Adana - Kars Uçuş Bilgileri

1190,19 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
768 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Kars Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
23 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 4ºC
Maks: 16ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
24 Mayıs 2024 Cuma
Min: 5ºC
Maks: 14ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Min: 5ºC
Maks: 9ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Mayıs 2024 Pazar
Min: 6ºC
Maks: 13ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 5ºC
Maks: 15ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

En Ucuz Adana - Kars Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Kars
Kars Harakani Havalimanı
TL1.190
Türk Hava Yolları
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Kars
Kars Harakani Havalimanı
TL1.193
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Kars arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Adana Kars karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Kars Harakani Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Kars en ucuz uçak bileti 1190,19 TL’den başlamaktadır.
Adana Kars arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Adana Havalimanı’na Ulaşım (Şakirpaşa Havalimanı’na Ulaşım)
Kars Harakani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Kars’ta Gezilecek Yerler
Kars’ta Ne Yenir?
Kars’ta Alışveriş Yapılacak Yerler

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana; Gaziantep, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Niğde ve Hatay’a komşudur. Spesifik olarak belirtmek gerekirse Adana, Akdeniz Bölgesi’nin Çukurova isimli kısımda konumlanır. Akdeniz’e kıyısı bulunan şehirlerden biri olan Adana, yıl içerisinde hava trafiği oldukça yoğun şehirlerden biridir.

Binlerce yıllık kültürel birikime sahip şehirlerden biri olan Adana, bilhassa da zengin mi zengin mutfak kültürüyle öne çıkar. Bu noktada Adana’nın yöresel yemeklerini ön plana çıkarmak adına yıl içerisinde pek çok lokal ya da genel yemek festivali düzenlenir. Düzenlenen bu festivallere çevre iller başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından on binlerce ziyaretçi katılır. Bilet Dükkanı olarak Adana Kars uçak bileti almak isteyen yolcularımıza, yine binlerce yıllık tarihi ve kültürel zenginliği bulunan Kars’a Adana’dan gidiş hakkında hazırladığımız yazımız, pek çok merak edilen soruyu cevaplıyor. Bu noktada tabi ki ilk olarak Adana Kars uçak bileti satın alımı yapıldıktan sonra gidilmesi gereken birincil nokta olan Adana Havalimanı’na ulaşım yöntemleri de, Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım da, Kars’ta gezilecek yerler de, Kars’ta ne yenir sorusunun cevabı da bulunuyor.

En avantajlı Adana Kars uçak bileti satın alımı yapabilmek için Bilet Dükkanı internet sitesi ya da Bilet Dükkanı mobil uygulamasından yararlanılabileceğini belirterek; Adana Havalimanı’na ulaşımı anlatmaya başlayalım.

Adana Havalimanı’na Ulaşım (Şakirpaşa Havalimanı’na Ulaşım)


Yukarıda da belirttiğimiz üzere Adana Kars uçak bileti alan ya da alacak olan yolcuların ilk durağı hiç kuşkusuz ki Adana Havalimanı olacaktır. Şehir merkezine yalnızca 3,5 kilometre mesafede bulunan Adana Havalimanı’na ulaşım oldukça kolay ve birden fazla alternatife sahiptir. Ayrıca Çukurova Bölgesi’nde konumlanan ve en sık tercih edilen havalimanı olan Adana Havalimanı, 1937 yılından bu yana hizmet verdiğinden; çevre illerdeki pek çok havalimanına göre çok daha uzun zamandır hizmet verir.

Adana Kars uçak bileti alan ve şehir merkezinden Adana Havalimanı’na ulaşmak isteyen yolcular; otobüs, minibüs, taksi veya araç kiralama ile ulaşım sağlayabilir.

Adana Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım (Şakirpaşa Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım)


Şehir merkezine yalnızca 3,5 kilometre mesafede bulunan Adana Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlanabilir. Sabah 06.00 ile akşam 19.00 arasında her saat başı hizmet veren 135 numaralı belediye otobüsü ile Adana Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlanabilir. Turhan Cemal Beriker Bulvarı başta olmak üzere şehrin pek çok merkezi noktasından geçen 135 numaralı otobüse Akıncılar – Hastane metrosundan aktarma yaparak da binilebilir.

Adana Havalimanı’na Minibüs ile Ulaşım (Şakirpaşa Havalimanı’na Minibüs ile Ulaşım)


Bagaj yükü nispeten az olan yolcular başta olmak üzere diğer pek çok alternatife göre görece daha makul fiyatlarla havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen şehir içi minibüs hattını kullanarak Adana Havalimanı’na minibüs ile ulaşım sağlayabilirler.

Adana Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Adana Kars uçak bileti ile seyahat edecek yolcuların ilk durağı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, şehir merkezine yalnızca 3,5 kilometre mesafede konumlandığından taksi ile ulaşım sağlamak en konforlu ve kolay yollardan biridir. Bu noktada yolcular, günün herhangi bir saatinde olan uçuşlarına geç kalma endişesi yaşamaksızın Adana Havalimanı’na taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkezinden hareketle düşünülecek olursa Adana Havalimanı’na taksi ile ulaşım ortalama 10 dakika kadar sürmektedir.

Adana Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Türkiye’de ulaşımı en kolay havalimanlarından biri olan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na araç kiralama ile de gidilebilir. Bu noktada en avantajlı araç kiralama işlemini yapmak için Bilet Dükkanı internet sitesi ya da Bilet Dükkanı mobil uygulaması kullanılarak, saniyeler içerisinde istenilen araç kiralanabilir.

Kars Harakani Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Adana Kars uçak bileti ile uçuş yapan ve Kars’a ulaşan yolcuların ilk merak ettiği “Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?” olur. 1988 yılından beri sivil havacılık alanında hizmet veren Kars Harakani Havalimanı, şehrin merkez ilçesine bağlı Yenişehir isimli mahallesinde konumlanır. Kars merkeze yalnızca 7 kilometre mesafede bulunan Kars Havalimanı’ndan ulaşım kolay ve zahmetsizdir. Bu noktada Adana Kars uçak bileti ile uçuşunu gerçekleştiren yolcular, Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, havaalanı servisleri veya taksi ile ulaşım sağlayabilirler.

Kars Havalimanı’ndan Merkeze Otobüs ile Ulaşım


Adana Kars uçak bileti ile seyahat eden ve uçuşunu tamamlayan yolcular, Kars Havalimanı’ndan merkeze otobüs ile ulaşım sağlayabilirler. Bu noktada, havalimanından merkeze ulaşım sağlayan belediye otobüsünün uçuş saatleriyle koordineli çalışabilmesi adına Kars Belediyesince özel olarak tahsis edildiğini belirtelim. Kars Havalimanı’ndan merkeze otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, belediye otobüsüne iç hat terminal çıkışından çıktıktan hemen sonra karşılaşacakları otobüs durağından binebilir. Bu otobüs, Kars merkezde yer alan aslan heykellerinin, bir diğer tarif ile belirtmek gerekirse Zafer Kuyumcusu’nun önüne kadar gidiyor.

Kars Havalimanı’ndan Merkeze Havaalanı Servisleri ile Ulaşım


Tıpkı Kars Belediyesi’nin yaptığı gibi havalimanının da uçuş saatleriyle doğru orantıda hizmet veren servisleri bulunur. Yolcuların sıklıkla tercih ettiği bir yöntem olan Kars Havalimanı’ndan merkeze havaalanı servisleri ile ulaşım, konforlu olduğu kadar da hızlıdır. Nitekim, belirttiğimiz üzere bu servisler iç ve dış hat uçuşlarının saatleriyle doğru orantıda hizmet verir.

Kars Havalimanı’ndan Merkeze Taksi ile Ulaşım


Şehir merkezine yalnızca 7 kilometre mesafede konumlanan Kars Havalimanı’ndan merkeze taksi ile ulaşım, konforlu bir yolculuk isteyenlerin başlıca tercihidir. Ortalama 10-15 dakika süren Kars Havalimanı’ndan merkeze taksi ile ulaşım, hızlı olduğu kadar günün her saati kullanılabilir bir yöntem olduğundan da sıklıkla seçilir.

Kars’ta Gezilecek Yerler


Bir sınır şehri olan ve literatürde dahi bu nedenle “Serhat Şehri” unvanıyla anılan Kars, binlerce yıllık tarihe sahip, kültürel açıdan oldukça zengin bir şehirdir. Binlerce yıllık tarihe sahip olan Kars, bu sebepledir ki pek çok kadim uygarlıktan eseri bugün dahi barındırır. Adana Kars uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcular, Kars’ta gezilecek yerler nerelerdir / Kars’ta nereye gidilir gibi soruların cevaplarını merak edeceğinden, Bilet Dükkanı olarak bu şehirde kesinlikle görülmesi gerektiğini düşündüğümüz yerleri yazımıza ekledik.

Kars Kalesi: Şehrin en eski ve en önemli tarihi yapısı olarak kabul edilen bu kale, Kars’ta gezilecek yerler denince ilk akla gelenlerden. 1153 yılında Sultan II. Melik İzzeddin Saltuk’un yaptırılan kale, günümüzde bile oldukça sağlamdır.

Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi: 93 Harbi olarak da bilinen 1877 – 1878 Osmanlı – Rus Savaşı sırasında savunma amaçlı kullanılan yapıda konumlanan müze, Kanlı Tabya olarak da anılır. Zira “Tabyalar Şehri” olarak da adlandırılan Kars’ın yalnızca bu tabyasındaki tüm askerlerin tamamı 1828’de Rus askerlerinin baskını sonucu hayatını kaybetmiştir.

Kümbet Camii (Oniki Havariler Kilisesi): 10’uncu yüzyılda Ermeni katedrali olarak inşa edilen ve Kars’ta nereye gidilir sorusuna ilk cevaplardan biri olan yapı, şehrin en önemli simgesel mimarilerindendir. 

Taş Köprü: İlk olarak 1579’da III. Murat’ın emriyle Lala Mustafa Paşa tarafından yapılan köprü, Adana Kars uçak bileti ile bu şehre gelenlerin kesinlikle görmesi gerekenlerdendir. 

Ani Harabeleri: Anadolu’nun en önemli antik kentlerinden biri olan Ani Harabeleri, zamanının “40 Kapılı ve 1001 Kiliseli Şehir” olarak bilinen ve 2016’da UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescil edilen Ani, milattan önce 12000 yıl öncesine uzanan bir tarihe sahiptir. 

Fethiye Camii: 93 Harbi sonrası Ruslar 40 yıl boyunca Kars’ı işgal eder. Dönemin Rus Çarı II. Nikolay ise bu şehri ikinci Moskova yapmak ister. Bu nedenle Hollanda’da hususi olarak mimarlar getirtir ve tüm şehri Baltık Mimarisi eserleriyle yeniden inşa ettirir. Bu mimariye sahip en önemli yapılardan biri de ilkin kilise olarak inşa edilen, sonrasında ise mimarisine uygun zarif minareler eklenerek camiye çevrilen Fethiye Camii’dir.

Menuçehr Camii: UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve 11’inci yüzyıla tarihlenen bu eser, Adana Kars uçak bileti ile bu şehre gelenleri mutlaka görmesi gereken tarihi değerlerdendir.

Çıldır Gölü: Kars’ın en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Çıldır Gölü de yine Adana Kars uçak bileti ile bu şehri ziyaret edenlerce kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Ufak bir bilgilendirme de yapalım. Kış aylarında Çıldır Gölü üzerinde kızakla turistik turlar düzenleniyor. Makul bir ücret karşılığında tüm göl boyunca kızakla gezilerek unutulmaz bir deneyim yaşanabilir. 

Doğatepe Peynir Müzesi: Eski kaşar ve gravyer peynirleri başta olmak üzere peynir üretimi ile adını tüm dünyada duyuran bir şehirdir Kars. Doğatepe Peynir Müzesi de yüzyıllardır bu şehirde süregelen peynir üretiminin tarihçesini en güzel şekilde açıklar. Adana Kars uçak bileti ile seyahat eden ve bu şehre gelen yolcular, kesinlikle Doğatepe Peynir Müzesi’ni de ziyaret etmelidir.

Kars’ta Ne Yenir?


Oldukça zengin bir mutfak kültürü olan Kars’ta ne yenir sorusuna çok fazla cevap verilebilir. Bunlardan en çok öne çıkanları ise şüphesiz piti, hangel, tandıra kaz çekme, feselli, ekşili et, hasuda, kuymak, mezik, tencerede şiş kebap, erişte aşı ve nezihtir.

Kars’ta Alışveriş Yapılacak Yerler


Adana Kars uçak bileti ile Kars’a gelen yolcular, bu şehrin en meşhur yemekleri ve gezilecek yerleri listelerinin yanı sıra hediyelik eşya alabilecekleri ve dolayısıyla alışveriş yapabilecekleri yerleri de merak ederler. Bu noktada Kars’ta nerede alışveriş yapılır / Kars’ta alışveriş yapılacak yerler nerelerdir gibi sorular sıkça sorulur. Süt ve süt ürünlerinin, bilhassa da gravyer başta olmak üzere Kars’ta üretilen peynir çeşitlerinin satın alınması, bu şehre gelen ziyaretçilerin ilk yaptığı şeyler arasındadır. Tabii peynirleri olduğu kadar ballarıyla da meşhur olan Kars’tan mutlaka bal da alınmalıdır. Bu noktada belirtelim ki şehir merkezinde ve Doğatepe’de Kars’a dair hediyelik eşyalar ve yöresel ürünleri bulmak mümkündür.