Adana - Iğdır Uçuş Bilgileri

2.075 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
827 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat Uçuş Süresi

Iğdır Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 10ºC
Maks: 25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 13ºC
Maks: 27ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 13ºC
Maks: 28ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 13ºC
Maks: 25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 12ºC
Maks: 28ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Adana - Iğdır Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Iğdır
Iğdır Havalimanı
TL2.075
Türk Hava Yolları
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Iğdır
Iğdır Havalimanı
TL3.040
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Iğdır arası hava yolu ile 1 saat sürmektedir.
Adana Iğdır karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Iğdır Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Iğdır en ucuz uçak bileti 2.075 TL’den başlamaktadır.
Adana Iğdır arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.
Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Iğdir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Adana Iğdır Arası Kaç Saat?
Iğdır'da Gezilecek Tarihi 3 Yer
Iğdır'da Piknik Yerleri
En Meşhur 3 Iğdır Lezzeti

Iğdır Hakkında


Doğal güzellikleri, tarımsal potansiyeli ve tarihi yapısıyla dikkat çeken Iğdır her geçen gün turistik cazibesini daha da artırmaktadır. 7 bin yıldan uzun bir süredir birçok medeniyete ev sahipliği yapan Iğdır’da, bu medeniyetlerin izine rastlamak mümkündür. Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan kentte Aras Nehri Kıyısı, Ağrı Dağı gibi yerler Adana Iğdır uçak bileti ile şehre gelen ziyaretçilerin ilgi odağında yer alır.  

Iğdır’ın bu tarihi ve doğal güzelliklerini görmek, Ağrı Dağı’nın heybetli manzarası eşliğinde bu deneyimi yaşamak isteyenleri unutulmaz bir Doğu Anadolu gezisi bekliyor olacak. Konaklama adımı için Iğdır otellerine Bilet Dükkanı otel sayfası üzerinden göz atabilir ve yerinizi ayırarak şehri keşfedebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı'na Nasıl Gidilir? 


Adana şehir merkezine sadece 3,5 kilometre uzaklıkta bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım oldukça kolaydır. Trfiğin yoğunluğuna göre özel araç ve taksi ile yaklaşık 5-15 dakikalık mesafede bulunan havalimanına toplu taşıma araçları ile gitmek de mümkün. 

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı'na Otobüs ile Ulaşım


135 numaralı otobüs ile havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak ulaşım sağlanmaktadır. Haftanın her günü hizmet veren hatta saat 06.00 - 19.00 arasında her saat başı otobüs hareket etmektedir. Otobüse Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden de binebileceğiniz gibi Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yapabiliriniz de. 

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı'na Minibüs ile Ulaşım


Ayrıca minibüs ve dolmuş seçeneğini kullanarak da havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen minibüsleri kullanarak Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilir, Adana Iğdır Uçak Bileti ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Iğdir Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir? 


Şehir merkezine 16 km uzaklıkta yer alan Iğdır Havalimanı’ndan, Bilet Dükkanı’ndan sağlayabileceğiniz Adana Iğdır Uçak Bileti ile seyahatinizin ardından, sıklıkla tercih edilen taksilerle merkeze gidebilirsiniz. Bir diğer seçenek olan otobüsle ulaşımı kullanmak isteyenler ise servis taşımacılığını kullanarak yaklaşık 30 dakikada şehir merkezine varabilir. Bunun yanı sıra Iğdır Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Avantajlı araç kiralama fiyatları ve diğer kampanyalarımız için Bilet Dükkanı araç kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Adana Iğdır Arası Kaç Saat? 


Iğdır Havalimanı’ndan doğrudan Adana Şakirpaşa Havalimanı'na uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Uçuş süresi ise tahmini olarak 1 saat 30 dakikadır.

Iğdır'da Gezilecek Tarihi 3 Yer

Adana Iğdır uçak bileti olan yolcuların şehirde mutlaka görmesi gereken yerler ise şu şekilde: 

 1. Ağrı Dağı Milli Parkı

  Doğu Anadolu’nun bilinen coğrafi yapısının aksine Iğdır düz ovalara sahiptir ve ılıman bir iklim yapısı bulunmaktadır. Düz ovalar üzerinde kurulu olan şehrin her yerinden Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı görmek mümkündür. Ancak  Adana Iğdır uçak bileti alarak kente gelen ziyaretçilerin Ağrı Dağı manzarası ile buluşturacak en iyi konum Ağrı Dağı Milli Parkı’dır. Eşsiz bir doğa manzarası ile 87 hektarlık alanda kurulu milli parkta şehrin doğal güzellikleri arasında huzur dolu bir zaman geçirebilirsiniz. 

  Düz ovalar üzerine kurulu Iğdır’ın neredeyse her yerinden Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı görmek mümkün. Ancak eşsiz doğa manzaraları ile Ağrı Dağı manzarasını buluşturmak için 87 hektar büyüklüğündeki Ağrı Dağı Milli Parkı’nı ziyaret etmelisiniz.

 2. Meteor Çukuru

  Iğdır dünyanın en büyük ikinci göktaşı çukurunu da bünyesinde barındıran bir şehir olarak da karşımıza çıkıyor. 1982 yılında şehir merkezine 42 km uzaklıkta, Korhan Yaylası’na düşen meteorun oluşturduğu çukur, 35 metre genişliği ve 60 metre derinliği ile görenleri hayrete düşürecek büyüklükte. 

 3. Ejder Kervansarayı

  Çin’den başlayatak Türkiye üzerinden devam eden İpek Yolu’nun geçiş noktalarından biri de Iğdır olmuştur. Tarihin en önemli ticaret ağının güzergahı olarak o dönemlere tanıklık eden Iğdır’da, birçok kervansaray da bulunmaktadır. Ancak bunların arasında en tanınmışı Ejder Kervansarayı’dır. Selçuklu Dönemi’ne tanıklık eden kervansarayın yapımı ise 12’inci yüzyıl dönemlerine denk gelmektedir. Iğdır’a yaklaşık 15 km uzaklıkta Harmandöven Köyü’nde bulunan kervansaray, Surmari Emri Şerafettin Ejder tarafından yaptırılmıştır.

Iğdır'da Piknik Yerleri


Iğdır, tarihi dokusunun yanı sıra doğanın muhteşem güzelliklerine sahip de bir şehirdir. Hz. Nuh’un gemisinin geçtiğinin düşünüldüğü İrem Bağları, Bulakbaşı Karasu ve Tuzluca mesire alanlarına sahip şehirde yeşile doyacağınız bir gezi sizleri bekliyor olacak. 

 1. İrem Bağları

  Ağrı Dağı’nın yamaçlarında yer alan İrem Bağları’nın hikayesi oldukça etkileyici. Hz. Nuh’un gemisinin bu bölgeden geçtiği düşünüldüğü için şehrin en uğrak yerlerinden biri de İrem Bağları’dır. Ayrıca bölge şehrin en yeşil alanlarından biri olarak, büyüleyici bir manzaraya sahiptir. Bölgede yaşayan yerel halkın İrem Bağları ile ilgili anlattıkları efsane de bir o kadar ilgi çekici. Efsaneye göre burada yiyeceğiniz üzümleri eşsiz ve benzersiz tadı nedeniyle dünyanın başka hiçbir yerinde bulma şansınız yok. 

 2. Bulakbaşı Karasu Mesire Alanları

  Iğdır’da piknik yapmak isteyen ziyaretçilerin en uğrak alanlarından biri de Karasu Çayı mesire alanlarıdır. Çeşit çeşit bitkileri ve birçok hayvan türüne ev sahipliği yapan bu doğa harikası yerde vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. 

 3. Tuzluca Mesire Yerleri

  Tarihi alanlarının yanı sıra mesire yerleri ile de öne çıkan Iğdır’ın Tuzluca ilçesindeki bu yerde kendinizi bir anda Karadeniz’in yeşilliklerinin arasında gibi hissedebilirsiniz. Hem piknik hem kamp için uygun olan bu alanda doğanın keyfini sürebilirsiniz.

En Meşhur 3 Iğdır Lezzeti

 • Zibilli Pilavı: Adana Iğdır uçak bileti alarak şehre gelenler meşhur Zibilli Pilavı’nı yemeden geçmemelidir. İçerisine çeşitli baharatlar katılarak ve maş fasulyesi ile hazırlanan pilavın katılarak tadı damağınızdan yıllarca silinmeyecek. 
 • Katlet: Aslında bir Kafkas yemeği olarak bilinen Katlet de Iğdır’ın bir diğer yöresel lezzetleri arasında yer almakta. Şehirde oldukça sık yapılan Katlet, bir tür kıyma yemeğidir.
 • Bozbaş: Kuzu inciği, kuyruk yağı ve nohut gibi malzemelerle hazırlanan Bozbaş, diğer yemeklerden farklı olarak özel bir tas ile pişirilir. Bu meşhur yöresel lezzeti sadece tek başına yemek bile size bir yemek şöleni havasını yaşatabilir.