
11ºC
23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cum
12ºC
24ºC
Güneşli

Uşak Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Uşak uçakla Ankara'dan 1 saat, İstanbul'dan ise 1 saat sürer.
Uşak'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Uşak en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Uşak uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Hızlı Erişim

Uşak Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Uşak'ta Gezilecek Yerler
Uşak'ta Ne Yenir?

Avantajlı Uşak Uçak Bileti


Antik  dönemin Temenothytia'sı olan Uşak'ın tarihi M.Ö. 4 binli yıllara kadar uzanıyor. İlk yerleşimler bu dönemde olurken Bronz Çağı'nda yerleşimler gittikçe çoğalmış. Milattan öncesinde ve sonrasında birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Uşak bununla paralel olarak her medeniyetin de izlerini kendisinde barındırıyor.

Ege ve İç Anadolu'nun kesişiminde yer alan Uşak konumuyla eski medeniyetlerin dahi gözdesi olmuş. Lidyalılar döneminde Ege'yi doğuyla kavuşturan en ünlü ticaret yollarından olan Kral Yolu, Uşak'tan geçiyormuş.  Sadece tarihiyle öne çıkmıyor Uşak, doğal güzellikleriyle de binlerce kişinin uğrak mekanlarından biri aynı zamanda.

Uşak'ı daha yakından tanımak isteyenler, 'tüm bu anlatılanları görmek istiyorum' diyenler Bilet Dükkanı'nın ucuz, güvenilir ve kolay uçak bileti alma avantajlarından faydalanabilir. Uşak uçak bileti ile vardığınız şehirde tüm medeniyetlerin ve doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz...

Bilet Dükkanı sağladığı ucuz uçak bileti avantajı, kaçırılmayacak fırsatlar, güvenli bir alışveriş ve sağladığı kolaylıklarla tek tıkla sizi Uşak'a götürür. Uşak uçak bileti ile yola çıkmadan önce Uşak otelleri ve Uşak araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Uşak'a kara yolu ile ulaşmak isterseniz, otobüs bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Uşak Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Ege'nin şirin ili Uşak önemli bir turizm merkezi olmasının yanı sıra kültür durakları ve doğasıyla keşfedilmek için inci gibi duruyor. Uşak'a gitmek isteyenler uçak yolculuğunu tercih edebilir.

1998 yılında açılan Uşak Havalimanı, tek bir terminalden oluşurken söz konusu terminalden hem iç hatlar hem dış hatlar için uçuşla mevcut. Uşak Havalimanı'ndan şehir merkezi ise oldukça yakın, sadece 7 kilometre... 

Bilet Dükkanı'ndan aldıkları Uşak uçak bileti ile şirin şehir Uşak'a gelen yolcular, 'Uşak şehir merkezine nasıl giderim?' sorusuna da yine Bilet Dükkanı üzerinden cevap buluyor. Bilet Dükkanı sizler için Uşak Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl gidiliri derledi:

Uşak Havalimanından Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Şehir merkezine oldukça yakın olan Uşak Havalimanı'ndan şehir merkezine ucuz ve kolay bir yolla varmak isterseniz otobüs bu konudaki ilk tercihiniz olabilir. Otobüs yolculuğu ile havalimanından şehir merkezine 20 dakikada varışınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Uşak Havalimanından Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Uşak havalimanına indiniz ve yolculuğunuzun aynı konforda devam etmesini istiyorsunuz bunun için de yollar arıyorsunuz. Çok düşünmenize gerek yok zamandan tasarruf ederek havalimanından şehir merkezine taksi seçeneğiyle kolaylıkla varabilirsiniz.

Havalimanı taksileri, havalimanlarının yolcu çıkış peronlarında sizleri bekliyor olacaktır. Yedi gün yirmi dört saat hizmet veren taksilerle  konforunuzdan feragat etmeden Uşak'ı keşfe çıkmaya hazırsınız...

Uşak Havalimanından Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Benim ihtiyaçlarımı ne taksi ne de otobüs karşılar, derseniz bir diğer ulaşım yolu olarak araç kiralama ön plana çıkıyor. İsteğinize, ihtiyacınıza ve bütçenize göre edinebileceğiniz araç kiralama yolu ile Uşak Havalimanı'ndan şehir merkezine kolaylıkla, zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde konforunuzdan ödün vermeden seyahatinize başlayabilirsiniz. 

Araç kiralamayla yoluma devam edeceğim diyenler, öncesinde araç kiralama acentalarından rezervasyon işlemlerini yapmalılar. Kiralamak istedikleri araca karar vererek ne kadar süre nerede teslim alacaklarını bildirmeliler. Araç kiralama acentasından aracı teslim alabileceğiniz gibi acentaların havalimanı servis karşılama servislerinden de faydalanabilirsiniz. 

Uşak'ta Gezilecek Yerler


Eveet Uşak'a gitmeye karar verdiniz, Bilet Dükkanı'ndan Uşak uçak biletinizi aldınız, hatta ve hatta Uşak havalimanından şehir merkezine nasıl gidilir sorusunun cevabını bile öğrendiniz. Eee sırada ne var? Tabii ki Uşak'ı keşfetmek!

Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi arasından kalan küçük ve şirin ilimiz Uşak, medeniyetleri  kucağında büyütmüş ve izlerini her bir noktasında barındırmış. Tarihi güzellikleriyle büyülemesinin yanı sıra şirin ilimiz Uşak, doğal güzellikleriyle de kendisini hayran bırakıyor. Konaklama bakımından uygun fiyatlarla karşılaşacağınız Uşak'ta kent halkının misafirperverliğine de hayran kalacaksınız. 

Küçük bir kent olan Uşak bu özelliğiyle esasen oldukça kolaylıkla da sağlıyor. Her yere rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Tabii bazı alanlarda doğal güzellikler zedelenmesin diye ulaşım da birtakım zorluklarla karşılaşabilirsiniz ama bu sizi ürkütmesin çünkü karşılaşacağınız güzellikler zorlukları silip atacak. 

Bilet Dükkanı yolculuğunuzun ve seyahatinizin konforu için sizlere yardımcı olmaya devam ediyor... Uşak'ta gezilecek yerleri sizler için derledik: 

Tarihi Uşak Evler: Dedik ya Uşak birçok tarihe ve sahipliği yapmış diye, böyle deyince tarihi güzellikleriyle de başlamamak olmazdı. Cumhuriyet'in ilk yıllarının ürünü olan Tarihi Uşak Evleri, iki katlı, cumbalı, rengarenk tam anlamıyla Osmanlı'nın mimari özelliklerini taşıyan görenlerin bu evde yaşamak istiyorum dedikleri güzelliklerden birisi. O zamandan günümüze değin sağlıkla varan tarihi Uşak evleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koruma altında. Görmeden dönmeyin.

Uşak Arkeoloji Müzesi: Tarihin göbeğinde yer alan Uşak'ta pek tabii ki bunun kalıntıları da olacaktır. Uşak Arkeoloji Müzesi sizi  43. 000 koleksiyon ve 2 bin eser ile tarihin derinliklerine götürecek.

Üç kattan ibaret olan uşak arkeoloji müzesinin ilk katında Uşak'ta bulunan arkeoloji eserlere, ikinci katında (Lidyalıların olduğu yerde para olmazsa olur mu tabii ki olmaz) para ve onun mukaddes tarihini anlatan görsel şölen ve en son olarak müzenin üçüncü katında yine Lidya dönemine ait anlatıların yanı sıra Karun hazineleri sergileniyor.

Karun Hazinelerinin bilinen en değerli parçası 'kanatlı denizatı broşu' da yine burada sergileniyor. Sadece zenginliği yakından görmek isteyenler dahi bu müzeyi ziyaret etmeden dönmemeli.

Bir notta düşmeden gitmeyelim, Karun Hazineleri zamanında Uşak'tan Amerika'ya kaçırılmış fakat Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın devreye girmesiyle 1993 yılında yeniden ait olduğu topraklara dönmüş.

Uşak Kent Müzesi: Uşak'ta tarihe doyacaksınız bizden söylemesi. uşak kent tarihi müzesi, ilklerin şehri Uşak'a dair tüm bilgileri veriyor dersek yeridir. mesela Türkiye'deki sokakları aydınlatmak amacıyla elektriğin ilk kullanıldığı şehrin uşak olduğunu biliyor muydunuz?

İşte Uşak'ın ışıl ışıl parlaması için kullanılan ilk elektrik bu binada yani uşak kent müzesinde üretilmiş ve dağıtılmış. Uşak Kent Müzesi'nde kentin tarihine, coğrafyasına, güzelliklerine, kültürel öğelerine, yemeklerine tek kalemde hakim olabilirsiniz. Tüm bu güzellikler belgelerle, canlandırmalarla, görsel sunumlarla ve maketlerle anlatılmaya devam ediliyor. 

Cimcim Çeşmesi: Uşak'ın tam merkezinde bulunmakta olan Cimcim Çeşmesi yol üzerinde karşılaşacağınız ismiyle dahi insanda mutluluk teşkil eden tarihi bir yapı. Geçmişi 1896 yılına dayana ve uşak ilinin en eski çeşmelerinden olan Cimcim çeşmesine görmeden gitmeyin deriz. 

Uşak Bedesteni: İtalya'nın mimarisinin ve yüksek zevkini bilmeyen yoktur. İşte Uşak Bedesteni bu zenk ile inşa edilmiş. İtalyan bir mimar tarafından 1901 yılında yaptırılan uşak bedesteni taş kullanılarak yapılmış ve söz konusu bina 1980'li yıllarında  restore edilip Sarraflar Çarşısı olarak kullanılmaya başlamış.

Görkemiyle Uşak'ta değil de İtalya'daymış izlenimi veren Uşak Bedesteni, Uşak'ı seyahat edenlerin bir numaralı fotoğraf mekanı. Giderseniz bir karede bizim için çekilmeyi ihmal etmeyin.

Burmalı Cami: Tarihi o kadar eski ki kim tarafından ne zaman ne şekide yapılmış bilinmiyor. Bilinen tek şey, mimarisinin büyüleyiciliği. Gerçekte o burma kıvrımları nasıl yapılmış? Cevabını belki siz gidince öğrenirsiniz, bizimle de paylaşın! Uşak uçak bileti olan yolcular mutlaka bu camiiyi görmelidir. 

Uşak Halı Kilim Müzesi: Uşak'ta tarih oldukça müze bitmez. Neredeyse 600 yıllık geçmişe sahip olan kilimlerin sergilendiği müzede, sanatın yere  yansıyan halini göreceksiniz. 

Hamamboğazı Kaplıcaları: Tarihi güzelliklere doyduk biraz da doğadan bahset derseniz Uşak'ın şifasıyla geliyoruz... Hamamboğazı kaplıcalarının suyu şifasıyla biliniyor. Mide, kronik romatizma gibi rahatsızlığı olanlar ilk önce buraya geliyor. Şifalanmak isteyenleri buraya alalım...

Ulubey Kanyonu: Dünyanın evet dünyanın en büyük ikinci kanyonu Uşak'ta yer alıyor. Ulubey kanyonuna en çok maceraseverler geliyor. Yamaç paraşütünde tutun da  kaya tırmanışına değin bir çok etkinlik burada yapılıyor. Burayı pas geçmenizi tavsiye etmeyiz. 

Uşak'ta Ne Yenir?


Gezdik, gördük ee ama yorulduk bu yorgunluk karnımızı da acıktırdı, değil mi? O zaman sizi Uşak'ın muhteşem lezzetlerine götürelim. Bilet Dükkanı sizin için Uşak'ta ne yeniri de araştırdı ve derledi. İşte Uşak ve mükemmel ötesi lezzetleri

  • Ciğer Sarma: Kuş üzümü ve pirincin muhteşem birleşmesiyle hazırlanan iç harcın kuzu ciğer ile sarılmasıyla yapılan ciğer sarma sadece kent halkının değil gelenlerin de beğendiği bir yemek. 
  • Döndürme Böreği: Uşak'ta kahvaltıların vazgeçilmesi olan döndürme böreği kocaman bir sinide açılan hamurun içine isteğe göre değişiklik göstererek ya ıspanak ya da kabak konularak yapılan bir yemek çeşidi.
  • Çömlek Kebabı: Etsiz bir Uşak mutfağı düşünülemez. Koyun etinin parçalara ayrılıp salça, su, biber ve domatesin de çömleklere konularak pişirilmesi sonucu yapılan bu lezzet sarmalını Uşak'a gelip de tatmamak hatanız olur...
  • Muska Böreği: Ege'ye özgü otlarla yapılan muska böreği, hamurişi sevenleri şimdiden mutlu edecek. Uşak uçak bileti olanların severek tükettiği yemeklerin başında gelir.