Adana - Eskişehir Uçuş Bilgileri

820 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
469 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Adana - Eskişehir Uçak Biletleri

Pegasus
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Eskişehir
Hasan Polatkan Havalimanı
TL820
Türk Hava Yolları
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Eskişehir
Hasan Polatkan Havalimanı
TL857
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Eskişehir arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Adana Eskişehir karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Eskişehir arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Eskişehir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Eskişehir’de Gezilecek Yerler
Eskişehir’de Ne Yenir?

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir, Türkiye’nin en yaşanılabilir şehirleri arasındaki yerini her yıl korumaktadır. M.Ö 14. yüzyılda Hititlerin yerleşmesine kadar dayanan köklü bir tarihe sahip olan Eskişehir, günümüzde geçmiş ve modern çağların birlikteliğini en iyi sergileyen yerlerden biridir. Eskişehir, kültür ve sanat alanında da Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biridir. Zaman içerisinde pek çok farklı kökenden göç almış olan bir şehir olması nedeniyle Eskişehir’de farklı farklı mutfaklara ait, ancak her biri de Eskişehir’le özdeşleşmiş olan leziz tatları deneyebilirsiniz. Adana’nın yılın her dönemi sıcak olan ikliminden çıkıp Eskişehir’in gecesi gündüzü farklı havasını solumak, İç Anadolu’nun bu Avrupai şehrini gezmek istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata Adana – Eskişehir uçak bileti satın alarak seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Yolculuğa çıkmadan önce Eskişehir hakkında bilgi almak, Eskişehir’de gezilecek yerler ve Eskişehir’de yenilir öğrenmek için sitemizde hazırlamış olduğumuz rehber yazıdan yararlanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Adana şehir merkezinden 3,5 km uzaklıkta, Seyhan ilçesinde yer alan Adana Şakirpaşa Havalimanı 1937 yılından beri hizmet vermektedir. Adana Şakirpaşa Havalimanı, yakınında bulunan Mersin ve Osmaniye şehirlerinin de hava yolu ulaşımını sağlamaktadır. Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na nasıl gidilir merak ediyorsanız Bilet Dükkanı’ndan Adana – Eskişehir uçak bileti yazımızı okuyabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Adana şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlamak için iki farklı otobüs hattından yararlanabilirsiniz. Adana Beyceli’den hareket eden 125 numaralı Kozan Yolu, Hacı Sabancı Bulvarı, Barış Bulvarı ve Yeşil Bulvar güzergahını takip eden belediye otobüslerine binerek havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Balcalı’dan hareket eden 135 numaralı otobüslerle de Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü, Mithat Özsan Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Obalar Caddesi güzergahını izleyerek havalimanına varabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Ceyhan ilçesinde bulunan Eski Belediye Binasının önünden hareket eden Havaş otobüsleri ile haftanın her günü Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Yola çıkmadan önce Havaş sitesinden otobüs kalkış saatlerini kontrol etmeniz daha faydalı olacaktır.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Adana Şakirpaşa Havalimanı şehir merkezinin yalnızca 3,5 km uzağında bulunduğu için taksiyle ulaşım sağlamanız yaklaşık 10 dakika sürecektir. Adana’da bulunduğunuz yerden havalimanına direkt ve konforlu bir ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız taksi iyi bir seçenektir. Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek için taksiye binmenin en tercih edilebilir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Eskişehir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Eskişehir’de bulunan Hasan Polatkan Havalimanı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne aittir. Ancak Eskişehir’e hava yolu üzerinden ulaşım sağlamak isteyenler için, birçok yere gidiş geliş uçak seferlerinin gerçekleştiği Ankara Esenboğa Havalimanı’nı kullanmak en işlevsel ve en tercih edilen yollardan biridir. Bu nedenle Eskişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yerine Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yollarını tanıttık.

Esenboğa Havalimanı’ndan Eskişehir Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Eskişehir ve Ankara arasında demiryolu ulaşımı sağlayan TCDD’nin Yüksek Hızlı Trenleri ile Ankara Garı’ndan Eskişehir’e hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara Garı’na ulaşım için ise Havaş otobüsleri, taksi, özel transfer, belediye otobüsleri, metro ya da Ankaray gibi ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Ankara – Eskişehir arası tren yolculuğu yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. 

Esenboğa Havalimanı’ndan Eskişehir Şehir Merkezine Havaş ile Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’ndan Eskişehir şehir merkezine Havaş servisleri ile de ulaşım sağlamanız mümkündür. Güncel servis ücretleri ve servis kalkış saatleri için Havaş’ın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı’ndan Eskişehir Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Havalimanı’nda hizmet veren özel transferlere önceden rezervasyon yaparak Eskişehir’e hem hızlı hem de konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel transfer servisini genellikle kalabalık gruplar halinde ya da çok bagajla seyahat edenler tercih etmektedir. 

Esenboğa Havalimanı’ndan Eskişehir Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinden istek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir araç kiralayarak Ankara’dan Eskişehir’e hızlı ve rahat bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama işlemini ister havalimanına indikten sonra isterseniz de daha öncesinde Bilet Dükkanı üzerinden yapabilirsiniz.

Eskişehir’de Gezilecek Yerler


Canlı ve Avrupai bir havası olan Eskişehir pek çok üniversite öğrencisine yuva olması nedeniyle sanat, eğlence ve kültür faaliyetlerin geniş alan kapladığı güzel bir yerdir. İç Anadolu Bölgesi’nin önemli yerlerinden olan Eskişehir’de gezilecek yerleri sizler için tanıttık.

Odunpazarı Evleri: Eskişehir’in en turistik yeri olan Odunpazarı’nda tarih kokan sokaklarda gezebilir, şehrin simgesi haline gelen Odunpazarı Evlerini görebilirsiniz. Osmanlı mimari özelliklerine sahip, cumbalı ve rengarenk olan Odunpazarı Evleri UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır. Evlerin etrafında oturup bu tarihi bölgenin havasını soluyabileceğiniz pek çok kafe ve restoran da mevcuttur.

Sazova Parkı: Resmi adı Bilim, Sanat ve Kültür Parkı olsa da Sazova Parkı olarak anılan ve ünlenen bu yerde yeşillik alanlarda istediğiniz gibi vakit geçirebilir, özel etkinlik alanlarına da ücrete tabi olarak giriş yapabilirsiniz. Öncelikle çocuklar olmak üzere herkese hitap eden Sazova Parkı’nda parkın simgesi Masal Şatosu, Sabancı Uzay Evi, Bilim Deney Merkezi, Kültür ve Sanat Merkezi, Korsan Gemisi ve oyun alanları bulunmaktadır.

Porsuk Çayı ve Adalar: Eskişehir’de denizin yokluğunu hissettirmeyen Porsuk Çayı şehre ayrı bir güzellik katmaktadır. Porsuk Çayı’nın bir bölümünün etrafındaki Adalar olarak bilinen kısımda ise Porsuk’u izleyerek vakit geçirebileceğiniz pek çok restoran, kafe ve banklar bulunmaktadır. 

Odunpazarı Modern Müze: Özellikle çağdaş sanata ilgili kişilerin mutlaka gitmesi gereken Odunpazarı Modern Müze 2019 yılında ziyarete açılan oldukça genç bir müzedir. Müzede resim heykel ve yeni medya akımına dair örneklere rastlayabilirsiniz. 

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi: Cam işçiliğinin oldukça önemli olduğu Eskişehir’de mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisi de Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’dir. 2007 yılından beri açık olan müzede yaklaşık olarak 125 adet eser bulunmaktadır.

Eskişehir’de Ne Yenir?


Farklı bölgelerden ve etnik kökenlerden göç alan Eskişehir farklı mutfakların iç içe geçtiği bir yerdir. Bu karma mutfağı olan Eskişehir’de ne yenir merak ediyorsanız Bilet Dükkanı sitesinde Eskişehir hakkında hazırlamış olduğumuz rehber yazıyı inceleyebilirsiniz.

Çibörek: Eskişehir’in en meşhur lezzeti olan çibörek Kırım göçmenlerinin Eskişehir mutfağına kattığı bir yiyecektir. İnce kıyılmış az yağlı kıyma ve kuru soğan karışımının incecik yufka arasına sarılıp kızartılmasıyla hazırlanan çiböreğe bayılacaksınız.

Balaban Köfte: Yine bir Kırım lezzeti olan Balaban Köfte Eskişehir ile özdeşleşen yemekler arasındadır. Köftenin en önemli özelliği, önceden hazırlanmış olan dana etlerinin dinlendirilip öyle pişirilmesi.

Acı Gıcı: Adı çok duyulmamış bir yemek olan acı gıcı, ısırgan otuna benzer bir ottur. Acı gacıyı ister sarma şeklinde isterseniz de haşlayarak yiyebilirsiniz.

Haşhaşlı Lokum: Eskişehir’de çok sık kullanılan haşhaşın en yakıştığı şeylerden birisi de bu haşhaşlı lokumdur. Adının lokum olması sizi kandırmasın, bu yiyecek aslında un, süt, şeker ve haşhaşla hazırlanan leziz bir çörek. 

Met Helvası: Eskişehir’in meşhur tatlısı olan met helvası un, şeker, yağ ve limon ile yapılan enfes bir helvadır. Yapımı oldukça zahmetli olan bu helvayı Eskişehir’deki ustaların elinden yemeyi unutmayın.