Adıyaman - Ankara Uçuş Bilgileri

438 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
427 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 15 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
30 Ocak 2023 Pazartesi
Min: 0ºC
Maks: 4ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
31 Ocak 2023 Salı
Min: -1ºC
Maks: 5ºC
Parçalı Bulutlu
01 Şubat 2023 Çarşamba
Min: -2ºC
Maks: 3ºC
Düzensiz orta kuvvetli karlı
02 Şubat 2023 Perşembe
Min: -1ºC
Maks: 5ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
03 Şubat 2023 Cuma
Min: 0ºC
Maks: 9ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

En Ucuz Adıyaman - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adıyaman
Adıyaman Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL438

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanı’na Ulaşım
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Ankara’da Gezilecek Yerler
Ankara Haritasını İnceleyin

Türkiye’nin başkenti ve milli değerlerin en çok bulunduğu şehrimiz Ankara, birçok tarihi medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kültür çeşitliliğinden de belli olduğu üzere Ankara doğal güzellikleri, tarihi zenginliği ve coğrafi önemi ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiye kapılarını açar. 

İster iş ister tatil ister eğitim amacıyla olsun Bilet Dükkanı üzerinden en ucuz Adıyaman Ankara uçak bileti alabilir ve bunun yanında Ankara otelleri seçeneği ile konaklama adımını da çözebilirsiniz. İşte Adıyaman Ankara uçak bileti olan herkesin mutlaka bilmesi gerekenler…

Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanı’na Ulaşım


Şehir merkezinden Adıyaman Havalimanı’na ulaşım çeşitli ulaşım alternatifleri ile sağlanır. 22 Mayıs 1998'de hizmete giren Adıyaman Havalimanı yıllık iki milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Yoğun bir hava trafiği olmayan havalimanına günde en az iki sefer düzenlenir. Adıyaman, şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Adıyaman Havalimanı’na; taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunur. Adıyaman şehir merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. 

Bunun yanında Adıyaman Ankara uçak bileti yolan yolcuların tercih edebileceği en hızlı seçenek 24 saat hizmet veren taksilerdir. Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Kiraladığınız araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki firmanın havalimanı içinde ofisine teslim edebilirsiniz. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Ankara Esenboğa Havailianı’ndan şehir merkezine ulaşım son derece kolaydır. Ankara Esenboğa Havalimanı Türkiye’nin ve dünyanın çok sayıda noktasına ulaşım sağlayan yoğun uçuş trafiğine sahip bir havalimanıdır. Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırlarında bulunan Esenboğa Havalimanı şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta yer alır. Başkent Ankara’ya hem tatil planıyla amaçlı hem iş nedeniyle gelen binlerce ziyaretçi Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ve kolayca ulaşabilir. En çok tercih edilen ulaşım araçları ise; Belko Air, HAVAŞ servisleri, belediye otobüsleri, taksi, araç kiralama ve özel transferdir.

Belediye Otobüsleri ile Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüsler kullanılır. Ekonomik olması ve güzergahında çok sayıda durak bulunmasıyla öne çıkar. Şehir merkezine 442-3 hat numaralı otobüsü kullanarak gitmek mümkündür. AŞTİ ve Kızılay Meydanı’na ulaşım sağlayan 442-3 otobüsü güzergahı ise şu şekilde: Atatürk Bulvarı, Talatpaşa Bulvarı, Çankırı Caddesi, İrfan Baştuğ Caddesi, Kavacık Subay Evleri, Yeşilöz Mah, Özal Bulvarı, Saracalar Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi, Hipodrom Caddesi, Meşrutiyet Mahallesi, Otogar (AŞTİ).

Belko Air ile Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Belko Air servisleri sık sık tercih edilir. Esenboğa Havalimanı’nda hizmet veren Belko Air; Kızılay ve AŞTİ’ye ulaşım sağlar. Buna göre Belko Air 442 A AŞTİ hattı; Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Yolcu Çıkış Kapıları, Man Kavşağı, Saray, Pursaklar, Hasköy- Fruko, Aydınlıkevler, Keçiören Fatih Köprüsü, AnkaMall Emniyet Sarayı Önü, Gazi Öğretmen Evi, Aşti güzergahını kullanır. 

Belko Air B 442 Kızılay Hattı ise; Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Yolcu Çıkış Kapıları, Man Kavşağı, Saray, Pursaklar, Hasköy- Fruko, Ayndınlıkevler, Dışkapı, Ulus, Eski Tren Garı, Kızılay şeklindedir. 

Yolculuk süresi ve ücretler ise varış noktasına göre değişir.

HAVAŞ ile Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile transfer yapılır. Sefer saatleri yurt içi ve yurt dışı uçuş saatlerine göre ayarlanan HAVAŞ servisleri güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlar. Haftanın 7 günü (23.45 – 02.30 arası hariç) her yarım saatte bir HAVAŞ servisi kalkar. 

Taksi ile Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için toplu taşıma kullanmak istemeyen yolcuların ilk tercihi ise taksidir. Valiz yükü çok olan ya da iş için gelip acelesi olduğu için direkt oteline gitmek isteyenler taksi ile hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabilir. Esenboğa Havalimanı’nda taksiler 7 gün 24 saat hizmet verir. Ücret ve yolculuk süresi ise varış noktasına göre değişir. Adıyaman Ankara uçak bileti olan yolcular sıklıkla taksi seçeneğini tercih eder.

Araç Kiralama ile Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara’ya gelen yolcular seyahat boyunca rahat etmek adına şehir merkezine ulaşım için araç kiralama yöntemini kullanır. Esenboğa Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketleri aracılığıyla isteğe ve ihtiyaca göre araç kiralamak ve konforlu bir şekilde gidiş noktasına varmak mümkündür.

Özel Transfer ile Şehir Merkezine Ulaşım


Ankara’ya kalabalık şekilde gelen ve toplu taşıma beklemek istemeyen yolcuların bir diğer tercihi ise havalimanından kolayca temin edebileceği özel transfer araçlarıdır. Özel transfer ile varmak istenilen noktaya konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Adıyaman Ankara uçak bileti olan yolcular rahat etmek amacıyla genelde özel transfer seçeneğini tercih eder.

Ankara’da Gezilecek Yerler


Ankara’nın eşsiz güzelliklerine şahit olmak için yola çıkan Adıyaman Ankara uçak bileti yolcuları için Bilet Dükkanı olarak Ankara’da gezilecek yerler listesi hazırladık. İşte Ankara’da gezilecek yerler… 

Anıtkabir: Ankara’nın sembolü olan Anıtkabir, Ankara’ya ziyarete gelen misafirlerimizin geleceği ilk yer! Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir, mimarisi ve uyandırdığı duygular ile gezenleri büyüler. 

Ankara Kalesi: Yüzyıllık tarihi geçmişe sahip Ankara, bünyesinde barındırdığı medeniyetlerden kalan yapılar ile ziyaretçilerini etkiler Harika bir şehir manzarasına sahip olan kalenin iç kısmı tasarımı sebebiyle dış kısmına göre daha büyüktür. Adıyaman Ankara uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken bir yerdir. 

Rahmi Koç Müzesi: İlk sanayi müzesi olan müze, Ankara Kalesi ana girişinin hemen yanında konumlanmakta olup sanayi ve mühendislik objelerini bünyesinde toplamakta. 

Kurtuluş Savaşı Müzesi: İlk Meclis olarak da bilinen müze, Ankara Ulus’ta yer almakta olup mimarisi ile de son derece dikkat çeker.

Cumhuriyet Müzesi: 2.TBMM binası olarak kullanılmış olan bina müze haline getirilmiştir. İçerisinde tarihsel birçok belgeyi barındıran müze tarih severlerin dikkatini çekmektedir. 

Etnografya Müzesi: En ünlü müzelerden olan Etnografya Müzesi, Selçuklu döneminden kalan birçok sanat eserini bünyesinde barındırmakta. Canlandırmaları ile ziyaretçilerin ilgisini çeken müzenin bir diğer özelliği, Atatürk’ün kabri yapılana kadar burada yatmış olmasıdır. 

Atatürk Orman Çiftliği: Atatürk’e hediye olan arazi üzerinde inşa edilmiş ve çocuk oyun alanları, restoranlar ve tesisler ile ziyaretçilerine hizmet vermektedir. 

Hamamönü: Tarihsel keyfi yaşamak isteyen misafirlerimizin mutlaka gidip görmesi gereken Hamamönü, en eski yerleşim yerleri arasındadır. Karacabey Hamamı popülerliğini kormakta olup bölgede çok sayıda müze, anıt bulunmaktadır. 

Kuğulu Park: Ankara’nın en sevilen parklarından olan Kuğulu Park, havakları ve kuğuları ile çok ünlü! Bir sürü kuş türünü görerek çeşit çeşit ağaçları bünyesinde barındıran park, ziyaretçilerine harika bir ortam sunmaktadır. 

Roma Hamamı: Ankara Ulus’ta bulunan Roma Hamamı, tarih severlerin ilgisini çeken yerler arasındadır.

Kızılay Meydanı: Ankara denince aklan gele yerler arasında olan Kızılay Meydanı, şehrin günlük hayatını barındıran ve alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için harika bir noktadır. Zamanında Kızılay Genel Merkezi bulundurması sebebi ile Kızılay Meydanı ismini almıştır. 

Mehmet Akif Ersoy Müzesi: Mehmet Akif Ersoy’un ikamet ettiği ev, müze olarak dönüştürülmüş ve İstiklal Marşımız ile bir çok şiiri bünyesinde barındırmaktadır.