Adıyaman - İzmir Uçuş Bilgileri

1185,13 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
976 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 50 Dakika Uçuş Süresi

İzmir Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 22ºC
Maks: 37ºC
Güneşli
25 Haziran 2024 Salı
Min: 21ºC
Maks: 38ºC
Güneşli
26 Haziran 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 38ºC
Güneşli
27 Haziran 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 36ºC
Güneşli
28 Haziran 2024 Cuma
Min: 19ºC
Maks: 36ºC
Güneşli

En Ucuz Adıyaman - İzmir Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adıyaman
Adıyaman Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.182
Türk Hava Yolları
Adıyaman
Adıyaman Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.185
Sıkça Sorulan Sorular
Adıyaman İzmir arası hava yolu ile 1 saat 50 dakika sürmektedir.
Adıyaman İzmir karşılıklı uçuşlarınızı Adıyaman Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adıyaman İzmir en ucuz uçak bileti 1185,13 TL’den başlamaktadır.
Adıyaman İzmir arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanı’na Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İzmir’de Gezilecek Yerler
İzmir’de Ne Yenir?

İzmir Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan ve nüfus bakımından Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehridir.Kuzeyinde Madra Dağları, güneyinde Kuşadası Körfezi, batısında Çeşme Yarımadası’nın Tekne Burnu, doğusunda ise Aydın bulunan İzmir, batıda kendi ismiyle anılan körfezle birleşir.Denize de kıyısı olan İzmir, aynı zamanda önemli bir ticaret merkezidir.Antik kent denildiğinde ilk aklımıza İzmir şehrinin gelmesi de tesadüf değildir.Antik kentler arasında çok ünlü olan, güzelliğiyle herkesi mest etmiş Efes Antik kenti de İzmir ilinin içerisinde yer alıyor. Bilet Dükkanı üzerinden Adıyaman İzmir uçak bileti alara bu dillere destan olan şehri keşfedebilirsiniz. 

İzmir’in iklimi Akdeniz iklimidir.Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer.Akdeniz iklimi olmasına rağmen İzmir’de yağışlar değişkenlik gösterir.Bazı yıllar yağış miktarı 300 mm olmasına rağmen bazı yıllar yağış miktarı 1000 mm’lere kadar çıkabilmektedir.Yıllık yağış ortalaması da 700 mm’dir.Bu yağışların çoğu kış aylarında görülür.Yaz aylarında yağış görülme olasılığı çok düşüktür.
İzmir’de bitki örtüsü diğer Akdeniz iklimi görülen illerde olduğu gibi Akdeniz ikliminin etkisindedir.Akdeniz ikliminde görülen büyük bitkiler İzmir’de görülebilir.Bazı yerlerde düzensiz otlatma ve tarım nedeniyle maki denilen kısa ve bodur çalılıklar görülür.İzmir ormanların varlığı bakımından da zengin bir şehirdir.Ormanlar il arazisinde %41’lik bir alanı kaplar. Özetlemek gerekirse, İzmir hem denize kıyısı olması bakımından, hem ormanlara sahip olmasından, hem de iklimi bakımından eşsiz bir şehirdir. Bilet Dükkanı olarak Adıyaman İzmir uçak bileti olan yolcular için şehir rehberi hazırladık.

Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanı’na Ulaşım


Adıyaman Havalimanı şehir merkezinden 22 kilometre uzaklıktadır.Adıyaman’da çok trafik problemi olmadığından dolayı havalimanına ulaşımınız maksimum 35-40 dakika arasında sürmektedir. Şehir merkezinden taksi ve araç kiralama gibi yöntemlerle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanına Araç Kiralama İle Ulaşım


Daha avantajlı ve konforlu bir yolculuk istiyorsanız araç kiralayarak havalimanına gidebilirsiniz. Şehir merkezinden araç kiralamak istiyorsanız Bilet Dükkanı’nı ziyaret edebilir, istek, ihtiyaç ve en önemlisi bütçenize en uygun araçları görebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanı’na Taksi İle Ulaşım


Konforlu ve hızlı bir ulaşım isteyenler şehir merkezinden havalimanına gitmek için taksileri tercih edebilirler.Şehir merkezi ve havalimanı arasında 22 kilometrelik bir mesafe olduğundan dolayı 80-100 TL arasında değişen bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Adıyaman İzmir uçak bileti olan yolcular genelde konforlu olmasından dolayı taksi tercih eder. 

Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanı’na Transfer


Adıyaman’daki bazı otel ve tur acenteleri şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabiliyorlar. Bu transfer araçlarıyla yapacağınız ulaşım genellikle 25-30 dakika arasında sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine 28 kilometre uzaklıktadır.Adıyamandan İzmir’e uçakla gelen gezginler için şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Metro İle Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanından şehir merkezine metroyla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.Bu metroyla yolculuk ortalama 1 saat 30 dakika sürüyor.Metronun çalışma saatleri ise sabah 6.00 ile gece 00.00 arasındadır.Aliağa istikametine gitmek isteyen yolcular bu metroyu kullanabilirler.Sadece Karşıyaka ve Alsancak istikametine gitmek için Aliağa istikameti yönüne giden metroyu kullanarak Hilal ve Halkapınar istasyonlarında aktarma yapmalısınız. Trafik problemi yaşamamak adına Adıyaman İzmir uçak bileti olan yolcular metro seçeneğini kullanır. 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs İle Ulaşım


Adnan Menderes Havalimanından şehir merkezine ulaşımı otobüslerle de yapabilirsiniz. Bu otobüslerde çift  bilet tarifesi uygulanıyor.200, 202, 204 numaralı otobüsleri 24 saat boyunca kullanabilirsiniz. Yolculuk ortalama 60 dakika sürüyor ve bu durum trafiğin durumuna göre değişebiliyor. Bu otobüsleri İzmirimkart ya da şoföre nakit ödeyerek kullanabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsleri İle Ulaşım


Şehir merkezine gitmeniz için bir diğer seçenek de Havaş otobüsleri.Bu otobüsler İzmir’de iki yerden kalkıyor.Birisi Karşıyaka’daki Ege Park alışveriş merkezinin önü, diğeri ise Alsancancak’taki Büyük Efes Otel’in önü.Bu yolculuk için sadece 11 TL ücret ödemeniz yeterlidir.Trafiğin yoğunluğuna göre ulaşım süresi değişiklik gösteriyor.Ulaşım Alsancak’tan 30 dakika sürerken Karşıyaka’dan 70 dakika sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi İle Ulaşım


Şehir merkezine gitmek için daha konforlu ve hızlı olan taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Bavullarınızı ve yorgunluğunuzu dikkate alırsak en iyi seçenek taksi gibi duruyor. Adıyaman İzmir uçak bileti olan ziyaretçiler 7 gün 24 saat hizmet veren taksileri kullanır.

İzmir’de Gezilecek Yerler


İzmir tarihiyle ve eşsiz güzellikleriyle çok turist çeken bir şehir. Denize kıyısı olduğundan dolayı da yazın kalabalık oluyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için görecek ve gezilecek birçok eseri içinde barındırıyor. Adıyaman’dan İzmir’e uçakla gelen gezginler hem denize girip yaz mevsimin tadını çıkarabilir hem de kendinizi tarihin sıcacık kollarına bırakabilirler. İşte Adıyaman İzmir uçak bileti olan yolcularun mutlaka görmesi gereken yerler… 

Efes Antik Kenti


Efes Antik Kenti, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tarihi yapılarından bir tanesidir. Bir çok bölümden oluşuyor. Çukuriçi Höyük, Ayasuluk Tepesi, Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi. Bu bölümler de UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmiştir.8 bin yıldan fazla geçmişe sahip olan Efes Antik Kenti, tüm görkemi ile ziyaretçilerini bekliyor. Efes Antik Kenti yıl boyunca farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda kentin 24.000 kişilik bir tiyatrosu da bulunmaktadır

Şirince Köyü


Maya takvimine göre kıyametin 2012’de kopacağı ve sadece bu köyün bu kıyametten kaçabileceği söylentilerinden sonra çok ünlenen bir köy Şirince köyüdür. Adıyaman İzmir uçak bileti olan yolcular mutlaka bu yeri görmelidir. Buna inanıp köye taşınan birçok insan oldu. Her şeye rağmen Şirince köyünü sadece doğal güzelliklerinden dolayı bile ziyaret etmeniz gerekiyor.

Sasalı Kent Ormanı


Sasalı Kent Ormanı, ailenizle ya da kendi başınıza doğanın ve yeşilliğin tadını çıkarabileceğiniz eşsiz bir yer. Bu ormanda piknik, mangal gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Ormana girmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Sadece içerideki bazı hizmetler için ücret istiyorlar. Bu hizmetler de mangal malzemeleri ve bisiklet kiralama gibi hizmetlerden oluşuyor.

İzmir Saat Kulesi


Osmanlı döneminden kalma bu meşhur saat İzmir ile bütünleşmiştir. Yaklaşık 25 metre yüksekliğinde olup Almanya’dan hediye olarak gelmiştir. Kulenin iki yanında palmiye ağaçları bulunmaktadır. Aynı zamanda 4 çeşmesi bulunan kulenin taş işçiliği de görülmesi gerek olan özelliklerinden birisidir. İzmir tanıtımlarında sıkça gördüğümüz kulenin hemen karşısında Belediye sarayı, diğer tarafında ise Osmanlı döneminden kalma kaymakamlık konağı vardır.

Yedi Uyuyanlar Mağarası


Yedi Uyuyanlar Mağarası hem İslamiyet hem de Hristiyanlık için önemli bir değere sahiptir. İslam inancına göre yedi kişi bu mağarada 309 yıl uyumuştur. Bu mağara her sene birçok Hristiyan ve Müslüman tarafından ziyaret ediliyor. Bu mağarayı ziyaret etmek için Selçuk ilçesinde bulunmak gerekiyor. Selçuk ilçesine ulaştıktan sonra şehir merkezinden kalkan minibüslere binip mağaraya ulaşabilirsiniz.

Kadifekale


Kadifekale İzmir merkezde körfeze yakın bir noktada kurulmuştur. Büyük İskender’in komutanlarından Lysimachos tarafından inşa edildiği bilinen kule 6 kilometrelik bir alanı kaplamaktadır. Kulenin doğu ve kuzey duvarlarıyla birlikte sadece beş kulesi ayakta kalabilmiştir. Kulelerinin yüksekliği 20-35 metre arasında değişmektedir. Aynı zamanda içinde Bizans döneminden kalma büyük bir sarnıç ve mescit kalıntıları vardır.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı


İzmir bir limana sahip olmasından dolayı ticaretin canlı olduğu bir şehir. Geçmişte ülke içinden çeşitli ürünler buraya getirilip deniz yoluyla diğer ülkelere gönderiliyordu. Geçmişteki ticari hareketliliğine sahip olmasa da Tarihi Kemeraltı Çarşısı hala canlılığını koruyor.

Bozdağ Kayak Merkezi


İzmir ne kadar sıcak bir iklime sahip olsa da bazı mevsimleri de doya doya yaşayabileceğiniz bir şehir. Kış mevsimini güzel geçirmek isteyenler için Bozdağ Kayak Merkezi’ne gitmelerini öneriyoruz. Ayrıca bazı dönemlerde kayak yaptıktan sonra sahile inip yüzebilirsiniz.Farklı mevsimleri aynı anda tecrübe etmek isteyenler için mükemmel bir yer.

İzmir’de Ne Yenir?


İzmir, sadece tarihi yapıları, turistik mekanları ve gece hayatı ile değil Akdeniz ve Ege mutfaklarının eşsiz birleşiminden oluşan zengin mutfağı ile de ünlüdür. İzmir’in meşhur yemeklerini her yerde deneyimleyebilirsiniz. Özellikle şehir merkezinde bu lezzetleri çokça görebilirsiniz. Adıyaman’dan İzmir’e uçakla gelen gezginler boyoz, kumru, gevrek ve İzmir bombası gibi İzmir’e has lezzetleri mutlaka denemelidir.

Boyoz


Boyoz, İzmir sokaklarında her yerde bulabileceğiniz bir hamur işidir.Genellikle hızlı bir kahvaltı yapmak isteyen insanlar tarafından tüketilebilir.Yanında özellikle haşlanmış yumurta ve çayla tüketilir.Sokak satıcıları tarafından da satılan Boyoz’u kavhaltı yapmak için tüketebilirsiniz.İyi bir boyoz yemek istiyorsanız Dostlar Boyoz Fırını’na uğrayabilirsiniz.

Kumru


Kumru İzmir’de her yerde bulabileceğiniz ekmek arası bir yemektir. İçine genellikle kaşar peyniri, sosis, sucuk, domates gibi malzemeler konur. Özel kumru ekmeğiyle beraber servis edilir. Daha çok sokak satıcıları tarafından yapılan kumruyu birçok mekan da yapıp sunmaktadır. İzmir’de en iyi kumruyu yiyebileceğiniz adresler arasında Kumrucu Şevki, Kumrucu Ömür ve Kardeşler Büfe gibi mekanlar vardır.

İzmir Bombası


Son dönemde sosyal medya sayesinde popülerliği artan İzmir bombasını en iyi şekilde yemeniz için İzmir’de bulunmanız gerekiyor. Sıcacık çikolatası ve ince hamuruyla İzmir mutfağının tüm zenginliğini yansıtan bu ürün için Çelebi Unlu Mamüllere uğrayabilirsiniz.

Söğüş


Söğüş, aslen Niğdeli olduğu bilindiği ama şuan İzmir'le ilişkilendirilen bir sokak lezzetidir. Söğüş ana yemek olarak yenilebileceği gibi yemeklerden önce ve sonra da yenilebilir. İyi bir söğüş yemek istiyorsanız Söğüşçü Cimbom ve Söğüşçü Aco mekanlarına uğrayabilirsiniz.