Adana - Trabzon Uçuş Bilgileri

1052,60TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
580 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

Trabzon Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
20 Haziran 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
21 Haziran 2024 Cuma
Min: 19ºC
Maks: 25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
22 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 18ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
23 Haziran 2024 Pazar
Min: 17ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
24 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 18ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Adana - Trabzon Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Trabzon
Trabzon Havalimanı
TL1.190
Pegasus
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Trabzon
Trabzon Havalimanı
TL1.053
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Trabzon Antalya Ankara arası hava yolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
Adana Trabzon karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Trabzon Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Trabzon en ucuz uçak bileti 1052,60 TL’den başlamaktadır.
Adana Trabzon arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı'na Ulaşım
Trabzon Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım
Trabzon'da Gezilecek Yerler
Trabzon'da Ne Yenir?

Yeşilin her tonunu kendinde barındıran Karadeniz’in hırçın şehri Trabzon, bölgeye seyahat etmek isteyenlerin ilk tercih ettiği tatil lokasyonlarından. Doğası insana kendini hayran bıraktığı gibi aşık da ediyor. Yeşilin kucağında huzura erdiren Trabzon sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de gözdesi. Doğasını yanı sıra birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış olan Trabzon, Kanuni Sultan Süleyman’ın da doğduğu şehir. Karadeniz’in incisi denen Sümela Manastırı’nı içerisinde barındıran Trabzon, dini yolculuk yapmak isteyenlerin de güzergahında yerini alıyor. ‘Trabzon’un yağmurunun tadına varayım’ diyen Adanalılar için ise kolay, güvenilir ve ucuz uçak bileti Bilet Dükkanı’nda bekliyor. 

Seyahat severler Bilet Dükkanı üzerinden alınacak biletlerle ucuz uçak biletini temin edip, Adana’dan Trabzon’a yeşilin, tarihin, huzurun kucağına kolaylıkla erişebilir. Adana’dan Trabzon’a gitmek isteyen yolcular Bilet Dükkanı’ndan ucuz uçak bileti almanın yanı sıra şehre dair de birçok bilgiye erişebilir.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Ulaşım


Bilet Dükkanı’ndan alınabilecek Adana Trabzon uçak biletinin ardından, yolcular yolculuğun ilk adımı olan havalimanına ulaşımlarını da kolaylıkla sağlayabilir. Çok çeşitli alternatiflerin olduğu ulaşım yollarında ucuzdan pahalıya bir araç mevcut. Adana şehir merkezine mesafesi oldukça yakın olan Adana Şakirpaia Havalimanı adını bulunduğu semtten alıyor. Ulaşım kanallarının oldukça iyi olduğu Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek oldukça kolay. Adana Trabzon uçak bileti alan yolcular seyahatlerinin ilk adımını gerçekleştirmek için ‘Adana Şakirpaşa Havalimanı’na nasıl giderim?’ sorusunu soruyor. Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na özel ya da toplu ulaşımla yolculuk sağlanabilir.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Otobüs İle Ulaşım


Şehrin tam kalbinden bulunan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ucuz bir yol olan otobüslerle erişim sağlanabilir. Lokasyonu itibarıyla şehrin tam içinde olan, Adana Şakirpaşa Havalimanı’na belediye otobüsüyle ulaşım sağlamak mümkün. 125 numaralı otobüs ile Beyceli’den hareket ederek önemli güzergahlardan geçip Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşılabilir. Bunun yanı sıra Balcalı’dan hareket eden ve havalimanına kadar giden 135 numaralı otobüs ise, Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü, Mithat Özsan Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Obalar Caddesi gibi durakları güzergahında barındırıyor.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Havaş İle Ulaşım


Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na giderken ‘yolculuğum hem ucuz olsun hem de kolay’ olsun diyenler için bir alternatif de HAVAŞ servisleri. HAVAŞ servislerinin hareket saatleri uçak saatlerine göre değişiklik göstermektedir.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Taksi İle Ulaşım


Kolay ve hızlı bir şekilde şehir merkezinden Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların bir tercihi de taksiler olabilir. Trafik yoğunluğuna göre taksilerle 15 dakika içerişinde havalimanına gidilebilir. Adana Trabzon uçak bileti olan yolcular genelde konforlu olmasından dolayı taksi ile ulaşım tercih eder. 

Trabzon Havalimanı’nda Şehir Merkezine Ulaşım


Bilet Dükkanı’ndan alınan Adana Trabzon uçak bileti ardından yeşilin cenneti Trabzon’a gelen ziyaretçiler ‘şehir merkezine nasıl giderim?’ sorusunu soruyor. Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin birçok yolu mevcut.

Trabzon Havalimanı’nda Şehir Merkezine Minibüs İle Ulaşım


Yolculuğum ucuz ve konforlu olsun, diyenlere ilk tavsiye minibüs olacaktır muhakkak. Minibüslerin otobüslerden daha fazla kullanıldığı Trabzon’da, Trabzon Havalimanı’ndan Meydan yönüne giden dolmuşlara binerek şehrin kalbine varılabilir.

Trabzon Havalimanı’nda Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Adana’dan Trabzon’a gelen yolcular şehir merkezine varmak için otobüsleri de tercih edebilir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otobüslerle ucuz ve kolay bir şekilde şehir merkezine gidilebilir. Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek isteyen yolcular havalimanı nizamiye çıkışındaki yol üzerinden geçen 121, 122, 125, 139, 426, 476 ve 501 numaralı otobüslere binerek gitmek istedikleri yere ulaşabilir.

Trabzon Havalimanı’nda Şehir Merkezine Havaş İle Ulaşım


Yolcular ulaşımlarını kolay ve ucuz sürdürmek isterlerse karşılarına HAVAŞ servisleri çıkacak. HAVAŞ servisleri uçak saatlerine göre ayarlanarak yolcuyu rahat bir şekilde şehir merkezine bırakıyor.

Trabzon Havalimanı’nda Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Trabzon’a gelen ziyaretçiler yolculuklarının daha konforlu ve hızlı olmasını dilerlerse burada devreye taksiye giriyor. Havalimanı çıkışında bulunan taksilerde Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Trabzon Havalimanı’nda Şehir Merkezine Özel Araç İle Ulaşım


Trabzon’a inen yolcular, şehir merkezine çok daha rahat ve zaman kaybetmeden gitmek için özel araçları kullanabilir. Söz konusu özel araçlardan birisi de özel transfer araçları. Bu araçlarla havalimanından şehir merkezine gitmek isteyenler önceden rezervasyon yaptırmalı. Bir diğer konforlu ve hızlı seçenek de araç kiralama. Araç kiralama da özel transfer araçları gibi rezervasyon istiyor. Adana Trabzon uçak biletinizi aldıktan sonra araç kiralama işleminizi yapabilirsiniz. Araç kiralama ile şehir merkezine yapacağınız yolculukta şehri de keşfetme imkanına sahip olursunuz. Adana Trabzon uçak bileti olan ziyaretçiler seyahat boyunca rahat etmek için özel araç terci edebilir. 

Trabzon’da Gezilecek Yerler


Trabzon denince akla ilk gelen yeşil ve yağmur ikilisi olsa da doğasının can alıcılığının yanı sıra birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile de ünlü bir şehir. Yunan kolonistler tarafından MÖ. 9 yüzyılda kurulan Trabzon’un adı Homeros, Herodot ve Hesiodos gibi tarihin önemli isimlerinin yazıtlarında geçiyor. Roma ve Bizans’a başkentlik yapan büyüleyici şehir Trabzon’da gezilecek yerler ise sayılamayacak kadar çok. 

Sümela Manastırı: Halk arasından Meryem Ana olarak da anılan Sümela Manastırı, Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş. Vadiden 300 metre yükseklikte bulunan Sümela Manastırı, onu ziyarete gelenlere muazzam bir heyecan yaratıyor. Sümela Manastı 18. Ve 19. yüzyıllarda zaman zaman yenilenerek şimdiki görünümü almış.Manastırın içerisinde birkaç şapel, öğrenci odaları, muftak, su kemeri, kütüphane, keşiş ve misafir odaları ve manastır binaları bulunuyor. Avlunun etrafındaki binalardaki odalarda ise ziyaretçiler Türk sanatının etkilerini görebilir. Adana Trabzon uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. 

Atatürk Köşkü: Gösterişli bina Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık ev olarak yaptırılmış. Trabzon’a gelen ziyaretçilerin uğrak mekanlarından olan Atatürk Köşkü içerisinde, oturma odası, dinlenme odası, yemek odası ve misafir odası, bekleme odası, toplantı odası ve çalışma odası barındırıyor. Atatürk Trabzon’a ilk ziyaretini gerçekleştirdiğinde burada ağırlanmış. İlk ziyaretinin ardından Mustafa Kemal Atatürk'ün üç kez geldiği kentte konakladığı, manevi mirası açısından da öneme sahip Atatürk Köşkü manevi öneme de sahip. Masalsı bir görüntüye sahip olan bu köşke Trabzon’a uğradıysanız uğramadan gitmeyin. 

Zağnos Vadisi: Trabzon’un son yıllarda ziyaretçi akınına uğrayan yerlerinden biri de Zağnos Vadisi Parkı. Kentsel dönüşümle birlikte restore edilen Trabzon’daki bu park piknik yeri haline geldi. Geniş bir alana kurulan Zağnos Vadisi Parkı, birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. 

Ayasofya Müzesi: Trabzon’a gidildiğinde, tarihe doymak istiyorum, diyenler ilk duraklarından biri de Ayasofya Müzesi. Araştırmacıların ve seyyahların uğrak noktası olan Ayasofya Müzesi, 1250-1260 yılları arasında yaptırılan ve bir manastır kilisesi esasen. Görkemli binasıyla ziyaretçi akınına uğrayan Ayasofya Müzesi, tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini bekliyor. Adana Trabzon uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. 

Çal Mağarası: Trabzon’da bulunan Çağ Mağarası dünyanın en uzun ikinci mağarası unvanına sahip. Sahip olduğu hava akışıyla Çal Mağarası, astım ve sinüzit hastalıklarına iyi geliyor. Çal Mağarası içerisinde bulundurduğu deres, şelale, gölet, sarkıt ve dikit ile ziyaretçilerine başka bir dünyanın kapılarını açıyor adeta. Mağaranın içindeki yer altı nehrinin taşıdığı su mevsimsel olarak değişirken Trabzon’a gelen ziyaretçilerin duraklarından biri olan Çal Mağarası hem ruha hem de bedene çok iyi geliyor. Çal Mağarası gezisi bittikten sonra mağaranın üzerinde bulunan kafede çayınızı yudumlayabilirsiniz. 

Vazelon Manastırı: Trabzon'a gelen ziyaretçilerin İncil’deki Vaftizci Yahya Peygamber’e adanmış olan tarihteki ilk adı ise Zouvalo ve bir diğeri de Vazelonas Manastırı gezmeden dönmemesi tavsiye edilen önemli tarihi mekanlardan birisi olarak göze çarpıyor. Vazelonas Manastırı yeşillerin diyarı Trabzon'a bağlı Maçka ilçesinde bulunuyor. 4 kattan oluşan Vazelonas Manastırı Kıyamet Günü, Cennet ve Cehennem tasvirlerinin olduğu freskleri ile her göreni kendine hayran bırakıyor. 

Uzungöl: Trabzon'un en turistik en gözde mekanı olan Uzungöl, yerli ve yabancı turistlerin fotoğraflarını görmesiyle gelmesinin bir olduğu ilgi çekici mekanlardan biri. Trabzon'da bulunan Uzungöl en turistik mekan olması dışında eko-turizm merkezi olma özelliğini de içerisinde barındırıyor. Uzungöl'ü keşfetmek için alacağınız Trabzon uçak bileti ile bir günde bu güzel tatil cennetini keşfedebilirsiniz. Ayrıca Uzungöl'ün yanı başındaki Şerah Köyü'de keşfedilmediye değer yerlerden birisi. Doğu Karadeniz turlarının vazgeçilmez durağı Uzungöl yıl boyu aldığı yağışla orantılı olarak yeşil rengiyle her yıl binlerce turiste mutluluk dolu anları yaşatıyor.

Trabzon’da Ne Yenir?


Kendine has mutfağıyla ülkenin seveninin çok olduğu Trabzon mutfağından yok yok desek abartmış olmayız. Sağlıklı beslenme kültürüyle öne çıkan Trabzon mutfağına yine de diyet yapmadan çıkılmaması önerilir. İşte Adana Trabzon uçak bileti olan yolcuların yiyebileceği yemekler. 

Karalahana Sarması: Üzüm yaprağıyla yapılan sarmaya yeni bir yorum getiren Trabzon mutfağından tadacağınız karalahana sarması, lezzetiyle hep isteyeceğiniz bir tada dönüşecek. Yanında servis edilen limon ve yoğurtla bambaşka diyarlara götürecek olan bu tadı denemeden bırakmayın. Adana Trabzon uçak bileti olan yolculardan değişik lezzetler tatmak isteyenler mutlaka karalahana sarması denemelidir. 

Hamsi Tava: Trabzon deyince akla hamsinin gelmemesi imkansız olurdu. Hamsilerin tavada kızartılmasıyla ortaya çıkan bu muazzam lezzet adının kelimelere dökülmesiyle dahi iştahları kabartıyor. 

Kuymak: Her yerde yapılır ama Trabzon'da yenir... Kalorisiyle korkutan lezzetiyle 'iyi ki yedim' dedirten bu lezzet 'kahvaltı' içindir dense de günün her öğününde ağza layık bir tad olarak öne çıkıyor. 

Hamsili Pilav: Hamsi dedikten sonra tabii ki devamı gelecekti... Hamsinin Trabzon mutfağında yeri her zaman çok ayrı. Bu kez buluşma noktası pilav olan bu tadı fırından sofraya gelene kadar bile beklemeyeceksiniz. 

Kefal Ekşili: Balık deyince Trabzon... Bu kez Trabzon mutfağının konuğu kefal. Kefal balıklarıın yuvarlak kesilerek içine konan domates, biber, soğan, maydanoz ve limın servisiyle hazırlanan Kefal Ekşilisi 'Neden daha önce yemedim?' cümlesini ağızlardan düşürecek.