Vanuatu Uçak Bileti

Vanuatu Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Per
20ºC
23ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
Cum
20ºC
23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cts
21ºC
23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Vanuatu Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Vanuatu Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Vanuatu uçakla Ankara'dan 18 saat 18 dakika, İstanbul'dan ise 19 saat 10 dakika sürmektedir.
Vanuatu'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Vanuatu para birimi Vanuatu Vatusu'dur.
Vanuatu en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Vanuatu uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Vanuatu uçak bileti ortalama 65.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İstanbul Vanuatu Uçakla Kaç Saat?
Vanuatu Uçak Bileti Fiyatları
Vanuatu’ya Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Vanuatu Para Birimi Nedir?
Vanuatu’da Deniz Tatili
Vanuatu’da Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Yer

Vanuatu Hakkında


Volkanik özelliklere sahip Vanuatu Adası ya da resmi adıyla Vanuatu Cumhuriyeti Güney Pasifik Okyanusu’nun Melanezya bölgesinde yer almakta ve toplamda 83 adadan oluşmaktadır. Haritadaki konumuna bakıldığında her ne kadar ıssız ve dünyadan çok uzakta gibi görünse de son yıllarda giderek ünlenen bir tatil destinasyonu haline gelmiş olan Vanuatu Avustralya’nın yaklaşık 1.750 km uzağında yer alıyor. 

Lüks balayı otelleri, doğal güzellikleri ve açık mavi renkli deniziyle büyüleyen Vanuatu adasına gitmek için siz de en uygun fiyatlara Bilet Dükkanı’ndan Vanuatu uçak bileti satın alabilirsiniz. Bilet Dükkanı uçak bileti sayfasında farklı hava yolu firmalarına ait Vanuatu uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir, Vanuatu hakkında hazırlamış olduğumuz rehber niteliğindeki içeriklerimize erişebilirsiniz.

İstanbul Vanuatu Uçakla Kaç Saat?


İstanbul’daki her iki havalimanından da dünyanın öteki ucunda yer alan Vanuatu’ya direkt uçuş seferleri düzenlenmemektedir. Vanuatu uçak bileti satın almayı düşünen tatil severler ya da biletini çoktan almış olanları oldukça uzun bir hava yolculuğunun beklediğini baştan söyleyelim. Vanuatu’nun başkenti Port Vila’ya yalnızca Avustralya’daki şehirlerden gidebilirsiniz. Fakat Türkiye’den Avustralya’ya da direkt uçuş seferleri düzenlenmiyor. Avustralya’nın başkenti Sydney’e gitmek için Dubai ve Katar gibi Orta Doğu destinasyonlarından aktarma yapabilirsiniz. Örneğin İstanbul’dan Katar’ın başkenti Doha uçakla saat, Doha’dan Sydney ise 14 saat sürmektedir. Doha Hamad Uluslararası Havalimanı’nda 3 – 4 saatlik bir bekleme süreniz olacağını da hesaba katarsak İstanbul’dan Sydney’e gitmek ortalama 22 saat sürecektir. Sydney’den Vanuatu’nun başkenti Port Vila’ya uçakla gitmek ise üç buçuk saat sürüyor. Sydney Kingsford Smith Havalimanı’nda (SYD) bekleme süreniz epey uzun olabilir. Özetle, İstanbul’dan Vanuatu’ya gitmek için havalimanında bekleme süreleri de dahil olmak üzere, en az 30 saati gözden çıkarmanız gerekiyor.

Vanuatu Uçak Bileti Fiyatları


Sydney’den Vanuatu Port Vila Havalimanı’na gitmek ortalama olarak 9.700 TL tutmaktadır. İstanbul’dan Sydney’e uçak bileti satın alacaksanız fiyatların sene boyu ortalaması 17.000 TL olarak gözükmektedir. Bu durumda, İstanbul çıkışlı olacak şekilde Vanuatu uçak bileti satın almanın bedeli 27.000 TL civarında olacaktır. Fiyatlar genellikle sene boyu benzerlik gösteriyor.

Vanuatu’ya Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler


2010lu yıllarda birkaç defa dünyanın en mutlu insanlarının Vanuatu’da yaşadığı tespit edilmiş. Herkesin sakin ama ada hayatının getirdiği rahatlıktan dolayı bir o kadar da neşeli olduğu Vanuatu’da genellikle suç seviyesinin düşük olduğu bilinmektedir. Ülkedeki en yaygın sorunun küçük çaplı hırsızlıklar olduğu söylenebilir. Gündüz ya da gece fark etmeksizin, kaldığınız odanın kapısını kitlemeniz ve yanınızda değerli eşyalar bulundurmamanızı tavsiye ederiz. 

Vanuatu uçak bileti satın alarak ülkeyi ziyaret etmiş gezginlerin pek çoğu burada bahşiş vermenin büyük kabalık olduğunu söylemektedir. Nemli ve yağışlı mevsimlerde Vanuatu’yu ziyaret edeceklerin Dang humması ve diğer tropikal hastalıklara karşı aşı yaptırması tavsiye edilir. Vanuatu uçak bileti satın aldıktan sonra muhakkak tam kapsamlı seyahat sağlık sigortası yapmanızı öneriyoruz. 

Vanuatu uçak bileti satın almak için en uygun tarihler Nisan ve Ekim ayları olsa da yılın geri kalanında (Kasım – Mart ayları arası) tropikal iklimden dolayı hava yine de güzeldir. Yalnızca bol bol yağışlara maruz kalabileceğinizi söyleyelim ancak bu durum denize girmenize engel oluşturmaz. Yağışlar kuvvetli ama kısa sürelidir.

Vanuatu Para Birimi Nedir?


Vanuatu Cumhuriyeti’nin resmi para birimi Vanuatu Vanu’dur (VUV). Vanuatu’da ülkenin bağımsızlığını kazanmasının ardından, 1982 yılından beri kullanılan Vanu dışında bir para birimi kullanmak istiyorsanız zorluklar yaşayabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Vanuatu uçak bileti sahiplerinin bilmeleri gereken en önemli şeylerden biri de adada pek çok işletmenin yalnızca nakit kabul ettiği. Tabii nakit paranın da Vanu olması gerekiyor. Bu yüzden havalimanına iner inmez Dolar ya da Euro’nuzun harcamayı planladığınız kadarını Vanu’ya çevirtmenizi tavsiye ederiz. Ancak tatil köyleri ve oteller dünya çapında tanınan MasterCard ve Visa gibi kredi kartlarını kabul etmektedir. Başkent Port Vila’da da döviz ve ATM bulabilirsiniz.

Vanuatu’da Deniz Tatili


Vanuatu uçak bileti satın alanlar için en güzel plajlar:

 • Champagne Beach
 • Erakor Beach
 • Bokissa Beach
 • Tamanu Beach
 • Hideaway Beach
 • Aore Beach

Vanuatu'da denize sıfır, her şey dahil oteller ile ilgili detaylı bilgi almak için Bilet Dükkanı oteller sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vanuatu’da Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Yer


Her ne kadar tropik bir deniz tatili destinasyonu olarak görülse de Vanuatu doğal güzellikleriyle turistleri büyülüyor. Denize doyduysanız ve biraz da gezmek istiyorsanız işte Vanuatu’da mutlaka gezmeniz gereken 5 yer: 

 1. Yasur Yanardağı

  1774 yılında keşfedildiğinden beri durmadan patlayan Yasur Dağı’nın zirvesine çıkmak için 15 dakikalık yolu yürümeniz ve biraz da cesaretli olmanız gerek! Rehberli turla yapacağınız Yasur Dağı gezisinde dağa yaklaşmanız güvenlidir.

 2. Mele Cascades

  Port Vila’ya yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alan bu muhteşem şelaleler adanın simgesi haline gelmiş.

 3. Vanuatu Ulusal Müzesi

  Ada hayatına dair törensel ve etnik eserleri burada inceleyebilirsiniz.

 4. Nanda ve Matevulu

  Vanuatu’nun Espiritu Santo Adası’nda yer alan Nanda ve Matevulu Blue Hole (Mavi Delik) olarak bilinen doğal havuzlardan.

 5. Milenyum Mağarası

  1,5 saatlik inişli çıkışlı bir yürüyüşün sonunda ulaşabileceğiniz Milenyum Mağarası olağanüstü manzaralara sahne oluyor.